Poniedziałek 23.04.2018

Światowy Dzień Książki: Oto książki celebrytów, na które (NIE)CZEKAMY (ZDJĘCIA)

Światowy Dzień Książki Kuba Wojewódzki Angelika Mucha Marta Kaczyńska Filip Chajzer Anna Głogowska Karolina Szostak Doda Deynn Anna Lewandowska

23 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data nie jest przypadkowa - to właśnie na ten dzień przypada rocznica urodzin lub śmierci wielu wybitnych pisarzy. Święto jest organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Na skalę światową zainicjowano je w 1995 roku, na wniosek rządu Hiszpanii, w której było obchodzone już od 1926 roku. Dziś Dzień Książki świętowany jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

To szczególna data dla wszystkich miłośników literatury, a także wydawnictw, księgarń oraz oczywiście autorów, a tych nie brakuje na przykład w polskim show biznesie. Płodni twórczo celebryci uczą m.in. co i jak jeść, jak być dobrą matką, jak schudnąć, jak ćwiczyć, a nawet jak zrobić idealne selfie. Co prawda ich "dzieła" najczęściej bardziej nadają się do kosza z przecenami w dyskoncie niż do listy nominowanych do nagrody Nike, ale i tak nie zniechęca ich to do popełniania kolejnych tomów.

Zobacz: Nie tylko Deynn: 14 NAJGORSZYCH KSIĄŻEK polskich "gwiazd Internetu"

Z okazji Dnia Książki Pudelek pokusił się o stworzenie subiektywnej listy książek, których nie chcielibyśmy zobaczyć na półkach w księgarniach, ani nigdzie indziej. Gdyby jednak kiedyś powstały, nie będziemy specjalnie zaskoczeni.

Zobaczcie nasze propozycje - której z nich najbardziej nie chcielibyście przeczytać?

« Poprzednie 1/14

Książki, których (nie)chcielibyśmy przeczytać

2Książki, których (nie)chcielibyśmy przeczytać