Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Ambasadorzy w Polsce wyrażają poparcie dla LGBT. Europoseł PiS: "Czekamy na list w obronie MORDOWANYCH CHRZEŚCIJAN"

242
Podziel się

List wystosowany m.in. przez Georgette Mossbacher rozwścieczył Joachima Brudzińskiego, który dał upust emocjom w serii tweetów. Swoje oburzenie wyraził również Krzysztof Bosak.

Ambasadorzy w Polsce wyrażają poparcie dla LGBT. Europoseł PiS: "Czekamy na list w obronie MORDOWANYCH CHRZEŚCIJAN"
Brudziński i Bosak uderzają w Mosbacher (East News)
bDgNpjWZ

W ostatnich tygodniach konflikt pomiędzy przedstawicielami i obrońcami środowisk LGBT a ich przeciwnikami przybrał niespotykane dotąd w Polsce rozmiary. Czarę goryczy przelały wypowiedziane w trakcie kampanii słowa Andrzeja Dudy o tym, że "LGBT to nie ludzie, a ideologia". Władza od dłuższego już zresztą czasu próbuje wywołać w społeczeństwie wrażenie, że homoseksualiści są zagrożeniem dla "tradycyjnej, polskiej rodziny".

Po skandalicznych słowach Dudy przez kraj przeszła fala protestów w obronie godności osób nieheteronormatywnych, a sytuacja polskich gejów, lesbijek i osób transpłciowych odbiła się szerokim echem na świecie. W związku z coraz bardziej zagęszczającą się sytuacją w poniedziałek został opublikowany list 50 ambasadorów z wyrazami wsparcia dla wysiłku osób LGBT na rzecz "podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotyczących społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych". O powstaniu listu poinformowała za pośrednictwem Twittera ambasador Georgette Mosbacher.

bDgNpjXb

List ambasadorów ws. LGBT. Bartłomiej Sienkiewicz ostrzega

Prawa człowieka to nie ideologia - są one uniwersalne. 50 ambasadorów i przedstawicieli się z tym zgadza - napisała Amerykanka.

Uznajemy przyrodzoną i niezbywalną godność każdej jednostki, zgodnie z treścią Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - czytamy w liście. Szacunek dla tych fundamentalnych praw, zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej, jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans.

Ambasadorzy dodali, że aby to umożliwić, "a w szczególności aby bronić społeczności wymagających ochrony przed słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji".

bDgNpjXh

Na odpowiedź obrońców "rodzinnych wartości" nie trzeba było długo czekać. Europoseł PiS Joachim Brudziński udostępnił na swoim profilu tweeta Mosbacher, nie kryjąc swojego oburzenia działaniami ambasadorów.

My w Polsce również się zgadzamy - drwił. - Dlatego z nadzieją czekamy na kolejny list, tym razem w obronie mordowanych chrześcijan, zamykanych w więzieniach działaczy ProLife, wyrzucanych z pracy i prześladowanych ludzi cytujących Biblię, ludzi poddawanych wbrew swej woli eutanazji. Czekamy na Pani głos oraz pozostałych ambasadorów w sprawie agresji i nienawiści przedstawicieli środowisk LGBTI etc. wymierzonych w ludzi, którzy zgodnie z Polską konstytucją uważają, ze małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Czekamy na Pani głos w obronie ludzi pracujących w chrześcijańskich poradniach rodzinnych zmuszanych do oddawania sierot do adopcji parom homoseksualnym. Czekamy na głos oburzenia za odmowę obsługi w restauracjach prowadzonych przez aktywistów LGBT ludziom z krzyżem na piersi.

Swoje trzy grosze dodał również inny zdeklarowany homofob, Krzysztof Bosak. Lider Konfederacji przekonywał w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że mamy do czynienia z sytuacją "bezprecedensową", gdyż - jego zdaniem - w Polsce "nie dzieje się nic nadzwyczajnego", a dziesiątki dyplomatów "publicznie wywiera presję na Polskę".

Jesteśmy świadkami długookresowej tendencji narzucania Polsce obcego nam świata wartości - ocenił.

bDgNpjXi

Podkreślił też, że Polska jest "spadkobiercą organicznie rozwijającej się cywilizacji zachodniej, łacińskiej i europejskiej", natomiast sygnatariusze listu są - według niego - "spadkobiercami myśli nowej lewicy".

Przerażające?

bDgNpjXj
bDgNpjXC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(242)
nat
miesiąc temu
Nie przerażające ,tylko sama prawda. Brawo! Trzeba głośno przeciwstawiać się narzucaniu nam obcych wartości.
gosc
miesiąc temu
prawdę jej napisał to chrześcijanie są teraz prześladowani w życiu codziennym jak i w pracy ale takie rzeczy zamiatane są pod dywan a o LGBT piszą w każdym kraju i na każdej stronie ! !
Gosc
miesiąc temu
Nie popieram pis, ale brawo!
bDgNpjXD
Jprdl
miesiąc temu
I po co ona się tam pcha gdzie nie trzeba.Chyba dziąsła ja swędza.Niech się zajmie tym co trzeba a Polskę niech zostawi w spokoju.Bo nie jest obywatelka nasza .
Fuczini
miesiąc temu
───▄▀▀▀▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▄────── ───█▒▒░░░░░░░░░▒▒█─── ───█▒▒░░░░░░░░░▒▒█────── ───█▒▒░░░░░░░░░▒▒█─── ────█░░█░░░░░█░░█─────── ───█▒▒░░░░░░░░░▒▒█─── ─▄▄──█░░░▀█▀░░░█──▄▄──── ───█▒▒░░░░░░░░░▒▒█─── █░░█─▀▄░░░░░░░▄▀─█░░█─── ───█▒▒░░░░░░░░░▒▒█───
Najnowsze komentarze (242)
Jezus
4 tyg. temu
To i ja sie wypowiem za wszystkich chrześcijan, takie to modne teraz. Wstyd mi za krótkowzrocznych polityków siejących nienawiść względem mniejszości. Nie jest to katolickie podejście i my chrześcijanie sie ich wypieramy. Nawrócić sie jeszcze można, odnajdźcie w sobie miłość i pokorę.
Kinia
4 tyg. temu
Przestańcie już bić pianę i dajcie WSZYSTKIM POLAKOM RÓWNE PRAWA. Co to znaczy żeby jakakolwiek grupa Polaków była dyskryminowana we własnym kraju?!
ahoj!
4 tyg. temu
Nie wszyscy ambasadorzy!!@@!@
Jaha
4 tyg. temu
Tak, chrzescijanie gwałcący bezkarnie małe dzieci. Szkoda ze na to jest przyzwolenie i nic z tym nie robicie. Zalosne
koszmar
4 tyg. temu
To może od razu list w sprawie tych których zamordowali chrześcijanie. Wiara na pokaz
Myślący
4 tyg. temu
Zagosuję na PiS mimo tych ataków.
qwejqwueqw
4 tyg. temu
To teraz krótka lekcja historii: -w większość krajów zachodniej Europy kontakty homoseksualne były karane (do polowy XX wieku), w Polsce nigdy! -USA jest chyba pierwsze jeśli chodzi o łamanie praw człowieka (teraz ludzi POC czy kilkadziesiąt lat wcześniej głównie czarnych) także po prostu to jest żenujące, że takie kraje próbują wmówić Polsce (która nigdy nie miała kar śmierci za homoseksualizm!), że jest nietolerancyjna. Mam dość dyktatury LGBT+. Nie mam nic do homosekualisów i nie miałabym nic przeciwko aby zalegalizować im związki partnerskie i przyznać więcej praw. Ale to nie jest droga!
Aga
4 tyg. temu
Brawo Bosak
bDgNpjXv
Jezus
4 tyg. temu
Kościół dyskryminowany?! W Polsce gdzie zejdą jak paczki w maśle?! To w kościele właśnie zamiatanie pod dywan opanowali do perfekcji. Ludzie odchodzą od kościoła bo widza ich zakłamanie, politykowanie i dzielenie ludzi.
Biskup
4 tyg. temu
Macie dosyć gadania o LGBT?! Znacie geja czy lesbijkę i uważacie ich za zwykłych ludzi, moze kumpli?! Dajmy wreszcie RÓWNE prawa LGBT i będzie gites. Inne kraje dawno to zrobiły i rodziny sie nie rozpadły. Jak boisz sie ze przez geja rozwali sie twoja rodzina to raczej w tym małżeństwie jest problem a nie gdzie indziej. Płaca podatki to powinni mieć prawa jak my wszyscy
dyplomata
4 tyg. temu
TO ideologia marksistowska to fakt, raczej nie powiedziałbym że Bosak i Brudziński udeżyli w Mosbacher ale 50 ambasadorów pod przewodnictwem pani Żorżety uderzyło w suwerenny kraj, gdyby nasz ambasador pouczał niemców lub amerykanów to nie wróżyłbym mu długiego stażu na placówce
ola
4 tyg. temu
"Prawaczlowieka to nie ideologia- sa uniwersalne" powiedziala ambasador kraju, w ktorym dzieci zamyka sie w klatkach...Boze, widzisz i nie grzmisz.....
Asss
4 tyg. temu
Brawo Panie Bosak !
gosc
4 tyg. temu
oni moga robic co chca, a inni ludzie nic?chore
...
Następna strona
bDgNpjXX