Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

"Buntowniczy" Mata wspomina: "W klasie maturalnej powiedziałem, że to pie*dolę, wprowadzam się do zioma, nagrywam rapsy i mam wy*ebane"

118
Podziel się:

Nastolatek chciał rzucić edukację, ale po namowach ojca wrócił jednak do szkoły i zdał maturę. Imponuje Wam?

"Buntowniczy" Mata wspomina: "W klasie maturalnej powiedziałem, że to pie*dolę, wprowadzam się do zioma, nagrywam rapsy i mam wy*ebane"
(youtube)

Za sprawą swojej Patointeligencji raper Mata jest na ustach całej Polski. Klip na YouTube w zaledwie 24 godziny osiągnął zawrotną liczbę miliona wyświetleń, a na chwilę obecną już ponad 4 miliony.

W tekście Patointeligencji Mata opowiada o ciemnej stronie życia bananowej młodzieży: życiu pod kloszem, narkotykach.

Utwór został okrzyknięty (raczej na wyrost) przez opinię publiczną najbardziej przełomowym utworem ostatnich lat. Patolinteligencją zachwycali się Jakub Żulczyk, Katarzyna Nosowska czy Kayah.

Szybko okazało się, że 19-letni raper to syn znanego prawnika i profesora Uniwersytetu Warszawskiego, Marcina Matczaka.

Matczak senior często krytykował zmiany w sądownictwie. Do przewidzenia więc było to, że TVP wykorzysta fakt pokrewieństwa w swoim flagowym programie informacyjnym.

Sam Mata stara się kreować na chłopaka z dystansem. Trzy miesiące temu 19-latek udzielił wywiadu branżowemu Newonce.

Młody raper został zapytany o początki fascynacji hip hopem.

Nie jestem dzieciakiem z bloków, tylko szczylem z klasy średniej, wychowanym na strzeżonym osiedlu, który zajawił się rapem przez "Jesteś Bogiem". Na początku miałem zresztą bana na ten film, bo tam przeklinali, a ja byłem wychowywany pod kloszem, więc obejrzałem go dopiero w gimnazjum. - opowiada w rozmowie z Krzysztofem Nowakiem.

Pytany o dzieciństwo wyznał, że było"przypałowe". Okazuje się bowiem, że Mata miał w planach rzucenie szkoły, ojciec odwiódł go jednak od tego i nastolatek zdał międzynarodową maturę.

_Byłem strasznie przypałowy. Chyba nie było roku, żeby rodzice nie musieli choć raz przejść się do dyrki. Teraz się to trochę uspokoiło, ale przed maturą wszystko we mnie buzowało przez oczekiwania rodziców i nauczycieli. _

W klasie maturalnej powiedziałem, że to pie*dolę uciekam z domu, wprowadzam się do zioma, nagrywam rapsy w szafie i mam wy*ebane. Dużą rolę przy zmianie decyzji odegrał mój tata, który zawsze wspierał mnie całym sercem.

Mata został też zapytany o… utratę dziewictwa. (Nawiązanie do wersu z _Biblioteki Trap _i 14,5 centymetrów).

Nie powiem. W tym wersie chodziło o to, że nie ru*ham aż tyle, ile mógłbym nawinąć, że ru*ham. Raperzy mają tendencję do przechwałek i lubię się z tego pośmiać, bo czasem jest to śmieszne. Mimo to uważam, że jeśli ktoś żyje w taki sposób, że ciągle ru*ha, to ma prawo o tym rapować, tak samo jak ja mam prawo rapować o tym, że mama każe mi się uczyć.

Przy okazji 19-letni raper opowiedział o swojej relacji z dziewczynami. Choć sam siebie nazywa prześmiewczo "stulejarzem", swoją mizoginistyczną postawę tłumaczy potrzebą krytyki Polaków , którzy zachwycają się Zachodem.

Wiele osób zarzuca mi mizoginię i coś w tym pewnie jest. Moja relacja z kobietami jest dosyć specyficzna. To cenne pytanie - ten kawałek wykorzystuje grupę studentek, które seksualnie ulegają zagranicznym mężczyznom. Jednak nie chodziło mi tylko o krytykę kobiet. Ich grupa symbolizuje całość polskiego społeczeństwa - chociaż nie uważam, że to, co zaraz powiem, tyczy się tylko Polaków.

