Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|
aktualizacja

Adwokat kościelny ujawnia, czy Katarzyna Cichopek ma szansę na UNIEWAŻNIENIE ślubu kościelnego z Marcinem Hakielem

600
Podziel się:

Katarzyna Cichopek wielokrotnie mówiła już o tym, jak ważna jest dla niej wiara. W kolorowej prasie coraz częściej pojawiają się spekulacje, jakoby gwiazda TVP rozważała unieważnienie ślubu kościelnego z Marcinem Hakielem. Ekspert zabrał głos i stwierdził, czy jest na to szansa.

Adwokat kościelny ujawnia, czy Katarzyna Cichopek ma szansę na UNIEWAŻNIENIE ślubu kościelnego z Marcinem Hakielem
Czy Katarzyna Cichopek będzie mogła unieważnić małżeństwo? (AKPA, Instagram)

Katarzyna Cichopek stoi w obliczu ważnych życiowych decyzji. Aktorka z okazji 40. urodzin wybrała się na uduchowioną podróż do Jerozolimy, a w mediach społecznościowych dzielnie relacjonowała, jak gorliwie modli się przy Grobie Pańskim. Podroż do Ziemi Świętej była dla Kasi również okazją do ujawnienia związku z dziennikarzem, Maciejem Kurzajewskim. Według niektórych, postępowanie Cichopek zakrawało jednak o lekką hipokryzję.

Wśród przedstawicieli kościoła katolickiego rozpoczęła się dyskusja na temat sprzeczności w postawie Katarzyny. Rozstanie z mężem (z którym była przecież przez wiele lat) i rozpoczęcie nowej relacji niekoniecznie współgrało z religijną narracją. Niektórzy zastanawiają się, czy Cichopek będzie dążyć do unieważnienia małżeństwa z Hakielem w świetle prawa kościelnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kurzopki" i kulisy rozstania Warnke ze Stramowskim

Związek "Kurzopków" nabiera tempa, więc rozważania na temat ewentualnego ślubu nie wydają się przesadzone. Nowa "power couple" TVP zaliczyła już telewizyjny debiut i pierwszy raz od "coming outu" przywitała wspólnie widzów "Pytania na Śniadanie". Choć opinie na temat łączenia życia zawodowego i miłosnego były podzielone, pracownicy Telewizji Polskiej nie mieli złudzeń co do słuszności swojej decyzji.

Tygodnik "Twoje Imperium" doniósł ostatnio, że Katarzyna rozważa unieważnienie ślubu kościelnego, a jej były mąż miał rzekomo nie być tym specjalnie zaskoczony. Plotek zapytał adwokata kościelnego, Dawida Niemczyckiego, o to, czy w wypadku Cichopek i Hakiela jest szansa na uzyskanie rozwodu kościelnego.

Cały proces polega na wykazaniu, że tego ślubu kościelnego nie było. Stąd możemy mówić jedynie o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Żeby do tego doszło, muszą zaistnieć pewne przesłanki. Co do zasady mamy cztery grupy w tym zakresie - wytłumaczył Niemczycki.

Okazało się, że sprawa jest dość skomplikowana. Do pierwszych dwóch grup przesłanek pozwalających na unieważnienie małżeństwa adwokat zaliczył przypadki dotyczące braku formy kanonicznej oraz tzw. przeszkody zrywające. Są to bardziej "techniczne" kwestie takie jak udzielenie ślubu przez duchownego bez uprawnień, nieodpowiednia liczba świadków, pokrewieństwo między potencjalnymi małżonkami czy też złożone przez nich wcześniej śluby czystości.

To, co występuje najczęściej to tzw. wady zgody małżeńskiej. Może to być na przykład sytuacja, gdy ktoś staje na ślubnym kobiercu, choć wewnętrznie nie chce ślubu zawierać. Bądź też chce zawrzeć związek małżeński, ale nie chce posiadać potomstwa. Poza tym mogą być też przyczyny określane jako niezdolność konsensualna. Tu mówimy najczęściej o niezdolności z przyczyn natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich. W skład tego kanonu wchodzą bardzo szerokie zaburzenia, typu: nimfomania, satyryzm, narcyzm, a także szeroko pojęta niedojrzałość emocjonalna. Możemy też mówić o chronicznym alkoholizmie, narkomanii, uzależnieniu od hazardu czy erotomanii - kontynuował adwokat kościelny.

Specjalista zaznaczył w rozmowie ze wspomnianym medium, że do przesłanek rozstrzygających, czy małżeństwo zostało faktycznie zawarte, nie zalicza się stażu małżeńskiego oraz liczby posiadanych dzieci. Najważniejsze w postępowaniach są jednak przedstawione środki dowodowe. Sam proces kościelnego unieważnienia małżeństwa, według jego opisu, wydaje się skomplikowany i wymaga zaangażowania wielu świadków oraz specjalistów.

Myślicie, że Katarzyna zdecyduje się na próbę unieważnienia małżeństwa?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(600)
Alvaro
rok temu
17 lat miłości a teraz co? Unieważnienie? Cyrk przy Was to mała szopka...
Nusia
rok temu
Jasne, że ma. Kurscy dali przykład
Jacek
rok temu
Kurski załatwił
Traf
rok temu
Moj kuzyn walczy od 15 lat o uniewaznienie, chociaz ,,zona" Go zostawila Po 3 tygodniach. Niestety nie nazywa die Kurski, wiec uniewaznienia nie jest w stanie zalatwic.
Gosc
rok temu
Jestem niewiarzaca ale uniewaznienie slubu koscielnego gdy sa dzieci i malzenstwo trwalo dobrych kilka lat …to lepsza szopka niz kabaret
Najnowsze komentarze (600)
Arletta Boles...
3 tyg. temu
Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na swoją internetową stronę; dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony
Promil
rok temu
Kasa,kasa jeszcze raz kasa I wszystko kasa zalatwi
Mario
rok temu
Ciekawe, jaki powód wykazał Kurski, zaburzenia psychiczne, a może nie chciał pierwszego ślubu i wykazał, że został zmuszzony do niego, a może był alkoholikiem, narkomanem lub seksoholikiem. Nie dziwię się, że dostał ten rozwód, bo powód każdy do niego pasuje, a myślę, że w największym stopniu ten pierwszy
Trejka
rok temu
A może unieważnienie dzieci? Nie było ich albo bocian dostarczył.... nie tej parze...
carpe diem
rok temu
Obym się myliła, ale mogą być minimum 2 scenariusze Nowej miłości pani Kasi i pana Maćka: 1. ona zachodzi z nim w ciążę i zostaje z w domu, czy nawet nie, ale i tak na nią spadnie więcej obowiązków (jak to najczęściej mają matki), a on tu se w pracy będzie miło spędzał czas i poznawał kolejne fajne /młode kobitki. 2. on jak starszy być może szybciej będzie chorował na choroby wieku starczego, i ona zamiast wymarzonych z nim podroży będzie być jego pielęgniarką, No tak czy inaczej życie nie jest różowe furt i co zrobią jak przyjdzie taki kryzys jak w poprzednich małżeństwach? Moja mądra Babcia zawsze mówiła - żeby nie wyrzucać tylko najpierw naprawiać.... .
carpe diem
rok temu
Jeśli Firma Kościół Da rozwód, to znowu zrazi do siebie prawdziwych Katolików, którzy nie migają się od wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny! Co było to było, a po co Wam teraz nowy ślub? - dzieci chyba już nie chcecie.
carpe diem
rok temu
Pani Kasiu, Panie Macieju - trochę więcej godności! No po prostu nie kochacie już swoich małżonków, kochacie teraz siebie, więc nie skreślajcie tego co Było, bo to BYŁO i nic tego nie zmieni. Budujcie nowe związki, jak starych już nie chcecie, tylko bez tego kłamania, że jest inaczej, bo po co??
Kobieta
rok temu
Jak się szybko zakochała tak szybko ich niby związek się rozpadnie,nie buduję s szczęścia na cudzym nieszczęściu. Im to się nie uda szybko szlag trafi.
Obseretor
rok temu
Kurzajku nawet synowie cie nie chcą
Marek
rok temu
Katolik nie może uzyskac rozgrzeszenia, isc do spowiedzi bez umiewaznienia Dlatego tak im zalezy by miec ten papier z kościoła.
Merka
rok temu
Leży pod figura a diabła ma pod skórą święte słowa a rozwod kościelny to szybko załatwi ma kasę da biskupowi i załatwione przecież jest gwiazdą TVP-pis
Stettiner
rok temu
Niech się przechrzci na islam , tam wystarczy powiedziec 3x rozwodzę się z tobą i po krzyku Z tym ze nie wiem czy działa to jak kobieta chce odejść
Zbuntowana
rok temu
Za pieniądze wszystko się da zrobić. Unieważnić ślub kościelny też. Patrz: Kurski
Buba
rok temu
Redakcyjny ignorancje nie ma rozwodu kościelnego tylko unieważnienie małżeństwa.
...
Następna strona