Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Narodowcy pochwalili się plakatem Marszu Niepodległości. Z BŁĘDAMI...

360
Podziel się:

W tym roku Marsz Niepodległości ma odbyć się w hołdzie rzeźbiarzowi Andrzejowi Pityńskiemu. Okazuje się, że organizatorzy nie potrafią napisać poprawnie jego imienia i nazwiska.

Narodowcy pochwalili się plakatem Marszu Niepodległości. Z BŁĘDAMI...
Plakat tegorocznego Marszu Niepodległości zawiera błąd (ONS, Facebook)
bEUyyCXV

Co roku w tym czasie przez media przetacza się dyskusja o Marszu Niepodległości - inicjatywie środowisk konserwatywnych, które 11 listopada pragną "czcić niepodległość", organizując w poszczególnych miastach patriotyczne pochody. Najpopularniejszym jest Marsz Niepodległości w Warszawie, gdzie świętowanie niepodległości oznacza burdy, pseudokibiców w maskach i szalikach oraz rzucanie kostką brukową. Ciężko przyznać, że to "rodzinne święto", czego od lat domagają się organizatorzy Marszu, oburzający się na jakiekolwiek głosy, że jest u nich niebezpiecznie.

bEUyyCXX

Już dwa lata temu ówczesna prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, zakazała Marszu Niepodległości, argumentując to faktem, że za organizacją "uroczystości" stoi ONR.

Zobacz także: Koronawirus. Marsz Niepodległości z ograniczoną liczbą uczestników? Rzecznik policji wyjaśnia

W tym roku Marsz Niepodległości także stanął pod znakiem zapytania. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski już zapowiedział, że o "jakiejkolwiek rejestracji nie może być mowy", ale rejestracji i tak by nie było, bo w dobie pandemii koronawirusa jakiekolwiek zgromadzenia publiczne są przecież zakazane. Protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji też są nielegalne, ale tłumne wyjście na ulice niejako "ośmieliło" narodowców do tego, by zorganizować własny pochód.

bEUyyCYd

Na Facebooku opublikowano właśnie plakat tegorocznego Marszu Niepodległości. Grafikę i font utrzymano w średniowiecznej stylistyce, nieświadomie dając chyba sugestię, że w Polsce faktycznie jest już jak w średniowieczu. Narodowcom chodzi najprawdopodobniej o "obronę wartości", bo a plakacie rycerz (husarz?) wbija swój miecz w tęczową gwiazdę. Mamy więc jednocześnie symbol Rosji radzieckiej i "ideologii LGBT", czyli dwóch największych koszmarów narodowców. Po lewo, pod kolanem rycerza, widnieje jeszcze nieczytelny napis, że tegoroczny Marsz odbędzie się w hołdzie rzeźbiarzowi Andrzejowi Pityńskiemu, Kawalerowi Orderu Orła Białego, który pomagał tzw. żołnierzom wyklętym.

Problem polega na tym, że na plakacie... popełniono literówki. Andrzej Pityński to według narodowców "Andrznej Pityńki".

Może następnym razem wystarczy pójść po słownik? Biblioteki w czasie pandemii są wciąż otwarte.

bEUyyCYe
bEUyyCYf
bEUyyCYy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(360)
ardO
rok temu
Pozdrawiam wszystkich. Zdrówka. Nie dajcie się podzielić. Na świecie jest miejsce dla wszystkich dobrych ludzi !
etui
rok temu
"Może następnym razem wystarczy pójść po słownik?" Może takich rad nie powinien udzielać ktoś, kto pisze "po lewo"?
Obywatele
rok temu
Trzaskows ki prosi by nie morsować w Wiśle
bEUyyCYz
Rubi
rok temu
Pudel szczuje jak zwykle, skończ z tą polityką
Elka
rok temu
Nie przepadam za narodowcami ale tradycja marszu fajna i chodzę każdego roku :) nie szczujcie
Najnowsze komentarze (360)
aldo
rok temu
w kazdym spoleczenstwie sa ludzie o wysokim poziomie intelektualnym i ludzie o niskim poziomie intelektualnym , to jest normalne !
zfd
rok temu
literówkę obśmiewają a osiem gwiazdek na transparentach to ich poczuciu dobrego smaku nie przeszkadza - o jakim poziomie tu mowa?
dragon..
rok temu
Niech żyje Polska ,niech żyją Narodowcy Polskiemu Rządowi i Narodowcom zależy na współpracy w tych w tym trudnym czasie , moja prośba aby koalicja Rządowa i Narodowcy zacieśniali ze sobą współpracę polityczną dla dobra Polski..dziś ze strony Totalnej Opozycji jest zagrożenie dla Polskiej Gospodarki i Polski..dragon..
strus
rok temu
Jeszcze Polska nie zginęła!
Grzegorz R.
rok temu
Będą maszerować potomkowie chłopów, którzy z walką o niepodległość nie mieli nic wspólnego !.
frania007
rok temu
Abstrahując od przesłania "tęczowej gwiazdy", to całkiem ładna grafika
Po lewo
rok temu
Żenujące jak można pisać "po lewo"
Ciocia
rok temu
Nienawisc nie jest bohaterstwem
bEUyyCYr
Uwaga!
rok temu
Spontaniczne demonstracje nie są nielegalne! By ich zabronić trzebaby wprowadzić stan wyjątkowy - a na to PiS nie ma pieniędzy. :)
MTs
rok temu
Wydaje mi się czy tam jest napisane "Andżnejowi"? Przez "ż"?
Panna
rok temu
Ten cały marsz to od lat zadyma, przemoc i niszczenie Warszawy. Mieszkam w innym mieście, ale to nasza stolica, a za przynależność do onr w tym kraju powinien być kryminał biorąc pod uwagę nasza historię. Większość z tych maszerujących nie zna historii i podstawowych pojęć, to czego się spodziewać? Umiejętności pisania? Tylko w Poznaniu 11 listopada to okazja to wspólnej zabawy i radości.
Wolna
rok temu
Cóż,Nie ma to jak obecne strajki-sama klasa ,tolerancja i miłość 🤦‍♀️
normalny
rok temu
"Nasza cywilizacja - nasze zasady"!Co autorzy plakatu uważają za "cywilizację"- wrzeszczące gardła,napakowane sterydami mięśnie i kości w pionie,mordobicia na ustawkach,czczenie mordercy (Waluś) czy też "zasady"w rodzaju przemoc,grupowa agresja przeciwko słabszym,narzucanie swojej woli innym?!!!!Piękne wzorce!
normalny
rok temu
"Nasza cywilizacja - nasze zasady"!Co autorzy plakatu uważają za "cywilizację"- wrzeszczące gardła,napakowane sterydami mięśnie i kości w pionie,mordobicia na ustawkach,czczenie mordercy (Waluś) czy też "zasady"w rodzaju przemoc,grupowa agresja przeciwko słabszym,narzucanie swojej woli innym?!!!!Piękne wzorce!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUyyCZk
bEUyyCZl
bEUyyCZm
bEUyyCZn
bEUyyCZo
bEUyyCYT