Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Tatiana Okupnik wspiera Strajk Kobiet i grzmi: "Jak to możliwe, że MĘŻCZYZNA decyduje o moim potomstwie, A NIE JA?"

93
Podziel się

Piosenkarka wyznała, że prosiła lekarza o podwiązanie jajowodów, jednak otrzymała odpowiedź odmowną. "Szok, wkurzenie, niezrozumienie" - wspomina.

Tatiana Okupnik wspiera Strajk Kobiet i grzmi: "Jak to możliwe, że MĘŻCZYZNA decyduje o moim potomstwie, A NIE JA?"
Tatiana Okupnik wspiera strajkujące kobiety i opowiada swoją historię (East News, ONS.pl)
bDZSfaRh

Niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wzbudziło powszechne oburzenie opinii publicznej. Głos w sprawie barbarzyńskiego oświadczenia, w myśl którego Polki będą zmuszone rodzić ciężko upośledzone płody, zabrały już dziesiątki medialnych osobistości. Większość z nich jest zresztą zgodna, że to kobieta powinna o tym decydować, a nie politycy.

Orzeczenie Trybunału pod przywództwem Julii Przyłębskiej stało się też dla wielu gwiazd pretekstem do podzielenia się z opinią publiczną wstrząsającymi historiami z ich życia. Przykładem jest Joanna Kurowska, która przyznała, że niestety urodziła martwe dziecko. Jednocześnie stwierdziła, że nie mieści jej się w głowie, że ktoś miałby skazywać inne kobiety na podobne tortury psychiczne.

bDZSfaRj
Zobacz także: Okupnik długo milczała o swoich problemach. Przez ciążę wpadła w depresję

Trudnymi doświadczeniami związanymi z byciem matką dzieliła się ze światem także Tatiana Okupnik. Piosenkarka ma za sobą już szereg różnych wyznań, których celem, jak sama twierdzi, jest obalenie mitu macierzyństwa jako usłanego wyłącznie różami okresu w życiu kobiety. Nie inaczej jest teraz, w a obliczu orzeczenia TK jej słowa nabierają jeszcze większego znaczenia.

bDZSfaRp

W końcu Tatiana również zabrała głos w sprawie ostatnich wydarzeń w kraju. Piosenkarka udostępniła na swoim Instagramie obszerny post, w którym ponownie opisuje swoje doświadczenia, tym razem w kontekście wolności wyboru i możliwości decydowania o własnym ciele przez kobiety. Oprócz tego wymieniła kilka tematów, które już wcześniej poruszała na forum publicznym.

Opowiadałam już o depresji w pierwszej ciąży, opowiedziałam o pierwszym, skomplikowanym, trwającym 33 godziny porodzie, który ostatecznie zakończył się cesarskim cięciem w pełnej narkozie. Mówiłam już o komplikacjach poporodowych, o obrzęku uniemożliwiającym poruszanie się, o rectocele, o wyciągniętej skórze miejsc intymnych, “pamiątce” po wielkiej opuchliźnie. Wspomniałam o drugiej ciąży, w której bezurazowo, w piątym miesiącu pękła mi kość krzyżowa. Opowiedziałam o depresji poporodowej po drugim porodzie - napisała.

Tym razem Okupnik postanowiła jednak podzielić się historią, której puentą jest oczywiście kluczowe słowo trwających protestów - wybór. Piosenkarka opowiedziała o tym, jak przy drugim porodzie w Stanach Zjednoczonych zaoferowano jej możliwość podwiązania jajowodów. Wtedy odmówiła, jednak poprosiła o to już w Polsce, gdy zrozumiała, że nie chce mieć już więcej dzieci. Niestety tym razem odpowiedź była odmowna...

W USA, gdzie rodziłam oboje moich dzieci, przed drugą cesarką, która musiała być przeprowadzona, w związku z pęknięciem kości krzyżowej, pozwolono mi dokonać wyboru. Lekarka prowadząca ciążę, znająca moją medyczną historię i wiedząca, że Tyniu ma być moim drugim i ostatnim dzieckiem, zapytała, czy w trakcie cesarki chcę, żeby podwiązano mi jajowody. (...) W tamtym momencie powiedziałam: Nie, dziękuję. W wakacje tego roku przeprowadzano u mnie kolejną ginekologiczną operację. Przed zabiegiem poprosiłam o podwiązanie jajowodów. Lekarka rozumiała w pełni moją prośbę, ale poinformowała, że w Polsce ten zabieg nie jest w pełni legalny. Moja reakcja to szok, wkurzenie, niezrozumienie - wspomina.

bDZSfaRq

Tatiana nie ukrywa, że odmowa lekarza mocno ją wzburzyła, stąd rozumie gniew kobiet, które dziś walczą o swoje prawa na ulicach polskich miast.

Jak to możliwe, że mężczyzna w moim kraju może zadecydować o tym, że nie chcę lub nie może już posiadać więcej potomstwa, a mnie taki wybór nie jest dany?! Nie zapraszałam polityków do mojej sypialni i to nie oni powinni decydować, jakich życiowych wyborów mogę, a jakich nie mogę dokonywać - stwierdza.

Cały post artystka opatrzyła m.in. hasztagami #wolnywybór, #mojeciałomójwybór oraz #równouprawnienie, tym samym dając do zrozumienia niezorientowanym, że w pełni popiera postulaty Strajku Kobiet. Sądząc jednak o pełnych ciepła komentarzach, nie było to nawet konieczne, a obserwujące dziękowały jej za ważny głos w ogólnopolskiej dyskusji w sprawie ostatnich wydarzeń.

Doceniacie, że się tym z nami podzieliła?

bDZSfaRr
bDZSfaRs
bDZSfaRK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(93)
>>>>?<<<<
6 miesięcy temu
jak to się dzieje że opłacana z fundacji sorosa lesbijka o korzeniach esbecko żydowkich decyduje o mojej żonie życiu rodziny naszych dzieci i religii??
Ale🤷‍♀️
6 miesięcy temu
Do tego jest antykoncepcja tu chodzi o planowane ciąże i chore płody nie wpadki
prawo?
6 miesięcy temu
podwiazanie jajowodów - nielegalne, wzaektomia - legalna i dostępna. obie metody są w podobnym stopniu odwracalne. gdzie tu sprawiedliwość?
bDZSfaRL
Magda
6 miesięcy temu
Też tego nie rozumiem. Nasieniowody można załatwić, ale jajowody już nie. Dlaczego?
ina
6 miesięcy temu
Jestem przeciwna aborcji na życzenie,ale jestem za podwiązaniem jajowodów na życzenie
Najnowsze komentarze (93)
Ria
6 miesięcy temu
Gdy kobieta zachodzi w ciążę to pojawia się nowy człowiek, więc to już nie Ty. Jeśli chcesz je zabić, to wchodzi system/państwo i przeciwstawia się temu, bo życie człowieka dla tego systemu jest wartością. Jeśli facet nie ma decydować o Tobie w kontekście potencjalnej ciąży, która wykracza niejako poza Ciebie - nie idź z nim do wyra.
Iwona
6 miesięcy temu
Nikt nie decyduje o Twoim potomstwie, tu chodzi o życie 💗 o człowieka...
Gościnnie
6 miesięcy temu
Bo nie ma dzieworództwa wśród ludzi, pani Tatiana ?
Zawsze
6 miesięcy temu
Zło, które wyrzadzisz innej kobiecie wraca ze zwielokrotniona siła.
gość
6 miesięcy temu
Droga Pani sama sobie Pani tego dziecka nie zrobiła. Oboje decydujecie włażąc do łóżka i nie zabezpieczając się. Co innego aborcja przy ciężkiej wadzie płodu a co innego aborcja na życzenie. To nie jest zrobienie kupy.
SZCZERA
6 miesięcy temu
Wszyscy ci co występują w TVNie chodzi o piosenkarzy dziennikarzy itp i itd lansują się na ulicznej manifestacji z wandalami Właśnie widać kto tam pracuje.Masakra
hia
6 miesięcy temu
jak to możliwe ,że ludzie ,którzy nigdy dzieci nie mieli i nie mają mogą decydować o czyiś ,patrz kościół,Pawłowicz ,Kaczyński ,itd
Gfds
6 miesięcy temu
Ani on ani Ty , jeśli się już pojawi nikt nie ma prawa decydować. Wlasnie w tym rzecz
bDZSfaRD
Tati
6 miesięcy temu
Czy w listopadzie chodzi sie w trampkach? Jak ta dziewczynka na zdjeciu?
Cytat WC
6 miesięcy temu
Wczesniaki w stanie nierokującym na przeżycie tez będziecie dobijać? Pięciolatki chore na raka "usuwac" na życzenie? Chore dziecko w wieku lat 15 zabić? Bo nie da się wyleczyć? Bo co to za życie w chorobie i bólu.
gosc
6 miesięcy temu
niech jedzie do usa podwiazywac, co za problem
właśnie
6 miesięcy temu
Skoro kobieta ma prawo zabić dziecko mężczyzny bez pytania go o zdanie, to on ma prawo nie płacić alimentów jesli ona je urodzi wbrew jego woli.
Magda
6 miesięcy temu
Też tego nie rozumiem. Nasieniowody można załatwić, ale jajowody już nie. Dlaczego?
ina
6 miesięcy temu
Jestem przeciwna aborcji na życzenie,ale jestem za podwiązaniem jajowodów na życzenie
...
Następna strona
bDZSfaSf