Trwa ładowanie...
Przejdź na

Popek rozpacza po Eurowizji: "Werdykt jury przyjęłam z dużym smutkiem"

220
Podziel się:

"Polskie jury było bardzo sumienne. Jak było w innych komisjach? Trudno mówić".

Popek rozpacza po Eurowizji: "Werdykt jury przyjęłam z dużym smutkiem"

W sobotnim finale Eurowizji Michał Szpak wykonał utwór Color of Your Life. Pokazowy występ dla dziennikarzy, w którym Szpak zajął drugie miejsce, rozbudził nadzieje polskiej publiczności. Skończyło się na ósmym miejscu, mimo że widzowie przyznali Michałowi trzecie. Klasyfikację zaniżyły oceny jurorów. Zdaniem wiceministra Ministerstwa Obrony Narodowej, zostały złośliwie zaniżone z powodów politycznych.

Wczorajsza Eurowizja pokazała, że nasz kandydat, gdybyśmy polegali tylko i wyłącznie na widzach zająłby trzecie miejsce, a analitycy, znakomici specjaliści doprowadzili do tego, że był przedostatni - skomentował Bartosz Kownacki w programie Kawa na ławę.

Najwyraźniej ten punkt widzenia stał się obowiązujący w TVP, która wysłała Szpaka na konkurs. Wśród pracowników telewizji narodowej dominuje przekonanie, że znowu wszyscy się uwzięli na Polskę.

Ja werdykt jury przyjęłam z dużym smutkiem - wyznaje w Super Expressie ulubienica Jacka Kurskiego, Anna Popek. Widziałam, jak pracowało polskie jury. Było bardzo obiektywne, z uwagą słuchało każdej z piosenek. Brali wszystko pod uwagę. Byli bardzo sumienni. Jak było w innych komisjach? Trudno mówić.

Ostatecznym wynikiem zdziwiona jest też Monika Kuszyńska, która w zeszłym roku reprezentowała nasz kraj na Eurowizji, a w tym roku zasiadała w polskim jury.

Ta rozbieżność jest bardzo zaskakująca. To bardzo ciekawe, że jurorzy w Europie nie zauważyli naszego utworu, a publiczność tak bardzo go doceniła - komentuje w tabloidzie. Ciężko mi ustosunkować się do wyborów jury, bo zaskakiwały mnie niektóre wysokie noty na utwory, które mi w ogóle nie przypadły do gustu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(220)
gość
7 lat temu
Pani red Popek do szkoły pouczyć się angielskiego - "nie pchaj się na afisz jak niewiele potrafisz" - takie porzekadło ?
Mała Mi
7 lat temu
Anno korki z angielskiego by sie przydały!!!
gość
7 lat temu
Pani Popek prezentowała się najbardziej sztucznie i fatalnie...
Gość
7 lat temu
Jej angielski to był koszmar! Zastanawiałam się kto prowadziłby Eurowizję, gdyby była w Polsce. Pewnie ta marna prezenterka... Chociaż ja typowałabym np. Rogalską i Orzecha albo Kammela :-D
gość
7 lat temu
dobrze zaspiewał i to najważniejsze
Najnowsze komentarze (220)
gość
7 lat temu
Kuszyńska? już wiem, kto był zdrajcą i sprzedawcą Polski UPAinie, żenada!
gosc
7 lat temu
nowu cenzura .Nie dlugo ludzie przestana ogladac ten festiwal. Mamy dosc polityki na codzien .A Szpaczek I tak byl najlepszy.
gość
7 lat temu
szpak jest beznadziejny, żadna z niego gwiazda!
gość
7 lat temu
Niestety polityka wzięła górę, nawet w Eurowizji, masakra.
gość
7 lat temu
Gdyby nie Polacy mieszkajacy za granica Szpak nie dostalby ani jednego glosu!! Nie ma co sie zastanawiac nad rozbieznoscia miedzy glosowaniem jury a telewidzow!! Proste i logiczne
gość
7 lat temu
Nie wiem czemu po Szpakime komentarze na temat Pani Popek. Przecież chodzi tu o Michała a Michał wypadł bardzo dobrze. Uważąm że piosenka z pierewszego miejsca nie zasługiwała na wygraną i tyle .
Gosc
7 lat temu
Ciekawa jestem kto zasiadł w tym polskim jury i dał Ukrainie 12 punktów, kim są ci i****i?
gość
7 lat temu
Wszyscy wiedza jaka była prawda, Polacy rozsiani po całej unii głosowali na Michała. A Ukraina wygrała ze względu na to co ostatnio przeżyli, takie pocieszenie.
Gość
7 lat temu
Polska powinna zbojkotowac eurovision i olac ich w nastepnym roku.
gość
7 lat temu
Jak każdy
Gość
7 lat temu
No dobrze...co się stało, to się już nie od stanie. Nie ma co już gdybać co, kto i dlaczego. Cieszmy się, że i tak zajęliśmy wysokie miejsce, a o tym na pewno nikt nie zapomni :)
gość
7 lat temu
to rzeczywiście dziwne że publicznośc***iosenka podobała sie i zajęlismy 3 miejsce a jury wcale jej nie doceniło. ja uważam że Szpak ma fantastyczny głos spiewał świetnie i na 8 miejsce zasłużył a ci którzy szukają dziury w całym że niby system głosowania byl dla niego łaskawy są zawistni i tyle
gość
7 lat temu
Polskie jury pracowało rzetelnie tylko, że wynik mało oryginalny. 12 punktów dla Ukrainy to porażka. Zawsze myślałam, że oceny ekspertów są bardziej miarodajne niż SMS-y, ale po tej Eurowizji zmieniam zdanie.
gość
7 lat temu
Michal byles najlepszy reszta do piet Ci nie siegala
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie