Piątek 28.09.2018 22:00

Antek Królikowski nie zagra młodego Zenka? Wybór padł na kogoś innego...

Antoni Królikowski Zenon Martyniuk Zenek Martyniuk Katarzyna Jungowska

Antek Królikowski nie zagra młodego Zenka? Wybór padł na kogoś innego...

Rok temu córka Grażyny Szapołowskiej, reżyserka Katarzyna Jungowska ogłosiła, że rozpoczyna prace nad filmem o Zenonie Martyniuku. Będzie to fabularyzowana biografia lidera zespołu Akcent, w której pojawią się także autentyczne materiały z jego koncertów i wywiadów. Napisania scenariusza podjęła się Ilona Łepkowska. W postać artysty w czasach współczesnych wcieli się prawdopodobnie sam Martyniuk.

Trzeba jednak znaleźć kogoś, kto zagra młodego Zenka. Początkowo wydawało się, że walka rozegra się między Dawidem Ogrodnikiem i Piotrem Głowackim. Niezbędne doświadczenie w zakresie stylistyki tego nurtu muzycznego zdobyli na planie filmu Disco-Polo Macieja Bochniaka. Po premierze obaj przyznali, że inspirowali się właśnie Zenkiem.

Kilka dni temu media zaczęły spekulować, że wybór padł na Antka Królikowskiego. Miało przeważyć jego doświadczenie w zakresie filmów biograficznych. No bo skoro zagrał Eugeniusza Bodo, to niby czemu nie miałby zagrać młodego Martyniuka?

Na szczęście Króilkowski, w przeciwieństwie do producentów, zdaje sobie sprawę, że młody Bodo i młody Martyniuk to jednak nie to samo i postanowił przygotować się do roli… stojąc pod sceną.

Stał pod sceną i uważnie przyglądał się Zenkowi - ujawnia znajomy Antka, poruszony jego profesjonalizmem. Obserwował, jak gwiazdor zachowuje się podczas rozmowy, jak porusza się na scenie. Potem chodził za nim jak cień, żeby zobaczyć, jaki Zenek ma kontakt z fanami.

Podrobienie unikatowej barwy głosu Martyniuka z pewnością nie będzie łatwe. Sam Martyniuk wolałby, żeby Antek nawet nie próbował.

Jest muzykalny, ale nie chciałbym, żeby mnie naśladował, bo wtedy efekt może wyjść komiczny, a postać przerysowana - tłumaczył w Super Expressie. Sam służę wszystkimi aranżacjami oraz radą za każdym razem, kiedy to będzie konieczne, bo zarrówno mnie jak i produkcji zależy, żeby wszystko było realne. Śpiewaliśmy trochę w garderobie. Antek znał moje piosenki i z tego, co wiem, disco polo nie jest mu obce, więc jak się dobrze przygotuje do roli, to da radę.

Niestety najprawdopodobniej w ogóle nie będzie musiał być poddany takiej próbie. Przedstawicielka agencji aktorskiej con-tact w rozmowie z film.wp.pl zaprzeczyła, jakoby Królikowski miał pojawić się w tej roli.

Żałujecie?

 

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (165)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 165
Odpowiedz
410 25
zgłoś
Gość 28.09.2018 22:01
Siatkarze w półfinale Mistrzostw Świata!!!👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Odpowiedz
72 56
zgłoś
Gość 28.09.2018 22:01
O Boże...jak można robić film o tym pajacu
Odpowiedz
275 83
zgłoś
Gość 28.09.2018 22:01
Przecież Zenek tez nie umie śpiewać, wiec będzie idealny do tej roli.
Odpowiedz
237 73
zgłoś
Gość 28.09.2018 22:01
Polscy wybitni artyści Zenek , norbi .. jaki kraj takie uwielbienie pff !
Odpowiedz
50 30
zgłoś
Gość 28.09.2018 22:02
Nie umie śpiewać - to dokładnie tak samo jak Zenek.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 165