Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Gorliwa chrześcijanka Maja "Frytka" Frykowska wspiera protestujące kobiety: "Każdy odpowie za swoje czyny PRZED BOGIEM"

126
Podziel się:

Weteranka "Big Brothera" przyznała, że choć uznaje poczęcie za cud, to nikt nie powinien ograniczać wolności drugiego człowieka. Jest szansa, że jej apel dotrze do tych, do których powinien?

Gorliwa chrześcijanka Maja "Frytka" Frykowska wspiera protestujące kobiety: "Każdy odpowie za swoje czyny PRZED BOGIEM"
Maja Frykowska opowiada się po stronie demonstrantów (fot. ONS)

Maja (niegdyś Agnieszka) Frykowska zabłysnęła na nieboskłonie polskiego show biznesu jako gwiazda Big Brothera. To właśnie w tym programie zapisała się złotymi zgłoskami w historii popkultury, gdy skusiła się na małe baraszkowanie w jacuzzi z osobnikiem płci przeciwnej - niejakim Łukaszem "Kenem" Wiewiórskim.

Od zabaw Frytki w bąbelkach minęło już jednak wiele lat. Celebrytka zmieniła imię na Maja i przeżyła wewnętrzną metamorfozę, w wyniku której jest dziś zadeklarowaną chrześcijanką. To właśnie skrupulatne zgłębianie tajemnic wiary zainspirowało ją, aby wypowiedzieć się publicznie na temat trwających w Polsce protestów w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego zakazującym aborcji w przypadkach trwałego i ciężkiego uszkodzenia płodu.

Zobacz także: Strajk kobiet. Gigantyczny tłum na ulicach Warszawy. Tak wyglądał protest "od środka"

Można by przypuszczać, że jako osoba bogobojna Maja skarci manifestujące kobiety, jednak nic bardziej mylnego.

Cudem Bożym jest życie. Poczęcie to cud. Płód jest życiem. Jestem osobą nawróconą i #chrześcijanką więc z punktu prawa Bożego #aborcja jest niedopuszczalna, ale po ludzku jestem kobietą i nie wiem jak zachowałabym się kiedy stanęłabym przed decyzją urodzenia chorego dziecka. Uważam, że problem, który nas bezpośrednio nie dotyczy, nie pozwala realnie ocenić danej sytuacji. Każdy z nas otrzymał od Boga wolną wolę i decyzję musi podejmować sam. Skoro Bóg dał nam takie prawo, to żaden inny człowiek nie ma prawa decydować za drugiego człowieka. Finalnie każdy odpowie za swoje czyny osobiście przed Bogiem. Czy w to wierzy, czy nie - czytamy na instagramowym profilu Mai.

Celebrytka spostrzegła też, że poruszające Polską wydarzenia w znaczny sposób wpłynęły na zachowanie panów, którzy nie do końca potrafią sobie poradzić z gwałtownie zmieniającą się równowagą sił między płciami.

W tej całej sytuacji zaobserwowałam nowe zjawisko. Dwie grupy mężczyzn. Jedni stali się bardziej empatyczni i dżentelmeńscy (dzisiaj pan otworzył mi drzwi, kiedy wychodziłam ze sklepu) oraz skrajnie chamscy i agresywni (też dzisiaj tego doświadczyłam). Jedno jest pewne, mądrzy mężczyźni wiedzą, że nie należy wkurzać kobiety. Dzisiaj mam poczucie, że tu nie tylko chodzi o aborcję, ale przede wszystkim o formę dialogu między kobietą a mężczyzną. Umiejętność prowadzenia dialogu jest bardzo ważna - komunikacja to podstawa!!! Ten dzisiejszy protest kobiet pokazuje naszą solidarność "macic", ale też ogromną bezradność i frustrację. A nam chodzi tylko albo aż o to, abyśmy czuły się wysłuchane, potrzebne, ważne, zaopiekowane i bezpieczne. Gdyby mężczyźni zechcieli zrozumieć kobiety i odwrotnie naprawdę mogłoby być pięknie. To od nas zależy, co dalej z nami będzie. Jedno jest pewne, że kiedy opadną emocje, nic już nie będzie takie samo. Czy wyciągniemy z tego jakieś wnioski? - pyta zatroskana Frytka.

Jak można się było spodziewać, sekcja komentarzy pod wpisem niemal natychmiast zapełniła się oskarżeniami o hipokryzję. Maja jednak nie ugięła się pod naporem krytyki i nadal dzielnie apelowała o empatię w stosunku do kobiet, które walczą o prawo wyboru.

Myślicie, że jej wpis, da co niektórym do myślenia?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(126)
jula
2 lata temu
Jestem osobą wierzaca i również uważam,że każdy ma swoje sumienie i każdy stanie przed Bogiem i odpowie za swoje czyny. Dlatego jestem ZA WYBOREM KOBIET!
Ola
2 lata temu
Mimo, iż to nie jest jakaś wyrocznia to ma świętą rację. Jeśli człowiek jest wierzący i nie popiera aborcji - niech jej nie robi i odpowiada za inne grzechy przed Bogiem. Jakim prawem reszta wierzących wciska nos w nieswoje życie i dokonuje wyboru za rzekomo wolnych ludzi?
Hanka
2 lata temu
Nie, to nie jest żaden cud . Jak ojciec zgwałci swoją nieletnią córkę, jak bandyci dokonają gwałtu zbiorowego na kobiecie, jak pijany, tłukący żonę mąż zgwałci żonę w każdym tym przypadku nie ma żadnego cudu jest biologia. Związek przyczynowo-skutkowy między połączeniem plemników i komórki jajowej. Nic więcej. Cudem natomiast jest świadome, dające miłość i wsparcie rodzicielstwo, bez przymusu i terrroru.
Gość
2 lata temu
Ona nie jest katoliczką, tylko chrześcijanką biblijną, sama wiele razy to podkreślała
Tom
2 lata temu
Frytka nie należy do kościoła katolickiego ktoś tu nie odrobił lekcji.
Najnowsze komentarze (126)
gosc221
2 lata temu
Zadeklarowaną chrześcijanką ?? ciekawe kto jej uwerzył, w sumie powinna byc aktorką, bo gra jej dobrze wychodzi .ajsk to mówia po owocach ich poznacie , święta prawda.
mika
2 lata temu
Nic od boga Frykowskiej nie dostałam, więc mnie to nie interesuje. Nie godzę się na narzucanie woli przez rządzących w imię dekalogu biblijnego. Dla mnie chrześcijaństwo, bóg, szatan i cała ta otoczka to bzdura. A rządzący powinni uchwalać przepisy tak aby były dla wszystkich a nie tylko ludzi wiary chrześcijańskiej.
Egościu
2 lata temu
Każda kobieta powinna decydować sama o Sobie. Niestety Państwo zupełnie nie dba o niepełnosprawnych i wiem co mówię. Każdy rodzic takiego dziecka musi sam zadbać o rehabilitację który opłaca z własnej kieszeni nie wspomnę o takich sprawach przyziemnych jak różne środki niezbędne do opieki, leki i inne rzeczy np sprzęt rehabilitacyjny elementy ubioru choćby specjalne buty dla dzieci uczących się chodzić. Koszt takich sprzętów tylko w niewielkim stopniu refunduje Państwo. Jedynym ratunkiem są fundacje, które pomagają takim dzieciom czyli wpłaty każdego empatycznego Polaka bo zbiórką takich pieniędzy zajmują się fundacje. To tylko dzięki takim ludziom zwykłym Obywatelom Naszego Państwa rodziny mające dzieci niepełnosprawne radzą Sobie z rehabilitacją i innymi sprawami życia codziennego. Państwo niestety o takie dzieci nie dba w stopniu dostatecznym dającym komfort w opiece nad takimi Aniołkami
Ggdykxjk
2 lata temu
Pozatym Pani Frytka,to nie chrześcijanka,tylko protestantka A to już przepaść,jest odłączona od KK
Ghjkjgn
2 lata temu
Bzdura!! Wolność wyboru to jedno,a popieranie aborcji to drugie!! To są dwa inne światy. Chrześcijanin w żaden sposób nie będzie za aborcja,powtarzam w żaden! nie ma wyjątków. Jak bardzo wtrącacie i mylicie wolność wyboru. A gdzie jest wolność dziecka i Jego wybór? Gdzie jest wola Boża,czyli plan Boży w stosunku do każdego człowieka!!! Jednemu jest dane tak,drugiemu inaczej I ludzie nie mogą bawić się w Boga,produkują ludzi w probówkach,zabijają bo dziecko ma wady. Co to! Ależ wam przyjdzie się z tym rozliczyć. Wolność wyboru dotyczy mnie samego,czyli mojej osoby,mogę wybrać dobrze,ale mogę wybrać i złe,a nie decydowanie za dwie osoby! Co za chrześcijanie,co mówią życie to cud,ale jednocześnie można zabić...chorzy ludzie Dlatego Pan już nadchodzi
nicola
2 lata temu
zmadrzala, Bog daje i moze odebrac zycie, nikt inny!
Basia
2 lata temu
Też uważam poczęcie za cud. Mi się to nie udało. Adoptowaliśmy i mamy rodzinę.
Gosc
2 lata temu
Smiejecie się, a właśnie jej glos, jako osoby wierzącej i pobożnej, jest ważny.
Margo
2 lata temu
Nastepna, ktora wierzy, ze nie mozna krzywdzic tylko tych, ktorzy sami sie beda w stanie obronic, a jak sa bezbronni- to co, mowi sie trudno?. Gdyby taka sama retoryke zastosowala w odniesieniu do np doroslej kobiety, albo na przyklad 5latka- coz, kto nie chce niech nie krzywdzi, a jak zdecyduje sie krzywdzic, to wtedy to jest wylacznie kwestia sumienia? Super, ze chronimy tych, co agresja sa w stanie odpowiedziec na atak, a popieramy przemoc wobec tych, ktorzy sami sie obronic nie moga, oczywiscie pod warunkiem, ze nie sa to slodkie pieski, urocze koteczki, bezbronne zyrafki... wstyd.
Teleman
2 lata temu
Frytka ale teraz mi zaimponowałaś
Hope ♥
2 lata temu
Po owocach ich poznacie. Frytka znowu pokazuje swoją prawdziwą twarz. Gdyby była po stronie Boga to by takich toksycznych twierdzeń nie rozpowszechniała. Proste. Ja jestem w stanie powiedzieć szczerze: nie morduje się dziecka! Tym bardziej 'na zapas' czy na podstawie badań systemowych. Nigdy nie wiesz czy rzekomy wynik jest prawdą, przy negatywnym tylko cię zestresują do końca ciąży. Ile razy podają mylne wyniki... Np w prostych kwestiach jak płeć sąsiedzi zdecydowali się robić testy (my z mężem odmówiliśmy usg) przygotowywali się na syna, dostali od Boga córkę i nawet nie mieli za dużo ciuchów ani imienia dla niej. Nie mówiąc o zdziwieniu, że jak to możliwe, że system się pomylił. Bóg daje nam dzieci do opieki jako błogosławieństwo. Czytaj: należy to docenić, a nie myśleć - oh ale wcześniej chodziłam na imprezy. Dziecko pomaga nam dorosnąć i przewartościowuje wszystko w życiu. Dziecko to nie strata czasu/lat/życia tylko zyskanie życia. Nawet przy chorych dzieciach jeżeli już tak się trafi to rodzice się opiekują i kochają. To też człowiek przecież. Poważnie dziewczyny nie podejmujcie takich decyzji, tym bardziej na podstawie 'badań', bo zawalicie sobie życie. Jedna tak ważna decyzja może wpłynąć na wasze życie do końca, wyrzuty sumienia nie dadzą wam spokoju NIGDY. O tym system nie mówi, bo żyjemy w systemie gdzie jak poszłam z pierwszą ciążą do lekarza w Anglii to pierwsze pytanie to było 'To chcesz ją zatrzymać?'. Pytałam koleżanki z pracy i je też o to pytali... Wcześniej czytałam o tym na jakimś blogu, ale nie potraktowałam na serio, bo myślałam, że może to odosobniony przypadek. Są takie decyzje, które rzutują potem na całe życie. Sama 2 lata temu w innej materii podjęłam trudną decyzję z ogromnymi konsekwencjami sekwencjami, ale twardo stanęłam za Bogiem. Tyle że On daje siłę nawet w obliczu przeciwności, żeby to przetrwać. Natomiast jak same się odwrócicie od Niego to efekt będzie odwrotny. Zostaniecie same z wyrzutami, a z tego dołu niewielu wyszło...
Hahah
2 lata temu
Hasło to może być tylko używane do decydowania fakty znie tylko o sobie.ale tu decydujemy za to dziecko !jeżeli nie my prawa jak to mówią antykiscieli chrzcić małych dzieci bo one musA same podjąć decyzję to t bardziej nie mamy prawa pozbawiać ich życia bo może chcą zyc
Elo
2 lata temu
Wolność człowiek kończy się tam gdzie pozbawia się jej drugiemu.a pozbawienie życia dziecka to ewidentne pozbawienie go wolności i decydowania o sobie.
Lady Jordis
2 lata temu
Świetnie to ujęła! To naprawdę mądra kobieta. Wszystkim protestującym chodzi dokładnie o to! O WYBÓR! Za tą ustawą są ci, którzy nie mają dzieci, albo mają zdrowe. Pokarzcie mi 1 osobę, która ma ciężko chore dziecko bez rokowań, albo zdeformowane i niech powie, że nie żałuje, że nigdy ani przez chwilę nie miała wątpliwości. Niech powie, że nie cierpi razem z dzieckiem i serce jej nie pęka na widok zdrowych dzieci. To co napisała Maja to początek dialogu, który powinien nastąpić.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie