Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Joanna Przetakiewicz przerażona stanem polskich oddziałów onkologicznych: "ZOBACZYŁAM PIEKŁO, LUDZKIE TORTURY"

345
Podziel się

Milionerka w przesłanym do Pudelka komentarzu apeluje o profilaktykę przeciwnowotworową i relacjonuje niedawną wizytę na oddziale onkologicznym z osobą chorującą na raka.

Joanna Przetakiewicz przerażona stanem polskich oddziałów onkologicznych: "ZOBACZYŁAM PIEKŁO, LUDZKIE TORTURY"
(East News)
bEiBbswR

Joanna Przetakiewicz to projektantka i milionerka, która angażuje się też społecznie. Rok temu powołała do życia ruch o nazwie "Era Nowych Kobiet", w ramach którego spotyka się z kobietami z całej Polski i daje im przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami i historiami.

Joanna promuje filozofię życiową, zgodnie z którą kobieta w każdym wieku może i powinna czuć się piękna i szczęśliwa. Namawia kobiety do tego, aby uwierzyły w siebie i nauczyły się czerpać radość z życia.

bEiBbswT
Zobacz także: Sieć onkologiczna. Minister zdrowia: zamiast 2 miesięcy czeka się 2 dni

Teraz Przetakiewicz postanowiła zaangażować się w profilaktykę przeciwnowotworową. W przesłanym do Pudelka komentarzu apeluje do kobiet, aby się badały. Okazuje się bowiem, że jedna z osób z otoczenia Joanny choruje na nowotwór.

Kobieto! Dziewczyno! Kiedy ostatnio się badałaś? Kilka tygodni temu zobaczyłam piekło. Ludzkie tortury. Nie! To nie był film. To był szpital onkologiczny w Warszawie, w 2020 roku!!! 7 stycznia przekroczyłam jego próg z kimś, kto był chory. I nogi się pode mną ugięły - opisuje Joanna.

bEiBbswZ

Milionerka jest przerażona stanem polskiej służby zdrowia.

Moje najstraszniejsze obawy okazały się bardzo naiwne. Zobaczyłam setki cierpiących, przerażonych ludzi. Kolejka do pierwszego prostego badania: minimum dwie godziny czekania. Na stojąco. Kolejne procedury podobnie. Tyle łez, rozpaczy i bezradności nie widziałam NIGDY. Poszłam, aby być wsparciem, ale jak ukryć szok w takiej sytuacji? Lekarz spojrzał na badania i powiedział: radioterapia wsparta chemią. To standard w takim wypadku. Nie miał czasu na tłumaczenia, bo w Polsce onkolog musi przyjąć średnio 70 pacjentów dziennie! I ta liczba rośnie. Dziś już wiem, że ten standard (!!!) to kilka miesięcy życiowego koszmaru, bólu i męki zarówno pacjenta, jak i jego bliskich. Potwornego strachu i bezsilności.

W Polsce chorować i przeżyć nowotwór to znaczy być SUPERBOHATEREM, o nadludzkiej sile. Umęczeni lekarze i pielęgniarki wspominają słusznie pacjentom: NAJWAŻNIEJSZE JEST TERAZ POZYTYWNE MYŚLENIE. Tylko jak w takiej sytuacji? Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o wiarę w siebie. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, nowych szans i możliwości. Wiary, że są warte dbania o siebie, troski, szacunku i odpoczynku.

Przetakiewicz przytacza przerażające statystyki i apeluje o niepozostawanie obojętnym.

bEiBbsxa

100 tysięcy ludzi rocznie umiera w Polsce na nowotwór, z czego około 10 tysięcy całkowicie i wyłącznie z winy złej organizacji i braku odpowiedniego leczenia! Gdy w katastrofie lotniczej ginie 300 pasażerów - cały świat płacze. A 10 000 osób to 30 takich katastrof lotniczych w ciągu roku, czyli średnio ponad dwie takie tragedie w ciągu miesiąca!!! Proszę Cię, zabierz głos. Nie milcz. Napisz komentarz. Stwórzmy wspólnie APEL SPOŁECZNY - pisze.

Apel Joanny ma szczególny wydźwięk w chwili, gdy rząd dopiero co przeznaczył dwa miliardy złotych na finansowanie mediów publicznych, zamiast na profilaktykę i leczenie onkologiczne, jak proponowała opozycja.

Przetakiewicz postanowiła także wspominany przez nas apel udostępnić na instagramowym profilu.

bEiBbsxb
bEiBbsxc
bEiBbsxu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(345)
ana
rok temu
żeby te pieniądze szły faktycznie na leczenie ale po pieniądze pierwsi zgłoszą się lekarze i na kontakcie wyciągną 60 tyś m-cznie
Dor
rok temu
Niech przekaże część pieniędzy po Kulczyku!!!
olo
rok temu
Wrazliwa paniusia z milionami byla w przytulisku dla biedaków i sie wzruszyla hehe
bEiBbsxv
Iza
rok temu
Następna robiąca "karierę" na kolanach, a udaje projektantkę 😁😁😁 Jakby nie Kulczyk to była by nikim.
Bebe
rok temu
Jestem wiec superbohaterem. Rak piersi 14 lat temu. Pozdrowienia dla doktora Piotra Wysockiego od dawnej pacjentki.
Najnowsze komentarze (345)
sryk
rok temu
na emerytury kasy szkoda starych ludzi do roboty gonia a mlodych finansuja za nic.....
sryk
rok temu
przede wszystkim panstwo caly problem finansowy na rodzine ceduje .daje jałmuzne i ludzie z biedy umieraja ,na syna wydalismy ogrom kasy ciezko nam bylo i jest a syn 7oo zl jalmuzny ma na 3 wizyty prywatne ,obled ,ale 500 plus na zdrowych daje i rozleniwia patologie
Tama
rok temu
Pani z milionami to niech zapewni leczenie orywatne osobie bliskiej ??? Albo domowe i nie w Pl tylko za granicą?? Oj chyba miliony sie skonczyly i szara rzeczywistosc zajrzała !! Następna oderwana od rzeczywistosci....
Asiu za mln
rok temu
Puuupka. Przez swiat... Wsrod milionerow. To pani J. P...
Przeszczep
rok temu
Czy Pani miala transplantacje glowy? Bogatemu nawet taka operacje zrobia.
Ancus
rok temu
Szkoda że pani nie była w szpitalu wojskowym we Wrocławiu. Tam oprócz cierpienia chorych dochodzi chamstwo personelu, od lekarza po pielęgniarki. Znieczulica jakiej świat nie widział. Tam nie ma pacjenta tam jest: "kolejny numerek prosze".
Tola
rok temu
Piekło I tortury psychiczne I egzystencjonalne zafundował nam twój mąż, który pozbawił tysiące ludzi źródła utrzymania zagrabiając I przehandlując TPSA ,ludzie byli załamani zestresowani a z tego tysiące raków . Hipokrytko lekko jest pitolić onędzy raku ichoronie mając miliony nam ukradzione,zagrabione
Pik
rok temu
Komentarz osoby oderwanej o rzeczywistości
bEiBbsxn
Ela
rok temu
Droga milionerko z męża ten problem.jest od zawsze gdzie pani była 10lat temu było gorzej . Widzę że już kazdy chce pomoc PO wrocic do wladzy . Żenada a poloczki maja sie nakrecic zeby bylo jak dawniej
basia
rok temu
wspaniały apel. Byłam oststnio w szpitalu na warszawskim ursynowie - jako osoba towarzysząca choremu. Byliśmy o godzinie 8 rano żeby oddać krew do badania przed wizytą. Potem oczekiwanie na wynik i wejście do gabinetu. Czekaliśmy prawie w nieskończoność. Wejącie do gabinetu ---- 19.30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chory na raka od 5 lat - wizyty co 2 tygodnie ale to był już rekord. Zazwyczj wchodiliśmy o 15 - 16 czyli i tak siedzenie lub stanie 8 godzin w poczekalni. Ja jako zdrowa byłam umęczona a co dopiero osoby w czasie chemii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ania
rok temu
poziom ewy chodakowskiej. absurdalna postać!
Edzia
rok temu
Ale pierdy! czy milionerka przekazała może jakiś "milion" na biedaków w szpitalach onkologiczych??? czy tylko lansuje sie na cudzym nieszczęściu? Po co ten artukuł? PS: to śmieszne i załosne że takie osoby są przekonane że mają cos mądrego do powiedzenia tylko i wyłącznie dlatego że sa bogate! Pieniądze nie sprawiają że człowiek staje się mądrzejszy a wręcz przeciwnie. Żałosna stary rupieć!
Andrzej
rok temu
Zacznijcie zyczyc innym lepiej
EGZEKUTOR
rok temu
NA ONKOLOGIĘ W POLSCE POTRZEBA DUŻO PIENIĘDZY, BARDZO DUŻO A DOBRA TELEWIZJA SIĘ SAMA OBRONI.
...
Następna strona
bEiBbsxP