Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Opiekunka Violetty Villas nareszcie trafiła do więzienia!

48
Podziel się:

Za znęcanie się nad artystką Elżbieta B. została skazana na 1,5 roku pozbawienia wolności.

Opiekunka Violetty Villas nareszcie trafiła do więzienia!
(East News)
bESRlUwR


5 grudnia minęło osiem lat od śmierci Violetty Villas. Ostatnie lata życia gwiazda spędziła w swoim domu w Lewinie Kłodzkim pod "opieką" Elżbiety B. Ponieważ "gosposia" nie wpuszczała nikogo do środka, skala zaniedbań wobec artystki została ujawniona dopiero po jej śmierci. Okazało się, że dom był w stanie niemal kompletnej ruiny. Nieogrzewane pomieszczenia wypełnione były śmieciami i odchodami zwierząt.

Oględziny ciała zmarłej wokalistki wykazały też, że była głodzona i bita. Na jej ciele znaleziono liczne siniaki, krwiaki, zadrapania i ślady po wyrwanych włosach. Miała także złamane żebra, mostek i szyjkę kości udowej z przemieszczeniem. Oprócz tego wokalistka była kompletnie odwodniona i cierpiała na miażdżycę oraz marskość wątroby. Na jej ciele wykryto również odleżyny, a na płacie potylicznym prawej półkuli mózgu dużą jamę udarową.

Zobacz także: #gwiazdy: Opiekunka Villas żąda fortuny w zamian za wyprowadzkę
bESRlUwT

Ponieważ jedyną osobą, która zajmowała się Villas przez ostatnie lata życia, była właśnie Elżbieta B., postawiono jej zarzuty znęcania się nad podopieczną. "Opiekunka" przez wiele lat unikała jednak odpowiedzialności. Nie chciała zwolnić domu w po artystce, powołując się na testament sporządzony rzekomo przez Violettę. Na szczęście biegli sądowi podważyli jego ważność, udowadniając, że zmanipulowana i schorowana artystka nie miała świadomości, co podpisuje.

Syn Violetty Villas, Krzysztof Gospodarek, od lat bezskutecznie walczył o odzyskanie domu w Lewinie Kłodzkim i ukaranie Elżbiety B. Kobieta jeszcze za życia Villas utrudniała mu kontakt z matką. W końcu po kilkuletniej batalii B. opuściła dom i zniknęła.

bESRlUwZ

W czerwcu sąd skazał Elżbietę B. na półtora roku pozbawienia wolności. W uzasadnieniu napisano, że "zmuszała Villas do picia alkoholu, głodziła ją, zamykała w zimnym pokoju i wpędzała w manię prześladowczą". Niestety wyroku długo nie udawało się wyegzekwować, ponieważ B. nie stawiała się na odbycie kary.

Jak podaje Fakt, sprawa znalazła wreszcie swój finał. Pod groźbą przymusowego doprowadzenia przez policję, 17 stycznia Elżbieta B. stawiła się w areszcie w Opolu i aktualnie przebywa w więzieniu.

bESRlUxa


 

bESRlUxu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(48)
Radiowoz
2 lata temu
Jak można tak traktować drugiego człowieka? I za takie krzywdy tylko 1.5roku? Przecież ona ja systematycznie, powoli mordowała!
pamelka
2 lata temu
Nareszcie trafiła tam gdzie jej miejsce !!!! szkoda , że tylko na półtora roku... Villas Wielka gwiazda o przepieknym głosie,dama a skończyła jak żul :( smutne....
1324
2 lata temu
ta "opiekunka" świadomie i z premedytacją robiła wszystko żeby wydoić z resztek majątku Panią Willas i celowo doprowadziła ją do śmierci, za to powinna dostać maksymalny wymiar kary
bESRlUxv
Wanda
2 lata temu
Skandalicznie niski wyrok!
Elcia
2 lata temu
Ten wyrok to kpina.
Najnowsze komentarze (48)
0987
2 lata temu
Zawsze jak chodzi o pieniądze zaczyna się walka a za życia nie chcą się opiekować chora i z urojeniami osoba.... Prawda może być naciągnięta. Zajmujcie się rodzicami a nie później miejcie pretensje do obcych... Pokażcie swoje serca
Prawda
2 lata temu
Nareszcie!!!! Tego babsztyla miejsce jest w piątek i! Szkoda Pani Violetty, taki piękny głos miała
xxxx
2 lata temu
To nie jest wyrok tylko kiepski zart, szok, za znecanie sie nad czlowiekiem 1.5 roku?!
Gosc
2 lata temu
A artykuł,że Villas była uzależniona nie tylko od alkoholu?? Myślicie,że przed tyloma laty wracając po pobycie W USA była dalej Czesława Gospodarek??
Reformy!
2 lata temu
Długo się czeka u nas na wyrok......
Kesler
2 lata temu
Jak bym był synem Villas to ta pseudoopiekunka by uciekała do pudła jeszcze przed wyrokiem.
JOLKA
2 lata temu
I TAK DOSTAŁA ZA MAŁO!!!!TAK SIĘ ZNECAC NAD ZNANA ARTYSTKA I WOGÓLE NAD CZLOWIEKIEM!!!!?????SZOK!!!!!!
Lala
2 lata temu
Tak myślę że ta pani powinna dostać wyższy wymiar kary za to co z gotowała pani Villas.
bESRlUxn
Krysia
2 lata temu
Dziwi mnie trochę syn że nie dał radę pijace starej która się nad jego matko zneczala miał możliwości i był młody i sprawny powinien jej piekło na ziemi zrobić mil podstawy i prawo.
Jas
2 lata temu
Jestem w wielkim szoku że za bicie głodzenie i podawanie alkoholu i inne zaniedbania dostała tak mało karę.
smutne to
2 lata temu
Nie jeden stary człowiek ma takich "opiekunów". Powiem więcej: większość ma właśnie takich. Młodzi wolą opiekować się sobą i jeszcze kupować sobie tych, którzy im w tym pomogą (niańki, ochroniarzy, kierowców, sprzątaczki...)
Elcia
2 lata temu
Ten wyrok to kpina.
Iza
2 lata temu
A jej syn nie mógł wczesniej zareagować, że matce źle sie dzieje? Nawet wezwać Opieke Społeczną? Policję. Podsyłać paczki z jedzeniem. Ja z moją matką , choć nie mieszkam, ale kłócę sie ciagle, ale jak poszła na operacje to ja pomagałam jej najwięcej. Tylko pzypomniało mu się jak matka umarła, że coś może zarobić.
Jola
2 lata temu
Opieka nad chorą psychicznie osobą to horror szczególnie jak nie ma się żadnego doświadczenia jak zająć się taką osobą. Porozwalane meble, drzwi, brud niedoopanowania. Podłoga ubikacja notorycznie umazane obchodami. Krzyki, wyzwania, życzenia śmierci to codzienność. Idę do pracy chwilę odpocząć. To moja 85letnia matka... Brat grozi policją opieką społeczną bo nie tak zajmuję się matką. 15 lat temu przepisała mi w darowiźnie mieszkanie. Oddałabym je ale ja i córka nie mamy gdzie mieszkać. To równiż była ogólnie szanowna osoba.
Oferty dla Ciebie
bESRlUyg
bESRlUyh
bESRlUyi
bESRlUyj
bESRlUyk
bESRlUxP