Słyszałem głosy, że jestem też rasistą, bo w refrenie padają słowa: Chu* długi, DNA sługi. Jednak nie chodzi tutaj o to, że Kermit jest potomkiem niewolnika, tylko o przysłowiową polską gościnność połączoną z naiwną i pustą fascynacją Zachodem. Klubowe tak naprawdę nie krytykują kobiet tylko pewną postawę, której ja też czasem padam ofiarą.
Album 100 dni do matury będzie miał swoją premierę 17 stycznia.

Wróżycie mu wielką karierę, czy raczej po roku większość nie będzie o nim pamiętać?

KOMENTARZE
(118)
Gdjeieg
2 lata temu
Nie chce nic mówić, ale tak wyglada rzeczywistość w większości liceów, czy to klasy średniej czy wśród tych biedniejszych ludzi. Nie odkrył nic nowego i kontrowersyjnego. Po prostu chciał się wybić na mówieniu oczywistości. Szkoda tylko, ze zostało to wykorzystane przez tvpis w celu obniżenia wartości wypowiedzi jego ojca, który jest doskonałym teoretykiem prawa
banany
2 lata temu
Tak, imponuje mi bananowy dzieciak, który może wszystko, bo nic nie traci. Może eksperymentować z narkotykami czy "rapsami", bo ojciec i tak wyciągnie w kłopotów. Kwestia ceny. Rap uliczny jest autentyczny. Chłopcy z blokowiska mają trudne życie. Jedno potkniecie i koniec, upadek na dno. A taki banan co ma do stracenia? Rodzice mają plecy, załatwią pracę, wyślą na luksusowy odwyk, opłacą najlepszych prawników w razie kłopotów.
Agata2
2 lata temu
Ot ,synek zamożnych rodziców myśli że jest kimś . Za kilka lat się chłopaczek się wyszumi, a tatuś załatwi mu cieplutką wysokopłatną posadkę.
Anty-
2 lata temu
Marta Linkiewicz wersja męska - pato, pato na bogato i nic więcej. Inteligencja to zachwyca się Mickiewiczem, Dostojewskim, Bułhakowem, Goethe, Szekspirem, Mozartem czy Nietzschem - nie koką, seksem na dwa baty i niczym. Pato,pato i nic więcej, pełny portfel, pusta głowa, brudne serce.
kkk
2 lata temu
co za o.szołom?
Najnowsze komentarze (118)
Adaam :P
2 lata temu
Czego wy mochery od niego chcecie? Boli was że zarabia z muzyki a wy harujecie na marną płace czy co?
Starodawna
2 lata temu
To co się dzieje z dzisiejsza młodzieża to potworny skandal. Wystarczy poprzeklinać wymyslec jakąś głupotę , albo pokazac nagie zdjęcia i jest się popularnym. ten świat schodzi na psy. Mowie co o tym mysle, mi się takie zachowanie niepodoba, ale to tylko moje zdanie. będzie tylko gorzej. z drugiej strony jeśli się takie zachowanie promuje wszędzie to co się dziwic ,ze jeden drugiego w głupocie chce przebic.
Inga
2 lata temu
Nie robi na mnie wrażenie ten chłopak. Można się buntować do woli, gdy ma się kasę i wsparcie rodziców z układami. Ot, taki pseudoartystyczny przerywnik z życiu zblazowanego chłopca.
Ola
2 lata temu
Wprowadzę się do zioła, będę robił rapsy i ojciec mnie przekonał...uswiadomil że pieniążki odetnie i wielki bunt się skończył. Żałosny dzieciak...
40-tka
2 lata temu
mi sie podoba. super, mocny tekst.
56-cio latka
2 lata temu
Super. Mi podoba się. Mniej mnie razi ten tekst niż mordy PiS, na ich widok chce mi się rzygać
Ona
2 lata temu
A dla mnie super, utalentowany gość.
jam
2 lata temu
kastowy dzidzius Zarozumialy i niezle pokrecony jak tata Pewnie zaKODowany
toja
2 lata temu
Kretynek taki
Roman
2 lata temu
Ile wam placi tatus za promocje synka?
lorenna
2 lata temu
Ladny chlopaczek
Gość
2 lata temu
Posluchalam i bardzo rasistowski i seksistowski tekst , ludzie którzy się tym zachwycają mają chyba po 12 lat
Gość
2 lata temu
Kogo wy promujecie , dajcie spokój
Gość
2 lata temu
Sławni rodzice i proszę, promowanie przez telewizję pełną parą
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie