Trwa ładowanie...
Przejdź na

Katolicka grupa nie chce występu Nergala w Boże Ciało: "Gloryfikują OBRZYDLIWOŚĆ i świętokradztwo". Muzyk już zareagował

176
Podziel się:

Organizacja "Polska katolicka, nie laicka" wyraża stanowczy sprzeciw wobec organizacji Mystic Festivalu w Boże Ciało. Na wydarzeniu ma wystąpić między innymi zespół "Behemoth".

Katolicka grupa nie chce występu Nergala w Boże Ciało: "Gloryfikują OBRZYDLIWOŚĆ i świętokradztwo". Muzyk już zareagował
Nergal (Getty Images, KAPIF)

Mystic Festival ma odbyć się w dniach 7-10 czerwca w Stoczni Gdańskiej. Mają na nim wystąpić takie zespoły metalowe, jak "Ghost", "Danzig", "Hostia", a także "Behemoth", którego liderem jest Adam Nergal Darski.

Zespół Nergala, jak i dwa pozostałe mają zaplanowany występ na 8 czerwca, czyli w Boże Ciało. Wywołało to ogromne niezadowolenie wśród działaczy organizacji katolickiej "Polska katolicka, nie laicka", którzy postulują o odwołanie festiwalu. Twierdzą, że jego charakter obraża uczucia religijne Polaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nergal wskazał Szymona Hołownię. Lider Polska 2050 odniósł się do słów Adama Darskiego

Katolicka grupa nie chce występu zespołu Nergala w Boże Ciało

Jakiś czas temu grupa "Polska katolicka, nie laicka" rozpowszechniła ulotki o treści "Szatan nie posiada żadnych uprawnień!", w których ostro wyraziła swoje stanowisko na temat festiwalu:

Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny "Behemoth", gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo "Ghost" oraz naśmiewający się z konsekracji zespół "Hostia". Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne.

Organizacja przygotowała nawet petycję, w której postuluje, aby właściciele terenów Stoczni Gdańskiej odwołali kontrowersyjny festiwal:

Przygotowaliśmy petycję do właścicieli terenów Stoczni Gdańskiej o anulowanie antykatolickiego Mystic Festival. Oczekujemy natychmiastowej interwencji, aby nie doszło do bluźnierczego festiwalu.

Ale na tym nie koniec. Aktywiści krytykują również samego organizatora Mystic Festivalu, który według ich opinii "wpisuje się w wielką akcję dywersji ideologicznej, która prowadzona jest w Polsce od 1989 r. Jej celem jest zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży".

Nergal na swoim profilu na Instagramie odniósł się do zainicjowanej przez grupę "Polska katolicka, nie laicka" akcji przeciwko Mystic Festivalowi, pisząc:

Tak zwani polscy katoliccy nacjonaliści albo katoliccy fundamentaliści, albo kato-talibowie, według mojej osobistej nomenklatury, z pełną siłą bojkotują Mystic Festival w Polsce. Na ulotkach, które rozdają na ulicach Warszawy, jest napisane: "Szatan nie ma żadnych praw" i tym podobne. Czy tak jest? Nasz występ zaplanowano na 8 czerwca, więc jestem pewien, że tegoroczne BOŻE CIAŁO będzie wyjątkowe…

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(176)
Opos
4 miesiące temu
Polska jest dla wszystkich Polaków, 8 czerwca kto chce niech idzie na procesję a kto nie chce na procesję, to na koncert Nergala. I tyle.
Mika II
4 miesiące temu
Szkoda, że z podobnym zaangażowaniem nie walczą z pedofilią w Kościele. "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"
cnhvn
4 miesiące temu
jak kataolicy paraduja w tych swoich procesjach ze spiewaniem itp to jakoś mają gdzieś że nie wszyscy życzą sobie tego słuchac czy oglądać
I co teraz?
4 miesiące temu
A ja chce zaprzestania obrządków religijnych bo urażają mą ateistyczną duszę!!?
ooo
4 miesiące temu
Śpiewać każdy może !
Najnowsze komentarze (176)
Mózg
miesiąc temu
Polecam poczytać brutalne żniwo maczyzmu krytyka polityczna i magazyn kontakt: ,,Przeciw władzy, ku wolności. Manifest heretyka z wyboru" oraz Czas skończyć z przemocowym romantyzmem! I krucjata tradycyjnych wartości.. prawdziwa cywilizacja śmierci i toksyczna męskość zabija . Zwłaszcza tacy jak Jędraszewski powinni to przeczytać
Dama
miesiąc temu
Co to za hasło ,,Polska nie laicka"? Bo nie znam. Poza tym ktoś komuś może narzucać katolicyzm, a jak się sprzeciwiam i mówię, że chce życia w kraju laickim, a nie katolickim to już obrażam i jestem agresywna? Dziwne to wszystko z takim myśleniem. Właśnie w laickości chodzi żeby nic nikomu nie narzucać i żeby każdy szedł drogą jaka mu się podoba
Do Krysia
2 miesiące temu
Jak ty to mówisz lewactwo,sataniści , wolnomyśliciele przerabia cywilizację opartą na patriarchalnych ustrojach kastowych, klasowych itd na cywilizację na egalitarnych zasadach i dlatego niszczy cywilizację żeby na jej miejscu powstała nowa, lepsza cywilizacja egalitarna,gdzie wszyscy ludzie będą braćmi o czym wspomina etyka i anty elity i do MEMENTO. Kończy się stare, nadchodzi nowe i stare nowym zastąpić trzeba . Poczytaj sobie o erze wodnika i na jasnej Polsce o trójwymiarze a przede wszystkim tekst patriachat skrzywdził mężczyzn. Zawsze tak jest,że kończy się jakaś era , cywilizacja,epoka itd i jej miejsce zajmuje inna epoka, era , cywilizacja, mentalność i powstaje cywilizacja oparta na innych zasadach,schematach itd niż poprzednia. I bardzo dobrze,niech się naród i wszystko co oparte na patriachalnych religiach rozmyje i niech na jego miejscu powstanie inny , bardziej egalitarnych świat. Polecam poczytać svveve-czarnyzmij Blogspot... Prawda , która zakazują złe elity i ich systemy , którymi jesteś zaślepiona Krysiu a one najbardziej krzywdzą ludzi,a zwłaszcza kobiety. Pamiętaj Krysiu,że jesteś kobietą.
Bez cenzury
2 miesiące temu
Krysia bo tak ci powiedziano i dlatego tak myślisz i tu się kłania Eksperyment Ascha – Badanie nad konformizmem . Od tysięcy lat ludzi zmusza do pobożności, demonizuje się niewierzących i innowierców, zmusza do wiary itd na przykład w czasach fedualnych mordowano heretyków bo sprzeciwiając się chrześcijaństwu buntowali się przeciwko systemowi feudalnemu, którego formą kontroli i indoktrynacji oraz propagandy ustrojów społecznych służyło chrześcijaństwo, w starożytnej Grecji wierzenia starożytnych Greków,w starożytnym Egipcie wierzenia starożytnych Egipcjan, w krajach typu Afganistan Pakistan itd ilsam, PiS flirtuje z kościołem katolickim itd . Polecam poczytać na stronie listy z naszego sadu o prześladowaniach ateistów w Afryce, cała prawda dlaczego od tysięcy lat ludzi zmusza do pobożności, demonizuje się niewierzących i innowierców, przesadują innowieców i wyznawców innych religii niż państwowa np nie katolików w Polsce czy nie Żydów w Izraelu i nie muzułmanów w Turcji/Afganistanie i tak dalej. I polecam jeszcze tekst że strony jasna polska,, uważaj to nie twoje myśli " . Poczytaj sobie wymienione przeze mnie teksty bez oceniania i rzucania kamieniem i starania się wmawiać urojenia i obalać,, herezje" co robisz swoim komentarzem. A konserwatwno religijne i patriarchalne poglądy to niestety podręcznikowy przykład eksperymentu Ascha – Badanie nad konformizmem i uważaj to nie twoje myśli i tu Anty elity,Lolo i Ccccv mają rację
Do Krysia
2 miesiące temu
Nikt kościoła, chrześcijaństwa , islamu, judaizmu, hinduizmu, meczetów, synagog, cerkwi,itd oraz prawicy, konserwatyzmu i patriarchatu atakować nie musi i nikt na niego nie pluje ! Konserwatyzm, patriarchat, populiści, duchowieństwo, islam , chrześcijaństwo,i inne patriarchalne i mizoginistyczne religie same się niszczą,same w sobie są atakiem na siebie i same na siebie plują i same siebie zniszczą a to tylko kwestia czasu . Największym wrogiem każdej religii jest ona sama na czele z wiernymi, prorokami, kapłanami, findamentalistami i fanatykami religijnymi,prorokami, apostołami itd i ich wybrykami. Każda religia sama się zniszczy i największym wrogiem każdej religii jest ona sama, zwłaszcza jak jest patriarchalna i mizoginistyczna i nie pasuje do realiów dzisiejszego świata i była narzucana siłą i służyła elitom np chrześcijaństwo w feudalnej Europie, judaizm w Izraelu, hinduizm w kastowych Indiach czy wierzenia starożytnych Greków itd . A tak w ogóle komuniści zrobili to dla dobra takich, którzy przez tysiąclecia byli represjnowani, przesadowani, wyzyskiwani i tak dalej przez elity czyli szlachtę, feudałów, kapitalistów, oligarchię i bogaczy i ich popleczników kapłaństwo i religie na przykład kościół katolicki, wierzenia starożytnych Greków i Rzymian, zatariuszianizm,islam itp . A to kościół katolicki i narzucana ludziom przez tysiąclecia wizja, którą tak się podniecasz leon to niestety wymysł elit i ktoś mądrze o tym powiedział: ,,czasami rozwalanie rodziny to konieczność żeby ocalić cudze życie i psychikę bo czasami największym zagrożeniem dla cudzego życia i psychiki jest rodzinka,z którą przerażenie dobrze tylko na zdjęciu!powiedziałeś,,zerwanie więzów z rodziną, religią, kulturą i historią własnego narodu prowadzi tylko do jednego - zagłady" ale zagłady tych, którzy są na szczycie hierarchii społecznej czyli władcy, politycy, arystokracja, szlachta, oligarchia, bogacze, kapłaństwo i tu anty elity ma rację.Rodzina , narody itd to niestety społeczności,w których dobro jednostki się nie liczy a ich dobro odbywa się kosztem człowieka, jednostki, która w twoich patriarchalnych ustrojach w teorii jest podmiotem a w praktyce przedmiotem, którego wartością nie jest sam fakt bycia istotą ludzką tylko płeć, kolor skóry, narodowość, pochodzenie,miejsce w hierarchi społecznej,wyznanie , siła i sprawność fizyczna, zdolność do pełnienia ról narzuconych jednostce z powodu jej płci i innych czynników i pakowanie jej w sztywne schematy,w których ta się dusi a przede wszystkim jej użyteczność. Niejaki Koneczny Feliks powiedział:,,Z dużych wspólnot różnokrewnych TYLKO wspólnota narodowa się sprawdziła," Dlatego bo wspólnota narodowa to wymysł królów,cesarzy itd oraz oligarchii, feudałów, kapitalistów, duchowieństwa, arystokracji itd i ogółem elit i dla ich interesów. Poczytaj sobie na krytyce politycznej brutalne żniwo maczyzmu cały tekst i teksty ze strony niebieska linia i ogółem na temat przemocy domowej, którą wspiera konserwatywny i patriarchalny model rodziny i małżeństwa stworzony dla dobra sprawców przemocy domowej." I to niestety jest przykra prawda...
Idę do piekła...
4 miesiące temu
kto nie wierzy w Jezusa niech się tu wpisze
Ania
4 miesiące temu
Uszanujcie święto jak tak można
sataniści
4 miesiące temu
Miejsce guseł jest albo na śmietniku historii albo w ograniczonej do ciemnogrodu bożnicy. Przy spadającym poparciu dla sukienkowycy, bachanalia 8 czerwca na ulicach wyjdą mody, pewnie zupełnie nie znikną ale zgody nie będzie na blokowanie ulic. Nergal trzymaj się, jesteśmy z Tobą!
ponadprawem
4 miesiące temu
A ja jestem katoliczką i idę na caly Mystic Festival. I co mi zrobicie :D :D :D
stara
4 miesiące temu
a moich uczuć nie obrażają ! nie słucham takiej muzy, ale rozumiem , że ktoś inny może lubić. Kościelnych smęceń też nie lubię, nie chodzę na procesje, ale czy komuś zabraniam ?
Ola
4 miesiące temu
Mystic Festival świetny festival na światowym poziomie i w super miejscu
Kola
4 miesiące temu
Katolicy to najgorsze męty.Chodzą do kościoła , modlą się, wychwalają swojego Boga a potem drugiego człowieka by w łyżce wody utopili.
rownosc
4 miesiące temu
Czyli Nergal uważa, że można spalić flagę lgbt i podeptać np jego zdjęcie jeśli ktoś uważa, że społeczność lgbt i on jest złem tak jak Nergal postępuje i mówi o katolikach i ich religii.
Jaja
4 miesiące temu
Nie rozumiem tego czy nie ma innej daty tych występów,tylko w swieto katolickie??!!to jest celowa zagrywka ??!!czy chodzi o to by dodać zamęt??!!
...
Następna strona