Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Kazik Staszewski tłumaczy, dlaczego Kult nie prosił o dotację od rządu: "OD TYCH (...) NIC NIE CHCEMY"

285
Podziel się:

"Jeśli rząd komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy" - podsumowuje Kazik.

Kazik Staszewski tłumaczy, dlaczego Kult nie prosił o dotację od rządu: "OD TYCH (...) NIC NIE CHCEMY"
Kazik Staszewski mówi, dlaczego Kult nie chciał dotacji dla artystów (East News)
bETqnQhx

Decyzja o rozdaniu różnym artystom, którzy zgłosili się po rządową zapomogę, 400 milionów złotych, rozpętała prawdziwą burzę w sieci. Wśród beneficjentów rządu PiS znaleźli się między innymi zespół Weekend, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży, Sara, Golec Uorkiestra czy Bayer Full. Wielu ludzi, także tych artystów, którym nie przyznano zapomóg, wyraziło w internecie swoje oburzenie kwotami rozdawanymi przez ministra Piotra Glińskiego.

Znaleźli się i tacy, którzy mimo przyznania zapomogi, postanowili poskarżyć się na zbyt niską dotację. Krystyna Janda, która wnioskowała o wsparcie w wysokości prawie 6 milionów złotych, a dostała niecałe 2 miliony, w rozmowie z wp.pl wyznała, że jest rozczarowana tak niską kwotą zapomogi.

bETqnQhz

Medialna burza, jaką wywołała decyzja o rozdawaniu pieniędzy podatników między różnej maści "artystów" sprawiła, że minister Gliński wycofał się z niej, o czym poinformowano w niedzielne popołudnie.

Zobacz także: Kazik Staszewski o wyborach: "Na 99% pójdę"

Zanim to jednak nastąpiło, znaczący głos w dyskusji na temat dotacji od rządu zabrał też lider zespołu Kult. W poście zamieszczonym na swoim Facebooku Kazik Staszewski jednoznacznie określił swoją postawę wobec pieniędzy darowanych artystom przez rząd. Kazik zaczął od ogólnego stwierdzenia dotyczącego trudnej sytuacji wywołanej przez pandemię.

bETqnQhF

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili - pisze Staszewski i informuje, że jego zespół nie ubiegał się o rządowe pieniądze z kilku zasadniczych powodów.

Nie nam oceniać, kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji, by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności, to niech biorą, jak dają - zauważa Kazik. - My nie prosiliśmy, chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób, dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy - wyjaśnia.

Jednak od tych....( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy - pisze ostro Kazik.

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie - rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy - podkreśla Staszewski.

bETqnQhG

W dalszej części wpisu Kazik zwraca uwagę, że artystom wciąż można pomóc inaczej.

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był. I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań) - dodaje.

Gdyby nie było was nie byłoby nas - kończy swój mocny wpis lider Kultu.

bETqnQhH
bETqnQia
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(285)
Gość
rok temu
Kazik jak zwykle potrafił zachować się z klasą.
Hejka
rok temu
Kazik nawet sobie sprawy nie zdaje ilu ludzi kupi teraz jego CD i DVD 😁 bardzo mocno zapunktowal u wszystkich, madrze sie wypowiedzial i jest sprawiedliwy, podjal dobra decyzje i to mu sie zwroci. A Bednarek juz tylu plyt nie sprzeda, kase wzial i tym bledem zrazil ludzi do siebie. Pazerny traci doppelt soviel.
TAK UWAŻAM
rok temu
Brawo Kazik, jesteś autentycznie skromnym człowiekiem. Sprawdzasz się jako artysta w każdej kryzysowej sytuacji. Nic tylko naśladować!
bETqnQib
Gość
rok temu
A jak człowiek chory i bezdomny, to nic nie dostanie. Może i czasem wyda na alkohol, ale przecież bogaci, to dopiero piją i nikt ich nie krytykuje. Inne państwa dały wszystkim obywatelom pieniądze na pandemie, nikogo nie wyróżniali, a u nas wciąż Ci sami dostają. Przecież 500 plus też dostawali co miesiąc rodzice, a teraz się okazuje, że niektóre dzieci nie mają laptopów. No, ale skoro ludzie wydają pieniądze na operacje plastyczne, ciągłe remonty domów i ciuchy za 10 tyś, to zawsze będą narzekać, że za mało mają! Niech ta pandemia się skończy po przez to rozdawnictwo nasze Państwo zbankrutuje!
ja1
rok temu
Takie instytucje kulturalne jak Filharmonia Lubelska czy Teatr Muzyczny w Lublinie dostają mniejszą dotację niż Beata Kozidrak.''' Skandal.
Najnowsze komentarze (285)
assan
rok temu
Panie Kaziku, szacun. Pozdrawiam
Nurse
rok temu
Kazik-bravo Ty!
Bożena
rok temu
Kazik jesteś wielki, szacun 👍👏. A ten pseudo śpiewak disko-polo co Cię tak oczerniał to nie powinien nic dostać 😠
po prostu
rok temu
nie interesuje mnie ten pan i co ma do powiedzenia
Nicki
rok temu
Kazmirz jak zwykle pozamiatal. Szacun, panie Kazimierzu, szacun!!!! Loveya!
Natalia
rok temu
I to właśnie znaczy mieć klasę. Szacun.
Karo
rok temu
klasa
greg
rok temu
Rozumiem, że jak Bednarek i inne wzięli moją kasę bez mojej woli zapłacenia za ich muzykę, to teraz po wsze czasy już będę ich słuchać bezpłatnie. Jeśli mi się słuchać zachce.
bETqnQhT
Ata
rok temu
Nigdy go nie lubiłam. Uważałam, że to bufon. Muzyka Kultu to też nie moje klimaty ale po tej wypowiedzi... Szok👍👏
Stefan43
rok temu
Brawo Kazik
Gosc
rok temu
Artysta z powolania. Nie jestem jego fanem ale wielki szacun za taka postawe. Chyle czola
Alicja
rok temu
Szacun Kazik klasa !!!!
wanda
rok temu
co to znaczy ,,od tych nie chcemy ,, opamietaj sie facet widac ze masz zasoby dlatego tak sie zachowujesz jak bedzie bieda to tez wezmiesz kazik staszwski cos ci sie facet pomieszalo odwolaj takie glupoty jakie mowisz nikt nie bedzie kupowal twoich plyt bo sa denne
fanka
rok temu
Przyzwoitość to cecha Kazika. Brawo
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETqnQiM
bETqnQiN
bETqnQiO
bETqnQiP
bETqnQiQ
bETqnQiv