Trwa ładowanie...
Droppa
|
aktualizacja

Jak to się stało, że Sebastian Fabijański wylądował u Rafalali - czyli historia "kariery" najgłośniejszej polskiej transskandalistki: ZDRADY, ROMANSE, AFERY (STARE ZDJĘCIA)

477
477
Podziel się

Studiując wydarzenia ostatnich tygodni, trudno nie zastanowić się, dlaczego Rafalala nadal obraca się w showbiznesowych kręgach. Sebastian Fabijański nie jest w końcu pierwszą osobą ze świecznika, która pożałowała znajomości z celebrytką. Pamiętacie wszystkich, których u siebie gościła?

1
 / 12
Jak to się stało, że Sebastian Fabijański wylądował u Rafalali - czyli historia "kariery" najgłośniejszej polskiej transskandalistki: ZDRADY, ROMANSE, AFERY (STARE ZDJĘCIA)
Jak to się stało, że Sebastian Fabijański wylądował u Rafalali - czyli historia "kariery" najgłośniejszej polskiej transskandalistki: ZDRADY, ROMANSE, AFERY (STARE ZDJĘCIA)
Historia zawrotnej kariery Rafalali (fot. AKPA, fot. East News, fot. Instagram)
0
0

Po prawie dwóch dekadach "działalności" w przestrzeni publicznej Rafalala w pełni zasłużyła sobie na miano szarej eminencji polskiego show biznesu. Transpłciowa skandalistka co jakiś czas daje o sobie znać przy okazji kolejnych głośnych skandali. Ktoś zazwyczaj traci wtedy karierę, ona natomiast nadal skutecznie utrzymuje się na powierzchni, choć mogłoby się wydawać, że swoją działalnością dorobiła się co najmniej kilku bardzo wpływowych wrogów.

W ostatnich tygodniach o Rafalali mówi się w kontekście jej tajemniczego spotkania z Sebastianem Fabijańskim, które początkowo miało polegać na pracy nad wspólnym projektem artystycznym, dopiero później zaś media zostały poinformowane, że patocelebrytka tak naprawdę szantażuje aktora. Biorąc pod uwagę jej bogatą i kolorową historię z mężczyznami znanymi z pierwszych stron gazet, aż trudno uwierzyć, że kolejna osoba dała się złapać w jej sidła. Ku przestrodze przypominamy więc najgłośniejsze akcje z udziałem Rafalali.

Jednocześnie upominamy Was, drodzy czytelnicy, że choć Rafalala jest postacią niewątpliwie kontrowersyjną, to jej wyczyny nadal nie usprawiedliwiają przejawów jawnej homofobii, które zaczęły być widoczne w sekcji komentarzy. Oceniajmy jej zachowanie, nie tożsamość psychoseksualną. Nie patrzmy na całą społeczność osób transpłciowych przez jej pryzmat.

2
 / 12
Debiuty telewizyjne

Od wielu lat dryfująca po obrzeżach polskiego show biznesu Rafalala w końcu zdołała przedrzeć się do publicznej świadomości w roku 2014. Wtedy też do sieci trafiło słynne nagranie, na którym "celebrytka" okłada właściciela mieszkania, które próbowała wynająć. Właściciel nazwał Rafalalę "tym czymś", dlatego też spotkał się z agresją ze strony potencjalnej najemczyni.

W związku z głośną sprawą Rafalala prędko stała się gościem programów publicystycznych. Do historii przeszła jej konfrontacja ze skrajnie prawicowym politykiem Arturem Zawiszą z Ruchu Narodowego w programie Tak czy nie na antenie Polsat News. Zawisza przedstawił się przed kamerami jako przedstawiciel "normalnego świata", po czym stwierdził, że jest "zażenowany faktem, że siedzi w studio z tym czymś". Rafalala nie zwlekała z odpowiedzią. Podniosła szklankę ze stolika, po czym wylała całą jej zawartość na Zawiszę, który zaczął wyzywać ją od "męskich dz*wek".

3
 / 12
Epizod teatralny

Przy okazji afery z Zawiszą media przypomniały sobie, że w 2007 roku Rafalala wystawiała w teatrze Krystyny Jandy własny monodram zatytułowany I Bóg stworzył transwestytę. Janda sama promowała później spektakl na łamach Dużego formatu. Stwierdziła, że taka osoba jak Rafalala jest w Polsce "potrzebna".

Potrzebna jest jej otwartość, akceptacja, bezczelność, bo tylko w ten sposób można nas oswoić. (…) Na szczęście ona jest duża, więc mogłaby nieźle przywalić.

4
 / 12
Niewinna ofiara

Tydzień po głośnym wywiadzie z Zawiszą Rafalala poinformowała internetowych fanów, że jej mieszkanie zostało zaatakowane. Nieznany sprawca miał wybić okno przy pomocy kostki brukowej. Na domiar złego kostka zabiła ponoć kotkę Rafalali, Temidę.

Jeszcze drżą mi dłonie i nie mogą opaść emocje... Przygotowywałam śniadanie, dla siebie i siostrzenicy, która siedziała na kanapie z kotem na kolanach i oglądała telewizję, kiedy usłyszałam przeraźliwy huk. Wpadłam do pokoju. Za oknem odgłos uciekającego mężczyzny, który wykrzykiwał: "Polska!". W pokoju pełno szkła, ktoś wybił okno. Rzucił kostką brukową, która uderzyła kotkę Temidę i zmiażdżyła jej głowę. Córka mojej siostry płacze. Patrzę, czy jest cała. Na szczęście kamień przetarł jej tylko dłoń. A gdyby to była ona? Gdyby to ona leżała zamiast martwej kotki? To były centymetry! Szybko zdejmuje z poduszki poszewkę i chowam w nią Temidę. Temida jest zmasakrowana, jedno oko wypłynęło, pyszczek zmiażdżony. Ja jestem zmasakrowana, zmiażdżona i przybita. Czuję się bezsilna, czas sprzątnąć szkło... - pisała wówczas Rafalala.

Wkrótce później skandalistka uraczyła internautów sesją zdjęciową z pogrzebu kotki. Koniec końców zrobił się z tego wszystkiego pewnego rodzaju happening artystyczny.

5
 / 12
Medialny sukces

Zabiegi autopromocji przyniosły wreszcie wyczekiwany sukces. We wrześniu 2014 roku Rafalala została zaproszona w roli gościa na kanapę Dzień Dobry TVN. Odcinek prowadzili akurat Anna Kalczyńska i Robert Kantereit. Dyskusja bardzo szybko skupiła się na długości sukienki Rafalali oraz tym, co pod nią chowa.

Wiesz, wolałabym się nie zastanawiać, co masz pod sukienką, a widzę TO - odnotowała zakłopotana Kalczyńska.

6
 / 12
Zakazany owoc

Rafalala wróciła na języki dwa lata później przy okazji głośnego rozstania Eweliny Lisowskiej z klawiszowcem zespołu Afromental Bartoszem Śniadeckim. Gdy Fakt trąbił o zakończeniu związku, Rafalala zaczęła publikować na Facebooku wspólne zdjęcia z muzykiem, twierdząc, że miała z nim romans. Pochwaliła się też pismem od jego prawników, którzy żądali ściągnięcia wszelkich treści dotyczących Śniadeckiego.

Bartku, myślałam, że na pożegnanie dasz mi kwiaty - napisała rozgoryczona Rafalala.

7
 / 12
Atak na dziecko

W 2018 roku Rafalala sama pochwaliła się w sieci, jak to w złości wylała kawę na wyraźnie przestraszoną nastoletnią dziewczynkę. Patocelebrytka tłumaczyła się, że zrobiła to, ponieważ dziecko miało się z niej śmiać.

Co Cię k*rwa śmieszy we mnie? Ze mnie się śmiałaś. Przyjemnie k*rwa? Pośmiejemy się k*rwa. Zabawne k*rwa to jest? Stój k*rwa, co się mówi? Za co mnie k*rwa przepraszasz? - wykrzykiwała rozwścieczona Rafala.

Sprawa wywołała powszechne oburzenie. Zaangażował się w nią nawet ówczesny szef MSWiA Joachim Brudziński.

8
 / 12
Nie pierwszy, nie ostatni

Na początku kwietnia 2019 roku Doda poinformowała Polskę o erotycznych preferencjach jednego ze swoich eks. Jednocześnie do publicznej wiadomości podano, że zdjęcia owego pana i wibratora analnego zostały przekazane do sądu. Piosenkarka wówczas stwierdziła, że nie wiedziała wtedy, kto asystował jej byłemu w zabawie. Ni stąd, ni zowąd uaktywniła się Rafalala. W rozmowie z Super Expressem skandalistka opisała w szczegółach swoją rzekomą relację z byłym Dody.

Tak, to było w tamtym okresie. Akurat byłam wtedy sama. Nie szukałam też nikogo na stałe. To było raczej w ramach relaksu i zabawy. Zdjęcie zostało zrobione na jego prośbę. Może wysłał je komuś i nie dotrzymał dyskrecji…? Dla mnie był po prostu miłą osobą, która dawała mi wyszukane prezenty i otaczała opieką, a ja wprowadzałam go w nowe obszary życia seksualnego.

Nieco innego zdania na temat rzekomej "znajomości" był sam zainteresowany.

Nie znam człowieka i nigdy go na oczy nie widziałem. Na pewno jednak pójdę z tym do sądu - zapewnił w Fakcie były partner Dody.

9
 / 12
Rozbój w Sopocie

Niedługo później media obiegła informacja o kolejnej aferze z udziałem Rafalali. Według podejrzeń policji patocelebrytka i jej kolega mieli zorganizować randkę z mężczyzną zapoznanym przez portal internetowy. Miejscem schadzki było wynajmowane przez Rafalalę mieszkanie. Niestety sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli.

Podczas spotkania między osobami doszło do ekscesów. Wówczas mieszkańcy Warszawy mieli pobić i okraść pokrzywdzonego. Mężczyzna był bity i kopany po całym ciele. Grożono mu też atrapą pistoletu. Ukradziono mu portfel i 300 złotych. Pokrzywdzony uciekł i zawiadomił policję - informowało Radio Gdańsk.

10
 / 12
Jak nie wylać rapera z kąpielą

Już wkrótce przed ukrytą kamerą Rafalali zadebiutował kolejny celebryta. Pech padł tym razem na niejakiego Tytusa Szyluka, rapera kryjącego się pod pseudonimem Belmondo. Rafalala opublikowała zdjęcia młodego mężczyzny zażywającego kąpieli w jej wannie. Po charakterystycznym tatuażu na nodze internauci wnet odgadli, że jest to właśnie obiecujący muzyk. Gdy Belmondo zdał sobie sprawę z publikowanych w sieci materiałów, próbował wybronić się, że jedynie "dowoził Rafalali temat". Przy okazji rzucił w kierunku gościnnej gospodyni kilka homofobicznych obelg, za co zresztą później grzecznie przeprosił.

11
 / 12
Bitwa na dworcu

Kolejną nieświadomą bohaterką nagrań z ukrycia w wykonaniu Rafalali stała się niedawno Edyta Górniak. Gwiazda napotkała transpłciową skandalistkę podczas oczekiwania na pociąg na dworcu Warszawa Centralna. Fani prędko donieśli piosenkarce, że jej wizerunek został uwieczniony bez jej zgody. Między paniami doszło do zaciętej konfrontacji. Dopiero na odchodne Rafalala odnotowała pod nosem, że z Edyty jest "niezła k*rwa szmata". Później stwierdziła, że oczekiwała od Edyty przeprosin.

12
 / 12
Ciąg dalszy nastąpi

Konsekwencji wynikających ze spotkania Rafalali z Sebastianem Fabijańskim nikomu nie trzeba raczej przypominać. W półgodzinnym wywiadzie z Michałem Dziedzicem z Pudelka aktor oznajmił, że nie pamięta nic z owej feralnej nocy, ponieważ był pod wpływem silnych środków odurzających. Jeszcze niedawno twierdził, że Rafalala szantażowała go nagraniami ze spotkania, choć wygląda na to, że prawnicy obu stron zdążyli już dojść do porozumienia w tej sprawie. Kto będzie następną ofiarą Rafalali? Tylko czas pokaże.

KOMENTARZE
(477)
Bunia
3 miesiące temu
Od kilku lat chłopaka sobie znaleźć nie mogę, nic dziwnego skoro cała Warszawa u Rafalali siedzi 🤣🤣🤣
Wiesława
3 miesiące temu
Mówcie co chcecie, ale ten Rafal jest po prostu odrażający z wyglądu. Ta fota z w DDTVN. Może grać w horrorach, bez charakteryzacji
Anka
3 miesiące temu
No,dobra już!Juz starczy!!Robicie jej tylko reklamę tak wiec darujcie już sibie!
Aaa
3 miesiące temu
Może i zgrywać niewinna i dziewczynę z sąsiedztwa ale wszyscy pracownicy Klif pamiętają, te awantury, prowokacje, nagrywanie. Nie były to jednorazowe sytuacje, dlatego Rafalala, a na pewno czytasz komentarze na pudelku, juz mało kto Ci wierzy.
Bździsława
3 miesiące temu
Ale Rafalallus przytył z wiekiem ;) Może Seba niech zacznie grać w erotykach? 366 Dni
Najnowsze komentarze (477)
Piorascal
3 tyg. temu
A mówiłem - zamknąć typa jak już trafił na dołek po napaści na biedna mała dziewczynkę, kilka lat temu. Wypuścili go, to teraz łazi i szkodzi. Komuś jeszcze będzie robił krzywdę ? On w ogóle nie liczy się z ludźmi. Na insta jak zwraca mu się uwagę to tylko blokuje ludzi. I jak my mamy tolerować trans? Wybacz kolego, ale dopóki nie masz szacunku dla innych, to ja nigdy nie nazwę Cię w formie żeńskiej. Dla mnie będziesz turbo facetem który robi z siebie kobietę, bo nie wiem…chce uniknąć odpowiedzialności?
Gość
2 miesiące temu
rafa-coś tam.....
XXXXX
2 miesiące temu
Zepsuliście mi posiłek
Jak to jest?
2 miesiące temu
Miesiąc temu ogłosiłem się królem Inflantów, a nawet moje dzieci nie chcą się do mnie zwracać Wasza wysokość
Nick
2 miesiące temu
Jak to jest...człowiek szantażuje bezkarnie innych i nikt nie może prawnie zadziałać?
Okk
3 miesiące temu
Biedny pies fabijanskiego musial na to patrzec🫣
Kasia
3 miesiące temu
"Oceniajmy jej zachowanie, nie tożsamość psychoseksualną. Nie patrzmy na całą społeczność osób transpłciowych przez jej pryzmat." - dzięki pudel za te słowa, za to masz mój szacunek 🌸🦩
izydor 40 lat
3 miesiące temu
Jak celebryci lubią rafalale to ich sprawa. Ja wole Havanne Winter.
Aga
3 miesiące temu
wracam do Polski z wakacji a tu Rafalla, Fabiański ,Królikowscy i Opozda rany wesoło co się dzieje z ludźmi matko i córko . Odpadam,,,,,,,
No comment
3 miesiące temu
Przecież media same sobie tego potwora wyhodowaly. I dalej hodują, więc rychło usłyszymy o kolejnych ekscesach
Ania
3 miesiące temu
Nie można wykorzystywać kogoś nawet sławnego i nawet mającego swoje problemy ze sobą i z bliskimi do upubliczniania jego wizerunku w takich sytuacjach, trafił nie na osobę która jest jego przyjacielem tylko na osobę która nie ma w sobie na wskroś empatii i zrozumienia i próbuje zabłysnąć w mediach kosztem innych, bez komentarza, Julka też fajna dziewczyna ale Rafallala.... kobieto zastanów się co Ty robisz ludziom, zajmij się swoim życiem.....dla mnie to człowiek bez jakichkolwiek zasad..... Uważam że i Julka i Sebastian i Bastek nie powinni się znależć w takiej sytuacji, w jakim świecie mu żyjemy.....? Na miejscu wszystkich tych facetów zgłosiłabym pozew zbiorowy i tak jak w USA uzyskała wielomilionowe odszkodowanie, a Panią wysłała na terapię, nie dot Pani orientacji ale psychiki i relacji z ludźmi jest Pani antyreklamą ludzi LGBT i wykorzystującą sławnych ludzi dla swojego wizerunku
hej
3 miesiące temu
Czy ktoś wie dlaczego ten Rafalal jeszcze nie siedzi? To groźny i agresywny typ. Tyle afer wywował, załóżmy jakieś forum, gdzie moglibyśmy opisywać (ofiary) co nas spotkało z jego strony...
Magda Bartosz...
3 miesiące temu
Nie wiem, kim jest rzeczona osoba Rafalala, a i nie mam pojęcia jaką ma płeć. Zdarzyło mi się ostatnio czytać o aferze z udziałem tej osoby i Sebastiana Fabijańskiego. Pana Sebastiana uwielbiam od zawsze, zarówno jako absolutnie wybitnego aktora - on uprawia taki wyjątkowy rodzaj aktorstwa, w stylu : niepowtarzalny i niepodrabialny; takim rodzajem aktora był dla mnie Heath Ledger ( mówię o młodych aktorach ) - mega talent, intuicja aktorska, zaskakiwanie nas z każdą kolejną rolą. Sebastian najbardziej kojarzy mi się właśnie z nim. Lubię też jego rapowanie. Prócz ww, ma w sobie taki glęboki neurotyzm, refleksję, jakąś gorycz, jest może lekko depresyjny, ale to wszystko mu dodaje. No i jest absolutnie seksowny! Na pewno jeden z najbardziej atrakcyjnych facetów - aktorów na świecie. Chciałabym móc usiąść z nim w jakimś fajnym miejscu na kawie i rozmawiać, rozmawiać...choć odrobinę go poznać, Wyobrażam sobie, że byłaby to dla mnie uczta intelektualna i estetyczna. Drogi panie Sebastianie, wiem ( no, niestety ), co się może wydarzyć, kiedy tracimy kontrolę nad tzw. substancjami i wiem też, że jeśli partner/ka jest od nich wolna, to nie ma szans, żeby nam uwierzył/a i wybaczył/a. Bo on/a za Chiny sobie nie wyobraża, co i jak czujemy, kiedy jesteśmy na czymś, bo i my sami nie mamy wtedy o tym pojęcia. Życzę Panu serdecznie, żeby wychował Pan syna, był z nim, bawił się z nim, interesował się żywo jego światem, i jak najczęściej go przytulał i mówił, że go kocha. I żeby Pan patrzył mu w oczy. Wiem, jak bardzo to jest potrzebne dziecku ( i chyba nic więcej ), bo sama nie dostałam od rodziców miłości, troski, opieki, serdeczności, bycia razem...teraz, jako dorosła kobieta, mam z tego powodu kiepsko w życiu, chodzę po terapiach, psychiatrykach...itepe. Daj mu Pan siebie całego, a będzie Wam w życiu dobrze. Graj, drogi Sebastianie, dla nas, Twojej publiczności i kochaj syna. Jest taki dobry tekst : Pięć lat jak króla, dziesięć jak sługę, a gdy piętnasty rok zaczyna - jak przyjaciela traktuj syna. Z najlepszą energią dla Pana i z ogromną sympatią i nadzieją.
Haha
3 miesiące temu
To jak historia conana z lolapornola
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Odpicowana Małgorzata Rozenek z drogą torebką odwiedza warszawską piekarnię po nagraniach "Dzień Dobry TVN" (ZDJĘCIA)

W miniony czwartek Małgorzata Rozenek odwiedziła warszawską piekarnię. Celebrytka zadała szyku w eleganckim kostiumie oraz oversize'owej marynarce. Całość uzupełniła luksusową torbą.
9.

Zabiegana Sylwia Peretti mknie do swojego "Lucyfera" za PONAD MILION... "Królewskie" życie? (ZDJĘCIA)

Sylwia Peretti, była "Królowa Życia", uwielbia życie w luksusie. Celebrytkę przyłapano, gdy mknęła do swojego samochodu, którego nazywa "Lucyferem". Gdzie jej się tak śpieszyło?
8.

Kulisy premiery filmu "Miłość na pierwszą stronę": zakochana Olga Bołądź, świętujący Piotr Stramowski i Maria Sadowska... (ZDJĘCIA)

Za nami premiera filmu "Miłość na pierwszą stronę". Wydarzenie przyciągnęło do kina liczną reprezentację polskiego show biznesu, która po seansie wybrała się jeszcze na wystawny bankiet...
7.

Zlot gwiazd na premierze filmu "Apokawixa": Szykowni Pazurowie, "groźny" Sebastian Fabijański i kolorowa siostra Julii Wieniawy (ZDJĘCIA)

Gwiazdy tłumnie przybyły na premierę "Apokawixy" Xawerego Żuławskiego. Do aparatów fotoreporterów ochoczo pozowali m.in. Tomasz Kot, Sebastian Fabijański, a także siostra Julii Wieniawy, Alicja. Kto wypadł najlepiej?
6.

Naturalna Małgorzata Kożuchowska stroi kwaśne miny na spacerze z ćwiekowaną torebką za 13 tysięcy (ZDJĘCIA)

Wędrując po centrum Warszawy Małgorzata Kożuchowska wyglądała, jakby dopiero co wgryzła się w świeżo skrojoną cytrynę. Przykry grymas obrócił do góry nogami dopiero na widok czyhających nieopodal paparazzi.
5.

Celebrytki wdzięczą się do zdjęć na imprezie kosmetyków: elegancka Julia Kamińska, drapieżna Marcela Leszczak, wydekoltowana Agnieszka Kaczorowska... (ZDJĘCIA)

Kalendarz celebrytów pęka ostatnio w szwach. Na evencie Garniera pojawiła się spora gromadka gwiazd, które ochoczo pozowały z płynem micelarnym. Na ściance wdzięczyły się m.in. Julia Kamińska, Agnieszka Kaczorowska czy Marcela Leszczak.
4.

Tak wygląda mieszkanie Marcina Tyszki: taras na dachu, egzotyczne rośliny, wanna w sypialni (ZDJĘCIA)

Marcin Tyszka nie ukrywa, że jedną z jego pasji jest aranżacja wnętrz. Mieszkanie fotografa można było zobaczyć w jednym z odcinków "Top Model", chętnie też chwali się nim na Instagramie.
3.

Jesieniarska Agnieszka Woźniak-Starak wyłania się ze studia "Dzień Dobry TVN" w kozakach za 8,5 TYSIĄCA (ZDJĘCIA)

Gotowa na jesienną słotę Agnieszka Woźniak-Starak zmierzyła się ze spadającą temperaturą w szykownym oliwkowym płaszczu i ciekawym obuwiu od francuskiego domu mody. Elegantka?
2.

Premiera filmu "ANIA": wydekoltowana Sylwia Grzeszczak, uśmiechnięta Katarzyna Bujakiewicz, ulizana Maja Hyży (ZDJĘCIA)

Plejada gwiazd zawitała na premierze filmu dokumentalnego "ANIA" o Annie Przybylskiej. Nie zabrakło jej przyjaciół, m.in Katarzyny Bujakiewicz. Kto zadał szyku?
1.

Nie tylko Magdalena Cielecka! One też związały się z młodszymi mężczyznami: Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Warnke, Heidi Klum... (ZDJĘCIA)

W show biznesie można zauważyć coraz więcej relacji, w których to kobiety są starsze od swoich partnerów. Rekordzistka spotykała się z mężczyzną młodszym o ponad cztery dekady!