Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Michelle Williams broni prawa do aborcji w najmocniejszym przemówieniu na Złotych Globach

144
Podziel się

"Zwracam się do kobiet. Nie zapominajcie, że jesteśmy większą siłą w tym kraju. Sprawmy, że będzie on wyglądał bardziej jak my" - apelowała podczas gali.

Michelle Williams otrzymała Złotego Globa
Michelle Williams otrzymała Złotego Globa (East News)
bDSNcZiZ

Michelle Williams była jedną z laureatek tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Aktorka odebrała statuetkę za drugoplanową rolę w "Fosse/Verdon" i uraczyła widownię krótkim, ale zapadającym w pamięć przemówieniem. Gwiazda podkreśliła, że każda kobieta powinna mieć pełne prawo decydowania o sobie. Również o tym, czy zamierza urodzić dziecko, czy nie.

- Staram się kierować swoim życiem, a nie tylko sprowadzać je do wydarzeń, które "się dzieją". Wolę raczej patrzeć na nie, jak na napisane moją ręką, czasem niezgrabnie, czasem ostrożnie i uważnie, ale tak, że nie ma wątpliwości, że jest ono moje. Nie byłabym w stanie tego zrobić, gdybym nie wierzyła w prawo kobiet do wyboru: do wyboru, kiedy mieć dziecko i z kim chce się je mieć - wyznała.

bDSNcZjb

Przy okazji Williams zaapelowała do wszystkich kobiet, by na kolejnych wyborach poszły zagłosować i opowiedziały się za kandydatami, którzy tak naprawdę reprezentują ich interesy.

- Zwracam się do kobiet w wieku 18-118 lat. Kiedy przyjdzie czas na głosowanie, oddajcie głos zgodnie ze swoim interesem. Mężczyźni robią to od lat, dlatego świat wygląda tak, jak oni. Ale nie zapominajcie, że jesteśmy większą siłą w tym kraju. Sprawmy, że będzie on wyglądał bardziej jak my - dodała.

Zagraniczne media już okrzyknęły słowa Michelle najmocniejszą przemową tego wieczoru. Pojawiają się nawet głosy, że po takim apelu Williams powinna sama ubiegać się o fotel prezydenta USA.

bDSNcZjh
bDSNcZjC
KOMENTARZE
(144)
Ala
rok temu
Skoro tylu z was jest przeciwko aborcji to dlaczego nie chcecie żeby antykoncepcja była refundowana, a młodzież miała dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej???
Qwert
rok temu
Logika lewactwa : hasla tolerancja, wybor, wolnosc dla różnych orientacji seksualnych, a jednak brak tolerancji kpiny i drwienie z wartości osób wyznających chrześcijaństwo, obrona praw zwierząt, promowanie wegeterianizmu by uchronić ich życie, z drugiej strony walka o dostęp do aborcji " płodów", podczas gdy kilkutygodniowe dziecko ma już układ nerwowy i bijące serce.
kiki
rok temu
wybór ? jaki wybór? jak chcesz mieć wybór to stosuj antykoncepcję. Skrobanka za kazdym razem jak popłyniesz po pijaku? Płód ma być rozrywany ma kawałki, bo nie potrafisz się zabezpieczyć? bo po kilku dniach od zapłodnienia to już nie jest zlepek komórek. Jeśli dla kogoś cos co ma rączki, nóżki i oczy to zlepek komórek to radzę się udać do okulisty.
bDSNcZjD
gość
rok temu
Moja znajoma usunęła ciąże za granicą . Nie mieli wyjścia . Lekarz źle założył spiralę wcześniej leczyła się przeroznymi antybiotykami bo dopiero co urodziła syna i miala problemy laktacyjne . Mając w domu 6 miesięczne dziecko ,będąc w ciąży z drugim i mając świadomość że może być bardzo chore z licznymi wadami co zrobicie Matki Polki ? Dlatego wszyscy odwołujący się do sumienia czy Boga zastanówcie się troche
Mamia
rok temu
Świat się kończy.... Z uśmiechem w kolorowej kiecce na jakiejś gali apeluje o prawo do mordu i nazywa to postępem. Świat się kończy.
Najnowsze komentarze (144)
Abcde
rok temu
JeSteźMy WiElko siŁom AHHAHAHAAHHAH
Jahahaha
rok temu
Eh ci celebryccy ekshibicjoniści, lubią opowiedzieć o tym ile aborcji mieli czy nie mieli. A to ich sprawa, której sprzedawać nie powinni bo mało kogo to interesuje. No ale ok, postepowa taka, ta prezydenta bo statuetkę już ma!
Medyk
rok temu
Aborcję w krajach, w których jest to legalne można wykonać max.do 12 tygodnia ciąży. Płód ma wtedy 6cm i nie jest zbytnio podobny do człowieka czy czegoś innego. Please ludzie doedukujcie się w sprawach chociażby rozwoju człowieka i tej aborcji, o której tak wiele krzyczycie, twierdząc, że kobiety na życzenie będą usuwać rozwinięte dzieci w 6msc ciąży... xd Aborcja farmakologiczna jest wykonywana wtedy, gdy zarodek jest zlepkiem komórek ma ok. 2,5cm długości i do ok. 9tygodnia ciąży, więc mówienie o rozrywaniu nóżek i rączek świadczy o głupocie i braku podstawowej wiedzy ludzki,którzy piszą takie rzeczy.
:**
rok temu
j***c dzieci
123
rok temu
Najmocniejsze przemówienie na złotych globach to miał Rick Gervais - prowadzący 😁
Gość
rok temu
Smutne że w Polsce w przypadku niechcianej ciszy to częściej facet chce wychować maleństwo, polskie kobiety to kobiety tylko z nazwy, prawdziwa kobieta odczuwa potrzebę chronienia dziecka nie zabijania
Gość
rok temu
Sie nie dziwię że Polacy biorą za żony tajki i ukrainki, polska kobieta to babochlop do tego stopnia że nie widzi zbrodni w zabiciu dziecka
gość
rok temu
Moja znajoma usunęła ciąże za granicą . Nie mieli wyjścia . Lekarz źle założył spiralę wcześniej leczyła się przeroznymi antybiotykami bo dopiero co urodziła syna i miala problemy laktacyjne . Mając w domu 6 miesięczne dziecko ,będąc w ciąży z drugim i mając świadomość że może być bardzo chore z licznymi wadami co zrobicie Matki Polki ? Dlatego wszyscy odwołujący się do sumienia czy Boga zastanówcie się troche
bDSNcZjv
Gosc
rok temu
Śmiać mi się chce jak większość tu robi sobie dobrze myśląc że może komukolwiek zakazać aborcji . Sfrustrowani degeneracji . Wasze słowa i zdanie NIKOGo nie obchodzi !
Qrka
rok temu
Ale wiesz, że są ludzie, którzy nawet tabletkę 72h po uznają za... aborcję :D serio.
Qrka
rok temu
Mądra kobieta
Mani
rok temu
Sterylizacja dla wszystkich=brak aborcji:)
Jsjs
rok temu
Zdanie wyrwane z kontekstu... ona nie namawia do aborcji ale do prawa kobiety to wyboru!
Gość
rok temu
Aborcja to ostateczna ostatecznośc a nie alternatywa dla gumek czy tabletek , dla mnie to chore jak można stawiać własne popędy ponad życie człowieka , używanie głowy nie boli , przynajmniej nie powinno
...
Następna strona
bDSNcZjX