Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Tokio 2020. Andrzej Duda W KOŃCU pogratulował polskim medalistkom: "Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków"

125
Podziel się:

Na wypuszczenie tweeta z gratulacjami dla polskich srebrnych medalistek na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Andrzej Duda czekał prawie dwie doby. "Refleks szachisty" - naśmiewają się z mozolnej reakcji prezydenta internauci.

Tokio 2020. Andrzej Duda W KOŃCU pogratulował polskim medalistkom: "Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków"
Andrzej Duda z gigantycznym opóźnieniem gratuluje polskim wioślarkom (fot. AKPA, fot. East News)
bETVWVnp

W ostatnią środę polskie wioślarki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zafundowały wszystkim rodakom jedyny w swoim rodzaju powód do radości. Drużyna w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko oraz Katarzyna Zillmann zdobyła dla naszego kraju pierwszy medal. Polki sięgnęły po srebro.

Tym bardziej przykre jest więc, że długim cieniem na zwycięstwie naszych sportsmenek musiała położyć się reakcja Andrzeja Dudy. Właściwie mówimy tu o jej kompletnym braku. Prezydent nie wypowiedział się bowiem publicznie na temat sukcesu Polek przez kolejne dwie doby. Gratulacje opublikował dopiero na drugi dzień pod wieczór, gdy internauci zdążyli już porządnie zrugać jego naganną postawę.

bETVWVnr
Zobacz także: Polska medalistka pozdrowiła swoją dziewczynę w TVP. "Chciałabym, żeby każdy na to spojrzał normalnie"

Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal, czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje, by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo! - czytamy na oficjalnym profilu prezydenta na Twitterze.

Wpis głowy państwa nie pozostał rzecz jasna bez komentarza internetowej społeczności. Wielu użytkowników platformy zaczęło sobie stroić żarty z tempa, w jakim Duda zareagował na sukces Polek.

bETVWVnx

O, obudził się/ TVP odcięte było? Dopiero się pan o medalu dowiedział?/ Refleks szachisty/ Spał do popołudnia… dnia kolejnego i pogratulował - ironizowali internauci.

Warto tutaj zwrócić uwagę na pisane wielkimi literami słowa "WSZYSTKICH" oraz "KAŻDEGO". Niektórzy komentujący stwierdzili, że prezydencka opieszałość nie była wynikiem nieuwagi, a światopoglądowego konfliktu. Jedna z medalistek, Katarzyna Zillmann, jest bowiem dumną członkinią społeczności LGBT, do której to społeczności partia rządząca podjudza nienawiść od kilku lat lat.

Dopiero jak poczytał Pan negatywne komentarze o braku gratulacji, to wtedy zabrał Pan głos. Ale to małostkowe. Nie tak powinna zachowywać się głowa państwa i nie tak powinna oceniać ludzi. Wstyd.

Długo Panu to zajęło. Czy to przez to, że jedna z medalistek nie odpowiada kanonom moralnym kreowanym przez ugrupowanie, z którego się Pan wywodzi? - pisali twitterowicze.

bETVWVny

Myślicie, że jeśli medaliści byliby grupą księży, prezydent równie długo zwlekałby z gratulacjami?

bETVWVnz
bETVWVnS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(125)
belweder
4 miesiące temu
BRAWO PANIE PREZYDENCIE
Gość
4 miesiące temu
Pewnie większość ludzi nawet nie wiedziała, że trwają igrzyska do czasu kiedy pani wioślarka okazała się lesbijką, bo to tym teraz żyje świat, do każdej dziedziny życia wplątuję się ideologię LGBT +, tak naprawdę robiąc wielką krzywdę ludziom, którzy faktycznie są homoseksualni.
STOP
4 miesiące temu
STOP LPG W SPORCIE!
bETVWVnT
Edyta
4 miesiące temu
Całe szczęście że PiS rządzi w tym kraju. Jest coraz lepiej w państwie. Ludziom się lepiej żyje.
KORAL
4 miesiące temu
promocja lgbtlpg na igrzyskach jest perfidna i zawodnicy którzy ją uskuteczniają powinni być usuwanie z kadry. sport to nie manifestacja ideologii
Najnowsze komentarze (125)
Pati
4 miesiące temu
Proponuję dietę odchudzająca, mocno odchudzająca
Adrian dej ka...
4 miesiące temu
Jego gratulacje i odznaczenia nie sa nic warte.niech powie jak zamierza wspierac sport wsrod obywateli i dofinansowywac niszowe dyscypliny .na 500+ kasa jest to i ma cos dla zdrowia powinno sie znalezc.niech buduja baseny w kazdym miescie.
Tyrn
4 miesiące temu
Zęby sobie wybielił teraz jak się śmieje to razi po oczach
lewy
4 miesiące temu
zloty medal dla polskiego prezydenta za blyskawiczna reakcje.
widz
4 miesiące temu
Brawo duda
Skandal
4 miesiące temu
Dlaczego nie piszecie i trzysta plus dla każdego księdza z KK?
8gwiazdek
4 miesiące temu
Krótki po tvn zamknie media społecznościowe! Zobaczycie
Krótki
4 miesiące temu
Ostry cień mgły go blokował
bETVWVnL
lewy
4 miesiące temu
ja nie trzymam kciukow ani za homofobow ani za rasistow.
moze czy morz...
4 miesiące temu
w kampanii wyborczej krzyczal,ze to ideologia, a teraz , ze trzyma ksiuki za wszystkich. duda zmienna jest.
Xxxxx
4 miesiące temu
Ile komentarzy wykupionych przez PiS 🤣
Cywilizacja
4 miesiące temu
Wioślarkom pogratulował a o tenisistce zapomniał. Dla PiS lgbt to nie ludzie tylko ideologia. A jak Duda i PiS będą musieli ponieść konsekwencje wynikające ze skutków ich propagandy, to od razu wszyscy pójdą z tęczowymi torbami i będą ich przepraszać i za to, że robili politykę na suaniu paniki moralnej przeciw lgbt a potem to samo będą robić innym grupom społecznym. Skłócili Polaków że sobą oraz Polskę z innymi państwami a konsekwencje tego będzie ponosić każdy Polak. A PiS będzie udawał, że ma wyrzuty sumienia tylko po to żeby uniknąć konsekwencji i skutków swoich i kk wybryków oraz kłopotów , których jeden wynika z drugiego a z drugiego trzeci itd.
nick
4 miesiące temu
No bo to nie jest funkcja Prezydenta.
emerytka
4 miesiące temu
dostal informacje ze moze pogratulowac, brawo prezydencie pis nareszcie wydusiles to z siebie, bardzo bolalo?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETVWVoE
bETVWVoF
bETVWVoG
bETVWVoH
bETVWVoI
bETVWVon