Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Beata Kozidrak usłyszała WYROK! Gwiazda przeprosiła za pijacki rajd i ujawniła ZAROBKI

896
Podziel się:

4 maja, w dniu swoich 62. urodzin Beata Kozidrak osobiście pojawiła się na sali sądowej. Wokalistka Bajmu przyznała się do winy i przeprosiła za pijacki rajd. Niedługo po tym sąd ogłosił wyrok.

Beata Kozidrak usłyszała WYROK! Gwiazda przeprosiła za pijacki rajd i ujawniła ZAROBKI
Sąd wydał wyrok w sprawie pijackiego rajdu Beaty Kozidrak (East News)

We wrześniu minionego roku Beata Kozidrak została zatrzymana przez policję po tym, jak zwróciła na siebie uwagę, prowadząc auto "zygzakiem". Po przebadaniu artystki okazało się, że miała aż ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zaraz po wydarzeniu gwiazda wydała oświadczenie z przeprosinami, w którym zapewniła, że jest świadoma konsekwencji, które musi ponieść. Choć Kozidrak zrobiła sobie przerwę od działalności zawodowej, nie była ona długa, a wokalistka wkrótce wróciła do występów na scenie.

29 października Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów wydał wyrok w sprawie pijackiego rajdu Beaty, uznają ją za winną zarzucanych jej czynów. Piosenkarka otrzymała karę sześciu miesięcy prac społecznych po 12 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia samochodu przez pięć lat i 10 tysięcy złotych grzywny. Gwiazda odwołała się od wyroku, uznając go za zbyt "surowy".

Rozprawa miała odbyć się 16 marca bieżącego roku jednak Kozidrak na nią nie dotarła. W związku z tym kolejną zaplanowano na 4 maja, czyli dzień urodzin artystki. Tym razem jubilatka pojawiła się na sali sądowej.

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”

W środę 62-latkę do gmachu sądu przywiózł prywatny kierowca. Przyodzianej w czarny garnitur, białą bluzkę i szpilki Beacie towarzyszył mecenas Żbikowski z kancelarii Marcina Mamińskiego.

Zabierając głos przed sędzią, liderka zespołu Bajm z poważną miną po raz kolejny podkreśliła, że przyznaje się do popełnionego czynu i bardzo go żałuje:

To, co zrobiłam, było karygodne i nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata - mówiła skruszona, kontynuując:

Przepraszam fanów, dla których moje teksty były ważne. Trzy pokolenia słuchaczy, dla których moja twórczość była ważna w życiu. Przez 40 lat byłam wzorem mamy, artystki - tłumaczyła się, po czym według relacji "Faktu" nieco zmieszana dodała:

Moje życie jest związane z wielkim stresem i tych emocji w ostatnich miesiącach było bardzo dużo, choć to żadne usprawiedliwienie.

Podczas rozprawy wokalistka nie odpowiadała na pytania prokuratury, a jej obrońca zwrócił uwagę, że kara ograniczenia wolności znacząco wpłynie na działalność artystyczną jego klientki. Piosenkarka ujawniła też swoje zarobki, deklarując, że wynoszą one 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Przedstawiciel Kozidrak zaproponował karę grzywny w wysokości 300 stawek dziennych po 100 złotych, pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz wpłatę 10 tysięcy złotych na fundusz pomocy. Prokurator nie zaakceptował jednak powyższej propozycji, wnosząc o karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnych prac na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie, siedem lat zakazu prowadzenia pojazdów, grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych i pokrycie kosztów postępowania sądowego.

Jak podaje "Super Express", chwilę przed godziną 16 ogłoszono wyrok, zgodnie z którym Beata Kozidrak została uznana przez sąd za winną. Względem gwiazdy orzeczono karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych (200 stawek dziennych po 250 złotych), świadczenie pieniężne w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów. Zaliczono przy tym dotychczasowy okres zatrzymania prawa jazdy. 62-latka została także obciążona kosztami postępowania. Nie zastosowano względem niej kary ograniczenia wolności. Za okoliczności łagodzące sąd uznał fakt przyznania się do winy, uregulowany tryb życia oraz zasługi artystyczne.

