Baby
|

Michelle Williams broni prawa do aborcji w najmocniejszym przemówieniu na Złotych Globach

152 reakcje
0
0
152
Podziel się

"Zwracam się do kobiet. Nie zapominajcie, że jesteśmy większą siłą w tym kraju. Sprawmy, że będzie on wyglądał bardziej jak my" - apelowała podczas gali.

Michelle Williams otrzymała Złotego Globa
Michelle Williams otrzymała Złotego Globa (East News)

Michelle Williams była jedną z laureatek tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Aktorka odebrała statuetkę za drugoplanową rolę w "Fosse/Verdon" i uraczyła widownię krótkim, ale zapadającym w pamięć przemówieniem. Gwiazda podkreśliła, że każda kobieta powinna mieć pełne prawo decydowania o sobie. Również o tym, czy zamierza urodzić dziecko, czy nie.

- Staram się kierować swoim życiem, a nie tylko sprowadzać je do wydarzeń, które "się dzieją". Wolę raczej patrzeć na nie, jak na napisane moją ręką, czasem niezgrabnie, czasem ostrożnie i uważnie, ale tak, że nie ma wątpliwości, że jest ono moje. Nie byłabym w stanie tego zrobić, gdybym nie wierzyła w prawo kobiet do wyboru: do wyboru, kiedy mieć dziecko i z kim chce się je mieć - wyznała.

Przy okazji Williams zaapelowała do wszystkich kobiet, by na kolejnych wyborach poszły zagłosować i opowiedziały się za kandydatami, którzy tak naprawdę reprezentują ich interesy.

- Zwracam się do kobiet w wieku 18-118 lat. Kiedy przyjdzie czas na głosowanie, oddajcie głos zgodnie ze swoim interesem. Mężczyźni robią to od lat, dlatego świat wygląda tak, jak oni. Ale nie zapominajcie, że jesteśmy większą siłą w tym kraju. Sprawmy, że będzie on wyglądał bardziej jak my - dodała.

Zagraniczne media już okrzyknęły słowa Michelle najmocniejszą przemową tego wieczoru. Pojawiają się nawet głosy, że po takim apelu Williams powinna sama ubiegać się o fotel prezydenta USA.

152
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(152)
Ala
2 tyg. temu
Skoro tylu z was jest przeciwko aborcji to dlaczego nie chcecie żeby antykoncepcja była refundowana, a młodzież miała dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej???
Qwert
2 tyg. temu
Logika lewactwa : hasla tolerancja, wybor, wolnosc dla różnych orientacji seksualnych, a jednak brak tolerancji kpiny i drwienie z wartości osób wyznających chrześcijaństwo, obrona praw zwierząt, promowanie wegeterianizmu by uchronić ich życie, z drugiej strony walka o dostęp do aborcji " płodów", podczas gdy kilkutygodniowe dziecko ma już układ nerwowy i bijące serce.
kiki
2 tyg. temu
wybór ? jaki wybór? jak chcesz mieć wybór to stosuj antykoncepcję. Skrobanka za kazdym razem jak popłyniesz po pijaku? Płód ma być rozrywany ma kawałki, bo nie potrafisz się zabezpieczyć? bo po kilku dniach od zapłodnienia to już nie jest zlepek komórek. Jeśli dla kogoś cos co ma rączki, nóżki i oczy to zlepek komórek to radzę się udać do okulisty.
gość
2 tyg. temu
Moja znajoma usunęła ciąże za granicą . Nie mieli wyjścia . Lekarz źle założył spiralę wcześniej leczyła się przeroznymi antybiotykami bo dopiero co urodziła syna i miala problemy laktacyjne . Mając w domu 6 miesięczne dziecko ,będąc w ciąży z drugim i mając świadomość że może być bardzo chore z licznymi wadami co zrobicie Matki Polki ? Dlatego wszyscy odwołujący się do sumienia czy Boga zastanówcie się troche
Pogromcamit
2 tyg. temu
Wyjasnijmy sobie czeste mity: - aborcja to zabieg zdrowotny biezpieczny i taki sam jak laparotomia czy dlutowanie 8ki - aborcje wykonuje sie farmakologicznie lub metoda prozniowa. Czyli poprzez rurke z funkcja ssaca przypominajaca slinociag jak u stomatologa. Aborcja nie jest przeprowadzana ze tna i lamia zlepek zygoty - w krajach zachodnich aborcja legalnie jest dostepna do 12tyg - po wykonanej aborcji nie znika ci twoja plodnosc. Jestes plodna jak krolik i juz po 2-3mc od zabiegu mozesz sie zalewac sperma do woli. - Aborcja nie boli. Bol pozabiehowy to dyskomfort taki sam jak pierwsze 3dni miesiaczki. -wykonanie aborcji lub podwiazania trwa niecala godzinke. - mozesz byc zamieszana po zabiegu ale pierwsze emocjei uczucia to: ulga oromne szczescie kontrola i grunt nad soba i wlasnym zyciem - sterylizacja jest legalna ALE ZA GRANICA. Katolicy nie badzcie hipokrytami i pruderyjni. Nie wycierajcie se mord z piana o kobiety. Skoro u was ZLE I NA NIE: ANTYKONCEPCJA ABORCJA STERYLKA To co jest mniejszym zlem? - aborcja lub sterylizacja czasami sa jedynym wyjsciem. Co z kobietami ktore sa uczulone na lateks maja choroby krazenia czy choroby gastroenterologicznie. Chociazby wrzody, crohn czy ibs. IPP, Gastryna i leki steroidowe czesto wchodza w interakcje z hormonami co obniza ich skutecznosc. - hormony to zlo. Chemia. Nie raz a dobrze? Aborcja, sterylizacja to dwa NAJZDROWSZE WYJSCIA DLA ZDROWIA KOBIETY. I uwaga! We wkladkach i spiralach tez sa hormony nikiel i miedz co sa silnymi alergenami. Pozytecznie iraz sumujac: ta cala kasa co wydajecie na watliwa antykoncepcje to wychodzi drozej niz jednorazowy zaieg aborcji czy sterylki. One sa TANIE BEZPIECZNE I SKUTECZNE.
Najnowsze komentarze (152)
Abcde
1 tyg. temu
JeSteźMy WiElko siŁom AHHAHAHAAHHAH
Jahahaha
2 tyg. temu
Eh ci celebryccy ekshibicjoniści, lubią opowiedzieć o tym ile aborcji mieli czy nie mieli. A to ich sprawa, której sprzedawać nie powinni bo mało kogo to interesuje. No ale ok, postepowa taka, ta prezydenta bo statuetkę już ma!
Medyk
2 tyg. temu
Aborcję w krajach, w których jest to legalne można wykonać max.do 12 tygodnia ciąży. Płód ma wtedy 6cm i nie jest zbytnio podobny do człowieka czy czegoś innego. Please ludzie doedukujcie się w sprawach chociażby rozwoju człowieka i tej aborcji, o której tak wiele krzyczycie, twierdząc, że kobiety na życzenie będą usuwać rozwinięte dzieci w 6msc ciąży... xd Aborcja farmakologiczna jest wykonywana wtedy, gdy zarodek jest zlepkiem komórek ma ok. 2,5cm długości i do ok. 9tygodnia ciąży, więc mówienie o rozrywaniu nóżek i rączek świadczy o głupocie i braku podstawowej wiedzy ludzki,którzy piszą takie rzeczy.
:**
2 tyg. temu
j***c dzieci
123
2 tyg. temu
Najmocniejsze przemówienie na złotych globach to miał Rick Gervais - prowadzący 😁
Gość
2 tyg. temu
Smutne że w Polsce w przypadku niechcianej ciszy to częściej facet chce wychować maleństwo, polskie kobiety to kobiety tylko z nazwy, prawdziwa kobieta odczuwa potrzebę chronienia dziecka nie zabijania
Gość
2 tyg. temu
Sie nie dziwię że Polacy biorą za żony tajki i ukrainki, polska kobieta to babochlop do tego stopnia że nie widzi zbrodni w zabiciu dziecka
Ciao
2 tyg. temu
Nazi tortury mord milosc dziecko Bog Co wy cpacie/- lucyfer zabija truje Nie pasuje prawo 10 Lina czerwona dolina
gość
2 tyg. temu
Moja znajoma usunęła ciąże za granicą . Nie mieli wyjścia . Lekarz źle założył spiralę wcześniej leczyła się przeroznymi antybiotykami bo dopiero co urodziła syna i miala problemy laktacyjne . Mając w domu 6 miesięczne dziecko ,będąc w ciąży z drugim i mając świadomość że może być bardzo chore z licznymi wadami co zrobicie Matki Polki ? Dlatego wszyscy odwołujący się do sumienia czy Boga zastanówcie się troche
Gosc
2 tyg. temu
Śmiać mi się chce jak większość tu robi sobie dobrze myśląc że może komukolwiek zakazać aborcji . Sfrustrowani degeneracji . Wasze słowa i zdanie NIKOGo nie obchodzi !
Qrka
2 tyg. temu
Ale wiesz, że są ludzie, którzy nawet tabletkę 72h po uznają za... aborcję :D serio.
Qrka
2 tyg. temu
Mądra kobieta
Mani
2 tyg. temu
Sterylizacja dla wszystkich=brak aborcji:)
Jsjs
2 tyg. temu
Zdanie wyrwane z kontekstu... ona nie namawia do aborcji ale do prawa kobiety to wyboru!
...
Następna strona