Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szarapowa została zawieszona na dwa lata za stosowanie dopingu!

81
Podziel się

Ma zwrócić ponad 280 tysięcy dolarów, które wygrała w ostatnim turnieju. Już zapowiedziała, że odwoła się od decyzji sądu.

Szarapowa została zawieszona na dwa lata za stosowanie dopingu!
bDJeJRGt

Trzy miesiące temu światem sportu wstrząsnęła informacja o kulisach kariery Marii Szarapowej, jednej z najbardziej utytułowanych tenisistek w historii. Na konferencji prasowej Rosjanka wyznała, że stosowała doping przez 10 lat swojej kariery. Przyjmowała leki zapisywane jej przez lekarzy, nie wiedząc, że substancje są zakazane. Niestety, mało kto jej uwierzył. Jako pierwsza zareagowała firma Nike, która przez lata szczyciła się wspieraniem tenisistki. Przypomnijmy: Nike zerwał kontrakt z Szarapową! "Jesteśmy bardzo zasmuceni"

Dwa dni temu Międzynarodowa Federacja Tenisowa zdecydowała o zawieszeniu Szarapowej na dwa lata. Oznacza to, że Rosjanka będzie mogła wrócić do grania dopiero po Australian Open 2018, co może oznaczać koniec jej kariery na korcie. Wówczas będzie miała już 31 lat i nie będzie notowana w rankingu WTA Tour.

Oprócz kary zawieszenia, ITF stwierdziła, że Szarapowa musi zwrócić 281 663 dolarów, które wygrała za dojście do ćwierćfinału tegorocznego Australian Open. Wynik tenisistki zostanie wymazany z tabeli zawodów.

bDJeJRGv

Kara finansowa nie będzie dla Szarapowej jednak zbyt dotkliwa: w ciągu całej kariery na korcie zarobiła ponad 35 milionów dolarów. Co najmniej drugie tyle dostała za udział w kampaniach reklamowych oraz turniejach sponsorskich.

Szarapowa już zapowiedziała, że odwoła się od decyzji sądu.

bDJeJRGB
bDJeJRGW
KOMENTARZE
(81)
Gość
5 lata temu
Wygrywając odbierala zwycięstwo uczciwym tenisistkom. Przykra sprawa:(
gość
5 lata temu
Maria musiała mocno podpaść ,że tak z nią pojechali,takie plecy i znajomości ... nic nie pomogło
Gość
5 lata temu
Będzie ciszej na korcie jak ten wyjec zejdzie z niego
bDJeJRGX
Gość
5 lata temu
A amerykańscy mutanici typu williams , pelbs i amstrong to co ? Ameryce wolno wszystko ?
gość
5 lata temu
Dlatego gra tak dobrze w tenisa bo ma zeza. Ogarnia od razu cały kort :P
gość
5 lata temu
żylasta k***a ruska ukradla medale innym dziewczynom
Gość
5 lata temu
Ona jest skonczona w tenisie
Gość
5 lata temu
Jak mozna karac tak piekna kobiete !?.Karane powinny byc tylko brzydkie kobiety.
gość
5 lata temu
Maria nie daj się ,mośki atakują Rosję na każdym kroku bo chcieli by aby było jak za jelcyna,tak samo jak ten nasz holandl chce jak było za peowni.
gość
5 lata temu
za stosowanie dopingu powinno się dyskwalifikować dożywotnio. Bez taryfy ulgowej. Gdyby nie doping osoby które w zawodach zajęły 4 miejsce mogły stać na pudle . A to są realne straty finansowe i dla zawodnika i dla klubu. Zero tolerancji dla dopingu. Odebrać medale i nagrody . Wywalić na zbity pysk.
gość
5 lata temu
Dlaczego PUDEL kłamiesz pisząc, że przez 10 lat brała doping?? Owszem, stosowała lek zawierający meldonium przez ten czas, ale został on uznany za doping dopiero od 1 stycznia 2016 roku, wczesniej był legalny!! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd szukając większej sensacji, to bardzo nieprofesjonalne z waszej strony! A co do oburzenia że w ogóle coś brała - wierzcie mi, 95% sportowców na świecie bierze jakis środek mający zwiekszyć wydajność organizmu lub wspomagający regeneracje, bo są one legalne w formie suplementów czy odżywek - gdyby ich nie brali, nie byłoby szans by mogli tyle razy startować w sezonie na najwyższym poziomie, ich organizmy zwyczajnie by tego nie wytrzymały.
bluetone
5 lata temu
Ja ! Też! Jej ! Nie trawie ! I tej! Kurnikovej! Też! Ta ! Baba ma coś ! Takiego w sobie ! Ze! Jej! Nie trawie!!!! I Putina też!nie trawie!!!!
Milosz
5 lata temu
Polecam reportaż z pociągów w Chinach Wielkie Chiny blog
bDJeJRGP
Milosz
5 lata temu
Polecam reportaż z pociągów w Chinach Wielkie Chiny blog
...
Następna strona
bDJeJRHr