Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Burza po wypowiedzi Przemysława Czarnka na temat DEPRESJI u młodzieży. Piotr Stramowski grzmi: "BEŁKOT prostego jak łodyga siana chłopa!"

485
Podziel się:

Minister Przemysław Czarnek za pogarszające się zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży obwinia... opozycję. W sprawie głos zabrała m.in. Dorota Zawadzka: "To nieodpowiedzialne i po prostu obrzydliwe" - ocenia psycholożka.

Burza po wypowiedzi Przemysława Czarnka na temat DEPRESJI u młodzieży. Piotr Stramowski grzmi: "BEŁKOT prostego jak łodyga siana chłopa!"
Burza po wypowiedzi Przemysława Czarnka (AKPA, East News)

Minister Przemysław Czarnek, bardzo delikatnie mówiąc, nie cieszy się sympatią środowiska nauczycielskiego. Polityk forsuje kontrowersyjne zmiany w systemie szkolnictwa, które dają coraz większą władzę kuratorom i jemu samemu, a zmniejszają wpływ rodziców i pedagogów.

Czarnek zasłynął też wypowiedziami, które wywołały ogólnopolską dyskusję na temat tego, w jakim kierunku ma rozwijać się edukacja. Minister chciałby "ugruntowywać cnoty niewieście" w dziewczynkach i modelować ucznia na obywatela wyznającego "tradycyjne wartości".

Minister właśnie zabłysnął kolejną "złotą myślą" - tym razem na temat depresji u dzieci i młodzieży. Za pogarszający się stan psychiczny młodych ludzi szef MEiN wini... opozycję.

Robicie najpierw dzieciom wodę z mózgu, powodujecie rozchwianie emocjonalne tych biednych dzieci w szkole, a następnie mówicie, że depresji dostają! - stwierdził podczas sejmowej debaty nad "lex Czarnek".

Zobacz także: Skandaliczne słowa Czarnka w Sejmie. Stanowcza reakcja Lewicy

Wypowiedź ministra odbiła się szerokim echem w mediach. Skomentowała ją m.in. Dorota Zawadzka, niegdyś znana jako "Superniania".

Obwinianie opozycji, mediów czy książek o wywoływanie problemów psychicznych u młodzieży jest nieodpowiedzialne i po prostu obrzydliwe. Depresja kliniczna to ciężka i śmiertelna choroba (...). Szef MEiN na każdym kroku udowadnia, że brak mu doświadczenia w pracy z młodzieżą. Takie komunikaty dla młodych są niedopuszczalne.

Co dzieci zrozumieją z jego przekazu? "Żyjcie tak, jak wam każemy, a nie będziecie mieć żadnych problemów", a to nie tędy droga. (...) Depresja dotyka ludzi w każdym wieku, w każdej grupie społecznej. Nie jest zależna od wiary, zasobności portfela, ani orientacji seksualnej, czy tym bardziej poglądów politycznych - podkreśla Zawadzka w rozmowie z "Mama:Du".

Sprawę skomentował teraz także Piotr Stramowski.

Kolejny dzień jak z Barei, z tym że śmieszne przestało to być już dawno temu. (...) Jeżeli tak dalej pójdzie, to za parę lat ze szkół wypełzną małe "Czarnki", a wspomniana przez Pana Ministra "woda z mózgu", która jest niczym innym, jak średniowiecznym, pozbawionym grama świadomości bełkotem politycznym prostego jak łodyga siana chłopa, zaleje nie tylko mózgi tych dzieci, lecz i mózg całego Państwa. A jak wiemy, "depresja kliniczna to ciężka i śmiertelna choroba". Miłego dnia - napisał gorzko aktor.

Internauci także nie kryją oburzenia.

To już nie jest nawet śmieszne, a przerażające. Pomyśleć, że wyznawcy jedynej i "słusznej" partii nie mają Panu Cz. kompletnie nic do zarzucenia. Chłop kryształ. Tylko dzieciaków szkoda; Jestem w szoku. Jak można aż tak bagatelizować zdrowie psychiczne dzieci w imię przepychanek politycznych?!; Już myślałam, że "cnoty niewieście" to szczyt prostoty naszych "władz," ale widzę, że jeszcze dużo przed nami; Świadomość i wiedza tego pana pozostawia wiele do życzenia - piszą w komentarzach.

W toczącej się dyskusji na temat Przemysława Czarnka pojawiają się też głosy, że minister celowo zachowuje się tak kontrowersyjnie, żeby odwrócić uwagę od afer na szczytach władzy.

Myślicie, że taka jest właśnie strategia?

Zobacz także: Strzelanina w domu Opozdy, Siwiec mieszka na kartonach i koniec patologii w TV
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(485)
Elwira
3 dni temu
Kto dopuscil aby taki prostak zostal ministrem edukacji!? Niejedno dziecko w szkole podtsawowej ma wiecej oleju w glowie i kultury...
gość
3 dni temu
Ktoś kto nie wierzy w mądrości partii rządzącej jest już teraz uważany za zdrajcę i nie godny tego by nazywać go "prawdziwym" Polakiem...Teraz zaczynają czepiają się też dzieci. Masz chorobę psychiczną? To pewnie dlatego że słuchasz lewaków z opozycji. Trzeba było słuchać pisowców, to byś był zdrowy. Ciąg dalszy dzielenia społeczeństwa. Do czego to wszystko doprowadzi?
Mela
3 dni temu
I tacy ludzie jak Czarnej robią w tym kraju doktoraty ! 🤦
Tru
3 dni temu
Choruję na depresję od praktycznie od bardzo dawna. Moje synapsy nerwowe mają zwyczajnie problem w zatrzymywaniu serotoniny. Leki rozwiązują problem. I wiem, że zaraz znajdzie się ktoś kto napisze, że powinnam się zwrócić do Jezusa o pomoc. Nie raz się zwracałam, wychodziłam pobiegać itp. Niestety depresja jest związana z neurochemią móźgu. I jeśli czyta to ktoś, kto podejrzewa że się z nią zmaga, to napisze, że farmakologia pomaga
ddd
3 dni temu
Buhaha jakiś kuglarz i komediant coś mówi i ja mam się tym przejąć?Jaja sobie z ludzi robicie?
Najnowsze komentarze (485)
Gość
13 godz. temu
Jak go widzę to jestem za aborcją
gsc
16 godz. temu
pudel jak zwykle tylko nakreca hejt, typowo
gość
17 godz. temu
"Wpuścić chłopa do biura, to atrament wypije" Boże!!! czemu wpuścili go do władzy??? Niechby sobie ten atrament w biurze popijał.
gość
17 godz. temu
Niedługo stosy zacznie stawiać - inkwizytor. Ta władza, to DRAMAT! ...a ten typ jest poniżej wszelkiej krytyki.
Zibi
24 godz. temu
Zawadzka? WCISKALA dzieciom w reklamie rakotwórcza margarynę. Wszystko dla kasy. Hipokrytka !
666
wczoraj
ja dostaję depresji jak patrzę na ministra Czarnka i jego popleczników w rządzie
pis
wczoraj
szkoda ze stramoski zostaje
Roma
wczoraj
"Modelować ucznia na obywatela wyznającego tradycyjne wartości"??? To mnie przeraża i przywodzi na myśl hitler..jugent skrzyżowane z lebens_born. To zło.
Obiektywnie
2 dni temu
Łodyga siana?, Kwiaty mają łodygi,siano ich nie posiada.Snopki siana to i owszem panie Piotrze.Jeden i drugi nie zabłysnęli wiedzą.
Ewel
2 dni temu
Tacy żałośni ludzie zasiadają w rządzie tego kraju. Tego bełkotu nie da się słuchać!
Czarnek to
2 dni temu
Czerniak
dana
2 dni temu
Nikodem Dyzma naszych czasów! To przerażające! Jeśli zwolennicy PiS tego nie rozumieją, to .... ręce opadają!
Nauczyciel
2 dni temu
Ja mam depresję jak słucham co ten Czarnek wygaduje.
mama z wybory...
2 dni temu
W ubiegłym tygodniu byłam z córką w przychodni i co chłopczyk w wózku z tabletem w rękach , obo na krzesłach mamusia z synkiem on z telefonem i mama też . A gdzie rozmowa z dzieckiem ,a gdzie np. oglądanie książeczek. To my rodzice wpływamy na rozwój emocjonalnych i na inteligencję dzieci. Pewnie obwinić lepiej innych Tylko nie siebie .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie