Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tak wygląda wielka posiadłość scjentologów w Kalifornii (ZDJĘCIA)

90
Podziel się:

Na środku znajduje się koło, w którym, według członków sekty, objawi się kiedyś założyciel "kościoła". L. Ron Hubbard straszył żonę poćwiartowaniem własnego dziecka...

Tak wygląda wielka posiadłość scjentologów w Kalifornii (ZDJĘCIA)

Ponad rok temu media w Stanach Zjednoczonych opublikowały głośny wywiad, jakiego udzieliła aktorka Leah Remini, wieloletnia członkini "kościoła" scjentologicznego. Kobieta ujawniła, że najpopularniejsi scjentolodzy są uzależnieni od sekty, która gwarantuje im luksusowe życie i kolejne angaże w filmach. Najlepszym przykładem ma być Tom Cruise, "najważniejszy symbol" scjentologów. Przypomnijmy: Aktorka demaskuje scjentologów: "Krytykując Toma, krytykujesz ich wszystkich! Jesteś ZŁEM!"

Scjentolodzy to jedna z najbogatszych i najbardziej niebezpiecznych sekt na świecie, a siłę rozgłosu dali im m.in. John Travolta, Priscilla Presley czy Will Smith, którzy łożą na organizację miliony. O tym, jak potężni są wyznawcy "kościoła" scjentologicznego, świadczy między innymi ich główna siedziba mieszcząca się na kalifornijskim ranczu Creston.

Posiadłość kupił założyciel Kościoła Scjentologicznego, były pisarz science-fiction L. Ron Hubbard. Gdy stał się multimilionerem, postanowił kupić 160-hektarowy ośrodek wypoczynkowy i przekształcił go w centrum scjentologów. Aby nie wzbudzać ciekawości okolicznych mieszkańców, posiadłość miała być gospodarstwem rolnym i hodowlą koni. Hubbard zainwestował w konie ponad milion dolarów, bo nie chciał by ktokolwiek dowiedział się o jego działalności. W rzeczywistości była to przykrywka dla wyznawców nowego kościoła - zdradził jeden z byłych scjentologów.

Przez dziesięciolecia kalifornijska twierdza była pilnie strzeżona przed mediami, a po śmierci jej założyciela nie wiadomo było, co się w niej dzieje. Nowy guru sekty David Miscavige postanowił zachować posiadłość na cześć założyciela scjentologii. Na ogromnym terenie znajdują się pałace w stylu szkockim, baseny, drogi, kościół, tor wyścigowy, studia telewizyjne. Cały teren naszpikowany jest czujnikami ruchu i kamerami. W środku twierdzy znajduje się wielkie koło, które pierwotnie miało być przeznaczone na wybieg dla koni. W rzeczywistości służyło do karania osób, które nie chciały się podporządkować zasadom scjentologii. Każdy, kto "popełnił przestępstwo przeciwko kościołowi" musiał chodzić dookoła przez wiele godzin bez jedzenia i wody. Według niektórych wyznawców, Tom Cruise i John Travolta przyjeżdżają tu kilka razy do roku, aby odbywać kilkudniowe "rekolekcje".

Gdy L. Ron Hubbard zmarł w 1986 roku po udarze mózgu, nowo wybrany lider kościoła scjentologicznego musiał zmierzyć się z ogromnymi długami oraz FBI, którzy ścigali go za miliony niezapłaconych podatków. Mimo to zdecydował się zachować ogromną posiadłość. Scjentolodzy wierzą, że Hubbard wróci kiedyś do Creston. W tym celu pośrodku toru, gdzie znajduje się wieża strażnicza, wyryto w ziemi symbol kościoła.

Miejsce na torze wyścigowym to droga dla ducha naszego założyciela, aby znalazł drogę do miejsca, do którego należy - stwierdził obecny lider "kościoła", David Miscavige.

Prywatnie Hubbard uważany był za schizofrenika i paranoika. W napadach wściekłości katował swoje kolejne żony. Jedną z nich straszył w liście, że ich dziecko zabił, poćwiartował, a kawałki wrzucił do rzeki. Potem, kiedy zdobył już sławę i wielkie pieniądze, znęcał się nad swoimi "uczniami". Kupił trzy statki, które pływały po całym świecie z uczniami jako załogą. Tych, którzy popełnili jakieś wykroczenie, kazał wyrzucać za burtę (potem ich wyławiano).

Ludzi, którzy występują przeciwko "kościołowi", spotykają szykany, a obecni członkowie sekty są szantażowani. David Miscavige powiedział kiedyś, że John Travolta "to ciota". Ujawnimy to, gdy będzie trzeba - dodał.

Szacuje się, że dziś na świecie żyje nawet 12 milionów (!) wyznawców scjentologii.

Ron Hubbard, założyciel Kościoła Scjentologicznego:

Zobacz także: Szczuka starła się z Terlikowskim i wyszła ze studia
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(90)
Gość
6 lat temu
Ci ludzie są chorzy!!
Ja
6 lat temu
Jak są durni, to dają. U nas też płacą Rydzykowi.
Gość
6 lat temu
Chorzy ludzie, manipulatorzy wykorzystujący słabość ludzkiej psychiki oraz poczucie bezsensu życia u bogatych celebrytów.
gość
6 lat temu
Przypomina znaną posiadłość z Torunia.
Gość
6 lat temu
Jak to sie dzieje ze aktor wyksztalcony czlowiek wielu ról idzie w takie coś... Sekta i wyciaganie kasy
Najnowsze komentarze (90)
gość
4 lata temu
AKOSCIOL W POLSCE TO NIE SEKTA
stan zolwiki
6 lat temu
Poniedziałek i Środa - najgorsze... zolwiki.blog.pl/?s=%C5%9Broda
gość
6 lat temu
Jeden chodzi do koscioła katolickiego inny do sciento! Każdy robi co chce, no nie!
PERLICE
6 lat temu
Prawda jest taka, że każda religia to SEKTA! Katolicyzm również. Wasze oburzanie świadczy tylko o hipokryzji!
gość
6 lat temu
u nich jest to a u nas Rydzy !
gość
6 lat temu
Jak tam międzygalaktyczny mors ? Przyleci ?
gość
6 lat temu
gdzie te Zamki szkockie??????
gość
6 lat temu
komu zależy na istnieniu takich sekt? Wystarczy zabronić i koniec z nimi. Proste, prawda?
Gość
6 lat temu
Wielka mi sensacja. Każde wyznanie jest śmieszne, nierealne. Kościół katolicki ma bez porównania gorsza historie.
gość
6 lat temu
12 mln. Puk,puk!
gość
6 lat temu
Hillary stara wiedzma uprawia czary wicca, wudu i jest satanistką, zgwałciła Kathy O'Brien gdy tamta była dzieckiem Hillary Clinton Child Rape Victim Speaks Out
gość
6 lat temu
Elity USA ale i w Europie urządzają satanistyczne obrzędy i nazywają to sztuką patrz Marina Abramovic "Spirit Cooking"
gość
6 lat temu
Rysopis doradcy Hillary i Obamy - John Podesta i Tony Podesta odpowiadają rysopisom porywaczy Madeleine McCain
gość
6 lat temu
Fundacja Hillary C niby miała pomagać dzieciom z biednych krajów a porywała je na handel dla zwyrodniałych zboczeńców, ktorzy je zabijali, SATANIŚCI zabili tez wielu dziennikarzy którzy badali ta fundację,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie