Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
Kokosimo
|

Sprawa Kajetana P. wraca do sądu. Obrona chce UCHYLENIA WYROKU!

163
Podziel się:

Sąd Apelacyjny w Warszawie ma ponownie rozpatrzyć sprawę Kajetana P. Rok temu "Hannibala z Żoliborza" skazano na karę dożywocia za morderstwo 30-letniej tłumaczki języka włoskiego. Teraz jego obrona domaga się uchylenia tego wyroku.

Sprawa Kajetana P. wraca do sądu. Obrona chce UCHYLENIA WYROKU!
Sprawa Kajetana P. skazanego na dożywocie znowu w sądzie (East News)

Sprawą Kajetana P. żyła w 2016 roku cała Polska. Warszawski bibliotekarz brutalnie zamordował tłumaczkę języka włoskiego, z zamiarem zjedzenia jej, po czym uciekł na Maltę. Tam po kilkunastu dniach pościgu poszukiwanego przez Interpol zbiega pojmała policja.

Biegli zmuszeni byli prosić o wydłużenie okresu, w którym P. był poddawany badaniom psychiatrycznym, w efekcie śledztwo trwało półtora roku. Również po zatrzymaniu Kajetan stanowił ogromne zagrożenie dla otoczenia - mężczyzna zaatakował konwojującego go strażnika "ostrym narzędziem", a oprócz tego próbował udusić badającą go psycholożkę.

W maju 2017 roku uznano, że morderca 30-latki może odpowiadać za swoje czyny i osadzono go w zakładzie Karnym nr 2 w Łodzi na oddziale psychiatrii sądowej w jednoosobowej, monitorowanej celi. Rok temu P. skazano na dożywocie w systemie terapeutycznym i zobowiązano go do zapłaty po 75 tysięcy złotych dla matki i ojca zamordowanej kobiety.

Zobacz także: Eksperci analizują zachowanie Kajetana Poznańskiego

Teraz do sądu powraca sprawa "Hannibala z Żoliborza". Jako że wyrok nie był prawomocny, nie zdecydowano, gdzie P. ma odbywać karę, a rodzice ofiary wciąż nie otrzymali pieniędzy. Jak donosi Interia, do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wpłynęły właśnie dwie apelacje dotyczące wyroku. O ile prokurator zgadza się z wymiarem kary, postanowił on zaskarżyć wyrok w całości co do kwalifikacji prawnej na niekorzyść Kajetana P., twierdząc, że w momencie popełniania zbrodni bibliotekarz był poczytalny.

Obrona również złożyła składającą się z kilkudziesięciu stron apelację. Zaskarża wyrok w całości i przekonuje, że został źle uzasadniony, wnosząc o jego całkowite uchylenie.

Obecnie sąd czeka na opinię biegłych sądowych z zakresu psychiatrii.

