Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Michelle Williams broni prawa do aborcji w najmocniejszym przemówieniu na Złotych Globach

142
Podziel się:

"Zwracam się do kobiet. Nie zapominajcie, że jesteśmy większą siłą w tym kraju. Sprawmy, że będzie on wyglądał bardziej jak my" - apelowała podczas gali.

Michelle Williams otrzymała Złotego Globa
Michelle Williams otrzymała Złotego Globa (East News)

Michelle Williams była jedną z laureatek tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Aktorka odebrała statuetkę za drugoplanową rolę w "Fosse/Verdon" i uraczyła widownię krótkim, ale zapadającym w pamięć przemówieniem. Gwiazda podkreśliła, że każda kobieta powinna mieć pełne prawo decydowania o sobie. Również o tym, czy zamierza urodzić dziecko, czy nie.

- Staram się kierować swoim życiem, a nie tylko sprowadzać je do wydarzeń, które "się dzieją". Wolę raczej patrzeć na nie, jak na napisane moją ręką, czasem niezgrabnie, czasem ostrożnie i uważnie, ale tak, że nie ma wątpliwości, że jest ono moje. Nie byłabym w stanie tego zrobić, gdybym nie wierzyła w prawo kobiet do wyboru: do wyboru, kiedy mieć dziecko i z kim chce się je mieć - wyznała.

Przy okazji Williams zaapelowała do wszystkich kobiet, by na kolejnych wyborach poszły zagłosować i opowiedziały się za kandydatami, którzy tak naprawdę reprezentują ich interesy.

- Zwracam się do kobiet w wieku 18-118 lat. Kiedy przyjdzie czas na głosowanie, oddajcie głos zgodnie ze swoim interesem. Mężczyźni robią to od lat, dlatego świat wygląda tak, jak oni. Ale nie zapominajcie, że jesteśmy większą siłą w tym kraju. Sprawmy, że będzie on wyglądał bardziej jak my - dodała.

Zagraniczne media już okrzyknęły słowa Michelle najmocniejszą przemową tego wieczoru. Pojawiają się nawet głosy, że po takim apelu Williams powinna sama ubiegać się o fotel prezydenta USA.

KOMENTARZE
(142)
Ala
2 lata temu
Skoro tylu z was jest przeciwko aborcji to dlaczego nie chcecie żeby antykoncepcja była refundowana, a młodzież miała dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej???
Qwert
2 lata temu
Logika lewactwa : hasla tolerancja, wybor, wolnosc dla różnych orientacji seksualnych, a jednak brak tolerancji kpiny i drwienie z wartości osób wyznających chrześcijaństwo, obrona praw zwierząt, promowanie wegeterianizmu by uchronić ich życie, z drugiej strony walka o dostęp do aborcji " płodów", podczas gdy kilkutygodniowe dziecko ma już układ nerwowy i bijące serce.
kiki
2 lata temu
wybór ? jaki wybór? jak chcesz mieć wybór to stosuj antykoncepcję. Skrobanka za kazdym razem jak popłyniesz po pijaku? Płód ma być rozrywany ma kawałki, bo nie potrafisz się zabezpieczyć? bo po kilku dniach od zapłodnienia to już nie jest zlepek komórek. Jeśli dla kogoś cos co ma rączki, nóżki i oczy to zlepek komórek to radzę się udać do okulisty.
ada
2 lata temu
aborcja była jest i bedzie , albo legalan albo nielegalna,od zarania dziejów...
Qrka
2 lata temu
Ale wiesz, że są ludzie, którzy nawet tabletkę 72h po uznają za... aborcję :D serio.
Najnowsze komentarze (142)
Abcde
2 lata temu
JeSteźMy WiElko siŁom AHHAHAHAAHHAH
Jahahaha
2 lata temu
Eh ci celebryccy ekshibicjoniści, lubią opowiedzieć o tym ile aborcji mieli czy nie mieli. A to ich sprawa, której sprzedawać nie powinni bo mało kogo to interesuje. No ale ok, postepowa taka, ta prezydenta bo statuetkę już ma!
Medyk
2 lata temu
Aborcję w krajach, w których jest to legalne można wykonać max.do 12 tygodnia ciąży. Płód ma wtedy 6cm i nie jest zbytnio podobny do człowieka czy czegoś innego. Please ludzie doedukujcie się w sprawach chociażby rozwoju człowieka i tej aborcji, o której tak wiele krzyczycie, twierdząc, że kobiety na życzenie będą usuwać rozwinięte dzieci w 6msc ciąży... xd Aborcja farmakologiczna jest wykonywana wtedy, gdy zarodek jest zlepkiem komórek ma ok. 2,5cm długości i do ok. 9tygodnia ciąży, więc mówienie o rozrywaniu nóżek i rączek świadczy o głupocie i braku podstawowej wiedzy ludzki,którzy piszą takie rzeczy.
:**
2 lata temu
j***c dzieci
123
2 lata temu
Najmocniejsze przemówienie na złotych globach to miał Rick Gervais - prowadzący 😁
Gość
2 lata temu
Smutne że w Polsce w przypadku niechcianej ciszy to częściej facet chce wychować maleństwo, polskie kobiety to kobiety tylko z nazwy, prawdziwa kobieta odczuwa potrzebę chronienia dziecka nie zabijania
Gość
2 lata temu
Sie nie dziwię że Polacy biorą za żony tajki i ukrainki, polska kobieta to babochlop do tego stopnia że nie widzi zbrodni w zabiciu dziecka
Gosc
2 lata temu
Śmiać mi się chce jak większość tu robi sobie dobrze myśląc że może komukolwiek zakazać aborcji . Sfrustrowani degeneracji . Wasze słowa i zdanie NIKOGo nie obchodzi !
Qrka
2 lata temu
Ale wiesz, że są ludzie, którzy nawet tabletkę 72h po uznają za... aborcję :D serio.
Qrka
2 lata temu
Mądra kobieta
Mani
2 lata temu
Sterylizacja dla wszystkich=brak aborcji:)
Jsjs
2 lata temu
Zdanie wyrwane z kontekstu... ona nie namawia do aborcji ale do prawa kobiety to wyboru!
Gość
2 lata temu
Aborcja to ostateczna ostatecznośc a nie alternatywa dla gumek czy tabletek , dla mnie to chore jak można stawiać własne popędy ponad życie człowieka , używanie głowy nie boli , przynajmniej nie powinno
Gość
2 lata temu
Boże kobiety zawsze takie biedne i pokrzywdzone przez mężczyzn ale odwagę żeby pozbyć się słabszego dziecka to mają
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie