Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Pogodynka zwolniona z TVP Poznań pracowała PO "WYGAŚNIĘCIU" umowy?! "1 lutego była na antenie"

80
Podziel się:

Stacja tłumaczy, że zwolnienie Patrycji Kasperczak nie miało nic wspólnego z serduszkiem WOŚP, bo po prostu z końcem miesiąca "wygasła" jej umowa. Tymczasem nagranie prognozy pogody z 31 stycznia, na którym pogodynka miała na bluzce symbol orkiestry, już zniknęło ze strony internetowej TVP.

Pogodynka zwolniona z TVP Poznań pracowała PO "WYGAŚNIĘCIU" umowy?! "1 lutego była na antenie"
Sprawa pogodynki zwolnionej z TVP Poznań budzi wiele wątpliwości (Twitter)
bEUIVhit

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jednoczy ludzi w czynieniu dobra, jednak - co zaskakujące - w niektórych środowiskach ta szczytna inicjatywa, delikatnie mówiąc, nie cieszy się poparciem.

bEUIVhiv

W ostatnich dniach głośno jest o sprawie pogodynki, która została zwolniona z TVP Poznań po ponad 20 latach pracy. Może to zbieg okoliczności, ale rozwiązanie współpracy z Patrycją Kasperczak nastąpiło tuż po tym, jak wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP na bluzce.

Zobacz także: Dr Katarzyna Amernik tłumaczy, na co przeznaczone zostaną pieniądze ze zbiórki WOŚP

Wieść o zwolnieniu prezenterki odbiła się szerokim echem w niepublicznych mediach, a Jurek Owsiak zaproponował zwolnionej kobiecie pomoc prawną.

bEUIVhiB

Władze TVP Poznań wydały oświadczenie, w którym poinformowano, że pogodynce po prostu... skończyła się umowa. Jak zauważa jednak dziennikarz Piotr Żytnicki, Kasperczak prezentowała jeszcze pogodę po rzekomym terminie wygaśnięcia umowy.

Dyrektorka TVP Poznań twierdzi, że nie zwolniła pogodynki, która wystąpiła z serduszkiem WOŚP, lecz jedynie nie przedłużyła jej umowy, która wygasła 31 stycznia. Tymczasem 1 lutego pogodynka była jeszcze na antenie - pisze na Twitterze Żytnicki.

Jakby tego było mało, dziennikarz zauważa, że nagranie prognozy pogody z 31 stycznia zniknęło ze strony internetowej TVP.

bEUIVhiC

Internautów zastanawia jeszcze jedna sprawa.

"Zaraz, zaraz, czyli dyrektorka twierdzi, że pracownik był 20 lat na umowie tymczasowej? Przecież to jest nielegalne", "Czyli albo pracowała na czarno, albo pani dyrektor kłamie", "Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, jak to możliwe, że ta pani miała umowę na czas określony po 20 latach pracy u jednego pracodawcy? - pytają.

W kontekście tego, że Prawo i Sprawiedliwość zjednało sobie wyborców m.in. obietnicami o zwalczaniu "śmieciówek", te pytania wydają się szczególnie zasadne.

bEUIVhiD
bEUIVhiE
bEUIVhiW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(80)
Janka
10 miesięcy temu
Naprawdę ktoś wierzy że to nie ma nic wspólnego z WOŚP, że ją zwolnili? Jak dla mnie to logiczne, że ją zwolnili za wzięcie udziału w WOŚP. PiS nie jest pro-life, oni gnębią kobiety pod pretekstem ochrony nieistniejącego życia nienarodzonego.
Aneta
10 miesięcy temu
I właśnie przez takie akcje coraz mniej ludzi ogląda tvp... I pomyśleć że wszyscy się składamy na tę propagandę
awa
10 miesięcy temu
Ludzie, przeciez to jest dno! Jesli do tej pory jakis symetrysta niei widzial kumoterstwa tej wladzy, to chyba bardziej wzietego z zycia przykladu degeneracji panstwa nie ma. Wyobrazcie sobie, ze to wy tracicie prace z dnia na dzien z powodu sympatyzowania z organizacja charytatywna. Media, prawnicy nie zostawiajcie tego! Wywiad z pania Kasperczak, pomoc dla niej i naglosnienie s#!synstwa!
bEUIVhiX
hahaha
10 miesięcy temu
Taaa oczywiście. Ale suweren wszystko kupi!
Meksyk
10 miesięcy temu
Mam kompromitujące zdjęcia Natalii s z tulum wysłać 🐩 czy zostawić dla siebie?
Najnowsze komentarze (80)
Rynek
10 miesięcy temu
Pracowała na czarno
gość
10 miesięcy temu
Właśnie PiS pokazuje jaką mamy demokrację w Polsce ale to się zmieni.
kadrowa
10 miesięcy temu
umowa o pracę WYGASA tylko w przypadku śmierci : pracownika lub pracodawcy. tvp nie popisał się i strzelił sobie z tym sformułowaniem w kolanko, jak chcieli kłamać to chociaż mogli się bardziej przyłożyć
Khda
10 miesięcy temu
Jal TVN zwolnil Lisa chwile po tym jak zartowal w "swoich" wieczornych faktach z kwasniewskiego to jakos sie nikt nie przejmowal😁
aaa
10 miesięcy temu
Szkoda że dziennikarze którzy to piszę nie wiedzą a w większości są tak zatrudnienia że w tej branży nie ma umowy o prace a jest umowa o dzieło. Umowa cywilno- prawna a nie umowa tymczasowa. Podziękujecie PO które wszystkich dziennikarzy z TVP wywaliło do agencji pracy tymczasowej Leasing Team jako przekazanie części przedsiębiorą likwidując etaty dziennikarzy w spółce. Pani Patrycja nadal ma umowę cywiln0 - prawną na redaktora dnia więc chyba nie jest wyrzucona z TVP
Tree
10 miesięcy temu
Jak zwykle ściema Tvpis ! Przeinaczanie rzeczywistości!!! Nie oglądać tego!!
PIĘKNE LATA
10 miesięcy temu
3. października 2011 Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza opublikowało "Raport o zagrożeniach wolności słowa w Polsce w latach 2010-2011" (nadal łatwo znaleźć w Sieci, warto przeczytać!). Wielostronicowy raport dokumentuje KILKADZIESIĄT przypadków ewidentnego ograniczania/ łamania wolności słowa przez ekipę Donalda Tuska – również przez sądy! Warto także przypomnieć, że z publicznego radia i publicznej telewizji wywalono/ zmuszono do odejścia, w latach 2008-2015, CZTERYSTU dziennikarzy/ pracowników, niewygodnych bonzom PO-PSL.
gosc
10 miesięcy temu
dlaczego nie nazywacie tej dyrektorki z nazwiska - Agata Ławniczak - Loba? To właśnie ta nadgorliwa pani derektor.
bEUIVhiP
Wojtek
10 miesięcy temu
Tyle zamieszania a ona podobno nadal pracuje jako redaktorka w telewizji, tyle że nie jest na wizji. Tak podaje internet.
Małgorzata
10 miesięcy temu
Nie jestem za PIS absolutnie,ale dziwi mnie i wkurza,ze Pani Patrcja dobrze wiedząc ze szefostwo jest przeciwko tej akcji, celowo i z premedytacją przypięła serduszko do bluzki!!!! Przecież jest zima, więc na ulicy była w kurtce ,a idąc do pracy załozyła na bluzkę!!! I po co pytam??? Na złosc?? Pokazac ze g-o Was to obchodzi????Przecież WSZYSCY wiemy ze każdy dyrektor ma wladze i nie lubi jak pracownik pojazuje swoje JA!!!! W kazdym zakładzie tak jest !!!! No i wyszło popisywanie sie,
Elizabet
10 miesięcy temu
Ludzie czy wy nie umiecie pisać po polsku, Wyraźnie?
Antmen
10 miesięcy temu
Degeneracja za nasz hajs, tak się bawią...
Ola
10 miesięcy temu
Umowa cywilnoprawna to umowa ZLECENIA, nie etat z Kodeksu Pracy. Zlecenie na czas określony można zawierać wielokrotnie.
Gieniaj
10 miesięcy temu
Standardowo jak w mediach ...pracowała na umowę o dzieło. Wykonywała pracę w miejscu pracodawcy zgodnie z grafikiem i wytycznymi przełożonego zatem była to formalnie umowa o pracę nawet jeśli pracodawca dał o dzieło. Musi iść do sądu i domagać się wypłaty świadczeń wstecz. Media tak właśnie kroją swoich pracowników
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUIVhjI
bEUIVhjJ
bEUIVhjK
bEUIVhjL
bEUIVhjM
bEUIVhjr