Katarzyna Topczewska, adwokat fundacji Viva! o roszczeniach Olfaktorii: "Są absurdalne! POWINNA SIĘ WSTYDZIĆ, że jechała tym wozem"
olfaktoria
04.10.2018 20:00

Katarzyna Topczewska, adwokat fundacji Viva! o roszczeniach Olfaktorii: "Są absurdalne! POWINNA SIĘ WSTYDZIĆ, że jechała tym wozem"

"Blogerką nie jest się wybiórczo" - przestrzega. Myślicie, że cokolwiek dotrze do jej zajętej doborem kolejnych stylizacji głowy?

Podziel się
Dodaj komentarz

Olfaktoria to jedna z tych postaci w polskim Internecie, o których wolelibyśmy nie pisać. Jednak zachowanie, które ostatnio stało się udziałem blogerki wymaga odpowiedniej reakcji. Dorota Goldmann, która w sieci reklamuje się jako "miłośniczka perfum i blogerka", po raz kolejny dała popis swojej głupoty. Tym razem jednak sprawa nie dotyczy wyśrubowanych "oczekiwań" względem mężczyzn czy dylematów dotyczących nowych butów, a czegoś znacznie poważniejszego. Goldmann postanowiła zrelacjonować w swoich kanałach społecznościowych bezmyślne zachowanie, jakim jest wjeżdżanie na Morskie Oko wozem zaprzężonym w cierpiące konie. Jak można było przewidzieć, nie zrodziła się w niej żadna refleksja. Mało tego, Olfaktoria żąda jeszcze… usunięcia materiału obnażającego jej głupotę:

Sprawę skomentowała dla nas adwokat fundacji Viva!, Katarzyna Topczewska. Pełnomocnik nie kryje zbulwersowania:

Żądania pani Doroty Goldmann są absurdalne. Fundacja Viva! nie ma za co przeprosić pani Doroty Goldmann, nie ma też powodu do usuwania wpisów - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Wszystkie zdjęcia, których fundacja użyła, to zdjęcia opublikowane przez panią Goldmann na Instagramie. Publikując zdjęcia na takich portalach społecznościowych każda osoba akceptuje regulamin, zgodnie z którym przyznaje portalowi licencję zezwalającą na wykorzystywanie i rozpowszechnianie swoich fotografii - zaznacza adwokat.

Pani Dorota Goldmann twierdzi, że na rozpowszechnianie jej zdjęć i filmu Fundacja powinna posiadać jej zgodę. Nie jest to prawdą, ponieważ Pani Dorota Goldmann jest osobą powszechnie znaną. Od lat stara się zaistnieć w przestrzeni publicznej, publikuje ogólnodostępne filmy i zdjęcia na portalach społecznościowych – argumentuje Topczewska.

Nie jest zatem zrozumiałe, na jakiej podstawie Pani Goldmann żąda usunięcia zdjęć i filmów. Publikując swoją twórczość w Internecie, chcąc uzyskać jak największe zasięgi, trzeba się liczyć się zarówno z aprobatą, jak i krytyką. Blogerką/vlogerką nie jest się wybiórczo, kiedy fani podziwiają i piszą pochlebne komentarze, ale również wtedy, gdy poczynania takiej osoby spotykają się z negatywną oceną.

Dalej adwokat emocjonalnie komentuje zachowanie blogerki:

Życzę Pani Goldmann, aby zamiast angażować swój czas na walkę z Fundacją Viva! poświęciła go na odrobinę refleksji. Jest osobą młodą i sprawną i jak twierdzi - nie mogła inaczej niż konno dotrzeć na Morskie Oko. Takie osoby jadąc wozem powinny się wstydzić widząc, że tą samą trasę o własnych siłach pokonują osoby niepełnosprawne, idąc o kulach lub jadąc na wózkach inwalidzkich - kwituje adw. Topczewska.

Póki co Goldmann nie zdobyła się na żadną refleksję. Na jej instastories pojawił się zgoła inny dylemat - blogerka zastanawia się, które szpilki kupić...
Może chce w nich wejść na Giewont?

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
04-10-2018

GośćTa Pani Dorota pochodzi z bardzo biednej rodziny. Wyjechała do Warszawy gdzie pracowała jako kelnerka. Studiowała na prywatnej uczelni. Później … Czytaj całość

04-10-2018

GośćKto to jest apropos???

04-10-2018

GośćCzekam aż podzieli los Deynn

20-11-2018

gośćnastepny sloik z dubaju wynajmujacy M w Wawie

16-10-2018

GośćSzczerze to ja nie wiem czemu ona ma się za jakieś wielkie guru...wstydzi się pokazać faceta (sądzę że jest samotna a Janusza gra jej brat pokazując … Czytaj całość

10-10-2018

GośćNastępna pusta blond Rozenek która się promuje kosztem biednych zwierząt ! Bb

10-10-2018

GośćMoja rada: zamiast w buty zainwestuj w mózg. Bo tego ewidentnie brakuje. Swoją drogą pierwsze słyszę o jakiejs Dorocie. ..

09-10-2018

GośćJesteś sztuczna i napompowana jak balon który zaraz pęknie kobieto lepiej załóż rodzine bo stara jesteś

09-10-2018

GośćWidać że pani przesadziła z tymi ustami bo jakoś nie naturalnie wyglądają nawet śmiesznie włosy tłuste pstrąki które ciągle pani poprawia a ilość … Czytaj całość

09-10-2018

GośćPani idealna opływa w luksusie a te twoje towarzystwo pewnie przed nosem zamyka jej drzwi bo mają dosyć słuchania jaką ty jesteś ą i ę