Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Karol Strasburger narzeka na kwarantannę: "CZUJĘ SIĘ JAK PRZESTĘPCA"

170
Podziel się

72-letni gospodarz "Familiady" przyznaje, że obecne obostrzenia i stanie w kolejce do sklepu źle wpływają na jego psychikę. "Ludzie są podejrzliwi, sprawdzają, czy ten kicha, czy tamten kaszle" - mówi.

Karol Strasburger narzeka na kwarantannę: "CZUJĘ SIĘ JAK PRZESTĘPCA"
bDeStglN

Na początku marca epidemia koronawirusa dotarła do Polski. Od tamtej pory ruszyła lawina zachorowań. Według oficjalnych statystyk mamy już prawie siedem tysięcy zakażonych i grubo ponad 200 ofiar śmiertelnych.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa rząd wprowadził surowe zasady. Obecnie wolno nam wyjść z domu tylko "z ważnego powodu". Nawet w święta nie mogliśmy spotkać się z rodzinami, choć niektórzy łamali ten zakaz.

bDeStglP

Koronawirus. Program specjalny - odcinek 23

Atmosfera zagrożenia i przymusowa izolacja źle wpływają na psychikę wielu z nas. Psychologowie alarmują, że wzrasta skala przemocy domowej i przewidują, że po zakończeniu epidemii może pojawić się fala depresji i zaburzeń psychicznych.

Karol Strasburger już teraz przyznaje, że obecna sytuacja bardzo źle na niego wpływa.

Przyznam, że źle psychicznie działają na mnie te obostrzenia. Wychodząc z domu mam poczucie, że jestem jakimś przestępcą, który dokonuje wykroczeń. Ludzie patrzą na siebie spode łba, są podejrzliwi. (...) - żali się gospodarz Familiady w rozmowie z Plejadą. Najgorsze jest oczekiwanie w kolejce pod sklepem, gdzie przecież większość ludzi stoi na powietrzu. Wszyscy patrzą na siebie, sprawdzają, czy ten kicha, czy tamten kaszle (...).

bDeStglV

72-letni Strasburger, który jest w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia i powikłań po chorobie, narzeka, że musi sam chodzić po zakupy: "Ludzie, którzy wymyślają zakazy, powinni zorganizować grupę osób, która by się tym zajmowała" - uważa prezenter.

Karolowi nie podoba się też, że nasze swobody obywatelskie zostały drastycznie ograniczone. Trudno mu się dziwić, bo z prawnego punktu widzenia obecne obostrzenia miałyby solidną podstawę tylko w wypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Tak nie może być. Funkcjonariusze znienacka wlepiają kary, bo ktoś wyszedł z psem. To nie do pomyślenia - grzmi Strasburger.

72-latek współczuje rodzinom, które muszą spędzać razem kwarantannę w niewielkich mieszkaniach.

bDeStglW

Jeśli ktoś ma przysłowiowe m2 i kisi się z rodziną od miesiąca w bloku, na małej powierzchni, to dzieci dostają szajby. (...) Widzimy, że stale nasila się przemoc domowa i inne, okrutne rzeczy - zauważa.

Na szczęście w domu Karola, który niedawno został ojcem, panuje spokój i miłość.

Tworzymy swój własny świat z żoną i dzieckiem. Cieszymy się, że mamy czas dla malucha, nad którym opieka zajmuje nam całą dobę i nawet nie zauważamy, że minął kolejny dzień. Dziecko pewnie nam kiedyś podziękuje, że mieliśmy dla niego tyle czasu, którego w normalnym stanie rzeczy pewnie by nie było. Niestety, nie we wszystkich rodzinach tak to wygląda - martwi się Strasburger.

Też czujecie się jak "przestępcy", idąc do sklepu?

bDeStglX
bDeStglY
bDeStgmq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(170)
Era
6 miesięcy temu
Dla wszystkich to trudne ,ale nikt tu nie zawinil,wiec trzeba sie dostosowac,zeby uniknac choroby
Ooch
6 miesięcy temu
Przynajmniej nie biedoli na brak piniedzy, a cięzko jest wszystkim. Musimy wytrwać p. Karolu
ble ble ble
6 miesięcy temu
nie powinien się w tej kwestii publicznie wypowiadać, bo niby czemu ma to sluzyc? zwykle narzekanie i tyle. wszystkim jest ciężko.
bDeStgmr
Niki
6 miesięcy temu
No jak dziecko, stary chłop.... Niestety taki klimat, taka sytuacja, po co o tym gadać... Każdy jest w takim samym położeniu a to jeszcze mnie koniec.
Trekia
6 miesięcy temu
Trochę racji ma. Ostatnio zakrztusiłam się w kolejce, to 2 babki zażądały bym opuściła kolejkę. Zauważyłam też inna rzecz... Mam maske, krzywo patzą bo może ja chora. Nie mam maski, jeszcze gorzej... Mam dość podłych ludzi...
Najnowsze komentarze (170)
Qqq
6 miesięcy temu
Jak mu sie nudzi podczs kwaranranny to niech wymyśla nowe kawały do familiady (nie wiem czy to Jjeszce jest na antenie)
el
6 miesięcy temu
Ma młodą żonę to niech ją wysyła po zakupy a nie mrudzu.
jaro
6 miesięcy temu
Na pukanie młodej to ma siły, a na zakupy już nie:)
taki gość
6 miesięcy temu
Następny oderwany od rzeczywistości specjalista od sucharów i dennego teleturnieju. Kto ma ci zorganizować obsługę do robienia zakupów cym ba le? I po co te kłamliwe opowiastki o łamaniu swobód i mandatach za wyprowadzanie psa. Jest pandemia i są wprowadzone ograniczenia w trosce o nie rozprzestrzenianie się tego wirusa, ale Karolkowi marzą się lata PRL-u kiedy był "wielką gwiazdą" i wszystko miał na skinienie raczki. Kolejny burak z manią wyższości przekonany, że jest bogiem.
MAGDA
6 miesięcy temu
Z PANA "SUCHARÓW",tylko Pan się śmieje,więc niech Pan zaśpiewa "trzeba umieć ze sceny zejść niepokonanym"...i niech Pan zejdzie...,dając miejsce młodym...,a Pana już pokonuje wiek starczego Pana...
Gosc
6 miesięcy temu
Niech babę obraca jak nie ma co robic
Maria
6 miesięcy temu
Trzeba zadzwonić to strażacy staruszkom dostarczają zakupy
Paaul
6 miesięcy temu
Szykuje się część druga "Wielkiej ucieczki"
bDeStgmj
serek
6 miesięcy temu
Jak się ma tyle dziesiątek lat, to i pewnie problemy ze zrozumieniem. Cóż starość
VIDZ
6 miesięcy temu
Taka celebryta i musi sama latac do sklepu po parowki !!!!!!!!!! zal
r.i.p
6 miesięcy temu
jak to mawiał ś.p. Himilsbach "abstynenci umierają tak samo często jak pijacy"
Ajaj
6 miesięcy temu
W jansach widać że nie ma nic tylko bąki 😊ma pan fajnego pomocnika?
Karolina
6 miesięcy temu
Gościu w podeszłym wieku. Przeżył stan wojenny, Czarnobyl i mnóstwo gryp ,, ptasich , świńskich i Sars,, Do tego w TV pracuje więc wie więcej co się świeci . Przejrzyjcie na oczy ludzie !!!!
Gosc
6 miesięcy temu
To niech wyłazi i się zarazi
...
Następna strona
bDeStgmL