Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|

Jacek Kurski wraca do ZARZĄDU TVP

118
Podziel się:

"Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem" - komentuje w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl członek Rady Mediów Narodowych, Juliusz Braun.

Jacek Kurski wraca do ZARZĄDU TVP
Jacek Kurski wraca do Zarządu TVP (ONS.pl)

W marcu, po trzech i pół roku sprawowania funkcji prezesa Telewizji Publicznej, Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska. Nieoficjalnie była to cena, jaką obóz rządzący zapłacił za podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod nowelizacją, na mocy której media publiczne otrzymały prawie dwa miliardy złotych z kieszeni podatników. Kurski nie musiał zbyt długo przejmować się brakiem pracy, bo na pocieszenie otrzymał posadę doradcy zarządu TVP. Na tym stanowisku mógł liczyć na wynagrodzenie rzędu 20 tysięcy miesięcznie.

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, w piątek odbyło się korespondencyjne głosowanie Rady Mediów Narodowych, na mocy którego - za sprawą poparcia polityków PiS - Jacek Kurski ma wrócić do Zarządu TVP.

Prezes Maciej Łopiński wystąpił do mnie z wnioskiem o poszerzenie składu zarządu, a ja ten wniosek uznałem za trafny i poddałem go pod głosowanie - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Zobacz także: TVP. Jurek Owsiak o powrocie Jacka Kurskiego: To człowiek, który zafundował nam telewizję jakości pikniku

Za ponownym powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej było trzech z pięciu członków RMN: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk, natomiast przeciwko powołaniu Kurskiego głosowali Grzegorz Podżorny i Juliusz Braun, który tłumaczy, że to otworzy byłemu prezesowi TVP powrót na stanowisko.

Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem - komentuje w rozmowie z portalem.

To było wiadome od 10 marca - mówi Wirtualnej Polsce jeden z wysoko postawionych pracowników stacji.

Najwcześniej taka decyzja zapadnie po 10 czerwca, bo do tego momentu obecnym p.o. prezesa, jest Maciej Łapiński.

Spodziewaliście się takiego obrotu spraw?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(118)
Xxx
2 lata temu
Kurski niech opowie o imprezie jaka TVP sobie urządziło w zatoce sztuki. Dziwnym trafem latkowski to pominął :)
Gość
2 lata temu
APELUJE DO TYCH DZIEWCZYNEK I CHŁOPCÓW WYKORZYSTANYCH! Proszę zgłaszajcie się nie dajcie się zastraszyć, nie bójcie się gróźb że was zabiją i wasza rodzinne i nie dajcie się przekupić. A media dajcie anonimowość tym osobom !!!!! Nie pozwólmy aby znów zamietli to pod dywan. Proszę będzie jedna dziewczyna/chłopak a później drugi i trzeci.Pomóżmy z tym skończyć. To jedyna szansa kiedy o tym jest mowa. I pamiętaj nie jesteś winna/y że tam poszłaś/ poszedłeś nie jesteś!!!
Gość
2 lata temu
wytłumaczcie mi jedno - gdy wybuchła afera z samobójstwem Anaid i prezydent Sopotu chciał zamknąć Zatokę, dlaczego celebryci zaczęli bronić tego klubu i z kartkami pozowali? "TAK dla Zatoki Sztuki" - z tym hasłem robiła sobie zdjęcia Cielecka, Nergal, Szyc, Zborowski itd. Skoro Szyc nie wiedział co się tam działo, to czemu dalej bronił klubu, gdy wszystko wyszło na jaw i sam prezydent Sopotu musiał się zabrać za ten klub (zresztą bez skutku)?
pat
2 lata temu
czemu nie piszecie o aferce z Veclaim?
Brazylia
2 lata temu
Prokuratura powinna prześwietlić Mariusza R!!!!
Najnowsze komentarze (118)
Prezes Polski
2 lata temu
No i kto jest w tym kraju ważniejszy. Kurski czy Duda?
Smutna
2 lata temu
Adrian ale zostałeś potraktowany zwykły poseł Jarosław właściciel kota zagrał Ci na nosie Rapuj dalej zbieraj kasę dla Kurskiego 😅😁😎
Ona
2 lata temu
Brawo panie prezydencie glupoty. Nie ma Pan swojego zdania ina pewno nie bedzie mojego glosu na Pana
FIKOL
2 lata temu
WRACAJ P. KURSKI ROBIC PORZADEK Z TYM WARSZAWSKIM BAGIENKIEM.A MISZCZAK GDZIE SIE ZAKOPAL?W KANALACH CIASNO JAK W CZASIE OKUPACJI
Twn
2 lata temu
Może napiszecię o problemach rodzinnych tego rozwodnika i alimenciarza.
(A)
2 lata temu
Zgodnie z planem 24 maja miała się odbyć druga tura wyborów. Kiedy prezydent groził, że nie podpisze ustawy o miliardach dla TV, Kurski zgodził się, żeby go schować na stanowisku doradcy (bo przecież dalej sterował TV, tylko formalnie nie siedział za kierownicą), ale musiał wymóc, że po wyborach wróci. Wtedy jeszcze nikt nie myślał, że wybory mogą się nie odbyć, więc ustalono datę powrotu na 25 maja, ale wybory dzięki Gowinowi, który trochę się stawiał i Sasinowi, który nie poradził sobie z ich organizacją się nie odbyły. Z tym, że to nie problem Kurskiego, umowa, to umowa i on wraca, a za jego powrotem głosują Czabański, Kruk i Lichocka - tym razem pokazując swój palec prezydentowi. Wyjaśnienia, że Kurski wraca, by przejąć stery prezydenckiej propagandy wobec spadających notowań Dudy i pojawienia się Trzaskowskiego, to bajka dla ciemnego ludu - łapy Kurskiego są na tyle długie, że on tych sterów nie wypuściłby nawet na chwilę nie tylko siedząc na tylnej kanapie, ale nawet, jakby go zamknęli w bagażniku. Zresztą to nie pierwszy powrót króla w jego wykonaniu. Ta cała sytuacja jasno pokazuje, jak wygląda hierarchia w Partii i kto jest naprawdę ważny. A Długopis? No cóż, jak się wypisze, to się go wyrzuca i bierze nowy. Duda przecież był już szantażowany wymianą kandydata, ale wtedy z tego zrezygnowano raz, bo się ugiął, a dwa - bo wybory były za blisko. Teraz manewr z wymianą kandydata jest znów możliwy, z czego próbuje skorzystać PO, a wybory...nie wiadomo kiedy i czy w ogóle się odbędą, w razie wygaśnięcia kadencji obowiązki prezydenta może przejąć marszałek sejmu...a wszystkie sznurki znów trzyma jedna ręka...
Dana
2 lata temu
CZY P DUDA ZŁOŻYŁ GRATULACJE AWANSU P KURSKIEMU ,
asd
2 lata temu
My jak my, ale prezydent Duda to rzeczywiście się nie spodziewał.
Gość
2 lata temu
Nie mam telewizora ,nie oglądam i nie jestem za żadna stacja ale czytam nieraz komentarze o programach które są wyświetlane i wydaje mi sie ,ze programy w TVN są patologiczne i wiele osób w nich występujących
emerytka
2 lata temu
I co na to Duda poniżyli Go, Kurski to najgorszy Prezes jaki miała TVP zupełnie nie nadaje się do tej pracy.
Telewidz
2 lata temu
Bardzo dobrze! Będzie jeszcze więcej filmików o POtologii.
Aaa
2 lata temu
Wszyscy tam bywali i organizowali imprezki ale tu chodzi o to źe kaźdy powiniem ponieść odpowiedzialność jeźeli uprawiał pedofilię czy to polityk z PIS czy z KO. GONIĆ PEDOFILI.
Smutna
2 lata temu
Kurski rodzina Ciebie nie lubi przykre ale prawdziwe
Smutna
2 lata temu
Zatwierdzajj nie kasuj mami beti i jsnf
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie