Czwartek 04.10.2018

Olfaktoria STRASZY POZWEM Fundację Viva! "Żąda usunięcia wszystkich wpisów na jej temat" (TYLKO U NAS)

Olfaktoria Dorota Goldmann

Olfaktoria STRASZY POZWEM Fundację Viva! "Żąda usunięcia wszystkich wpisów na jej temat" (TYLKO U NAS)

W sobotę popularna w niektórych kręgach blogerka Olfaktoria oburzyła internautów. Dziewczyna udostępniła zdjęcie na swoim profilu na Instagramie, pod którym pochwaliła się swoim fanom, że dotarła na Morskie Oko tramwajem konnym.

Zobacz: Olfaktoria wjechała bryczką pod Morskie Oko. "ZAPŁACIŁAŚ ZA MĘCZENIE KONI!"

Kilka dni później o komentarz poprosiliśmy jedną z pracownic Fundacji Viva! zajmującej się ratowaniem koni z Morskiego Oka, która nie przebierając w słowach oceniła zachowanie blogerki.

Zobacz: Anna Plaszczyk z Fundacji Viva! o Olfaktorii: "Ta osoba nie zna w ogóle empatii. Ciężko przejść obojętnie obok cierpienia zwierząt" (TYLKO U NAS)

Jak się okazuje, Olfaktoria wcale nie ma tak dużego dystansu do sprawy, jak zapewnia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Prawnik blogerki (!) w środę wystosował pismo z żądaniem usunięcia wszystkich treści z profili należących do Fundacji Viva!:

Fundacja Viva! dostała wezwanie do zaniechania naruszania dóbr osobistych i naruszania praw autorskich do zdjęć. Pani Dorota Goldmann żąda usunięcia z Facebooka wszystkich wpisów dotyczących Olfaktorii oraz filmów zawierających jej wizerunek oraz zamieszczenia na wszystkich profilach przeprosin. Prawnicy blogerki grożą, że jezeli to się nie wydarzy w ciagu 24 godzin sprawa zostanie skierowana do sądu - poinformowała w rozmowie z nami pełnomocnik fundacji, mecenas Katarzyna Topczewska.

Jak wynika z dalszej części przesłanego pisma, Olfaktoria uważa, że publikacje, które ukazały się na profilach fundacji naruszają jej dobra osobiste w postaci czci oraz godzą w renomę pani Goldmann w zakresie prowadzonej przez nią działalności blogerki oraz vlogerki. Swoje żądania mecenas Olfaktorii argumentuje brakiem zgody na używanie treści zamieszczanych w mediach społecznościowych przez blogerkę.

Skontaktowaliśmy się z mecenas Katarzyną Topczewską, pełnomocnikiem Fundacji Viva!, która w rozmowie telefonicznej wykpiła żądania Olfaktorii, obiecując przesłać do naszej redakcji odpowiednie oświadczenie w tej sprawie.

 

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (696)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 696
Odpowiedz
103 4
zgłoś
Gość 04.10.2018 13:32
Kto?
Odpowiedz
1670 48
zgłoś
Gość 04.10.2018 13:32
Jak tej amebie nie wstyd?!
Odpowiedz
69 13
zgłoś
gość 04.10.2018 13:32
hahahahh niezła jest
Odpowiedz
136 32
zgłoś
gość 04.10.2018 13:34
Oglądałam ją kilka razy i nawet lubiłam ale teraz to trochę odleciała od rzeczywistości
Odpowiedz
81 2
zgłoś
Gość 04.10.2018 13:34
Ol... Kto?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 696