Witek
|
aktualizacja

Zaangażowana w losy czworonogów Agnieszka Woźniak-Starak apeluje o rozsądek: "Nie ma dowodów na to, że nasze zwierzaki mogą zarażać wirusem!"

110
Podziel się

Dziennikarkę niepokoi panika niedoinformowanych właścicieli, którzy w obawie przed koronawirusem porzucają psy, a nawet rozważają ich uśpienie...

Zaangażowana w losy czworonogów Agnieszka Woźniak-Starak apeluje o rozsądek: "Nie ma dowodów na to, że nasze zwierzaki mogą zarażać wirusem!"
(East News)

Agnieszka Woźniak-Starak po ponad półrocznej przerwie spowodowanej osobistą tragedią wróciła do pracy. W dochodzeniu do siebie dziennikarce pomogło nie tylko wsparcie niezawodnych najbliższych, ale i z pewnością obecność jej ukochanych czworonogów.

41-latka wielokrotnie podkreślała, jak ważną rolę w jej życiu odgrywają pupile. Nie dziwi zatem fakt, że jej instagramowy profil opływa w publikacje poświęcone psiakom.

Dwa dni temu podzieliła się z internautami selfie z psem, nawołując przy okazji do tego, by w obliczu panującej pandemii zaszyć się w domu i relaksować w towarzystwie czworonogów. W poniedziałek pokusiła się o kolejny post poświęcony koronawirusowi. Woźniak-Starak postanowiła przypomnieć, że zwierzaki nie są w stanie zarazić swoich właścicieli pustoszącym niemal cały świat wirusem:

Wiecie, że temat zwierząt jest mi bardzo bliski i nie tylko dlatego, że sama mam w domu niezłą bandę - zaczęła prezenterka. Czytam coraz więcej informacji o ludziach, którzy z powodu paniki wywołanej koronawirusem porzucają swoje psy czy koty. Zostawiają je same w domu bez jedzenia i wody albo dzwonią do gabinetów weterynaryjnych z zamiarem uśpienia ich - donosi zaniepokojona Agnieszka.

Celebrytka wyjaśniła, że jeżeli chodzi o koronawirusa, to nie ma żadnego potwierdzenia na to, iż psy mogłyby być dla nas jakimkolwiek zagrożeniem:

WHO i pozostałe wiarygodne organizacje mówią jasno, ale chyba nadal niewystarczająco głośno, że nie ma dowodów na to, że nasze zwierzaki mogą zarażać wirusem. Bądźmy rozsądni i traktujmy je z empatią, na jaką zasługują. Są całkowicie zależne od nas. Jeśli ktoś jest w kwarantannie, a ma zwierzaka, powinien zadbać o ograniczenie z nim kontaktów. Poproście o pomoc rodzinę, przyjaciół albo sąsiadów. Niech spacerują i troszczą się o niego na zmianę. Pamiętajcie, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze zwierzęta. Jeśli chwilowo sami nie możemy się nimi opiekować, zorganizujmy opiekę zastępczą - apeluje za pośrednictwem instagramowego profilu.

Na koniec zachęciła, by w trudnych życiowych sytuacjach nie bać się prosić o pomoc:

Wszyscy wiemy, że przyjaciół poznaje się w najtrudniejszych sytuacjach. Dlatego nie wahajcie się prosić o pomoc przyjaciół i sami bądźcie dobrymi przyjaciółmi. Też dla swoich zwierzaków, które kochają Was bezwarunkowo - czytamy.

KOMENTARZE
(110)
Irena
3 tyg. temu
Ja najbardziej się teraz martwię moim porodem. Mam 54 lata i termin za trzy tygodnie.
Otoja
3 tyg. temu
Brawo za te słowa, jak może komuś przejść przez myśl chęć uśpienia swojego pupila...
Violcia
3 tyg. temu
Co za pojebane obrzydliwe baby to pisały nie każdy może mieć dzieci tez puste prostaczki zło zawsze wraca i oby do was wróciło sfrustrowane chore babska pani Agi one jadem zieją paskudziary zazdrosne skrzywione facjatyp
Matka
3 tyg. temu
Pozwólmy ludziom wybrać co daje im szczęście! Dla jednych to dzieci, dla drugich zwierzęta a jeszcze dla innych jedno i drugie! Kobieta straciła męża i znalazła szczęście wśród zwierząt, cieszmy się że ma uśmiech na twarzy a nie krytykujmy bo żyje tak jak chce... najważniejsze jest szczęście
Jadzia
3 tyg. temu
Typowa stara panna bez maleństwa. Aż smutno patrzeć, jak zmarnowała sobie życie.
Najnowsze komentarze (110)
wierzba
3 tyg. temu
Kobieta albo facet jest albo ni ma. Rodzina jest albo ni ma.
Rembrandt
3 tyg. temu
Jednym wystarczy do szczęścia odchudzanie, zdrowe odżywianie latami i finalnie szczupła sylwetka, a innemu wystarczy piesek lub kotek. Przyjmij to wiadomości. Nie każdy musi miec babe czy chłopa pod ręką.
Starak
3 tyg. temu
podręczna od wszystkiego
Co ona pisze?
3 tyg. temu
Psy i koty nie chorują, a za chwilę napisała żeby ograniczyć kontakt ze zwierzętami gdy ma się kwarantanne. Po co skoro nie chorują na to? Sama przeczy sobie.
Haniuniunia
3 tyg. temu
Pies czy CZŁOWIEK oto jest pytanie?
Haniuniunia
3 tyg. temu
Pies czy człowiek, oto jest pytanie?
babcia
3 tyg. temu
moje dwa spią szczęśliwe , wyprowadzają mnie na spacer 3 razy dziennie...chociaż na chwilę zostawiam moją kochaną , narazie zdalną pracę...
ewa
3 tyg. temu
ludzka nieodpowiedzialność i głupota nie znają granic.a najgorsze jest to że cierpią te najbardziej niewinne, już pokrzywdzone przez społeczeństwo zwierzęta.
Gość
3 tyg. temu
To dlaczego Chińczycy w pierwszej kolejności wyłapali wszystkie psy w ramach walki z epidemią? Nie sądzę aby byli idiotami tym bardziej że udało im się wyhamować virusa. Pies nie musi chorować aby zarażać proste jak drut. Czy brudna klamka w sklepie tez jest chora? - nie!?! - to po cholere myć ręce o czym trąbią wszyscy lekarze? Lans na zwierzątka ważniejszy niż rozsądek...
ania
3 tyg. temu
Wielki szacunek dla pani Agnieszki za wsparcie tych niewinnych stworzeń.Walczmy o zwierzęta i edukujmy społeczeństwo.Niech każdy dołoży cegiełkę a świat naszych przyjaciół mniejszych może zmieni się na lepsze. KOCHAM PIESKI.
Mierek
3 tyg. temu
W dzieciństwie gdy miałem 3 lata dostałem psa. Bardzo z bratem byliśmy do niego przywiązani, wytrenowaliśmy go i był przy nas gdy tylko wyszliśmy z domu. Nie był wiązany i sąsiadka zadźgała go widłami, pies zdążył jeszcze przybiec i zdychał mi na rękach a krew sączyła mu się z kilku otworów szyi i tułowia. Po kilku latach ta sąsiadka popełniła samobójstwo a ja miałem jeszcze inne psy po tym zabitym. Najdziwniejsze jest to, że w okresach kiedy nie miałem żadnego psa, jadąc samochodem wszystkie psy jakie były przy drodze wbiegały pod mój samochód, w ostatniej takiej przerwie rocznej zabiłem samochodem cztery psy. Kiedy nabyłem już ze swoim dzieckiem psa nie najechałem przez kilka lat żadnego zwierzaka a psy jeżeli nawet są przy drodze, to odwracają się i odchodzą od jezdni.
Piotr
3 tyg. temu
A gdzie Rusin Kinda ma psa. NIe wychodzi z nim na dwor
Piotr
3 tyg. temu
WITEK, gdzie sa komentarze
Piotr
3 tyg. temu
A gdzie Rusin ma psa, nie wychodzi z nim na dwor
Janusz
3 tyg. temu
Kim jest ta kobieta
udawaczka
3 tyg. temu
PUSTAK, PLASTYK.........I TYLE . SZYBKO, KRÓTKO I NA TEMAT.
Huna
3 tyg. temu
Nie myjcie porządnie rak, nie stosujecie się do zaleceń, latacie po mieście i na wakacje w takiej sytuacji, a na psiaki zwalacie! One tego nie robią! Chyba nie dajecie głaskać i całować swoich psów każdej osobie? Patrzcie na siebie. Tragedia
Stara panna
3 tyg. temu
Patrząc po komentarzach, patomadkom już chyba czacha dymi od siedzenia w domu z "bombelkami". Jak może pisać kobieta kobiecie takie rzeczy? Ani bachor, ani facet nie sprawią, że życie nabierze magicznie sensu. Co to za pierdoły. Trzeba się cieszyć i kibicować Adze po tym co przeszła. I dobrze gada, bo to, co się dzieje teraz ze zwierzętami u niektórych ludzi jest bezduszne. Psy są dla mnie jak członkowie rodziny. To jakimi wy matkami, ludźmi jesteście, skoro tak ich traktujecie? Chęć ich uśpienia to tylko przykład, które można mnożyć, jeśli chodzi o złe traktowanie czworonogów niestety :( Trochę chaotycznie, ale czytanie komentarzy sprawiło,że włosy stanęły mi dęba, musiałam to z siebie zrzucić.
Gosc
3 tyg. temu
Moze psy robia jej udjecia
halina
3 tyg. temu
tym wszystkim, którzy porzucają swoje zwierzęta życzę aby koronawirus im za to odpłacił bo zwierzęta nie mogą .
Nick1
3 tyg. temu
Zwierzęta są często lepsze i mają więcej serca niż niektórzy ludzie.
Trójca1234
3 tyg. temu
Ona jebnięta Sztucznie napełniona
obserw
3 tyg. temu
Pompujecie,pompujecie ją na siłę ,ale to nie działa.
koja
3 tyg. temu
Psy posiadają prawie wyłącznie ludzie z zaburzeniami osobowości, którzy chcą się dowartosciowac...
...
Następna strona