Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Kurski Travel w TVP: prezes wyjeździł się po świecie za prawie... 250 TYSIĘCY! Zapłacili podatnicy

135
Podziel się:

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę wyjazdy służbowe pracowników TVP. Okazuje się, że na wojaże Jacka Kurskiego i jego świty płacimy o 80% więcej niż w poprzednich latach.

Kurski Travel w TVP: prezes wyjeździł się po świecie za prawie... 250 TYSIĘCY! Zapłacili podatnicy
Jacek Kurski (AKPA)

Od kilku dni Jacek Kurski nie wie, co ma zrobić z najnowszym raportem Najwyższej Izby Kontroli, która przyjrzała się ostatnim wydatkom w Telewizji Polskiej. Instytucja zarządzana przez "pancernego Mariana" była raczej bezwzględna: w latach 2014-2020 (I półrocze) w TVP panowała niegospodarność, a telewizja utrzymała się na rynku głównie dzięki rekompensacie abonamentowej, którą to lekką ręką zaakceptował swego czasu Andrzej Duda. Gdyby nie miliardy z budżetu, TVP nie przetrwałaby na rynku medialnym, bo zmalały także wpływy z reklam.

Część raportu NIK dotyczy także podróży służbowych prezesa TVP i jego świty. Wnioski, jak poprzednio, nie są optymistyczne: w porównaniu z poprzednim okresem wydatki na wojaże w TVP wzrosły o ponad 80 procent, a sam prezes Jacek Kurski wydał na nie 250 tysięcy złotych.

Zobacz także: Jednoznaczna ocena TVP. "Reduta propagandowa Kurskiego”

Z kontroli NIK wynika, że koszt krajowych podróży pracowników Telewizji Polskiej w latach 2014-2019 wyniósł 49,8 mln zł, a zagranicznych 46,6 tys. zł. W stosunku do 2014 r. koszty podróży służbowych krajowych i zagranicznych wzrosły w 2019 r. o prawie 83 proc. - podsumowują Wirtualne Media. Na podróże prezesa zarządu TVP przeznaczono 245,04 tys. zł, na podróże członków zarządu TVP 91,36 tys. a doradców zarządu 42,98 tys. zł.

Jakby tego było mało, oddziały terenowe TVP niezbyt rzetelnie podchodziły do kwestii rozliczania podróży służbowych: albo w ogóle nie sporządzano planów rzeczowych takich podróży albo rozliczano je nawet po 224 dniach... W raporcie podano, że to Zakład Główny TVP (centralna część TVP) nie dostarczał oddziałom terenowym... odpowiednich tabel.

Może nie wiecie, ale TVP dysponuje też czterema (!) ośrodkami wypoczynkowymi dla swoich pracowników, z których jeden jest w tak fatalnym stanie, że musiano wyłączyć go z użytkowania. NIK przyjrzała się i temu: "Ośrodki wypoczynkowe wygenerowały w okresie 2014–2019 straty w łącznej wysokości 4,5 mln zł" - czytamy w raporcie. Jest tak źle, że rentowność jednego z ośrodków nie przekroczyła nawet 10%.

W latach 2016-2019 średnie obłożenie ośrodka wypoczynkowego w Ciechocinku wynosiło w 2016 r. – 20 proc., a w 2019 r. – 86 proc., z kolei w ośrodku w Sarnówku nad Jeziorakiem średnie obłożenie w 2016 r. było na poziomie 13 proc., a w 2019 r. – 20 proc. Najwyższą rentowność miał ośrodek w Ciechocinku – 70 proc., ośrodek w Sarnówku – 52 proc., a najniższą ośrodek w Tłokowisku – blisko 9 proc. - czytamy.

W TVP nabierają wody w usta i w swoim stylu twierdzą, że wszystko jest w porządku: cele z ustawy zostały wykonane, mniejsza o to, w jakim stopniu.

Kontrola NIK potwierdziła, że spółka realizuje założone cele, zawarte w wieloletnich planach, które określały kierunki strategii programowej, inwestycyjnej, finansowej i kadrowej - przekazało Wirtualnym Mediom Biuro Prasowe TVP jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

Skoro podróże służbowe wychodzą Jackowi Kurskiemu tak dobrze, to może pora pomyśleć o otwarciu własnego biura podróży?

Chcecie wiedzieć, dlaczego jesteśmy jednocześnie najlepszym i najgorszym portalem plotkarskim w Polsce oraz gdzie podziały się Grycanki. Posłuchajcie najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

Zobacz także: PUDELEK PODCAST! Rentgen pupy, #freeOreo i gdzie zniknęły Grycanki
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(135)
niewierzacy
3 miesiące temu
Ci ludzie nie maja wstydu :( i jesli pieklo istnieje to naprawde tam trafia
Trala
3 miesiące temu
Jacek, następna podróż w kosmos.
Nolp
3 miesiące temu
Marzę o tym aby nadszedł taki czas ( jak najszybciej) ,że oni wszyscy za te złodziejstwo odpowiedzą !!!!!!!! I ludzia na nich głosującym się wkoncu oczy otworzą !!
Wstyd 🐩
3 miesiące temu
Kingę zamknęli w klasztorze a wy nic nie piszecie 🐩
Edek
3 miesiące temu
A ja wierzę że Kurski marnie skończy.
Najnowsze komentarze (135)
...
3 tyg. temu
sa rowni i rowniejsi czy ciemny lud wszystko kupi - ulubione powiedzonka kurskiego i wszystko jasne
nagana
3 miesiące temu
kurski mozna wszystko zalatwic przez telefon albo przr spotkanie na zdalnej bedzie mniej wydawal koniecznie pilnujcie tego czy jezdzi z zona i kto za nia placi mysle ze tego sie nie dowiemy a kurski to dobry kretacz i ta jego nowa zona stale gruchaja do siebie przed kamerami wstretne to
El_Swan
3 miesiące temu
powinnismy sie cieszyc ze lata a nie jezdzi przeciez ;)
Zofia
3 miesiące temu
Za czyje pieniądze latają ci co doją Polskę i mężowie dostają dotacje.
Zofia
3 miesiące temu
Tusk z żoną poleciał do Peru z wizytą rządowom nie prywatną. Macie klapki na oczach. Co oni wyprawiają co musi się jeszcze stać żeby otworzyć wam oczy.
gość
3 miesiące temu
Nie oglądam TVP a Kurski w ogóle mnie nie interesuje mam tylko nadzieję,że przyjdzie czas na rozliczanie.
Karol
3 miesiące temu
CIEKAWE ZA ILE WYLATAŁ D TUSK. O TYM SIĘ NIE MÓWI
Obserwator
3 miesiące temu
TVP to dno jak mówi klasyk nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka będziesz pan siedział 😈
Bivi
3 miesiące temu
Pancerny Banaś👍💪💪💪💪💪
Aga
3 miesiące temu
Mój ojciec mawiał ,,Najprzyjemniej wydaje się cudze pieniądze,, .
Vovo
3 miesiące temu
Nie on pierwszy i nie ostatni jest Travel😋
ogorkowa
3 miesiące temu
Brawo Banas 1
Sebastian
3 miesiące temu
Dlatego nigdy nie będziemy bogatym krajem.
maria
3 miesiące temu
A ja chodzę do pracy pieszo 5 km bo mnie nie stać na bilety na tramwaj.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie