Goss
|
aktualizacja

Paulina Młynarska staje w obronie Meghan Markle: "Obwinianie kobiet, które mają czelność mieć SILNĄ OSOBOWOŚĆ"

268
Podziel się

Dziennikarce nie spodobała się krytyka, która spadła w ostatnich dniach na (byłą) księżną Sussex. Ma rację?

Paulina Młynarska broni Meghan Markle.
Paulina Młynarska broni Meghan Markle. (East News)

Paulina Młynarska przed laty regularnie pojawiła się na łamach prasy i prowadziła kilka programów telewizyjnych. Choć mieszkająca na stałe w Grecji dziennikarka coraz rzadziej gości w polskich mediach, to wciąż stara się być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym kraju. W przeszłości Paulina wielokrotnie angażowała się w sprawy mniejszości i zabierała głos w kwestiach, które są jej zdaniem istotne.

W ostatnich miesiącach Paulina Młynarska skupiła się na budowaniu swojej pozycji na Instagramie. Dziennikarka jest tym wyjątkowo aktywna i chętnie dzieli się ze światem swoimi przemyśleniami. Niedawno siostra Agaty skrytykowała m.in. postawę polskich parlamentarzystów, którzy nie stawili się na głosowanie nad tzw. "ustawą kagańcową". Nie przebierała przy tym w słowach, a ich zachowanie nazwała "hańbą".

Teraz dziennikarka skupiła się na innym nośnym temacie, który w ostatnim czasie zdominował światowe media. Chodzi oczywiście o "wystąpienie" Meghan Markle i księcia Harry'ego z rodziny królewskiej, co, z racji dziesiątek publikacji, już w styczniu może aspirować do miana wydarzenia roku. Młynarska udostępniła jeden z popularnych memów na temat "royalsów" i postanowiła ugryźć ten temat z nieco innej strony, zwracając uwagę na pewien poważny problem.

"Będę się streszczać. Ten mem, który jak widzę, rozbawia do łez całe mnóstwo kobiet, jest obrzydliwy. Obwinianie, "slut shaming" (zawstydzanie dziwki), wyśmiewanie kobiet, które mają czelność mieć silną osobowość i być kimś, za kim warto podążyć, to klasyka patriarchalnej "policji myśli”. Jeden z chwytów, trzymających kobiety żelaznymi kleszczami w bezwładności, nijakości i dostosowaniu, za które płacą rezygnacją we własnej mocy" - napisała dziennikarka na Instagramie.

Młynarska uważa, że sytuacja Meghan jest odbiciem pewnego "trendu" w dzisiejszej kulturze, w którym w wielu sytuacjach automatycznie to kobieta uznawana jest za winną. Mowa oczywiście o głosach tych, którzy obwiniają (byłą) księżną o rzekome "rozbicie" rodziny królewskiej. Dziennikarka pokusiła się też o analizę tego zjawiska.

"Ten "przezabawny" mem, to część kultury, w której cokolwiek trudnego się dzieje, zawsze winna jest kobieta. Każda z nas to zna z własnego życia. I płaci za to, całkiem na poważnie, większą lub mniejszą cenę. Ciekawe dlaczego w mojej progresywnej, feministycznej bańce jakoś nie widzę wpisów, w których kobiety pisałyby: "Meghan trzymam kciuki, dacie radę!". Może dlatego, że w głębi duszy tak niewiele kobiet trzyma kciuki za siebie same? Wiecie, kiedy w terapii zabierałam się za najmroczniejsze tematy mojego życia, zawsze zaczynało się o żartów i śmiechów-chichów. Dziękuję za uwagę" - zakończyła swój wpis.

Zgadzacie się z nią?

KOMENTARZE
(268)
Gość
miesiąc temu
Silna osobowość, pani Paulino, nie jest tożsama z egoizmem, egocentryzmem, bezwzglednoscia i manipulanctwem, proszę więc nie mieszać w głowach ludziom.
kaka
miesiąc temu
Nie proszę pani, zdecydowanie NIE ma pani racji. Silna kobieta buduje, wspiera, wzmacnia i tworzy coś dobrego. To jest manipulantka i człowiek o złych intencjach. A nie silna kobieta. Proszę nie mylić pojęć. Stawianie na swoim kosztem innych to nie jest siła. To jest słabość i egoizm.
Gość
miesiąc temu
Kolejny ekspert.
Magda
miesiąc temu
Wynika to z tego, iż kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn mają mało stabilne poczuje wartości. Nie potrafimy o siebie walczyć, o swoje racje i prawa, szybko odpuszczamy. Często też kobieta silna, pewna swoich wartości jest postrzegana jako zarozumiała, zbyt męska. Mężczyzna o takich cechach jest z kolei postrzegany bardzo pozytywnie. My ludzie myślimy stereotypowo. Życzę każdemu otwartego umysłu, nasz świat będzie wtedy przyjemniejszy i lepszy dla nas samych.
Gosc
miesiąc temu
Szkoda ze sama nie ma za grosz empatii niby taka mądra a psa wywaliła do schroniska nawet nie poświęciła czasu żeby znaleźć mu nowy dom. Jak może tak zrobić inteligenty i dobry człowiek? Widzę ja i widzę psa w schronisku nic innego patrzę już na nią tylko przez pryzmat tego
Najnowsze komentarze (268)
ewa
4 tyg. temu
pani Paulina jest w mediach bo jest córką pana Wojciecha Młynarskiego. Tylko to i nic wiecej.
ewa
4 tyg. temu
Dziwne byłoby, gdyby ta ekspertka od wszystkiego nie wypowiedziała się i na ten temat!
Eva Braun
4 tyg. temu
Tak. Tej Pani siła osobowości rośnie wraz ze statusem finansowym.
ela
4 tyg. temu
Ja się zgadzam. Jak się dzieje coś złego, to zawsze obwinia się kobietę. Nie sądzę, że Meghan "namawia" Harrego a on jej "słucha". Przecież to jest dorosły, rozsądny facet i postępuje zgodnie ze swoją wolą.
Kamil
4 tyg. temu
JUż widzę jak Meghan bierze to sobie do serca :D :D :D. Po co w ogóle komentować jakąs Meghan, ludzie. Przecież to nie ma żadnego sensu i pożytku :D
gosc
miesiąc temu
nawet w asertywności chodzi o nie robienie przykrości komuś,tak samo można mieć swoje zdanie i życie,ale nie zostawiać emocjonalnych trupów po sobie
och
miesiąc temu
ta ucisniona Rachela musiala sie pochwalic swoja ciaza podczas slubu wesela ksiezniczki Eugeni--taka to ucisniona ta megan
maja
miesiąc temu
Pierwsza pozytywnaopinie wydala o Rosati,Kobiecie upodlila ojca ich corki, dla rozglosu i pieniedzy,
maja
miesiąc temu
Pierwsza pozytywnaopinie wydala o Rosati,Kobiecie upodlila ojca ich corki, dla rozglosu i pieniedzy,
ola
miesiąc temu
Robiła bardzo wiele żeby Harry zaistniał w jej życiu więc doskonale wiedziała na co się decyduje, świadomie łamała zasady panujące od wieków w rodzinie do której się pchała, a teraz człowiekowi którego podobno kocha zawaliła świat!
cela
miesiąc temu
Faktycznie ma osobowość silnie skoncentrowaną na sobie!
Wacek
miesiąc temu
Ta,to zna się na wszystkim !
widz
miesiąc temu
podejrzewam, że pani megan nie potrzebuje żadnej obrony. , a , już najmniej, przed różnego rodzaju "polskimi ałtorytetami". zaściankowi "eksperci" z pewnością jej nie obchodzą. nawet, kiedy nazywają ją murzynką, czającą się na kasę harrego. nie wie nawet, że istnieje banda zakompleksionych niedorozwojów, trawionych, jakże słuszną, polską zawiścią, usiłującą przekonać, zwłaszcza siebie, że to oni są pępkiem świata.
jan
miesiąc temu
ich zycie i ich sprawa, dziwie sie ze w takim katolickim kraju tyle jadu koniec kropka
...
Następna strona