Wtorek 06.03.2012

Cejrowski: "Buddyzm to religia BEZ BOGA! Dalajlama modli się do Lucyfera!"

Wojciech Cejrowski

Cejrowski: Agencja FORUM

Wojciech Cejrowski, znany ze swoich ostrych wypowiedzi i niechęci do osób o poglądach odmiennych do jego, uznawany jest za dobrego dziennikarza-podróżnika, który w ciekawy sposób relacjonuje swoje wyprawy w różne rejony świata. Kolejny skandal z jego udziałem jest jednak związany właśnie z programem, który wyemitowany został w TVN.

W odcinku serii Boso Cejrowski odwiedził świątynię w Tajlandii. Podczas wycieczki nie omieszkał wygłosić kilku negatywnych komentarzy na temat Buddyzmu - nazwał go m.in. "religią bez boga" w której świątyniach "nie ma sensu się modlić, bo nie ma do kogo". Sugerował również, że Dalajlama modli się codziennie do... Lucyfera (!). Następnie nazwał Buddyzm "religią okultystyczną" i stwierdził, że "w tej religii chodzi o to, żeby obłaskawić demony".

Nie trzeba chyba dodawać, że wyznawcy Buddyzmu są zbulwersowani - zakładają na facebooku grupy i wysyłają listy do Rady Etyki Mediów i samego TVN. Oburzone głosy pojawiają się również na oficjalnej stronie Cejrowskiego.

Dziennikarz szybko zabrał głos w sprawie broniąc się, że nad scenariuszem odcinka pracowali dwaj "specjaliści", zajmujący się tematyką buddystyczną naukowo:

Do realizacji tego odcinka byłem przygotowany w sposób wyjątkowo staranny - spodziewając się takich protestów, jak Wasz - broni się. Mam kilkugodzinne nagranie wywiadu z ekspertami, w którym oni sami informują mnie, że w buddyzmie nie ma boga, że w buddyzmie czci się i oswaja demony, stosuje techniki okultystyczne, a chińskie wróżby wykłada w świątyni po to, by przyciągnąć prosty ludek. Ja sam byłem zdziwiony, choć przecież pojechałem tam przygotowany i wiedziałem już na przykład, że Dalajlama co dzień modli się do Lucyfera - pana ciemności - o to, by ocalił wyznawców buddyzmu, a w zamian za to pochłonął innych, niewiernych, czyli nas. Moim zdaniem warto mieć swoje poglądy, warto je publicznie wyrażać, nawet jeśli nie są politycznie poprawne.

Jak uważacie, czy głęboko wierzący w dogmaty katolik powinien tak ostro krytykować inne religie?

Co ciekawe, program powstał już w 2010 roku i miał zostać wyemitowany przez Telewizję Polską w ramach cyklu Boso przez świat. Dwójka nie zdecydowała się jednak pokazać go na antenie. Zrobił to dopiero TVN.

Cejrowski:

Komentarze (3497)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 3497
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:30
Stary fanatyk
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:31
Milej nocy Wam zycze :))
Odpowiedz zgłoś
harycom 06.03.2012 02:31
Powiedział prawdę. I myślę że nikt z plujących na niego osób nie ma żadnego rzeczowego argumentu aby podważyć to co było w tym programie. Komentarze typu katol psychol itp. pokazują tylko głupotę komentujących i ich niewiedzę. A w dobie internetu każdy może sprawdzić co to buddyzm.
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:32
poczytajcie ludzie troche o ILLUMINATACH, warto ;)
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:32
Wierzyć każdy może w co chce, ale nie można tego komentować w taki sposób
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:32
Temu panu juz dziekujemy!
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:33
Cejrowski to fajny facet.Lubie jego ksiazki i programy.Jednak jego wiara ostatnio mnie dziwi.
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:34
Ogladalam ten odcinek w tv I nie lubie cejrowskiego ale ten odcinek mnie zafqscynowal I mowil prawde o tej religi kolno pozdrawia
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:34
Niech się Cejrowski nauczy trochę tolerancji! A co za tym idzie kultury...
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:35
Dobrze mowi.Polac mu.
Odpowiedz zgłoś
gość 06.03.2012 02:35
czyżby Panu oglądalność spadła... czy te wszystkie "wrzaski" z braku uwagi mediów ?
Odpowiedz
72 68
zgłoś
JORk 06.03.2012 02:37
To jego własne zdanie, z którym nie musicie się zgadzać. Cieszmy się, że w tym kraju każdy może je wyrazić.
Odpowiedz
53 69
zgłoś
maxxx 06.03.2012 02:39
mistrzu!
Odpowiedz zgłoś
Taka jedna kobitka 06.03.2012 02:42
Panie Cejrowski drogi :D a jaką pan ma pewność, że katolicyzm jest jedyną i sluszna religia na świecie? No jaką? A ciemnych ludków katoliczków nie straszy sie piekielkiem, karą boska, ogniami i gromami, jak to było z tym kupowaniem odpustów? teraz za pieniążki w naszej katolickiej religii to można sobie wszystko kupić począwszy od ślubu, skonczywszy na ostatnim namaszczeniu...he he eh Kiedys pana lubilam, pana programy....
Odpowiedz
68 70
zgłoś
gość 06.03.2012 02:44
ALe buddyści modlą się do Demonów aby ich oszczędziły. To jest buddyzm.
Odpowiedz
99 67
zgłoś
gość 06.03.2012 02:44
gość: Zakompleksiony katol
Nie ma racji. Można to także sprawdzić. W Buddyzmie nie ma Boga ani Szatana. Tutaj nie ma miejsca na doszukiwania się niewiadomych. I to raczej nie religia a system filozoficzny. Chrześcijanizm ma mnóstwo krwi na rękach i nie wiele o tym fakcie najlepszej z wiar wspomina. Ja bym Cejrowskiego pominął w dociekaniu sensu tych rozważań. To prorok dla ciemnych mas. Jezus by go nie uznał.
Odpowiedz
64 58
zgłoś
gość 06.03.2012 02:45
A Czubaszek emituja ... no popatrzcie... hmmm... i ona nie kontrowersyjna, i jeszcze ja zapraszaja jako eksperta od wszystkiego... Cejrowski widocznie kiepskie plecy ma :D
Odpowiedz
65 74
zgłoś
gość 06.03.2012 02:46
Myślę iż gdy Jezus przyjdzie na świat ponownie to pierwsi do piekła pójdą chrześcijanie :)
Odpowiedz
61 68
zgłoś
gość 06.03.2012 02:48
nie łudź się Cejrowski, nie zmartwychwstaniesz
Odpowiedz
52 67
zgłoś
gość 06.03.2012 02:49
Ogladalam ten program i mi sie podobal.Nie koniecznie trzeba byc katolem zeby sie z nim nie zgodzic.
Odpowiedz
43 54
zgłoś
gość 06.03.2012 02:50
gość: A Czubaszek emituja ... no popatrzcie... hmmm... i ona nie kontrowersyjna, i jeszcze ja zapraszaja jako eksperta od wszystkiego... Cejrowski widocznie kiepskie plecy ma :D
Bo sie nie skrobal.
Odpowiedz
29 34
zgłoś
gość 06.03.2012 02:50
A Czubaszek emituja ... no popatrzcie... hmmm... i ona nie kontrowersyjna, i jeszcze ja zapraszaja jako eksperta od wszystkiego... Cejrowski widocznie kiepskie plecy ma :D
Odpowiedz
32 47
zgłoś
gość 06.03.2012 02:51
gość: Chrześcijanie przepraszają za Cejrowskiego:-(
Mnie niczym nie obrazil to dlaczego mnie przepraszac?
Odpowiedz
30 38
zgłoś
arystoterasa 06.03.2012 02:52
Nie jestem wielkim fanem, ale to prawda co pan W powiedział na temat buddyzmu, cóż jego skrajny katolicyzm nie pomoże mu niestety w propagowaniu tej wiedzy. Warto się zainteresować, pozdrawiam nie obrażam
Odpowiedz
53 34
zgłoś
gość 06.03.2012 02:52
Buddyzm to rzeczywiscie bardziej filozofia zycia niz religia, choc niektorzy i tak ja nazywaja. Natomiast twierdzac , ze buddysci i ich przewodnicy modla sie do demonow czy szatanow potwierdza fakt psychicznej choroby pana Cejrowskiego, jego niewiedzy badz klamstwa, ktorymi probuje nas karmic. Trudno jest uwiezyc , ze w jednej osobie moze sie znajdowac tyle nienawisci i zaklamania. A przeciez dobry chrzescijanin(katolik) powinien milowac i wybaczac
Odpowiedz
32 25
zgłoś
gość 06.03.2012 02:52
A ja nie rozumiem jego fenomenu. Ludzie się zachwycają, że on niby podróżnik i obeznany w świecie. A przecież każdą wyprawę organizuje mu ekipa i podtyka mu pod nos scenariusz - gdzie pójdą, co ma powiedzieć. Wyczyn doprawdy niesamowity...
Odpowiedz
21 12
zgłoś
gość 06.03.2012 02:56
Demon w buddyzmie nie istnieje w takiej samej formie. Nie oznacza także tego samego co w zlęknionym diabłem chrześcijanizmie. W.C. sprzedał wam "watę cukrową" a wy ją łykacie :)
Odpowiedz
10 9
zgłoś
gość 06.03.2012 02:56
Co by nie było w tej herbatce, widać że mocno kręci.
Odpowiedz
18 14
zgłoś
gość 06.03.2012 02:58
zajadły mały szczekający ratlerek z niego
Odpowiedz
7 13
zgłoś
gość 06.03.2012 02:59
gość: Buddyzm to rzeczywiscie bardziej filozofia zycia niz religia, choc niektorzy i tak ja nazywaja. Natomiast twierdzac , ze buddysci i ich przewodnicy modla sie do demonow czy szatanow potwierdza fakt psychicznej choroby pana Cejrowskiego, jego niewiedzy badz klamstwa, ktorymi probuje nas karmic. Trudno jest uwiezyc , ze w jednej osobie moze sie znajdowac tyle nienawisci i zaklamania. A przeciez dobry chrzescijanin(katolik) powinien milowac i wybaczac
Niestety ale to nie jest prawda :)
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 3497