Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
|
aktualizacja

Agnieszka Kaczorowska dekoruje choinkę, a internauta pyta: "Jakie święta pani obchodzi, skoro nie jest pani związana z kościołem?"

1066
Podziel się:

Agnieszka Kaczorowska kilka dni temu udzieliła zaskakującego wywiadu, w którym przyznała, że nie ochrzciła swoich córek, bo jej zdaniem "sakramenty zamykają nasze czakry". Teraz celebrytka odpowiada na kąśliwe komentarze internautów, dlaczego obchodzi święta... Głos zabrał również małżonek.

Agnieszka Kaczorowska dekoruje choinkę, a internauta pyta: "Jakie święta pani obchodzi, skoro nie jest pani związana z kościołem?"
Agnieszka Kaczorowska odpowiada na krytykę, że celebruje święta, skoro NIE JEST związana z KOŚCIOŁEM: "Trzeba być związanym, aby obchodzić święta?" (FORUM, Instagram)

Agnieszka Kaczorowska dorastała na oczach widzów, wcielając się w rolę Bożenki z "Klanu". Celebrytka nie zdecydowała się jednak kontynuować swojej kariery aktorskiej i po kilku epizodycznych rolach i występach w teatrze, spełnia się jako influencerka.

Mimo że Agnieszka rzadko podejmuje tematy związane z religią czy polityką, to niedawno zrobiła wyjątek i w rozmowie z Plejadą przyznała, że wraz z mężem nie zdecydowali się na ochrzczenie swoich córek, dodają przy okazji, że nie są rodziną związani z Kościołem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anja Rubik szokuje w "Top Model", a Polsat kończy 30 lat!

Mama Gabrysi i Emilki postanowiła pozostawić dziewczynkom decyzję o wyborze ich ścieżki duchowej. Celebrytka, mimo iż postanowiła nie chrzcić dzieci, to podkreśliła, że chce, by jej córki uczestniczyły w edukacji religijnej i żeby "znały wszystkie religie świata i mogły odnaleźć swoją duchowość w różnych rzeczach". Nieoczekiwanie pojawił się również temat czakr...

Uważam, to jest też od strony duchowej i energetycznej związanej z czakrami w naszym ciele potwierdzone, że sakramenty zamykają nasze czakry. Wierzę, że po co mamy coś zamykać, jak możemy coś otwierać - tłumaczyła w rozmowie z serwisem.

Wypowiedź Kaczorowskiej wywołała poruszenie wśród internautów, a niektórzy dopytywali, dlaczego w takim razie obchodzi święta, skoro nie jest związana z kościołem. Agnieszka nie pozostawiła tego pytania bez odpowiedzi...

Trzeba być związanym z Kościołem, aby obchodzić Święta? A z którym Kościołem - odparła Kaczorowska.

Z pomocą przybył również mąż, który tłumaczył internautce, że tradycje świąteczne są zapożyczone z wierzeń pogańskich.

Tradycje takie jak choinka, talerz, czy nawet data 24 grudnia mają swoje korzenie w wierzeniach pogańskich. 24 to dla Słowian Szczodre Gody. Choinka (chyba) jest Germańska. Talerz zostawiany był dla zmarłego, który zbłąkał się w wędrówce dusz. Co więcej, data 25 grudnia jako narodzin Chrystusa, została ustalona jakieś 350 lat po jedno narodzeniu. Są źródła mówiące, że był to marzec, kwiecień lub styczeń. Także myślę, że fakt, iż nie uczestniczymy w życiu kościoła katolickiego, w ogóle nie musi wpływać na chęć ubrania choinki, rozdania prezentów i zjedzenia potraw, które tak dobrze smakują tylko w święta - przekonywał Maciej Pela.

Wybrnęli?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1066)
Pelakowe Świę...
2 miesiące temu
'Takie, które dobrze wyglądają na Instagramie'
Ola
2 miesiące temu
Nadęta i zarozumiała ... strasznie odpychająca osoba...
ojojoj
2 miesiące temu
Czyli poganie czy hipokryci?
mela
2 miesiące temu
Dramat. Nie wybrneli, Boze Narodzenie to swieto katolicke, religii chrześcijanskiej rzymskokatolickiej. Skoro nie chrzcza dzieci i nie wierzą, to obchodzenie świat jest jedynie szopką w ich wykonaniu (i to nie szopką bożonarodzeniową, w ktorej narodził się Jezus)
Mi.
2 miesiące temu
W ogóle mnie to nie przekonuje.
Najnowsze komentarze (1066)
Jezus
6 dni temu
Ale z tymi czakrami to ma racje… Jej pozamykało
"..."
miesiąc temu
Noc z 24 na 25 grudnia to tak naprawdę najkrótsza noc w roku. Według tradycji pogańskich wydłużający się dzień miał być symbolem nowego rodzącego się życia, które wzrastało z każdym dniem, tak jak długość dnia.
Gość
miesiąc temu
Jeśli śpiewa inne piosenki niż kolędy, nie pójdzie na pasterkę, ani nie przeczyta pisma. Będzie obchodziła święta zgodnie z zwyczajami POGANSKIMI. Taki to problem, że w pożyczonych od pogan świętach bardzo mało oryginalności. Wg Biblii Jezus urodził się wiosną. Jest fragment związany z zachowaniem pasterzy owiec, który wskazuje na okres wiosenny, a nie na grudzień.
Ania nie Anna
miesiąc temu
Pan Pela przez to swoje bezgraniczne podporządkowanie żonie, wieczne próby bronienia jej wypowiedzi, jest TAK BARDZO mało męski, że głowa mała🤯
Ggg
2 miesiące temu
Jacy to hipokryci ...🤦🤦🤦 Nie chcrzci dzieci bo nie chce im narzucac religii ale śwoetuje BOŻE NARODZENIE ! tym samym im narzuca bo świętuje katolickie święto. A raczej jego komercję ,światełka ,dekoracje ,prezenty ... Jakie to puste i jałowe ..dlaczego nie ubierze choinki w czerwcu ? Tylko akurat gdy katolicy świętują narodziny Chrystusa .a no dlatego że to taki piękny obrazek na insta , I ten komentarz jej męża ... To są poganie czy hipokryci bo już sama nie wiem 🤦🤦🤦on serio uważa że katolicy wierzą że Jezus narodził się akurat 25 grudnia .?🤦 To data symboliczna. A te ich tłumaczenie że to pogańskie zwyczaje ... 🤦🤦🤦 Co z tego , ale dziś są symbolem katolickich świat . Meeega dziwni ludzie ,wszytko na pokaz ...
Enza
2 miesiące temu
Przeczą sami sobie... Taka moda... 😟
xyz
2 miesiące temu
Piękna, mądra i świadoma kobieta sprzeciwia się katolickiej hipokryzji. Wielki szacun.
poganka
2 miesiące temu
Ubieranie choinki to nie jest katolickie a pogańskie święto. Weszło w tradycję ale nie trzeba popieprzać pod ołtarz żeby mieć drzewko w domu.
Zenada
2 miesiące temu
Jakie to wszystko sztuczne, nieprawdziwe, ubogie. To już nawet nie jest piękne. Brak w tym wszystkim życia, naturalności, prawdy. Świat na pokaz
Bóg się rodzi...
2 miesiące temu
Dramat, To są święta Bożego Narodzenia!!!! Wam się wszystko pokręciło. "Po co coś zamykać, jak można otworzyć" gratuluję rozumku A dostawiony talerz, nie jest dla zmarłego, bo oni nie jedzą. Jest dla głodnego, żywego i niespodziewanego gościa, ale zaproszonego...... Tłumaczcie swoje lenistwo i ignorancję takimi bzdetami.
abcdef
2 miesiące temu
Choinkę można przystroić czakrami. Wiara w czakry w niczym nie jest gorsza od wiary w chodzenie po wodzie. Kiedyś, gdy były jeszcze tęgie zimy, można było chodzić po wodzie bez obawy, że lód się zarwie. A po palach to nawet bez lodu. To ile od Warchoła za ten tekst?
Iza
2 miesiące temu
Fajnie bo można pozwać w wyszukznuch pozach przed choinką i np w kozakach..przy wigilijnym stole podzielą się jajkiem i zaśpiewają: pomoskowskoje wieczera.
Iza
2 miesiące temu
Fajnie bo można pozwać w wyszukznuch pozach przed choinką i np w kozakach..przy wigilijnym stole podzielą się jajkiem i zaśpiewają: pomoskowskoje wieczera.
,,Bożego Naro...
2 miesiące temu
Choinkę ubiera się na cześć nowego życia , które przychodzi na świat Boże dzieciątko jakim jest Jezus Chrystus. Taka jest wiara naszego Kościoła. Jeżeli ktoś nie wierzy w Kościół to i nie wierzy w przesłanie jakie głosi Kościół i Ewangelia - zatem po co ubieracie choinkę??? Życzę tym Wszystkim ,,choinkowcom ,, ,, Bożego Narodzenia,, w zatwardziałym sercu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie