Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Agnieszka Kaczorowska zaatakowana przez internautkę: "Dzieci NIEOCHRZCZONE, ale święta obchodzą". Odpowiedziała

494
Podziel się:

Agnieszka Kaczorowska już rozpoczęła odliczanie do tegorocznych świąt, jednak internauci jej nie odpuszczają. Tym razem "fanka" zarzuciła jej hipokryzję i wytknęła fakt niechrzczenia dzieci. "To wszystko się kupy nie trzyma". Nie zostawiła tego bez odpowiedzi.

Agnieszka Kaczorowska zaatakowana przez internautkę: "Dzieci NIEOCHRZCZONE, ale święta obchodzą". Odpowiedziała
Agnieszka Kaczorowska wchodzi w dyskusję z internautką. Poszło o święta (AKPA)

Przedświąteczny czas okazał się dla Agnieszki Kaczorowskiej zaskakująco intensywny. Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem aktorka wyznała, że nie ochrzciła córek, gdyż "sakramenty zamykają nasze czakry". Nie trzeba chyba tłumaczyć, że to wyznanie spotkało się z gromkim odzewem internautów, którzy od kilkunastu dni wciąż dociekają, czy i jak Agnieszka obchodzi w takim razie święta.

Agnieszka Kaczorowska broni się przed krytyką. W tle religia i świąteczne zwyczaje

Kolejna dyskusja między Agnieszką Kaczorowską i jedną z obserwujących wybuchła już kolejnego dnia, gdy celebrytka pochwaliła się udekorowaną choinką. Wtedy też internauci ruszyli do ataku i zaczęli wypytywać o to, jakie święta obchodzi, skoro nie jest związana z Kościołem. Tu także ruszyła z odpowiedzią, a wsparciem był dla niej mąż, Maciej Pela.

Trzeba być związanym z Kościołem, aby obchodzić Święta? A z którym Kościołem? - dopytywała ironicznie Agnieszka.

Tradycje takie jak choinka, talerz, czy nawet data 24 grudnia mają swoje korzenie w wierzeniach pogańskich. (...) Fakt, iż nie uczestniczymy w życiu Kościoła katolickiego, w ogóle nie musi wpływać na chęć ubrania choinki, rozdania prezentów i zjedzenia potraw, które tak dobrze smakują tylko w święta - wtórował jej ukochany.

Zgodnie z oczekiwaniami, na tym jednak nie koniec przedświątecznej batalii celebrytki z internautami. Doszło właśnie do kolejnej wymiany zdań, a aktorka już zabrała głos.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Meghan i Harry idą na noże z rodziną królewską, a Kaczorowska otwiera czakry

Agnieszka Kaczorowska skrytykowana: "Dzieci nieochrzczone, ale święta obchodzą". Jest odpowiedź

Tym razem do burzy doszło w komentarzach pod postem, w którym Agnieszka odlicza dni do świąt i przekonuje, że powinniśmy mierzyć siły na zamiary i nic się nie stanie, jeśli czegoś nie zdążymy zrobić przed Bożym Narodzeniem. Tu prędko do boju ruszyła krewka internautka, która zarzuciła Kaczorowskiej hipokryzję i wytknęła, że nie chce chrzcić dzieci, ale święta już obchodzi.

Hipokryzja wali po oczach. Dzieci nieochrzczone, ale Święta Bożego Narodzenia obchodzą! Wszystko się kupy nie trzyma - grzmiała.

Wkrótce w wyniku rozpętanej dyskusji głos zabrała kolejna "fanka", która wyjaśniła, dlaczego ludzie mogą tak postrzegać postępowanie Agnieszki.

Boże Narodzenie to święto chrześcijan, prawda, nie tylko Katolików. Ale chrześcijanin to człowiek ochrzczony, wierzący w sakrament chrztu świętego... Więc w przypadku pani Agnieszki, deklarującej niechęć to przyjęcia chrztu przez jej dzieci, to pełna hipokryzja. Jeśli jest zdania, że dzieci same kiedyś zdecydują, to niech będzie konsekwentna i nie pokazuje nic ze zwyczajów i świat życia chrześcijan. Ale najlepiej jest wybrać to co fajne i wygodne i ładnie wygląda, a to, co wymaga pewnego zaangażowania, to najlepiej negować.

Tu już wkroczyła celebrytka, która odniosła się do krytyki i odbiła piłeczkę.

A co z dziećmi protestantów, którzy są chrześcijanami, wierzą w narodzenie Jezusa, ale chrzest w tym Kościele przyjmuje się dopiero, będąc dorosłą świadomą osobą... Nie mogą obchodzić Świąt? - zaczęła, po czym dodała ogólnie: Proszę dać żyć innym po swojemu. I pozostać dobrym człowiekiem. Wszystkiego dobrego!

Myślicie, że to rozwieje ewentualne wątpliwości?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(494)
Jjj
6 miesięcy temu
Komentujący Kaczorowską to tacy właśnie przykładni chrześcijanie/katolicy. Pierwsi chętni do wytykania palcami i opluwania. A mąż Kaczorowskiej ma rację, te wszystkie choinki k prezenty mają pogańskie korzenie - o ile to ma jakiekolwiek znaczenie. Niech każdy żyje, jak chce i da żyć innym.
Wojtek
6 miesięcy temu
Ja jestem ateistą, a też ubieram choinkę i robię prezenty rodzinie. Ktoś mi zabroni
Anonimowa 50
6 miesięcy temu
Boże Narodzenie to swieto rodzinne przede wszystkim. Nie lubię świąt, ale nie przeszkadza mi to, ze Inni je celebrują.
A czyyy
6 miesięcy temu
A czy jej dzieci w takim razie są protestantami?
Gość
6 miesięcy temu
Dobrze jej wytknęli ta dziewczyna to zadufana sobie hipokrytka. Zdecydowany przerost formy nad treścią
Najnowsze komentarze (494)
Kosmos
6 miesięcy temu
Dziwię się, że nadała imiona dzieciom To takie anyczakryjskie z jej strony. Powinna nadać im nr. Aby same mogły zdecydować jak się będą nazywać w dorosłości. Nie wyklucza to obchodzenia imienin
Jan
6 miesięcy temu
Ciekaw jestem do jakiego kościoła należy ta pani bo z zachowania wynika że do żadnego a świętowanie to tylko fasada.
Kaśka
6 miesięcy temu
Ciekawe czy pośle dzieci do pierwszej komunii?
Mariusz
6 miesięcy temu
Najwięcej komentują ci co w kościele co niedzielę w pierwszej ławce siedzą a sami mają nieślubne dzieci . Sami , dzieci , wnukowie żyją beż ślubu i dzieci mają. Jest takie przysłowie " U KOGOŚ DRZAZGĘ ZOBACZYSZ A U SIEBIE BELKI NIE WIDZISZ ''
Sonia
6 miesięcy temu
Celebryci celebrują święto choinki i siana w portfelu.
markiza
6 miesięcy temu
Bardzo pokrętne tłumaczenie niezbyt inteligentnych ludzi. Skoro są tak otwarci na różne religię, to może niech obchodzą także buddyjskie święto Sanghi. żydowskie Chanukka czy muzułmańskie Aid al - Filtr. Oczywiście byłyby kolejne zdjęcia na insta. Jeśli komuś nie po drodze z wiarą, jego sprawa ale po co ta hipokryzja ze świętowaniem???
Radek
6 miesięcy temu
Wiara zaczyna się tam gdzie kończy się rozum. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są ważne nie z powodu choinek i prezentów ale tego że Bóg każdego dnia przychodzi do serca gdy tylko.mu na to pozwolisz. Uwierz i stań w prawdzie sam że sobą A będą działy się cuda i zobaczysz że i w Tobie się narodzi..On Król Wszechswiata.
Hubi
6 miesięcy temu
Żenada mam dwójkę synów nie ochrzczonych dlatego ze chce aby sami dobie kiedyś wybrali czy chcą czy nie ja nie miałem takiego wyboru dlatego tez pi 38 latach poddałem się apostazji święta obchodzę tylko i wyłącznie dla rodziny rodziców itp nie dziele się opłatkiem ale jestem rodzina wie ze jestem po apostazji i ze synowie nie są ochrzczenie ponadto jeszcze jedno mamy 21 wiek ludzie się zmieniają a ci co krytykują to właśnie uświadamiają nam swoją wiarę w chrześcijaństwo
xxx
6 miesięcy temu
do 18 roku życia to rodzic decyduje za dziecko, czy dziecko bedzie chciało sie ochrzcic jak podrosnie co za bzdura, to po co wogóle imię dajecie ... jak bedzie chciało skoczyc z okna to co tez rodzice powiedza ze to jest decyzja dziecka? W głowie sie nie mieści.... Jak netu nie było to nikt tak sie nie wydurniał z głupotami i było bezpieczniej na świecie i mniej agresji było... ale to już nie wróci i bedzie coraz gorzej...
Trytt
6 miesięcy temu
To niech świętuje Boże Narodzenie z ukraińcami po nowym roku i spożywa ich potrawy jak jej wiara nie przeszkadza.. żenująca jest ta kobieta mam nadzieje, że w końcu zniknie z internetu.
".."
6 miesięcy temu
Dlaczego więc narodziny Chrystusa świętujemy w mroźnej aurze zamiast podczas przyjemnej, napawającej nadzieją wiosny? Oczywistym było, że przyjście na świat Jezusa musiało mieć miejsce w dniu astronomicznie ważnym, związanym z wyjątkową pozycją słońca na kopule niebios. Jednym z popularnych epitetów, określających Jezusa było „Słońce Sprawiedliwości”. W kalendarzu wybór jest dość ograniczony, mamy tylko cztery takie dni: najkrótszy, najdłuższy oraz dwie równonoce. Wypadają one kolejno: 25 czerwca, 25 grudnia, 25 marca i 25 września. Pascha była na wiosnę, więc wybór 25 marca jednoznacznie nasuwał się sam.(...) dzień przesilenia słonecznego, moment szalenie symboliczny. Jest to przecież czas, kiedy dzień na półkuli północnej zaczyna się wydłużać kosztem nocy, światło przezwycięża mrok.
".."
6 miesięcy temu
Co ciekawe, pierwsi chrześcijanie nie świętowali rocznicy jego narodzin. Według części źródeł pierwsze uroczystości miały być organizowane około 200 r., jednak nie 25 grudnia, a 6 stycznia. Dlaczego akurat wtedy? Historycy wskazują na obliczenia oparte na rzekomej dacie ukrzyżowania Jezusa – 6 kwietnia. Wierzono wówczas, że prorocy umierali tego samego dnia (numerycznie), co zostali poczęci. W Kościele prawosławnym wigilia Bożego Narodzenia do dziś jest obchodzona właśnie 6 stycznia. Z kolei w Kościele katolickim w połowie IV wieku uroczystości przeniesiono na 25 grudnia.
".."
6 miesięcy temu
Ignacio L. Götz, autor książki „Jesus the Jew: Reality, Politics, and Myth-A Personal Encounter”, uważa na przykład, że Kościół rzymskokatolicki wybrał 25 grudnia ze względu na poprzedzające ten dzień przesilenie zimowe oraz Saturnalia – festiwal organizowany ku czci Saturna, boga rolnictwa, w starożytnym Rzymie. Chrześcijańskie święto miało w pewnym sensie przykryć pogańskie uroczystości.
IzaBella
6 miesięcy temu
Zróbcie najpierw porządek we własnych ogródkach. Skoro u Agnieszki postawienie choinki to hipokryzja. To czym jest posiadanie przez duchownego kochanki, kochanka, o dzieciach (swoich i wykorzystanych) już nie wspomnę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie