Środa 06.12.2017 15:45

Spacey molestował aktora na planie "Podejrzanych"? "Na dwa dni przerwano zdjęcia"

Kevin Spacey molestowanie seksualne Gabriel Byrne

Spacey molestował aktora na planie "Podejrzanych"? "Na dwa dni przerwano zdjęcia"

Dwa miesiące temu w Hollywood wybuchł skandal wokół jednego z najbardziej znanych producentów flmowych, Harveya Weinsteina, który miał wielokrotnie dopuszczać się molestowania seksualnego wobec aktorek i współpracownic. Afera pociągnęła za sobą lawinę oskarżeń i zaowocowała akcją #metoo oraz zwróciła uwagę na problem przemocy seksualnej, nie tylko w Hollywood.

Na fali burzliwej dyskusji o molestowaniu, na jaw wypłynęły także brudne sekrety z życia innych wysoko postawionych mężczyzn z show biznesu. Pracę stracił m.in. znany fotograf Terry Richardson, a o molestowanie oskarżono m.in. Dustina Hoffmana, Charliego Sheena, Louisa C.K. oraz Johna Travoltę. Afera zakończyła także karierę Kevina Spacey'ego, który dotąd był cenionym aktorem, znanym w ostatnich latach szczególnie ze znakomitej roli Franka Underwooda w House of Cards. Po tym jak mało znany amerykański aktor, Anthony Rapp oskarżył Kevina o to, że próbował go uwieść, gdy ten miał 14 lat, Spacey dokonał coming outu i został zwolniony z obsady serialu.

Aktor w oficjalnych oświadczeniach przepraszał swoją ofiarę, bagatelizując sprawę i nazywając swoje zachowanie "pijackim wybrykiem". Próbował też tłumaczyć się trudnym dzieciństwem i tym, że miał "ojca nazistę, który gwałcił jego brata". Wkrótce jednak media obiegły wyznania kolejnych poszkodowanych przez Spacey'ego i środowisko całkowicie odwróciło się od aktora.

Przypomnijmy: Brytyjskie media dotarły do NOWEJ OFIARY Spaceya! "To było traumatyczne"

Kevin Spacey został oskarżony o molestowanie przez członków ekipy "House of Cards"!

Okazuje się, ze wbrew temu co twierdzi Spacey, sytuacje w których dopuszczał się przemocy seksualnej mogły być o wiele częstsze.

Irlandzki aktor Gabriel Byrne wspomina, że w 1995 roku, na planie filmu Podejrzani, w którym występował wraz ze Spacey'em wydarzył się podobny "incydent", który wstrząsnął produkcją. Byrne twierdzi, że z powodu tego, że Spacey został "oskarżony o niewłaściwe zachowanie seksualne wobec młodszego aktora", na dwa dni wstrzymano całkowicie prace na planie.

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, jak poważny był ten akt przemocy - mówi Byrne w rozmowie z Sunday Times. Nikt naprawdę nie rozumiał powagi tej sytuacji.

Jak mówi Byrne, musiało minąć wiele lat zanim on i jego współpracownicy odkryli prawdziwą przyczynę przerwania zdjęć do Podejrzanych.

Dopiero po latach zaczęliśmy rozumieć, że filmowanie przerwano z konkretnego powodu, a było nim niewłaściwe zachowanie seksualne Spacey'ego - tłumaczy.

Zapytany, czy słyszał wcześniej jakieś niepokojące doniesienia o Weinsteinie Byrne przyznaje, że od dawna słyszał "pewne plotki", ale nie wiedział, jak zareagować.

Słyszałem coś raz lub dwa razy od dwóch bardzo znanych aktorek, ale z takimi plotkami jest problem, bo jeśli to nieprawda, to okropne, a jeśli to prawda, to nie można powiedzieć: "Cóż, nie było mnie tam, drzwi były zamknięte, nie wiem co się wydarzyło, słyszałem tylko jakieś historie". Rzecz w tym, że ani ja, ani inni nie zdawaliśmy sobie sprawy, jaka była rzeczywista skala tej przemocy - broni się Byrne.

Czy to jednak tłumaczy zmowę milczenia, dzięki której przez lata Weinstein i jemu podobni mogli czuć się całkowicie bezkarni?

Molestował córki, teraz miał się zaopiekować osieroconymi wnuczkami

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (69)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 69
Odpowiedz
12 37
zgłoś
Gość 06.12.2017 15:46
Mnie ta menda molestowała przez miesiąc i się nie skarze.
Odpowiedz
32 15
zgłoś
gość 06.12.2017 15:46
Nie promujcie dewiantów.
Odpowiedz
20 30
zgłoś
gość 06.12.2017 15:46
Lecę do sąsiadki na numerek piętro niżej. Życzę miłego dnia.
Odpowiedz
56 14
zgłoś
gość 06.12.2017 15:46
dziad jeden
Odpowiedz
88 9
zgłoś
Gość 06.12.2017 15:47
Masakra co się dzieje na tym świecie
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 69