Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lek Kory będzie refundowany!

192
Podziel się:

Opakowanie Olaparibu kosztowało nawet 24 tysiące złotych. Teraz kobiety będą mogły leczyć się za darmo.

Lek Kory będzie refundowany!
bEKWVYeZ

Od wielu miesięcy Kora toczyła głośną walkę z Ministerstwem Zdrowia, domagając się refundacji leku Olaparib. Preparat zapobiega nawrotowi raka szyjki macicy, a właściwie jego złośliwej mutacji odpornej na inną kurację. Cena jednego opakowania Olaparibu wahała się od 18 do 24 tysięcy złotych, więc Kora zaczęła wyprzedawać swój majątek, by zebrać pieniądze na leczenie. Niestety, nie wszystkie pacjentki mogły sobie na to pozwolić.

Jak ogłosił wczoraj wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz, gehenna kobiet dobiega końca. Ministerstwo podjęło decyzję o pełnej refundacji leku.

bEKWVYfb

To będzie dla pacjentek lek za darmo, w związku z czym wszystkie zakwalifikowane kobiety będą go otrzymywały w szpitalach - powiedział w rozmowie z TVN24 Tombarkiewicz.

Z decyzji ministra cieszy się także Kora. Piosenkarka stwierdziła, że ona i setki pozostałych pacjentek będą mogły świętować i cieszyć się perspektywą leczenia:

Cieszę się. Myślę, że wszystkie kobiety, które w ten sposób tak samo będą miały dostęp do leku, będą świętować - powiedziała.

bEKWVYfh
bEKWVYfi
Zobacz także: Kora: hańba, że to jest lek nierefundowany
Zobacz także: Zobacz też:
bEKWVYfC
KOMENTARZE
(192)
Gość
5 lata temu
Super. Wszystkiego dobrego życzę wszystkim chorym. Trzymajcie się dziewczyny!
gość
5 lata temu
kazdy powinien miec dostep do najlepszych lekow i leczenia! Ten kraj jest chory, daje 500zl menelom, ktorzy narobili dzieci, a nie ma na leki ratujace zycie!
katoliczka
5 lata temu
brawo Pani Koro to dzieki Pani wytrwałosci ludzie chorzy beda mieli pomoc za darmo!!!
bEKWVYfD
gość
5 lata temu
super! nie tylko dla Kory, którą stać na ten lek, ale dla wszystkich pacjentek. Życzę wszystkim dużo zdrowia i kobiety BADAJMY Się!!!! :))))
gość
5 lata temu
Czekamy na całą dłuuugą listę leków do refundacji!
Najnowsze komentarze (192)
Ela
5 lata temu
czyli ten PIS nie jest taki zły
gość
5 lata temu
Dobrze zrozumiałam: "Lek dla Kory czy Dzięki Niej" będzie refundowany.... ? bo nie wiem, teraz płacę jak każdy na 500+ nic z tego nie mam (biologia ma kieruje się innymi prawami) ale jak zacznę chorować 9oby NIE) wolałabym WIEDZIEĆ jakie mam UPRAWNIENIA ???????
gość
5 lata temu
a ja zapłaciłam 65 zzł za zrobienie badania markera nowotwora jajnika.... profilaktyka leży i kwiczy...
gość
5 lata temu
powinna na kolanach podziękować PIS-owi
gość
5 lata temu
Bardzo dobra wiadomość, oby częściej coś szło w dobrym kierunku
gość
5 lata temu
No widzisz Kora - PO ci leku nie dalo a tak ich popieralas "kazda swoja komorka". Docen to!!!!
gość
5 lata temu
no i co teraz powiesz sucha jendzo, albo ten twoj oblesny kierdziolek, pogon go do roboty nieroba zboczenca I narkomana, kto ci dal darmowy lek? twoja banda zlodzieji z po? czy moze ten hooj z budy ruskiej na k? nie, ten wstetny ohydny PiS, zapamietaj to sobie gnido zanim znow otworzysz pysk w ataku na prezesa Kaczynskiego
gość
5 lata temu
No;widzisz,g****a babo?Tak właziłaś Bronkowi w tyłek ze swoją "paczką z maryhą dla Ramonki",a ta ekipa z wszawym Tuskiem-Ciebie i kobiety chore jak Ty-ta ekipa skazywała Was na śmierć!Całuj ręce PiS-owi!Kopaczka wypięłaby na Ciebie swój szpetny tyłek!
bEKWVYfv
gość
5 lata temu
No;widzisz g****a babo?Tak właziłas Bronkowi w tyłek ze swoją paczką z maryhą "dla pieska",a on i jego ekipa z wszawym Tuskiem-kobiety chore tak jak Ty-i Ciebie-ta ekipa skazywała Was na śmierć!Całuj ręce PiS-owi!Kopaczka wypięłaby na Ciebie swój szpetny tyłek!
gość
5 lata temu
Brawo Kora jesteś the best.
Gość
5 lata temu
Ona walczyła tylko w swoim imieniu i walczyła tylko o swoje życie - absolutnie sie nie dziwie. Przypadkowo skorzystają z tego pozostałe kobiety ktorym sie to należy bez łaski
gość
5 lata temu
P*********e na służbę zdrowia a jak co to chcecie się leczyć za publiczne pieniądze.
gość
5 lata temu
Brawo!Wspaniała decyzja!
gość
5 lata temu
A pozostali chorzy? To świństwo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKWVYgo
bEKWVYgp
bEKWVYgq
bEKWVYgr
bEKWVYgs
bEKWVYfX