Olfaktoria STRASZY POZWEM Fundację Viva! "Żąda usunięcia wszystkich wpisów na jej temat" (TYLKO U NAS)
olfaktoria
04.10.2018 13:30

Olfaktoria STRASZY POZWEM Fundację Viva! "Żąda usunięcia wszystkich wpisów na jej temat" (TYLKO U NAS)

Blogerka dała fundacji 24 godziny na spełnienie żądań. W przeciwnym razie sprawa trafi do sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz

W sobotę popularna w niektórych kręgach blogerka Olfaktoria oburzyła internautów. Dziewczyna udostępniła zdjęcie na swoim profilu na Instagramie, pod którym pochwaliła się swoim fanom, że dotarła na Morskie Oko tramwajem konnym.

Kilka dni później o komentarz poprosiliśmy jedną z pracownic Fundacji Viva! zajmującej się ratowaniem koni z Morskiego Oka, która nie przebierając w słowach oceniła zachowanie blogerki.

Jak się okazuje, Olfaktoria wcale nie ma tak dużego dystansu do sprawy, jak zapewnia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Prawnik blogerki (!) w środę wystosował pismo z żądaniem usunięcia wszystkich treści z profili należących do Fundacji Viva!:

Fundacja Viva! dostała wezwanie do zaniechania naruszania dóbr osobistych i naruszania praw autorskich do zdjęć. Pani Dorota Goldmann żąda usunięcia z Facebooka wszystkich wpisów dotyczących Olfaktorii oraz filmów zawierających jej wizerunek oraz zamieszczenia na wszystkich profilach przeprosin. Prawnicy blogerki grożą, że jezeli to się nie wydarzy w ciagu 24 godzin sprawa zostanie skierowana do sądu - poinformowała w rozmowie z nami pełnomocnik fundacji, mecenas Katarzyna Topczewska.

Jak wynika z dalszej części przesłanego pisma, Olfaktoria uważa, że publikacje, które ukazały się na profilach fundacji naruszają jej dobra osobiste w postaci czci oraz godzą w renomę pani Goldmann w zakresie prowadzonej przez nią działalności blogerki oraz vlogerki. Swoje żądania mecenas Olfaktorii argumentuje brakiem zgody na używanie treści zamieszczanych w mediach społecznościowych przez blogerkę.

Skontaktowaliśmy się z mecenas Katarzyną Topczewską, pełnomocnikiem Fundacji Viva!, która w rozmowie telefonicznej wykpiła żądania Olfaktorii, obiecując przesłać do naszej redakcji odpowiednie oświadczenie w tej sprawie.

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
04-10-2018

GośćJak tej amebie nie wstyd?!

04-10-2018

GośćFajne te wasze artykuły przyrodnicze. Lubię właśnie te o amebach.

04-10-2018

GośćOna jest beznadziejna! Zobaczcie sobie jej mądrości na yt! "Trzeba się zadawać tylko z bogatymi..." hahaha

28-11-2018

GośćWidziałam ja z tym jej facetem ..wychudzona a on podstarzały pan jedzą śniadanka w S -s haha żałosna baba z krzywymi ustami

14-11-2018

Antyfan pudla I to się nazywa profesjonalizm! Mówię tutaj oczywiście o Dorocie, nie o waszym portalu, który reklamy ma w każdym możliwym miejscu, oraz oczywiście … Czytaj całość

15-10-2018

GośćTam nie ma Janusza. Jest wstręt do mężczyzn. Wyjątkiem jest brat z którym jest mocno związana

15-10-2018

GośćLudzie którzy mówiąc krzywią usta ( Goldmannówna, Mateusz Morawski) mają tendencję do konfabulacji i kłamstwem wszelakich. Tak więc Pani Dorota to … Czytaj całość

12-10-2018

gośćTotalna idiotka. Oby jej popularność szybko się skończyła.

10-10-2018

GośćDziewczyna ze wsi powinna wiedziec jak konie sa meczone. Poza to ze robi zakupy w drogich sklepach wcale nie znaczy ze to co kupi zatrzymuje. Pochwali … Czytaj całość

10-10-2018

gośćDziewczyna ma rację! Różnej maści bydło będzie wieszać na niej psy, bo przejechała się bryczką do Morskiego Oka jak pewnie 90% szczekających na nią.