Zobacz także: Strzelanina w domu Opozdy, Siwiec mieszka na kartonach i koniec patologii w TV
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(163)
ABC
2 lata temu
Droga obrono uchylić to możecie sobie ale okno
TakaPrawda
2 lata temu
Przecież wiadomo od początku było, że jak mama prokurator to nie da zrobić krzywdy synowi. Sprawa ciągnie się już 5 czy 6 rok. Za dwa lata może wydadzą jakiś nędzny wyrok. Dla rodziny dziewczyny to jak splunięcie w twarz. Jednak prokuratura to jedna większych szych w sądzie. Nic nie poradzimy na bezprawie. Są równi i równiejsi.
hyh
2 lata temu
Taaa najlepiej niech go uniewinnią i jeszcze medal dadzą. A tak serio to takich zwyrodnialców który pakują zwłoki młodej kobiety do walizki i wożą po mieście nikt nie powinien bronić tylko odrazu skazać na dożywocie o chlebie i wodzie.
bnv
2 lata temu
a odszkodowania jeszcze nie chce ?
pepe
2 lata temu
mama zalatwi.... Poznanska sprawdzcie
Najnowsze komentarze (163)
kat
rok temu
wypuscic gada, moze skroci o glowe mamusie, zabil komus beztialsko dziecko a ona go usprawiedliwia , pozwol kobieto na sprawiedliwy wyrok bo bandyctwo to nie choroba i pomysl o tamtej matce
haha
rok temu
nikt nie dostał jeszcze kasy. Wy tak serio? Niby dlaczego miałby ktokolwiek dostac kasę. 75 tys. dla bibliotekarza to całkiem sporo a teraz będzie siedział i tak do konca życia, więc co mu kto zrobi, jak tego nie odda xD Jakby to była kara w zawiasach to co innego. Szok i niedowierzanie, nie?
Asghnkk
2 lata temu
On na wolność nie wyjdzie, chcą to zrobić niepoczytalnym A to psychopata. Osoby chorujące działają chaotycznie A on uciekł A przed czym skoro był nieświadomy. Ja nie wiem czy Prawo jest takie że matka nie mogłaby pełnić tak wysokiej funkcji gdyby jej syn byl uznany za poczytalnego. Zresztą lepiej to brzmi dla rodziny z kasą ze on chorujacy psychicznie ale to obraza osób chorujących i powoduje stygmatyzacje
Adhhjijb
2 lata temu
On na wolność nie wyjdzie, chcą to zrobić niepoczytalnym A to psychopata. Osoby chroniące działają chaotycznie A on uciekł A przed czym skoro był nieświadomy. Ja nie wiem czy Prawo jest takie że matka nie mogłaby pełnić tak wysokiej funkcji gdyby jej syn byl uznany za poczytalnego. Zresztą lepiek to brzmi dla rodziny z kasą ze on choruhacy psychicznie ale to obraza osób chorujących i powoduje stygmatyzacje
Przemek37
2 lata temu
Jestem 100% hetero i od lat żyję w szczęśliwym związku z kobieta, ale z jakiegoś niewiadomego powodu, podniecają mnie tacy mężczyźni jak Pan Kajetan. Tak wiem, to jest dziwne, ale często fantazjuję o numerku z takimi przestępcami.
Ges
2 lata temu
Dziwią mnie hasła o dziwnym systemie sprawiedliwości, czy o matce, która jest prokuratorem. To jest bez znaczenia! Jeśli wyrok jest nieprawomocny, to KAŻDY ma prawo do odwołania. Nie ma co dywagować. Rozumiem oburzenie w kwestii przeżyć rodziny tej zamordowanej dziewczyny. Cześć jej pamięci!
Polska 🤷
2 lata temu
Nie no pewnie niech go wypuszczą i niech kolejnym osobom głowy ucina. Chyba że w zamian za uchylenie karę śmierci proponują to wtedy ok. Kurde kobieta niczemu winna straciła życie przez wariata a oni jeszcze udają że przecież to własciwie to nic się nie stało 🤷
Dora
2 lata temu
Jedynie utylizacja to nie nadaje się do życia w społeczeństwie.
Ilo
2 lata temu
Oto obraz naszego wymiaru sprawiedliwości! Nic dodać, nic ująć . Współczuję rodzinie zamordowanej dziewczyny.
Oburzona
2 lata temu
KARA $MIERCI powinna być a nie umorzenie.Raz powinno się skończyć z mordercami drugiej osobę to będzie porządek.Dosc bawienia się.Bedzie siedział i za darmo jadł w więzieniu.Jak będzie się likwidować takie osoby to będzie porządek w kraju.
Gdgfg
2 lata temu
Kogoś to dziwi? Matka jest bodajże prokuratorem a kuzyn i dziadek to znani warszawscy dziennikarze. Dziadek nawet znany z pseudonimu operacyjnego "Redaktor" w byłym systemie. Takich ludzi się w Polsce nie rusza.
cvs
2 lata temu
Instynkt matki powinien jej powiedziec, ze lepiej zeby zostal w zamknieciu, nawet dla niego samego. Jasne jest, ze cos by wywinal po wyjsciu. Na to juz nie ma lekarstwa.
Hhh
2 lata temu
Mamusia nie daje za wygraną. Kto wie co by jej zrobił
Jyjirk
2 lata temu
Ludzie w polskim prawie istnieje apelacja i kasacja. Z tej pierwszej kazdy moze skorzystać, a to że sąd na to nie pojdzie to inna sprawa. Za dużo jest dowodów. Kajetan został skazany ponad wszelką wątpliwość. Nie sądzę żeby matka coś tu zdziałała -nie jest idiotką.
...
Następna strona