Łódzka prokuratura przesłucha Polaka podejrzanego o pracę dla ISIS w Syrii

208
Podziel się

26-latek jest przesłuchiwany przez łódzką Prokuraturę Apelacyjną. Zatrzymano go dzięki współpracy ABW i służb w Norwegii.

Łódzka prokuratura przesłucha Polaka podejrzanego o pracę dla ISIS w Syrii

Po serii zamachów terrorystycznych, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu, służby wywiadowcze w całej Europie działają na najwyższych obrotach. We Francji miały już miejsce pierwsze zatrzymania, rozpracowywane są powiązania terrorystów z podobnymi organizacjami w całej Europie. Jeden z samochodów, który pomagał terrorystom w dokonaniu ataków, znaleziony został w Brukseli.

Do Polski właśnie sprowadzono z Norwegii obywatela naszego kraju, który jest podejrzany o działanie po stronie Państwa Islamskiego w Syrii. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdza, że mężczyzna jest już w Polsce. Zostanie przesłuchany przez łódzką prokuraturę.

Tak, potwierdzam zatrzymanie takiej osoby, w związku ze śledztwem prowadzonym przez ABW wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi - przekazał Gazecie Wyborczej Maciej Karczyński, rzecznik ABW.

O zatrzymaniu 26-latka poinformowało dzisiaj Radio Zet. Udało się to dzięki temu, że jeszcze we wrześniu złamał w Norwegii prawo migracyjne. Na koncie miał już wtedy zatrzymanie pod zarzutem działalności terrorystycznej w Syrii. Udało się do deportować dzięki współpracy służb Polski i Norwegii.

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi zatrzymała mężczyznę w charakterze podejrzanego.

Mamy 48 godzin na czynności z zatrzymanym, gdy je przeprowadzimy będziemy o nich informowali - powiedział Jarosław Szubert, rzecznik Prokuratury. Dziś nie będzie więcej informacji.

Za działalność terrorystyczną 26-latkowi grozi do sześciu lat więzienia. Ta sprawa będzie pierwszym testem dla polskich służb, na ile są przygotowane do działań przeciwko terrorystom na terenie Polski.

KOMENTARZE
(208)
Gość
4 lata temu
Proszę podać do wiadomości publicznej jego dane. Przywrócić karę smierci
gość
4 lata temu
DOŻYWOCIE za współpracę z organizacją terrorystyczną!!
Gość
4 lata temu
Merkel przed trybunał !
gość
4 lata temu
Jeden z zamachowców w Paryżu był uchodzcą, który przekroczył granicę w Grecji. Pytanie czy elity namawiające do przyjmowania terrorystów chcą nas pzabijać?
Gość
4 lata temu
Boże ale wstyd!!! Polak terrorysta😳
Najnowsze komentarze (208)
gość
4 lata temu
ZAWSZE JAKIS NDEBIL SIE ZNAJDZIE przywrocic kare smierci i tyle.a jak chce adrenaliny to k****a spuscic z samolatu bez spadochronu.
gość
4 lata temu
Niestety jest z Polski, chyba nie myslisz ze Norwegia chce kogos takiego?
gość
4 lata temu
nasi chłopcy już nie bronią Polski .???... szkoda
gość
4 lata temu
te chłopy to mają wodę zamiast mózgów .....
gość
4 lata temu
szkoda dzieci :(((
gość
4 lata temu
Jednak PIS rozczarował - będą "uchodźcy". Trzeba wyjść na ulice...
Kurt
4 lata temu
Jaki to Polak, proszę was bardzo...
Gość
4 lata temu
C**j im wszystkim w dziurkę od nosa... Żeby ich K***a bolało!!! C**j im Głęboko w d**ę.
gość
4 lata temu
Na pewno był rudy...
gość
4 lata temu
na szubienicę
gość
4 lata temu
I co mu zrobią??? Polskie prawo jest śmiesznie łagodne wobec przestępstwa terroryzmu. Kto nie wierzy niech sprawdzi sam. Dolne zagrożenie to dwa lata, to dlatego nawet nie można go zamknąć profilaktycznie, chociaż wiadomo, że działał w organizacji terrorystycznej - odpowiada z wolnej stopy i chodzi na wolności.
gość
4 lata temu
Ja się pytam gdzie byli jego rodzice?
Smerfetka
4 lata temu
Nagle wszystko można i wszyscy się znajdują. Jak zwykle po fakcie.. Mało było wcześniejszych przesłanek że coś złego się dzieje? Ile ludzi zdążyli już zabić przed Paryżem? Nikt nie reagował podczas gdy wykonywali publiczne egzekucje.. Można było zapobiec śmierci tych wszystkich osób ale dzieje się to co zawsze. Nic się nie zmienia
gość
4 lata temu
i****a
...
Następna strona