Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
|

TVP w 2021 roku też dostanie 2 MILIARDY z budżetu?!

144
Podziel się

Poseł PiS Henryk Kowalczyk zgłosił poprawkę do budżetu. Jeśli zostanie przyjęta, media publiczne znów dostaną olbrzymią dotację od państwa.

TVP w 2021 roku też dostanie 2 MILIARDY z budżetu?!
Jacek Kurski (ONS)
bDzDmqth

Kiedy w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę skutkującą przekazaniem prawie 2 miliardy złotych dotacji dla mediów publicznych, spotkało się to z ostrą reakcją nie tylko polityków opozycji, osób publicznych, w tym gwiazd i celebrytów, ale też znacznej części społeczeństwa. Sytuację pogarszał fakt, że opozycja wnioskowała o przekazanie tych środków na wsparcie szpitali onkologicznych, ale ostatecznie pieniądze trafiły na Woronicza.

Tak wysoka i znacznie wyższa niż w poprzednich latach dotacja była tłumaczona przez wnioskodawców koniecznością wypłaty rekompensaty abonamentowej za lata 2018 i 2019. Okazuje się, że PiS będzie ubiegać się o to, by media publiczne w 2021 roku znów dostały dotację w olbrzymiej kwocie 2 miliardów złotych. Tym razem, nie jak było do tej pory, za sprawą ustawy, a poprawki do budżetu. Taką złożył poseł partii rządzącej Henryk Kowalczyk i już w czwartek trafiła ona do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Projekt ustawy budżetowej, z wszystkimi zaopiniowanymi poprawki, trafi kolejno pod obrady Sejmu, a później Senatu.

bDzDmqtj

Jeśli poprawka zostanie przyjęta, w 2021 roku TVP i Polskie Radio znów dostaną prawie 2 miliardy dotacji. Co więcej, ta kwota zostanie wpisana w budżet, a nie forsowana ustawą, co wykluczy ewentualność prezydenckiego weta. W kuluarach od dawna mówi się, że Andrzej Duda uzależnił wówczas podpisanie ustawy od dymisji Jacka Kurskiego. Tak faktycznie się stało, ale Kurski szybko wrócił na stanowisko prezesa TVP.

Projekt budżetu na 2021 rok przygotowywany był latem tego roku, kiedy rządzącym wydawało się, że pandemia koronawirusa jest pod kontrolą i, jak przekonywał Mateusz Morawiecki, już nie trzeba się jej bać. Jesienią rzeczywistość szybko zweryfikowała te optymistyczne prognozy, ale nic nie wskazuje na to, by miałoby to zmienić coś w zamiarach wobec dotacji dla TVP.

Idą po bandzie. Nie liczą się z niczym. Za nic mają opinię publiczną, potrzeby związane z pandemią. Proponują nowe wyższe podatki, bo budżet się nie domyka, a do tego chcą z niego przekazać 2 mld zł dla TVP - skomentował poprawkę do budżetu poseł KO PO Janusz Cichoń w rozmowie z serwisem money.pl.

bDzDmqtp

Czekacie na kolejne produkcje TVP?

bDzDmqtq
bDzDmqtK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(144)
Moj nick
2 miesiące temu
Chyba czas im wszystkim podziekowac za "uslugi" i zwolnic ze sprawowania wladzy. Kto za?
Megi
2 miesiące temu
Koszmar. Ludzie nie mają rehabilitacji. Onkologia. Psychiatra leży i kwiczy a oni dotuja kościół i TVP Pis.. 😡
321
2 miesiące temu
Cyrk
bDzDmqtL
Gość
2 miesiące temu
Brak słów
Olyk
2 miesiące temu
Oby bo w tym roku żadnego nowego tureckiego serialu nie dali, więc liczę na poprawę przy następnej dotacji
Najnowsze komentarze (144)
WOLNA POLSKA
20 godz. temu
GORZEJ NIŻ ZA KOMUNY !!!!!!!
WOLNA POLSKA
21 godz. temu
PRZECIEŻ ONI SOBIE JAJA ROBIĄ Z POLAKÓW !!!!!!
CZYTAJCIE!!
2 miesiące temu
A kto da choremu Maciusiowi z Pszczyny brakujące 5 mln na lek!!!! Matka błagała w telewizji o pomoc!!!!! Ludzie uratujmy to dziecko🙏🙏🙏🙏🙏🙏 On ma niecałe 3 lata i całe życie przed sobą!!!!
Jaa1
2 miesiące temu
Kiedy ten kraj się obudzi!? Będzie jak zawsze Polak mądry po szkodzie?
Bezsensu
2 miesiące temu
Obalmy to już!!!!
Ja2
2 miesiące temu
Na walke z pandemia nie ma pieniedzy,dla lekarzy i pielegniarek nie ma pieniedzy ...ale na propagande i pranie mozgow ludziom to jest! Serio ten kraj obecnie jest dramatyczny! Niby 21 wiek centrum europy a u nas jak w sredniowieczu sie robi....
Koniec
2 miesiące temu
Poseł Kowalczyk juz powinien być na emeryturze!!!!!!!!!!!!!!!!A Kurski - brak słów, mogą paść tylko ciężkie jak grad..........
Dobregodnia
2 miesiące temu
Dziękuję. Pacjent onkologiczny.
bDzDmqtD
Dram
2 miesiące temu
Polacy nie dajcie pluć sobie w twarz.Proponuje wyjechać za granicą będziecie lepiej traktowani,niż we własnym kraju
Gabi
2 miesiące temu
Przecież TVP przez 5 lat będzie dostawać 2 mld! Nie wiecie co Duda podpisał? 🤔
Bibi
2 miesiące temu
Ale na co idą te pieniądze?! Nie widać żeby tv robiła jakieś wyjątkowe produkcje o hollywoodzkich budżetach. 2 mld to nawet w BBC nie mają.
PiSanka
2 miesiące temu
Panie Kurski pan wykończy zwolenników opozycji tymi co roku 2miliardami dotacji. Litości przecież zaplują się jadem na śmierć.Osobiście znam ludzi, którzy oglądają tylko TVN24 i podupadli na zdrowiu psychicznym i fizycznym.Sama nie wiem śmiać się, czy płakać, ale to w końcu ich wybór i ich zdrowie.
Assaaa
2 miesiące temu
Ależ niech dostaną. Może w końcu kiedyś dotrze do ludzi..ze obecna władza na wiele pokolen zadłużyła i zniszczyla to na co tyle lat pracowalo kilka pokoleń. Polacy na to zasłużyli...
A kysz....
2 miesiące temu
I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu śmiali się z TVP, że garażowa telewizja ,a teraz ogryzają pazury ze złości.TVN wygląda, jak uboga krewna, ale skoro bogaci właściciele skąpią, to do kogo pretensje???
...
Następna strona
bDzDmquf