Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk o wywodach Jacka Kurskiego: "W XIX wieku tango tańczyli tylko mężczyźni. Pan prezes pewnie NIE DOCZYTAŁ"

425
Podziel się:

W rozmowie z Pudelkiem Jacek Jelonek i Michael Danilczuk skomentowali słowa Jacka Kurskiego na temat par jednopłciowych w programach TVP. "Prince Charming" i jego partner zdradzili też, czy sądzą, że ich udział w "TzG" zmieni myślenie Polaków.

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk o wywodach Jacka Kurskiego: "W XIX wieku tango tańczyli tylko mężczyźni. Pan prezes pewnie NIE DOCZYTAŁ"
Jacek Jelonek i Michael Danilczuk opowiadają na komentarz Jacka Kurskiego (AKPA, Pudelek Exclusive, Piętka Mieszko)

W poniedziałek oficjalnie wystartowała 13. edycja "Tańca z gwiazdami". Tego wieczora na parkiecie bez wątpienia nie zabrakło emocji. Widzowie mogli podziwiać m.in. wysoko ocenione przez jury występy Jamali i Natalii Janoszek, jak również nieco mniej udane popisy, np. detektywa Rutkowskiego, którego Iwona Pavlović porównała nawet do Justyny Żyły.

Bez wątpienia najbardziej wyczekanym momentem pierwszego odcinka "Tańca z gwiazdami" był występ Jacka Jelonka i Michaela Danilczuka, którzy stworzyli pierwszą w historii polskiej odsłony show parę jednopłciową. Panowie zatańczyli jive'a do przeboju z filmu "Blues Brothers" i na parkiecie poradzili sobie bez zarzutu. Ostatecznie Jelonek i Danilczuk otrzymali 37 punktów, w tym "dziesiątkę" od Andrzeja Piasecznego. Niedługo po debiucie na parkiecie "TzG" "Prince Charming" i jego partner udzielili wywiadu Pudelkowi.

W rozmowie z Michałem Dziedzicem panowie nie ukrywali, że są wyjątkowo dumni ze swojego występu - zwłaszcza że, jak przyznał Jelonek, początkowo nauka choreografii nie przychodziła mu z łatwością. Reporter Pudelka zapytał również Jelonka i Daniluka, czy uważają, że ich występ w tanecznym show może zmienić postrzeganie par jednopłciowych w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jacek Jelonek i Michael Danilczuk: "To czas najwyższy zmienić coś w naszym myśleniu"

Mam nadzieję, to jest czas najwyższy, żeby zmienić coś w naszym myśleniu i percepcji, aby po prostu być bardziej otwartym do wszystkiego. (...) Myślę, że dobrze to dzisiaj przedstawiliśmy, dwóch mężczyzn może dobrze się bawić, tańcząc - powiedział nam Danilczuk.

Wydaje mi się, że to już się dzieje (...). Ilość wiadomości takich, że super, będą trzymali kciuki, będą głosowali, nie mogą się doczekać, jest naprawdę mnóstwo - zdradził Jacek Jelonek.

W rozmowie z Michałem Dziedzicem taneczny partner Jelonka podkreślił, że pary jednopłciowe stają się coraz powszechniejsze w zagranicznych edycjach "TzG". Danilczuk jest więc zdania, że w polskiej odsłonie show również powinny zostać zaakceptowane. Jacek Jelonek zastanawiał się natomiast, jak Polacy zareagowaliby na to, gdyby parę jednopłciową tworzyli mężczyźni heteroseksualni.

Mnie tylko zastanawiało, co by było, gdyby tańczyło dwóch heteroseksualnych mężczyzn. Wydaje mi się, że to zostało źle odebrane, bo jestem gejem - ocenił "Prince Charming"

W rozmowie z Michałem Dziedzicem panowie postanowili również odnieść się do niedawnych słów Jacka Kurskiego na temat ewentualnej obecności par jednopłciowych na antenie TVP. Przypomnijmy, że w rozmowie z reporterem Plotka prezes publicznej telewizji stwierdził, że jego stacja "nie byłaby gotowa" na podobny ruch, przekonując, iż nadawca publiczny "zobowiązany jest do przestrzegania wartości chrześcijańskich" i dodając, że według dekalogu i konstytucji "małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny". W odpowiedzi Michael Danilczuk podkreślił, że płeć kompletnie nie ma znaczenia w tańcu. Po sugestii Jacka Jelonka dodał zaś, iż w przeszłości pewne tańce wykonywali jedynie mężczyźni.

Nie jest to kurs kolizyjny, czy tańczą to dwie kobiety, czy dwóch mężczyzn. Jak dzisiaj udowodniliśmy, świetnie się bawiliśmy, wyglądało to smacznie, apetycznie, z energią i zabawą i myślę, że w punkt udowodniliśmy, że dwóch mężczyzn może zatańczyć i bawić się świetnie (...). W drugiej połowie XIX wieku tango argentyńskie tańczyli tylko mężczyźni, o czym pan prezes pewnie zapomniał albo jeszcze nie doczytał - skomentował tancerz.

Michał Dziedzic zauważył, że w programach TVP zdarzały się już występy par jednopłciowych, na przykład w "Dance Dance Dance". Reporter Pudelka zapytał więc Jelonka i Danilczuka, czy podobne komentarze wywołują w nich wzburzenie. Zobaczcie, co nam odpowiedzieli.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(425)
Taake
9 miesięcy temu
Taaa, Kurski i jego chrześcijańskie wartości. Ciekawe, bo od tego chyba jest trwam a nie TVP? Hipokryzja lvl master
Magda
9 miesięcy temu
Niezbyt mnie ten cały Kurski obchodzi, ale unieważnienie małżeństwa po 20 latach, jeszcze gdy były z tego dzieci, to tak niesmaczne, że aż obrzydliwe.
Anka
9 miesięcy temu
Pan prezes czyta tylko laurki albo peany na swoją cześć !
Hipokryzja
9 miesięcy temu
Kurski nawet bibli nie zna, za cudzołóstwo Bóg kazal kamieniowac wiec rozumiem ze w tvpis tylko wybierają do czego się stosować czyli homo be ale seks bez ślubu ok? kobiety zacytuje co by z wami zrobili za brak cnoty- Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie. BibliaRdz 38:24-Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych. Juda rzekł: wyprowadźcie ją i spalcie!” BibliaLb 31:15-18- Mojżesz rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? (...)Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu”
Oliwer
9 miesięcy temu
Podobalo mi sie
Najnowsze komentarze (425)
Kama
9 miesięcy temu
Kurski mówi o przestrzeganiu dekalogu? Ten, który opuścił żonę z 3 dzieci i przez sąd kościelny (nie ma czegoś takiego w Biblii Nowegi Testamentu) unieważnił to małżeństwo i wszedł w nowe?Co za megahipokryzja!
Gyrus
9 miesięcy temu
No i się zwymiotowało i dziwić się Putinowi że leje na Europę jak tu same Ciepłowody a facetów brak
gość
9 miesięcy temu
"W drugiej połowie XIX wieku tango argentyńskie tańczyli tylko mężczyźni" - ale teraz mamy XXI wiek, gdybyś nie doczytał.
Góral
9 miesięcy temu
niech sobie żyją w tym swoim swiecie tylko niech dzieci nie adoptują bo ich psychikę też zryją i potem dorasta w takim świecie takie jest moje zdanie!!!!!!
Bunia
9 miesięcy temu
Kurski to inny rozdział i szkoda nań słów... Myślę o kolejnym ,kościelnym ślubie wzorowego chrześcijanina.Ale doprawdy dwóch facetów w tańcu to lekka przesada.I co ten jeden z panów opowiada.?.że nie byłoby afery,gdyby tańczyło dwóch hetero...?Chłopie ,dwóch hetero, nigdy by razem nie zatańczyło....Jeśli jesteś gejem ok...Ale nie epatuj tym..nie afiszuj się,nie próbuj nikomu wmówić ,że to norma....Norma to facet i kobieta..Cala reszta, z całym szacunkiem dla człowieka to odstępstwo od normy....I nie macie prawa promować,że pary homonto to rzecz normalna i oczywista..To nie jest normalne..Co nie wyklucza faktu ,że cię szanuje jako człowieka..
Polak
9 miesięcy temu
Boże widzisz i nie grzmisz ! Dwóch facetów ! Co się dzieje z tą Polską ? Totalna opozycja chce aby kobiety skrobały się na życzenie , dzieci w rękach gejów i lesbijek , autanazja na życzenie ! Gdzie jest młodzież ? Gdzie wartości ! Masakra jakaś !
Gość
9 miesięcy temu
Kurski pewnie pęka z zazdrości po zobaczeniu występu chłopaków:)) Bardzo piękny występ. Co do prezesa TVP, powiem tylko jedno-żal. Szkoda, że jego "chrześcijańska" telewizja promuje kłamstwo i nienawiść.
Niunia
9 miesięcy temu
Mam pytanko: czy p.Kurski był już drugi raz u pierwszej komunii? Tak tylko pytam....
Ewa
9 miesięcy temu
Mam takiego wspaniałego, utalentowanego artystycznie chłopaka jak Jacek Jelonek w najbliższej rodzinie. Na samą myśl, że ktoś podły, mieniący się chrześcijaninem ocenia go, niszczy, ogranicza lub zabiera przestrzeń do normalnego życia - robi mi się niedobrze.
Karol
9 miesięcy temu
Pan Kurski katolik pełna gęba!.....rozwód, druga żonka odrzucenie dzieci, brak miłości do bliźniego! I on mówi o wartościach chrześcijańskich.... jaki kościół takie owieczki!
Polska Zachod...
9 miesięcy temu
i inna kultura.......... tu nikt nikomu niczego nie zabrania .... tu wszyscy żyją w zgodzie / ... nasuwa się pytanie dla czego tu można / A od Wisły nie ...
Pani Ewa
9 miesięcy temu
Sytuacja pana Kurskiego jest zła . Będzie musiał oddać dom który zostanie zlicytowany oddać wszystkie pieniądze niesłusznie przekazane TVP oddać wszystkie pieniądze które zarobił pracując w TVP wraz z odsetkami i dobrowolnie poddać się karze długoletniego więzienia .
Lucky
9 miesięcy temu
Cholera..przez przypadek zgłosiłem czyjś komentarz..przepraszam, nie miałem tego na celu, mimo, że nie zgadzam się z niektórymi poglądami.. chciałem odpowiedzieć na komentarz, a że mam grube paluch, coś kliknąłem i mi się pojawiło zdanie:" dziękujemy za zgłoszenie.. itp itd..przepraszam jeszcze raz..jeśli zginął czyjś komentarz, to pewnie przeze mnie
Nicky
9 miesięcy temu
Tak urwierdzi ...w rozumieniu jakie zepsucie szerzą media. To wszystko zmierza w ZŁYM kierunku ....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie