Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tak wygląda wielka posiadłość scjentologów w Kalifornii (ZDJĘCIA)

90
Podziel się

Na środku znajduje się koło, w którym, według członków sekty, objawi się kiedyś założyciel "kościoła". L. Ron Hubbard straszył żonę poćwiartowaniem własnego dziecka...

Tak wygląda wielka posiadłość scjentologów w Kalifornii (ZDJĘCIA)
bErXvoad

Ponad rok temu media w Stanach Zjednoczonych opublikowały głośny wywiad, jakiego udzieliła aktorka Leah Remini, wieloletnia członkini "kościoła" scjentologicznego. Kobieta ujawniła, że najpopularniejsi scjentolodzy są uzależnieni od sekty, która gwarantuje im luksusowe życie i kolejne angaże w filmach. Najlepszym przykładem ma być Tom Cruise, "najważniejszy symbol" scjentologów. Przypomnijmy: Aktorka demaskuje scjentologów: "Krytykując Toma, krytykujesz ich wszystkich! Jesteś ZŁEM!"

Scjentolodzy to jedna z najbogatszych i najbardziej niebezpiecznych sekt na świecie, a siłę rozgłosu dali im m.in. John Travolta, Priscilla Presley czy Will Smith, którzy łożą na organizację miliony. O tym, jak potężni są wyznawcy "kościoła" scjentologicznego, świadczy między innymi ich główna siedziba mieszcząca się na kalifornijskim ranczu Creston.

Posiadłość kupił założyciel Kościoła Scjentologicznego, były pisarz science-fiction L. Ron Hubbard. Gdy stał się multimilionerem, postanowił kupić 160-hektarowy ośrodek wypoczynkowy i przekształcił go w centrum scjentologów. Aby nie wzbudzać ciekawości okolicznych mieszkańców, posiadłość miała być gospodarstwem rolnym i hodowlą koni. Hubbard zainwestował w konie ponad milion dolarów, bo nie chciał by ktokolwiek dowiedział się o jego działalności. W rzeczywistości była to przykrywka dla wyznawców nowego kościoła - zdradził jeden z byłych scjentologów.

bErXvoaf

Przez dziesięciolecia kalifornijska twierdza była pilnie strzeżona przed mediami, a po śmierci jej założyciela nie wiadomo było, co się w niej dzieje. Nowy guru sekty David Miscavige postanowił zachować posiadłość na cześć założyciela scjentologii. Na ogromnym terenie znajdują się pałace w stylu szkockim, baseny, drogi, kościół, tor wyścigowy, studia telewizyjne. Cały teren naszpikowany jest czujnikami ruchu i kamerami. W środku twierdzy znajduje się wielkie koło, które pierwotnie miało być przeznaczone na wybieg dla koni. W rzeczywistości służyło do karania osób, które nie chciały się podporządkować zasadom scjentologii. Każdy, kto "popełnił przestępstwo przeciwko kościołowi" musiał chodzić dookoła przez wiele godzin bez jedzenia i wody. Według niektórych wyznawców, Tom Cruise i John Travolta przyjeżdżają tu kilka razy do roku, aby odbywać kilkudniowe "rekolekcje".

Gdy L. Ron Hubbard zmarł w 1986 roku po udarze mózgu, nowo wybrany lider kościoła scjentologicznego musiał zmierzyć się z ogromnymi długami oraz FBI, którzy ścigali go za miliony niezapłaconych podatków. Mimo to zdecydował się zachować ogromną posiadłość. Scjentolodzy wierzą, że Hubbard wróci kiedyś do Creston. W tym celu pośrodku toru, gdzie znajduje się wieża strażnicza, wyryto w ziemi symbol kościoła.

Miejsce na torze wyścigowym to droga dla ducha naszego założyciela, aby znalazł drogę do miejsca, do którego należy - stwierdził obecny lider "kościoła", David Miscavige.

Prywatnie Hubbard uważany był za schizofrenika i paranoika. W napadach wściekłości katował swoje kolejne żony. Jedną z nich straszył w liście, że ich dziecko zabił, poćwiartował, a kawałki wrzucił do rzeki. Potem, kiedy zdobył już sławę i wielkie pieniądze, znęcał się nad swoimi "uczniami". Kupił trzy statki, które pływały po całym świecie z uczniami jako załogą. Tych, którzy popełnili jakieś wykroczenie, kazał wyrzucać za burtę (potem ich wyławiano).

bErXvoal

Ludzi, którzy występują przeciwko "kościołowi", spotykają szykany, a obecni członkowie sekty są szantażowani. David Miscavige powiedział kiedyś, że John Travolta "to ciota". Ujawnimy to, gdy będzie trzeba - dodał.

Szacuje się, że dziś na świecie żyje nawet 12 milionów (!) wyznawców scjentologii.

bErXvoam
bErXvoan
bErXvoao

Ron Hubbard, założyciel Kościoła Scjentologicznego:

Zobacz także: Szczuka starła się z Terlikowskim i wyszła ze studia
Zobacz także: Zobacz też:
bErXvoaG
KOMENTARZE
(90)
Gość
5 lata temu
Ci ludzie są chorzy!!
Ja
5 lata temu
Jak są durni, to dają. U nas też płacą Rydzykowi.
Gość
5 lata temu
Chorzy ludzie, manipulatorzy wykorzystujący słabość ludzkiej psychiki oraz poczucie bezsensu życia u bogatych celebrytów.
bErXvoaH
gość
5 lata temu
Przypomina znaną posiadłość z Torunia.
Gość
5 lata temu
Jak to sie dzieje ze aktor wyksztalcony czlowiek wielu ról idzie w takie coś... Sekta i wyciaganie kasy
Najnowsze komentarze (90)
gość
2 lata temu
AKOSCIOL W POLSCE TO NIE SEKTA
stan zolwiki
5 lata temu
Poniedziałek i Środa - najgorsze... zolwiki.blog.pl/?s=%C5%9Broda
gość
5 lata temu
Jeden chodzi do koscioła katolickiego inny do sciento! Każdy robi co chce, no nie!
PERLICE
5 lata temu
Prawda jest taka, że każda religia to SEKTA! Katolicyzm również. Wasze oburzanie świadczy tylko o hipokryzji!
gość
5 lata temu
u nich jest to a u nas Rydzy !
gość
5 lata temu
Jak tam międzygalaktyczny mors ? Przyleci ?
gość
5 lata temu
gdzie te Zamki szkockie??????
gość
5 lata temu
komu zależy na istnieniu takich sekt? Wystarczy zabronić i koniec z nimi. Proste, prawda?
bErXvoaz
Gość
5 lata temu
Wielka mi sensacja. Każde wyznanie jest śmieszne, nierealne. Kościół katolicki ma bez porównania gorsza historie.
gość
5 lata temu
12 mln. Puk,puk!
gość
5 lata temu
Hillary stara wiedzma uprawia czary wicca, wudu i jest satanistką, zgwałciła Kathy O'Brien gdy tamta była dzieckiem Hillary Clinton Child Rape Victim Speaks Out
gość
5 lata temu
Elity USA ale i w Europie urządzają satanistyczne obrzędy i nazywają to sztuką patrz Marina Abramovic "Spirit Cooking"
gość
5 lata temu
Rysopis doradcy Hillary i Obamy - John Podesta i Tony Podesta odpowiadają rysopisom porywaczy Madeleine McCain
gość
5 lata temu
Fundacja Hillary C niby miała pomagać dzieciom z biednych krajów a porywała je na handel dla zwyrodniałych zboczeńców, ktorzy je zabijali, SATANIŚCI zabili tez wielu dziennikarzy którzy badali ta fundację,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bErXvobs
bErXvobt
bErXvobu
bErXvobv
bErXvobw
bErXvobb