Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Anna Kalczyńska robi selfie w korku i... narzeka na ruch. Internauci: "Słyszała pani o tramwaju?"

160
Podziel się:

Anna Kalczyńska stała w korku w warszawskich Alejach Jerozolimskich, które mają być zwężone. "Czy pomysły można konsultować?" - zatweetowała z jezdni do Rafała Trzaskowskiego.

Anna Kalczyńska robi selfie w korku i... narzeka na ruch. Internauci: "Słyszała pani o tramwaju?"
Anna Kalczyńska narzeka na korki w Warszawie (East News, Twitter)

Od kilku tygodni warszawscy kierowcy zżymają się na projekt stołecznego ratusza, który zakłada dogłębną przebudowę Alej Jerozolimskich. Remont drogi będzie związany z przebudową kolejowej trasy średnicowej, a władze miasta zakładają wiele zmian, głównie uderzających w kierowców. Aleje Jerozolimskie mają być podobne do przebudowanej ulicy Świętokrzyskiej: więcej zieleni, szersze chodniki i ścieżki rowerowe, a tym samym - węższe pasy drogowe, którymi poruszają się samochody.

Jak można się domyślać, projekt budzi kontrowersje, bo Aleje Jerozolimskie są zakorkowane notorycznie, a ich zwężenie sprawy nie ułatwi. Ratusz tłumaczy, że zawsze można korzystać ze zbiorowej komunikacji miejskiej. Nie wpadła chyba na to Anna Kalczyńska, która prosto z korka zatweetowała do Rafała Trzaskowskiego, wyrażając swoje oburzenie.

Zobacz także: Jak zatrzymać wzrost opłat za śmieci? "Wyślę pismo o zaopiniowanie propozycji prezydenta Trzaskowskiego"

Przepraszam - czy można oprotestować pomysł transformacji Alej Jerozolimskich? Czy pomysły można konsultować? #ratusz @trzaskowski_ gdzie niby mają podziać się Ci wszyscy, którzy o 17.30 próbują przebić się przez centrum? Podróżni z bagażami z dworca? - pożaliła się na Twitterze.

Cóż, jakoś nikt się nad Kalczyńską specjalnie nie ulitował: internauci słusznie zauważyli, że przecież zawsze można wsiąść w kolejkę, metro, tramwaj czy autobus. Akurat Aleje Jerozolimskie są obudowane wszystkimi rodzajami komunikacji miejskiej.

Tramwaj, autobus na buspasie, metro, kolej, rower, nogi, hulajnoga, taxi. Nawet skuter można wypożyczyć albo samochód elektryczny i korzystać z buspasów. Pozdrawiam.; Pani redaktor z plebsem nie będzie jeździć. A potem w okresie jesień-zima będzie stękanie o smogu na wizji; Autobusy, tramwaje, metro, rowery. Opcji jest wiele. Nie trzeba jechać pojazdem, który w przeliczeniu na jednego mieszkańca potrzebuje nieproporcjonalnie dużo więcej miejsca. Cieszę się, że pomogłem - to tylko kilka z komentarzy pod wpisem Kalczyńskiej.

Jan Śpiewak napisał lakoniczne "xD" (xD - to nasz komentarz), a ktoś przywołał przykład Małgorzaty Rozenek i jej pamiętnej przejażdżki tramwajem: Małgorzata Rozenek poruszona wycieczką tramwajem. "Byłam zszokowana, jak dobrze wygląda komunikacja miejska"

Jak sądzicie, kiedy celebryci ostatni raz widzieli bilet do metra? Może TVN powinien zrobić o tym program? W końcu nikt nie widzi problemu w pokazywaniu, jak celebryci "opiekują się" osobami z niepełnosprawnością. Przygody w komunikacji miejskiej byłyby chyba mniej szkodliwe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(160)
EKO
2 lata temu
A potem apele do plebsu o dbanie o ekologie i ratowanie planety
Helena
2 lata temu
Śmieszą mnie ludzie którzy stoją w korku i na narzekają na niego. TO WY TEN KOREK TWORZYCIE! 🤦‍♀️
Leya
2 lata temu
Następne oderwane od rzeczywistości bananowe dziecko 🙄
Gość
2 lata temu
Celebryci podróżujący komunikacją publiczną :D to by się oglądało!
Aga
2 lata temu
Mieszkałam w Holandii (Rotterdam) a teraz mieszkam w Anglii (Londyn). Tu normalnością jest, ze ludzie (również ci bogatsi i celebryci) korzystają z transportu miejskiego. Pani Anno, proszę zmienić swoje nowobogackie podejście i zachowywać się jak przyzwoity człowiek.
Najnowsze komentarze (160)
Karol
2 lata temu
Nie ma to jak narzekać na korki samemu je generując ;) Sam korków nie lubię dlatego po mieście jeżdżę piaggio mp3. Polecam, nie trzeba stać w korkach tylko się je omija.
Jr.
2 lata temu
Kiedyś uważałem ją a fajną mądrą babkę … a im dłużej siedzi w tym ddtvn tym bardziej głupieje … No i ta inteligentna fota - komplet 🙈
Amsterdam
2 lata temu
Wywalić auta z wielkich miast
Rower leśny
2 lata temu
Stój i wdychaj spaliny babo hehehehe
Wika
2 lata temu
Klasizm czyli Pani Kalczynska nie będzie z plebsem jeździć....proszę zejść na ziemię. Obraża Pani w ten sposób naprawdę wielu telewidzów. Takie szerokie al. Jerozolimskie to interes tych, którzy jeżdżą samochodami. Rozumiem, że wiele osób musi, bo nie ma wyboru (no weź dojedz szybko z takiego Slupna za Markami) Ale może upomnieni się Pani o nowe linie kolejowe z podwarszawskich miejscowości? Od 30 lat nie zbudowano ani kilometra. Gwarantuje, że nikt nie napisze o Pani złego słowa!
MAT
2 lata temu
Projektują i budują bez ładu i składu. Np. Al. Polski Walczącej kosztowała ok. 40 mln., ma buspasy i jeden autobus jeżdżący co 15 minut i to nie w kierunku centrum. Nie ma autobusów to ludzie jeżdżą autami. Najpierw niech Rafałek ogarnie takie kurioza, a dopiero później rozważa zwężenie ulic.
BTS
2 lata temu
Ona powinna jeździć bryczką zaprzężoną w cztery zaprzyjaźnione z nią koniki!
Trochę prawdy
2 lata temu
Włodarze większych miast nie liczą się z ludźmi, z dnia na dzień zamykają ulice bez objazdu i gówno ich obchodzi jak dojadę do pracy
Max
2 lata temu
Niech wreszcie Rafalala zniknie z urzędu, mistrz palety jeszcze nie zrobił nic pozytywnego dla mieszkańców.
gość
2 lata temu
Zasuwaj z buta, albo Trzaskowski na plecach przeniesie cię. Zapytaj Rozenkową, podpowie ci, że jest takie coś, jak komunikacja miejska, ona była zachwycona, jak zobaczyła tramwaj.
Wika
2 lata temu
Trochę to mało rozsądne i bez wyczucia....ciekawa j3stem ilu widzów DDR TVN jeździ metrem bo musi....
darek
2 lata temu
zawezon eulice jednopasmowe blokuja karetki, bo nie ma gdzie zjechac. Mamy to w Poznaniu. Bravo Trzask
darek
2 lata temu
zawezone ulice jednopasmowe blokuja skutecznie karetki, bo nie ma gdzie zjechać. mamy to w Poznaniu jest suer jak karetka stoi w korku
hahaha
2 lata temu
brawo, niech sobie podziękuje, sama sobie takich wybrała w wyborach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie