Trwa ładowanie...
Przejdź na

Była posłanka Nowoczesnej atakuje Petru: "Zostawiłam małe dzieci, żeby jechać do Sejmu, a lider wyskoczył sobie na Maderę"

112
Podziel się:

37-letnia Joanna Augustynowska zarzuca Ryszardowi, że "praca w sejmie przesadnie go nie interesuje". Zamiast tego woli brylować w mediach.

Była posłanka Nowoczesnej atakuje Petru: "Zostawiłam małe dzieci, żeby jechać do Sejmu, a lider wyskoczył sobie na Maderę"

Joanna Augustynowska na początku kwietnia postanowiła opuścić szeregi Nowoczesnej i razem z trójką polityków Martą Golbik, Grzegorzem Furgo i Michałem Stasińskim przeszła do Platformy Obywatelskiej. Była posłanka partii otwarcie twierdzi, że nie podobało jej się kierownictwo i pomysły Ryszarda Petru. Choć litościwie nie wypowiadała się na temat relacji jakie łączą szefa partii i Joannę Schmidt, to nie ukrywa, że "była wściekła" po ujawnieniu przez media ich wspólnej sylwestrowej podróży na Maderę.

Sama zostawiłam na święta małe dzieci, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i zaraz po Nowym Roku, żeby jechać do Sejmu na dyżur, a w tym czasie lider wyskoczył sobie na Maderę - wścieka się posłanka w rozmowie z tygodnikiem Wprost. Dodaje, że ta wpadka "mocno podcięła jej skrzydła".

Augustynowska oskarżyła też byłą partyjną koleżankę, Katarzynę Lubnauer, że przywłaszczyła sobie wszystkie jej pomysły dotyczące polityki społecznej. Jednak najwięcej żalu ma do Petru, któremu zarzuca, że "praca w sejmie przesadnie go nie interesuje", bo od niej woli brylowanie w mediach. Z jej opowieści wyłania się obraz partii niemającej żadnych ciekawych pomysłów, nie podejmującej demokratycznych decyzji i bezkrytycznie wspierającej lidera, który regularnie zalicza wpadkę za wpadką.

Wszyscy wiedzą, że Ryszard coś chlapnie, na przykład gdy dociśnie go dziennikarz - tłumaczy. I te chlapnięcia wyznaczały nasze działania.

Jako przykład podaje pomysł rzucony przez Petru w jednym z wywiadów, o tym, że Nowoczesna przeprowadzi prawybory, które wyłonią kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia.

Potem to my dostaliśmy zadanie, aby te prawybory zorganizować i to tak, żeby wygrała określona osoba - zarzuca posłanka kierownictwu partii.

Augustynowska nie wróży Nowoczesnej sukcesu. Według niej, politycy będą z partii stopniowo odchodzić, bo zachowanie Petru "zraża do polityki".

Wiem, że kilka osób rozważa odejście. A wielu po tych doświadczeniach zraziło się do polityki - podsumowuje posłanka.

Zobacz także: Ryszard Petru o wygranej Donalda Tuska: to pokazuje osamotnienie PiS w Europie
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(112)
Meg
5 lata temu
Nieuk z tego Petru. Tylko seks wyjazdy mu w głowie
Gość
5 lata temu
Mandat oddaj a nie sobie przechodzisz cwaniaro
Gość
5 lata temu
Ryszard Lwie Serce
Diva
5 lata temu
Dobrej nocki wszystkim Pudelkowiczom:)wystarczy na dzis Pudelka.
Gość
5 lata temu
Coś późno zauważyli, że nowoczesna ma słabe szanse na przetrwanie
Najnowsze komentarze (112)
smok
5 lata temu
Rychuj
Gość
5 lata temu
Ja pierwszy raz zobaczyłam I usłyszałam Petru to wiedziałam ze jest opłacany I do d**y się nadający. Teraz się obudziła? Szkoda dzieci wszystkie posłanki z nowoczenej wariuja na widok pajaca
gość
5 lata temu
seksturysta ;D
gość
5 lata temu
Z tratwy wskoczyła na Tytanika.
gość
5 lata temu
Ją też pieprzył na 100% !
gość
5 lata temu
Po to jednak największa klasa.Nigdy nie lubiłam Nowoczesnej.A zwłaszcza ichnich kobiet noi Petru o nie.
gość
5 lata temu
taka z ciebie matka
UJsweek LiS
5 lata temu
Kolejna co zostawia dzieci w święta by udawać zatroskaną o los demokracji w Polsce .Już jej PO prostu nie przeszkadza pobieranie pensji i diety poselskiej z niby nie legalnego budżetu ???? Koryto wam się marzy przybłędy
gość
5 lata temu
ta pani mnie nie przekonuje, nie chciałabym z nią pracować...
Jerry
5 lata temu
Przeciez to nie wina Petru, ze jest i*****a.
miściak
5 lata temu
Rozgoryczenie porzuconej kobiety jest bezcenne.
gość
5 lata temu
nowoczesna to dno
gość
5 lata temu
Bez Petru byłoby nudno i nie to samo.A zostawić dzieci, to błąd.Potem nie wybaczą.
Gość
5 lata temu
Po zdjęciach widać że sama ma na niego chęci 😁😁
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie