Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

74-letni fotoreporter "Tygodnika Solidarność" POSTRZELONY gumową kulą na Marszu Niepodległości. Policja: "Jest nam PRZYKRO"

260
Podziel się:

"Tych, którzy ich prowokowali i zaczepiali, obrzucali wyzwiskami. Do dziennikarzy krzyczeli "wypie*dalać" i brutalnie spychali na bok" - opisuje zachowanie policjantów dziennikarka Renata Kim, także poszkodowana.

74-letni fotoreporter "Tygodnika Solidarność" POSTRZELONY gumową kulą na Marszu Niepodległości. Policja: "Jest nam PRZYKRO"
Tomasz Gutry postrzelony na Marszu Niepodległości (East News, FORUM)
bECvPzlx

11 listopada jak co roku w centrum Warszawy miał miejsce Marsz Niepodległości. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, wydarzenie miało mieć charakter rajdu. Niestety, większość jego uczestników zignorowała to ustalenie, udając się w przemarsz, który następnie zamienił się w uliczne starcie z policją. Narodowcy obrzucali racami i kamieniami funkcjonariuszy, w efekcie czego wielu z nich zostało rannych. W pewnym momencie "manifestujący" postanowili podpalić jedno z mieszkań, z którego wywieszona była flaga Strajku Kobiet.

Zobacz także: Zamieszki podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Zobacz, co się działo
bECvPzlz

Kibole nie trafili w wymierzony cel, wywołując tym samym pożar w mieszkaniu obok. Szybko okazało się, że spalony lokal należy do polskiego artysty, znawcy życia i sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza, Stefana Okołowicza. Niestety, wśród ofiar zamieszek znalazł się także 74-letni fotoreporter Tygodnika Solidarność, Tomasz Gutry.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15, kiedy chuligani zaatakowali policjantów przy rondzie de Gaulle'a. W trakcie starcia funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego oraz broni gładkolufowej. Wówczas robiący zdjęcia 74-letni fotoreporter dostał strzał w twarz z kilku metrów.

Według relacji naszego fotoreportera postrzał w policzek otrzymał z kilku metrów, trudno więc mówić o przypadku. Miał też widoczny aparat fotograficzny. Kula utkwiła w ranie. Tomasza Gutrego czeka operacja usunięcia kuli - poinformował po zdarzeniu Tygodnik Solidarność.

bECvPzlF

W późniejszych godzinach oświadczenie w tej sprawie wydała Komenda Stołeczna Policji, wyrażając smutek z powodu obrażeń, jakich doznał Tomasz Gutry.

Celem działania policjantów w pododdziałach zwartych jest przywrócenie ładu i porządku. W centrum wydarzeń oprócz nas zawsze są dziennikarze, z którymi współpracujmy, zapewniając im również bezpieczeństwo. W trakcie działań dynamicznych, gdy mamy liczne akty chuligańskie może dojść do sytuacji, w której obrażeń doznają także osoby postronne. Nawet po użyciu środków przymusu bezpośredniego. Dlatego tak ważne jest, by miejsce naszych działań opuścić. Po to są używane komunikaty. Niestety bardzo poważnie wyglądają obrażenia, które doznał jeden z fotoreporterów. Po ludzku jest nam przykro i liczymy na szybki powrót do zdrowia Pana Tomasza. Wyjaśnimy okoliczności tej sytuacji. Tak samo, jak każdą inną wątpliwość - czytamy w komunikacie warszawskiej policji.

Podczas zamieszek w wyniku interwencji policjantów ucierpiała także dziennikarka Newsweeka, Renata Kim.

bECvPzlG

Nie martwcie się o mnie. Dostałam policyjną pałką po nerkach, więc mnie trochę boli, poza tym mam poparzoną rękę, bo ocieraliśmy twarz Azjacie, który został polany jakąś dziwną cieczą. Ale jestem w domu, bezpieczna.

W opublikowanym na łamach Newsweeka artykule Renata Kim dodała także, że policjanci mieli wykrzykiwać do dziennikarzy, by "wypie*dalali".

Wtedy w ruch poszły policyjne pałki, a funkcjonariusze stali się agresywni. Wyłapywanych uczestników zamieszek rzucali na ziemię i skuwali. Tych, którzy ich prowokowali i zaczepiali, obrzucali wyzwiskami. Do dziennikarzy krzyczeli „wypie*dalać!” i brutalnie spychali ich na bok. Z megafonów cały czas szedł komunikat, by opuścić miejsce akcji - pisze.

bECvPzlH
bECvPzlI
bECvPzma
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(260)
Majka
10 miesięcy temu
Biedny Pan :( Do do starszego pana strzelać w twarz z bliska, trzeba nisko upaść..
Hmm
10 miesięcy temu
Marsz nienawiści....
ill
10 miesięcy temu
Policja jak zwykle chce się wybielić, że niby wszystko robili, aby pilnować bezpieczeństwa. Nie tym razem... Są nagrania, które świadczą o tym, że policjanci ubrani po cywilnemu, uzbrojeni w pałki pierwsi atakowali uczestników marszu. Wstyd!
bECvPzmb
Sandy
10 miesięcy temu
Nie rozumiem słowa prowokować w tym przypadku - czy uczestnicy marszu są opóźnieni że nie potrafią nad sobą panować. Ja widziałam w internecie filmiki świadczące o trochę innych zachowaniach tych z marszu. Przykro mi, że reporter dostał kula, ale czy nie zdawał sobie sprawy, że tak może być widząc cała aferę?
Bohus
10 miesięcy temu
Premier mówi, że szczepionka ma byc dobrowolna, tymczasem ma swoim fb napisał, że zamówił dawki dla każdego obywatela! Pewnie to, że ma być dobrowolna jest takim samym kłamstwem, jak to, że wirus był w odwrocie na przełomie czerwca i lipca. Napisał, że w pierwszej kolejności będą szczepić medyków, wojskowych i osoby starsze. Jak to w pierwszej kolejności BĘDĄ SZCZEPIĆ? To kto będzie w drugiej kolejności? I co to znaczy, że będą szczepić? Przecież ma być dla chętnych. Ludzie, pobudka. Te wszystkie burdy, czy to o aborcji czy to wczorajsze to tematy zastępcze.
Najnowsze komentarze (260)
Bbnb
10 miesięcy temu
Co nie dziwi "Policja"😂😂😂 pol inteligencji w mundurach po zawodowkach
Niestety
10 miesięcy temu
Krzyczycie żeby strzelać do narodowców.... A on jako fotoreporter był tam gdzie narodowcy, ubrany na czarno bez kamizelki...
Myslnieboli
10 miesięcy temu
Ludzie obejrzyjcie widea na necie jak ci niby-narodowcy palki podnosili w gore kiedy byli z policja tylko, bo dziennikarzom kazali spierd.. Identyfikowali sie tak, bo to byla Antifa sponsorowana przez Sorosa, a nie Narodowcy. MYSLCIE troche.Chodzi o zamkniecie Narodowców i zniesienia Marszu niepodległości. 'Wlasciciele' sie nie zgadzają zeby promowano wolnościowe hasła.
miska
10 miesięcy temu
Bzdury piszecie ludzie - policja zrobila prowokacje, kule polecialy nie tylko do starszego pana ludzie maja pouszkadzane ciala na wiele miesiecy sprawdzcie najpierw zanim cos napiszecie ~ to hanba zeby strzelac do polakow - obudzcie sie ludzie
robs
10 miesięcy temu
Okropny jest nasz kraj niestety. Co najbardziej szokuje to fakt ze te kibole maja ochrone naszego rzadu bo jest to w ich partyjnym interesie. Polacy obudzcie sie !
kasia
10 miesięcy temu
nikt nie zwrócił uwagi, jak kulę starszy pan ma raz w prawym policzku, raz w lewym...
kasia
10 miesięcy temu
nikt nie zwrócił uwagi, jak kulę starszy pan ma raz w prawym policzku, raz w lewym...
Ina
10 miesięcy temu
A co ten dziadek tam robił? Szczęścia szukał..to znalazł..niech siedzi w domu na czterech literach
bECvPzlT
CZYŚCICIELE
10 miesięcy temu
Jakie piękne czyszczenie komentarzy z ostatnich kilkunastu godzin! Orwell , Ionesco, Mrożek, Lem, Huxley.
Alka
10 miesięcy temu
Mnie tylko dziwi jeden fakt. Po marszu kobiet nagle był wzrost pandemi i każdy obwiniał kobiety i opozycję. Jak na marszy też były tłumy do tego prymitywnych kiboli i pseudo narodowców to nagle pandemia zwalnia i nikt nikogo nie obwinia jest cisza i spokój... Czy to jest normalne?
Ewa
10 miesięcy temu
Policja musiała zareagować, Pan miał ogromnego pecha. Trzeba było się wycofać widząc co się dzieje. To nie był marsz tylko zwykłe huligaństwo. Współczuję, ale mógł tego uniknąć
Obserwator
10 miesięcy temu
Dzisiaj na Polsacie oglądałam rano wiadomości.Pokazali fotografa zranionego w czasie zamieszek i miał ranę na lewym policzku,później pokazali go po zabiegu ze szpitala i miał opatrunek na prawym policzku!!!!!Czy tylko ja to widziałam?????
edi
10 miesięcy temu
rozpędzić tałatajstwo... jeśli Boga się nie boi , jeśli wartości moralnych już brak to niech choć policji się boją
xxx
10 miesięcy temu
Po co tam szedł .....74 lata powinien w domu siedzieć a nie iść na takie coś ...Wielki reporter się znalazł
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECvPzmM
bECvPzmN
bECvPzmO
bECvPzmP
bECvPzmQ
bECvPzmv