Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

Szymon Hołownia też protestował przed Sejmem. Teraz apeluje do prezydenta: "Proszę stanąć na wysokości zadania"

124
Podziel się:

Dziennikarz sprzeciwia się nowelizacji ustawy o sądach proponowanej przez PiS. Na Facebooku zamieścił list otwarty do Andrzeja Dudy, w którym wylicza popełnione przez niego błędy...

Szymon Hołownia też protestował przed Sejmem. Teraz apeluje do prezydenta: "Proszę stanąć na wysokości zadania"
(eastnews, eastnews)
bEJuqWXV

Szymon Hołownia w ostatnich tygodniach był jednym z głośniejszych nazwisk w debacie publicznej. Powodem były narastające plotki o prawdopodobnym ogłoszeniu przez dziennikarza swojej kandydatury na stanowisko Prezydenta RP. Medialne spekulacje finalnie zostały potwierdzone przez samego zainteresowanego.

Kampania Szymona powoli już startuje. Dziennikarz zabiera więc w głos w sprawach politycznych, czego dowodem jest też jego obecność na czwartkowych protestach w obronie polskiej praworządności. Dodajmy, że w ponad 200 miastach zebrali się przeciwnicy nowelizacji ustawy o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym proponowanej przez PiS, która ma dyscyplinować sędziów.

bEJuqWXX

W czwartek wieczorem Hołownia opublikował na facebookowym profilu obszerny wpis, w którym solidaryzował się z protestującymi. Co jednak istotniejsze, zamieścił również otwarty list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zaapelował o powrót "niezależnego, bezstronnego i niezawisłego sądownictwa w Polsce”.

"Jako strażnik Konstytucji powinien Pan wystąpić w obronie artykułu 45. wskazującego na prawo obywatela do rozpatrzenia sprawy „przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd”. To nie jest prawo jakiejś wyimaginowanej ‘kasty’, ale każdego z nas. Chcemy być pewni, że najwyższe władze Rzeczpospolitej zrobią wszystko, by pozostało ono nienaruszone" - zaczął.

Następnie w czterech punktach wyliczył błędy popełnione przez Dudę w kwestii planów wprowadzenia wspomnianej powyżej nowelizacji ustawy. Hołownia zasugerował prezydentowi spotkanie z przedstawicielami środowiska sędziowskiego, a także zauważył, że po raz kolejny projekt zgłosili posłowie, a nie rząd, co pozwala na ominięcie kilku istotnych procedur.

bEJuqWYd

"Uważam, że angażując się w proces zmian w sądownictwie, popełnił Pan wiele błędów. Jednak dziś błędem największym byłoby uznanie, że uniemożliwia to zawrócenie z drogi. Proszę nie uczestniczyć w gaszeniu pożaru benzyną, tylko dlatego, że ma Pan kontakty z częścią podpalaczy. Proszę stanąć na wysokości zadania, jakim jest przywrócenie zgody, poczucia bezpieczeństwa i warunków praworządności" - apeluje.

Kończąc wpis, Szymon Hołownia przypomniał również Dudzie, że jest on "prezydentem wszystkich Polaków", a jeżeli nie podejmie wskazanych przez niego działań, karę za błędy zapłacą obywatele.

"Panie Prezydencie, dopóki sprawuje Pan swój urząd, jest Pan – bez względu na własną wolę – Prezydentem wszystkich Polaków. Także tych, którzy dziś manifestują swój sprzeciw i zaniepokojenie. Jest Pan przywódcą politycznym, który nie może unikać poszukiwania rozwiązań stabilizujących sytuację w Kraju i pozwalających na skuteczną budowę jego wizerunku zagranicą. Bierność ma swoją cenę. Jeżeli nie podejmie Pan wyżej wskazanych działań – zapłacimy ją jako obywatele wszyscy".

bEJuqWYe

Myślicie, że Andrzej Duda weźmie sobie do serca uwagi Szymona?

bEJuqWYy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(124)
Dede
2 lata temu
Ten człowiek nie jest dla mnie wiarygodny
Taki jeden
2 lata temu
Hołownia to mason. Dostał zadanie by w 1 turze rozmiekczyć głosy konserwatystów a przed 2 tura przekazać swoje poparcie na Kidawe. Przy okazji wypromuje jeszcze bardziej nazwisko i zwielokrotni zarobek że swoich książek. Ot cala historia.
Olgaa
2 lata temu
Kończę z czytaniem pudelka. Zrozumiałam ze ten portal to jedno wielkie bagno, i siedzą na nim tylko osoby odseparowane od rzeczywistości które maja nudne zycie, i nie maja co ze sobą robić. Nie chce taka być, nie chce marnować czas na czytanie fake newsow, i komentarzy od osób które maja problemy w życiu i aby się wyżyć to szczują na innych, to jest dla mnie istna patologia i takim ludziom trzeba pomoc. Nie chce się do tej grupy ludzi zaliczać, wiec kończę z tym scierwem. Zegnam
bEJuqWYz
Gosc44
2 lata temu
A gdyby tak córkę Majdanow nazwać Dorota?😅 dobra, żart z rana 😂
Gość
2 lata temu
Sądów bronią celebryci, bo te sądy są im bardzo pomocne. Ich nie obchodzi, że wydają chore wyroki, ważne że oni mają zapewnione te łagodne. Tak się ci celebryci troszczą o swój zad. Mają gdzieś nas. Żal mi tych oszołomów co przychodzą z nimi manifestować. To tylko stado baranów potrzebne do wybronienia starego "porządku"...
Najnowsze komentarze (124)
Katastrofa
2 lata temu
Ciec-z czym do ludu?Zrobic jeszcze wieksze bagno?
Pdf
2 lata temu
A czemuż by nie zmienić dawne wybory komuszej władzy? Sądy pracują źle i długo. Sędziowie nie są bezstronni. Absurd!!
123
2 lata temu
Niektórzy ludzie dla pieniędzy sprzedali by własną matkę. Stara ale ponadczasowa prawda.
Jola
2 lata temu
Szymonek wal się konusie
BAGNO
2 lata temu
ZENADA i BAGNO.Kiedy nasz KRAJ bedzie mial madrych politykow???
SARA
2 lata temu
P. SZYMON HOLOWNIA moze najwyzej wezwac soltysa wsi, a i nie kazdego, a nie PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - cos sie pajacowi pomylilo.
Gwiazdeczka
2 lata temu
Panie Hołownia ten podnóżek kaczyny nic nie zrobi nawet nie piernie bez pozwolenia Duda to nadęty narcystyczny bufon i tj.na być prezydent chyba tylko dla pisiorow...potrafi tylko pokrzykiwać głupie miny robić i durne dowcipy z których tylko on się śmieje.... pseudoprezydent vel długopis
Fuj
2 lata temu
On wyglada jakby byl niedorozwiniety !
bEJuqWYr
smieszek
2 lata temu
Zgłoś się do cyrku tak cię przyjmą od zaraz.
wyborca
2 lata temu
A tak myślałem na Ciebie chłopie zagłosować a tu się okazuje że jesteś jednym z nich nie dziwota człowiek z TVN-u..........
heh
2 lata temu
Hołownia jest aseksualny. Ja i inni geje głosujemy na Andrew. Jest sexy.
rozkraczony
2 lata temu
buahahahahahahahahahahahahaha Jak ten Hołownia łączy ideologie TVN-u z katolicyzmem - zabijcie nie pojmę. Całkowicie rozkraczony człowiek.
Gość
2 lata temu
Jest obywatelem . Polski i ma prawo startować w wyborach prezydenckich a pisowcy wyborcy już się boją i krytykują
Gość
2 lata temu
Hołownia może najpierw przeanalizuj siebie a potem zacznij samodzielnie myśleć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJuqWZk
bEJuqWZl
bEJuqWZm
bEJuqWZn
bEJuqWZo
bEJuqWYT