Sprawiedliwy wyrok?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(896)
Kam
7 miesięcy temu
Ile??? 10 tysięcy??? Jak śmie tak kłamać???
Hdjjfnfnf
7 miesięcy temu
10 tysięcy miesięcznie, taaa...jasne... No nie wiem, ale dla mnie ta kobieta już się skończyła. Przyłączam jej piosenki, jak łapie się, że je nucę- przestaję. No tak mam i już. Bo mam dziecko. I zawsze myślę o moim dziecku. A TVN, który zaangażował ja do programu to... brak słów...smutne... Gloryfikacja za taki czyn... Nie namawiam do linczu, ale do ostentacji. Takie historie nie mają prawa się dziać. Dajmy przykład innym, że to się zwyczajnie nie opłaca.
Magda
7 miesięcy temu
ZADŁUGI ARTYSTYCZNE JAKO ŚRODEK ŁAGODZĄCY?????? Ludzie kochani gdzie my żyjemy?!!!
Tymon W.
7 miesięcy temu
Mam 60 lat i bardzo lubię się napić ale mam jedną zasadę po pijaku nie wsiadam za kierownicę i nikt mnie nie namówi do jazdy i tak już prawie od 40 lat.
Nie nie nie
7 miesięcy temu
A ja mam takie odczucia... Kilka lat temu chorowałam na nowotwór złośliwy.Udalo mi się,cudem... Żyję, jestem zdrowa.I powiem Wam,że to moje życie pazurami wydzierałam śmierci.Walczylam tak zawzięcie,jak tylko umiałam.Psychicznie i fizycznie przez chorobę sięgnęłam dna.I wiem jak bardzo cierpiałam.Wiem ile ludzi chorych tak walczy i cierpi.I teraz... Jak słyszę o tym,że jakiś człowiek wsiada za kierownice pod wpływem alkoholu... To mam ochotę ubić!!! Dla mnie osobiście to powinno być traktowane jak zamiar popełnienia zabójstwa! W nosie mam,jeśli taki pijak/pijaczka zginie w wypadku przez siebie spowodowanym.Natomiast często jest tak,że giną ludzie postronni,bądź zostają kalekami,a to tylko dlatego,bo dziad lub dziadówa zapita prowadziła samochód! Trzeba być totalnie bez mózgu i serca,aby pić i wsiadać potem za kółko! Gardzę nieopisanie takimi ludźmi! Mam prawo do takiej opinii,tym bardziej że wiem,jak ciężko się walczy o życie! PRECZ Z PIJACTWEM NA DROGACH I LUDZIE- JEJ I JEJ PODOBNYM NALEZY SIĘ OSTRACYZM I POTĘPIENIE! A nie chodzenie na jej koncerty i bujanie się klaszcząc do pioseneczek...
Najnowsze komentarze (896)
Joanna
4 miesiące temu
PRECZ Z PIS !!!
Ann z Dln Sl
4 miesiące temu
takie niskie zarobki? A czy to nie ona ma prywatny helikopter?
Zorza
5 miesięcy temu
A dlaczego nie chce pracować społecznie,inni muszą a ona jest ponad tłumem,wstyd.
ted
7 miesięcy temu
Co mają wspólnego zasługi artystyczne powinna być potraktowana jak każdy kierowca,a jak pije to niech siedzi w domu.
groell
7 miesięcy temu
kara za takie wykroczenie powinna być taka sama dla wszystkich - nie ma odstępstw (zasługi artystyczne KASTA)
Prawda?
7 miesięcy temu
Prominentów, artystów, polityków i celebrytów trzeba karać przykładniej. Są lub maja być wzorem do naśladowania.
Roderyk.
7 miesięcy temu
Kruk krukowi ...
koza 2
7 miesięcy temu
ciekawe czy zasługi artystyczne były by brane pod uwagę gdyby kogoś przejechała dno
xxxx
7 miesięcy temu
Jakie ona ma zasługi, to jej praca jak każda inna.
pauligd
7 miesięcy temu
nie liczę twojej kasy, ale obrażasz mnie swoją postawą. Zastanów się jaki dajesz przykład "nowym gwiazdkom" nastolatkom, WSTYD to mało powiedziane. 1000 godzin prac dla dobra ogółu w kamizelce "jeździłam po pijaku" i tyle w temacie. Miłego dnia dla tych co są za równym traktowaniem.
jOO
7 miesięcy temu
Beata masz rodzine ktora chodzi i jezdzi po ulicach! moga trafic na pijana celebrytke
zzz
7 miesięcy temu
taki wyrok to jest koniec wymiaru sprawiedliwości ale nie celebrytów.10000 miesiecznie. co na to skarbówka?
Kasia
7 miesięcy temu
Co za skrucha, a jaka skromność 🤣 Czterdzieści lat była wzorem 🤣 No proszę, od lat nawalona i te jej stroje sceniczne.
Wal
7 miesięcy temu
Jako osoby ją nie lubię, ale głos ma wspaniały, zbyt dużo zadziało się w jej życiu, zrobiła błąd, ale myślę że się podniesie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie