Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Koncerty TYLKO dla zaszczepionych? Kult: "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE"

290
Podziel się:

"Chcemy łączyć, a nie dzielić" - piszą muzycy zespołu Kult w odniesieniu do pogłosek, że na koncerty mieliby być wpuszczani tylko zaszczepieni na Covid-19. W komentarzach rozpętała się burza.

Koncerty TYLKO dla zaszczepionych? Kult: "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE"
Koncerty tylko dla zaszczepionych? Kult wydaje oświadczenie (Pixabay, East News)

Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze życie. Na wiele miesięcy zostaliśmy zmuszeni do zrezygnowania z dotychczasowych aktywności, takich jak pójście do kina, restauracji czy na koncert.

Pandemia uderzyła we wszystkie branże, w tym w artystyczną. Aktorzy i muzycy załamywali ręce, niecierpliwie wyczekując zniesienia obostrzeń.

Niedawno rząd zlitował się nad artystami i zluzował wytyczne dotyczące imprez masowych. Od 4 czerwca znów można pójść na koncert, ale tylko pod pewnymi warunkami. Organizator może zapełnić jedynie 50 procent widowni, a między uczestnikami wydarzenia musi być 1,5 metra odległości. Do tego każdy ma nosić maseczkę.

Zobacz także: Długi weekend a koronawirus. Jakie mogą być konsekwencje?

Spełnienie tych warunków może w praktyce okazać się co najmniej problematyczne. Limity nie dotyczą jednak osób zaszczepionych. Pojawiły się niezweryfikowane pogłoski, że na niektóre imprezy będzie można dostać się tylko po zaszczepieniu. Tymczasem obecnie znaczna część Polaków w ogóle nie chce się szczepić lub odsuwa to w czasie.

W sprawie oświadczenie wydał zespół Kult, który sprzeciwia się ewentualnemu "sortowaniu" ludzi na zaszczepionych i nie.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ - piszą muzycy.

W komentarzach rozpętała się burza. Zdania internautów są podzielone.

Brawa i szacunek za postawę. Jeśli się nie sprzeciwimy segregacji ludzi, to niedługo stworzą getta dla nieszczepionych; Wszyscy, którzy się sprzedali i zgodzili na coś takiego, przestają dla mnie istnieć jako muzycy; Brawo dla was za tę deklarację, tak powinien postąpić każdy szanujący się artysta, A szkoda, bo jakby były dla zaszczepionych, to bym poszła - piszą.

A Waszym zdaniem koncerty tylko dla zaszczepionych to dobry pomysł?

Pudelek ma swoją grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(290)
Paulina
2 lata temu
Brawo Kult. Szacunek. Reszta to celebryci opłaceni przez marionetkowy rząd i kartele farmaceutyczne
Aaaa
2 lata temu
I brawo oni, a nie zmuszają nas ,żebyśmy szczepili się jakimś syfem, to nawet nie są szczepionki, i nagle x firm , cuda na kiju ,a to wszystko przez azjatów powinni nam zapłacić odszkodowanie , a my im jeszcze dziękujemy phii ciekawe za co? To oni roznieśli ten wirus po ziemi , i to oni powinni za to wziąć odpowiedzialność.
WTF
2 lata temu
Tylko rząd nie myśli o tych, którzy nie mogą przyjąć szczepionki z powodów zdrowotnych. Czy do końca życia mają być oni wykluczeni z udziału w wydarzeniach kulturalnych?
Haaa
2 lata temu
Ja się nie szczepię
Gosc
2 lata temu
I bardzo dobrze
Najnowsze komentarze (290)
Anon
2 lata temu
Owsiak zmalal w moich oczach. Ja juz chyba na wielką orkiestrę nic nie wrzucę. Od dawna bylo wiadomo, ze to lewak. Teraz przegial. Moze przytulil kasę od rządu? Nie martwcie się, beda i koncerty TYLKO dla NIEzaszczepionych.
pozdro
2 lata temu
brawo KULT. szacun! ja się nie szczepię tą trucizną
bella
2 lata temu
UMARLI NIE CHORUJA....
BRAWO!!!
2 lata temu
BRAWO!!!
anka
2 lata temu
to je chcę wejść na wasz kolejny koncert, obojętne czy będę miała bilet czy nie! bo inaczej to jest apartheid
Kot
2 lata temu
Cóż, miażdżyca robi swoje. Starość nie radość, jedni dziecinnieja, innym odbija. Kazik, zakochaj się.
Kiti
2 lata temu
Oczywiście , że dla zaszczepionych w końcu To oni zrobili najwięcej żeby życie wróciło do normalności i dlatego powinni mieć przywileje
Ania
2 lata temu
Ja po calej tej korono paranoi straciłam zaufanie do ludzi, do tego jaki zakłamany jest ten świat, wcześniej myślalam, że nie jest tak źle, zawsze mogło być gorzej, ale to co robi władza, ludzie skaczący sobie do gardła, zepsucie wszystkiego co nas otacza. Ja mam już 37 lat trochę przeżyłam, ale martwię się o dzieci, następne pokolenie, w jakim paskudnym świecie przyjszie im żyć i niestety tego nie da się naprawić. Moi dziadkowie walczyli o wolność i równość, której nie ma i której nigdy nie będzie.
Dołek
2 lata temu
"Tylko dla zaszczepionych"? To mi przypomina okupacyjne napisy: "Tylko dla Niemców"
Gość
2 lata temu
Jasne nie szczepmy się... A zaraz znowu koncerty będę zakazane i zaczną się płaczę muzykow że nie mają za co żyć i płaczę fanów że nie mogą iść na koncert... Więc nie szczepmy się
gość
2 lata temu
Brawo, brawo Kult!
GlosRozsadku
2 lata temu
Brawo Kazik! Brawo Kult! Gdzie reszta artystów tak walczących o wolność, np. z kolorową flagą? To o jednych walczymy, a drugich nie? Nikogo o nic nie oskarżam, nawołuje do rozsądku i szacunku, a także prawdziwej równości dla wszystkich. ps. segregacja jest obrzydliwa i tu w ogóle nie ma o czym dyskutować, trzeba działać i przestać siedzieć cicho, bo świat w dziwnym kierunku zmierza..Wszystkiego Dobrego Rodacy!
ToJa
2 lata temu
Brawo!! Sama nie jestem zaszczepiona. Z WYBORU!!! Ale absolutnie nie oceniam osób, które się zdecydowały zaszczepić. Koncert?? Niech jażdy dokona wyboru czy chce iść i zaryzykować. Już i tak okradajà nas z wolności. Mieszkam w USA i uwierzcie mi, tutaj nikt już prawa wyboru i wolności nie ma
bar
2 lata temu
Panie Kult, zdrowia życzę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie