Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Katarzyna Dowbor WYGARNIA Karolinie Korwin Piotrowskiej: "Szkoda, że tak szybko zapomniała pani, jak sama NISZCZYŁA LUDZI"

345
Podziel się:

Katarzyna Dowbor nieoczekiwanie postanowiła publicznie wytknąć Karolinie Korwin Piotrowskiej hipokryzję. Dziennikarka przywołała słowa koleżanki z branży sprzed lat, które osobiście ją dotknęły i zarzuciła jej "obrzydliwe lansowanie się na krzywdzie innych".

Katarzyna Dowbor WYGARNIA Karolinie Korwin Piotrowskiej: "Szkoda, że tak szybko zapomniała pani, jak sama NISZCZYŁA LUDZI"
Katarzyna Dowbor atakuje Karolinę Korwin Piotrowską (AKPA)

Karolina Korwin Piotrowska jest jedną z naczelnych komentatorek polskiego show biznesu. Gdy w branży dzieje się coś głośnego, pewne jest, że prędzej czy później przedstawi publicznie swoje stanowisko w sprawie. Ostatnio dziennikarka pochyliła się nad tematem mobbingu i molestowania w świecie teatralnym i filmowym. Napisała nawet na ten temat książkę, która właśnie w piątek trafiła do księgarń.

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska: "Przez mobbing nie mogłam być na pogrzebie ojca"

W związku z ukazaniem się "Wszyscy wiedzieli" Karolinę zaproszono na okładkę "Wysokich Obcasów", w których można przeczytać wywiad z dziennikarką. W czwartek na instagramowym profilu magazynu pojawił się post z fragmentem jej wypowiedzi, dotyczącym pracy nad książką.

W ciągu godzin rozmów usłyszałam tyle o mobbingu w branży, w tym dwie historie o gwałcie, że szczęka mi opadła - czytamy pod zdjęciem Korwin Piotrowskiej.

Pod publikacją tygodnika pojawiło się zaledwie kilka komentarzy. Choć większość jest pochlebna, jeden może nie spodobać się dziennikarce. Jego autorką jest jej koleżanka z branży, Katarzyna Dowbor.

W obszernej wypowiedzi prowadząca "Nasz nowy dom" bezpośrednio zwraca się do Karoliny:

Pani Karolino! Czytam te wszystkie wywiady z Panią i zachwyt nad Pani odwagą i jest mi bardzo smutno - zaczyna, szybko przechodząc do sedna:

Szkoda, że tak szybko zapomniała Pani, jak w programie "Magiel towarzyski" niszczyła ludzi. Kasię Skrzynecką, Piotra Gąsowskiego, mnie i wiele innych osób. Razem z Panem, którego nazwiska już nie pamiętam, wyśmiewaliście teksty z kolorowych gazet, których bohaterami my byliśmy. Często teksty wymyślone przez redakcje, nieautoryzowane, o czym Pani doskonale wiedziała - uderza ewidentnie niemająca z Korwin Piotrowską najlepszych wspomnień 62-latka.

Nie zapomnę, jak na antenie pytała Pani: "A kto to jest Katarzyna Dowbor, co ona takiego osiągnęła w dziennikarstwie? Dla mnie nic" - wspomina smutno i wytyka, że jak dotąd nie doczekała się przeprosin:

Zabolało! Nigdy nie przeprosiła Pani, ale ma Pani czelność oceniać postępowanie innych? Dla mnie to, co Pani teraz robi, to obrzydliwe lansowanie się na krzywdzie innych - grzmi, kwitując: Ja Pani wybaczyłam, ale nie zapomniałam!

Choć Karolina nie odpisała Dowbor bezpośrednio pod jej pełnym żalu komentarzem, opublikowała post, w którym odpowiada na słowa krytyki, z którymi się spotyka.

(...) Rozumiem, że jako osoba publiczna mogę budzić wiele różnych skrajnych emocji. Tym bardziej, jako ktoś, kto nie boi się mówić głośno, jakie ma zdanie - pisze pod fotografią swojego najnowszego dzieła literackiego. Ta książka jest daniem głosu osobom, które doświadczyły traumy, które były gnębione, jest też opowieścią o systemie, o sile słowa, o terapii i obywatelskości. I o godności. Jest uświadomieniem, czym jest przemoc i mobbing, że ma wiele twarzy i barw. Pisanie teraz oszczerstw na mój temat, zwłaszcza przy okazji tej książki, jest okropne, nie na miejscu i przemocowe - wskazuje.

Następnie felietonistka nawiązuje do formatu, w którym udział wytknęła jej Dowbor:

Co do mojego udziału w różnych programach, jest różnica między wyrażaniem oceny, nawet krytyką a mobbingiem. Deprecjonowanie teraz moich umiejętności, pisanie mi życiorysu na nowo, żądanie przeprosin, wyzywanie od hejterek, wytykanie tego, że nie mam dzieci, że mam własne zdanie, jest zwyczajnie słabe. I nie mówi nic o mnie, ale wyłącznie o osobach, które wygłaszają takie słowa pod moim adresem. Szkoda, że wygłaszają je w dużej mierze osoby głoszące miłość, feminizm, z błyskawicą i tęczą na profilowym. Głównie kobiety - grzmi ewidentnie nie mając zamiaru przepraszać teściowej Joanny Koroniewskiej i apeluje na zakończenie:

(...) Proszę więc, by ci, którym się to nie podoba, zamilkli. Choćby z szacunku dla ogromnego ładunku emocjonalnego tej książki.

Myślicie, że i tym razem Katarzyna pokusi się o zostawienie komentarza?

Zobacz także: Co wspólnego z rozstaniem Jessiki Mercedes ma Wieniawa i Monika Olejnik o penisach w "Euphorii"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(345)
Jimmy
9 miesięcy temu
Ta Korwin Piotrowska ma problem, bo cały czas się wysila, i wciąż nic jej nie wychodzi. A Dowbor trzeba polać, bo ma jaja, i powiedziała, co wszyscy myślą
zapomnijmy o ...
9 miesięcy temu
W Maglu towarzyskim byla okropna! I to, ze teraz za niego nie chce przeprosic, ze nie widzi swojej roli w ksztaltowaniu kultury hejtu odbiera jej wszelka wiarygodnosc. Dziwie sie, ze ktokolwiek chcial z nia w tym kontekscie rozmawiac.
Ewelina🌞
9 miesięcy temu
Bardzo lubie Pania Dowbor. Ma klase i nie ma parcia na nic. Robi to co lubi i robi to z wyczuciem. Klasa.
wer
9 miesięcy temu
to prawda, Pani Piotrowska to jedna z największych hejterek w polskich mediach
Marta
9 miesięcy temu
Przemocowe... A jej rola w maglu byla taka empatyczna,ta Korwin zawsze chce byc na fali aby cis sie dzieje dorzuca swoje trzy grosze,zalezy tylko z ktorej strony wieje wiatr...
Najnowsze komentarze (345)
olo
9 miesięcy temu
Przykre to ,ale pani Karolina ,to nieszczęśliwa samotna osoba i tak chce zaistnieć ,żyć .Nie potrafię jej negować, a powinienem
Marco
9 miesięcy temu
Karolina Korwin Piotrowska to naczelna hejterka w Polsce.
Oraora
9 miesięcy temu
Tak KKP jest okropna hejterką. Gdybyście przeczytali w jaki sposób ona miedzy innymi z Fiolka wypowiadały się na temat Edyty Górniak to zrozumieliście jakiego typu KKP jest osobą. Złość, zawiść, nienawiść w czystej postaci ze strony KKP.
Justyna
9 miesięcy temu
Ja myślę że Pani Karolina Korwin Piotrowska powiedziała prawdę, że mobbing ma wiele stron, barw i właśnie dlatego uważam, że magiel towarzyski był forma mobbingu.
Monika
9 miesięcy temu
Czytając artykuł byłam przekonana, że ludzie w komentarzach "pojadą " po Korwin Piotrowskiej. Dowbor jest aktualnie pozytywnie odbierana bo prowadzi lubiany przez widzów program. Pamiętam jednak z czasów " Magla Towarzyskiego", że prowadzący ( o ile dobrze pamiętam facet, który występował z Piotrowską nazywał się Tomek Kin ) wytykali coś innego pani Dowbor. Chodziło o jakieś ustawki dla prasy, jej zabiegi o podtrzymanie popularności, która wtedy wygasała, w nie najlepszym stylu. Ogólnie, zadarli wtedy z wieloma celebrytami. Czasami chyba mieli rację innym razem może przeginali. Tak zapamiętałam.
racja
9 miesięcy temu
Nie przepadam za Dowbor, ale ma rację, tak samo przecież Woźniak robiła. Jawne wylewanie hejtu na ludzi w tym maglu było, tak samo "Na językach". Ta KKP tak samo mądra jak tatuś brrr
Ola
9 miesięcy temu
I ma racje Dowbor, Karolina najpierw mowi, ze ma prawo do oceny i krytyki, a potem, zeby ci, ktorym sie nie podoba co robi zamilkli. Wszystko w tej samej wypowiedzi. Nosz kurde… nie widzi tego?! Czysta hipokryzja
Anka
9 miesięcy temu
Obejrzyjcie wywiad z Panią Karoliną u Moniki Jaruzelskiej. Jak mówi, jak patrzy, co mówi, o czym... Jak składa zdania w mało logiczne ciągi. Jaka jest cała niestabilna, nawet kiedy siedzi.
Bob
9 miesięcy temu
To jest właśnie hipokryzja. Nie ma co milczeć, dobrze że w końcu Dowbor to powiedziała.
toja
9 miesięcy temu
lubie obie panie ale nie widze hejtu w tym co mowi karolina
Dulska
9 miesięcy temu
Pani Dowbor nie pamieta pani z kim ma pani swoją córkę ? Jak mocno pani walczyła o rozbicie rodziny ojca swojej córki który był żonaty miał i ma dzieci , nie udało się został z żoną i dziećmi udało się jednak zaciągnąć go do łóżka. Pani syn też zostawił żonę i córkę wrocil z podkulonym ogonem ale....o tym się niechce pamietac?
Mika
9 miesięcy temu
To prawda. KarolinaKorwin Piotrowska powiedziała niejedno zdanie, które mogła sobie podarować. Zgadzam się z Katarzyną Dowbor.
Ola
9 miesięcy temu
Tak!!!!! Pani Kasiu TAk!!! W końcu ktoś to napisał, bo ja też różnicy nie widzę w tym co robili oprawcy w 4 ścianach, a w tym co robi nie raz Karolina.
1101
9 miesięcy temu
tyle lat dlaczego pani nie zgłosiła tego wcześniej , chciała pani zrobic kariere jak większość osób niby molestowanych za własnym przyzwoleniem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie