Trwa ładowanie...
Przejdź na

Katarzyna Topczewska, adwokat fundacji Viva! o roszczeniach Olfaktorii: "Są absurdalne! POWINNA SIĘ WSTYDZIĆ, że jechała tym wozem"

222
Podziel się

"Blogerką nie jest się wybiórczo" - przestrzega. Myślicie, że cokolwiek dotrze do jej zajętej doborem kolejnych stylizacji głowy?

Katarzyna Topczewska, adwokat fundacji Viva! o roszczeniach Olfaktorii: "Są absurdalne! POWINNA SIĘ WSTYDZIĆ, że jechała tym wozem"
bCzwudRx

Olfaktoria to jedna z tych postaci w polskim Internecie, o których wolelibyśmy nie pisać. Jednak zachowanie, które ostatnio stało się udziałem blogerki wymaga odpowiedniej reakcji. Dorota Goldmann, która w sieci reklamuje się jako "miłośniczka perfum i blogerka", po raz kolejny dała popis swojej głupoty. Tym razem jednak sprawa nie dotyczy wyśrubowanych "oczekiwań" względem mężczyzn czy dylematów dotyczących nowych butów, a czegoś znacznie poważniejszego. Goldmann postanowiła zrelacjonować w swoich kanałach społecznościowych bezmyślne zachowanie, jakim jest wjeżdżanie na Morskie Oko wozem zaprzężonym w cierpiące konie. Jak można było przewidzieć, nie zrodziła się w niej żadna refleksja. Mało tego, Olfaktoria żąda jeszcze… usunięcia materiału obnażającego jej głupotę:

Sprawę skomentowała dla nas adwokat fundacji Viva!, Katarzyna Topczewska. Pełnomocnik nie kryje zbulwersowania:

bCzwudRz

Żądania pani Doroty Goldmann są absurdalne. Fundacja Viva! nie ma za co przeprosić pani Doroty Goldmann, nie ma też powodu do usuwania wpisów - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Wszystkie zdjęcia, których fundacja użyła, to zdjęcia opublikowane przez panią Goldmann na Instagramie. Publikując zdjęcia na takich portalach społecznościowych każda osoba akceptuje regulamin, zgodnie z którym przyznaje portalowi licencję zezwalającą na wykorzystywanie i rozpowszechnianie swoich fotografii - zaznacza adwokat.

Pani Dorota Goldmann twierdzi, że na rozpowszechnianie jej zdjęć i filmu Fundacja powinna posiadać jej zgodę. Nie jest to prawdą, ponieważ Pani Dorota Goldmann jest osobą powszechnie znaną. Od lat stara się zaistnieć w przestrzeni publicznej, publikuje ogólnodostępne filmy i zdjęcia na portalach społecznościowych – argumentuje Topczewska.

Nie jest zatem zrozumiałe, na jakiej podstawie Pani Goldmann żąda usunięcia zdjęć i filmów. Publikując swoją twórczość w Internecie, chcąc uzyskać jak największe zasięgi, trzeba się liczyć się zarówno z aprobatą, jak i krytyką. Blogerką/vlogerką nie jest się wybiórczo, kiedy fani podziwiają i piszą pochlebne komentarze, ale również wtedy, gdy poczynania takiej osoby spotykają się z negatywną oceną.

Dalej adwokat emocjonalnie komentuje zachowanie blogerki:

bCzwudRF

Życzę Pani Goldmann, aby zamiast angażować swój czas na walkę z Fundacją Viva! poświęciła go na odrobinę refleksji. Jest osobą młodą i sprawną i jak twierdzi - nie mogła inaczej niż konno dotrzeć na Morskie Oko. Takie osoby jadąc wozem powinny się wstydzić widząc, że tą samą trasę o własnych siłach pokonują osoby niepełnosprawne, idąc o kulach lub jadąc na wózkach inwalidzkich - kwituje adw. Topczewska.

Póki co Goldmann nie zdobyła się na żadną refleksję. Na jej instastories pojawił się zgoła inny dylemat - blogerka zastanawia się, które szpilki kupić...
Może chce w nich wejść na Giewont?

bCzwudRG
bCzwudSa
KOMENTARZE
(222)
Gość
2 lata temu
Ta Pani Dorota pochodzi z bardzo biednej rodziny. Wyjechała do Warszawy gdzie pracowała jako kelnerka. Studiowała na prywatnej uczelni. Później dostała pracę w Douglasie. Ponoć zaczęła tam zarabiać miliony. Według mnie i inteligentnych osób raczej musiała być Panią do t... Nikt w Wawie nie zarabia kokosów po takich bajkach jakie ona opowiada.
Gość
2 lata temu
Kto to jest apropos???
Gość
2 lata temu
Czekam aż podzieli los Deynn
bCzwudSb
dwulicowe te ...
2 lata temu
niecierpie osób które mecza zwierzeta a udaja swiete , cudowne pod publike, wygodnie tylek wozi, pieja o pieknie swiata a takie okrutne dla zwierza,
gość
2 lata temu
Gustownie to ona sie nie ubiera. Jak utrzymanka ordynarnie wzbogaconego chama z prowincji.
Najnowsze komentarze (222)
gość
2 lata temu
nastepny sloik z dubaju wynajmujacy M w Wawie
Gość
2 lata temu
Szczerze to ja nie wiem czemu ona ma się za jakieś wielkie guru...wstydzi się pokazać faceta (sądzę że jest samotna a Janusza gra jej brat pokazując dłonie i dając głosu na vlogach) wynajmuje mieszkanie zamiast kupić coś własnego...oprocz luksusowych zakupów nic nie wnosi dzięki tym urywkom z drona jej brata który jest jej montazysta jeszcze ktoś ogląda jej vlogi.zastanawiam się skąd taka jej popularność?
Gość
2 lata temu
Następna pusta blond Rozenek która się promuje kosztem biednych zwierząt ! Bb
Gość
2 lata temu
Moja rada: zamiast w buty zainwestuj w mózg. Bo tego ewidentnie brakuje. Swoją drogą pierwsze słyszę o jakiejs Dorocie. ..
Gość
2 lata temu
Jesteś sztuczna i napompowana jak balon który zaraz pęknie kobieto lepiej załóż rodzine bo stara jesteś
Gość
2 lata temu
Widać że pani przesadziła z tymi ustami bo jakoś nie naturalnie wyglądają nawet śmiesznie włosy tłuste pstrąki które ciągle pani poprawia a ilość reklam na filmikasz uniemożliwia obejżenie filmików
Gość
2 lata temu
Pani idealna opływa w luksusie a te twoje towarzystwo pewnie przed nosem zamyka jej drzwi bo mają dosyć słuchania jaką ty jesteś ą i ę
Gość
2 lata temu
Zgadzam się w pełni z P. Katarzyna Topczewska. Już nie pierwszy raz słyszę o tej Pani w mediach społecznościowych, prowadziła rownież sprawę mojego znajomego ze szczęśliwym zakończeniem. Oby więcej takich prawników jak Pani. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalsze sukcesy
bCzwudRT
gość
2 lata temu
I co? I usnęli wpisy
Gość
2 lata temu
Powinna się wstydzić
Gość
2 lata temu
Trzeba zapytac Semilaca i Foreo na oficjalnym profilu jakie jest ich stanowisko w sprawie ich ambasadorki
Gość
2 lata temu
Brawo Pani Mecenas!!! Niech najpierw poczyta literę prawa a potem się rzuca!!!
gość
2 lata temu
mowa
Gość
2 lata temu
Bardziej" pusta" niż cegla"dziurawka"
...
Następna strona
bCzwudSv