Łepkowska znów kwestionuje talent swoich aktorów: "Grać może prawie każdy"
ilona łepkowska
13.02.2019 15:15

Łepkowska znów kwestionuje talent swoich aktorów: "Grać może prawie każdy"

 "Bliźniacy, którzy się do nas zgłaszali, byli bardzo brzydcy albo mieli wadę wymowy" - wspomina kulisy zatrudnienia braci Mroczek scenarzystka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ilona Łepkowska dała się już poznać jako producentka, która nie rozczula się specjalnie nad aktorami. Szczególnie szorstkie relacje łączą ją z aktorkami, które, jej zdaniem, za bardzo użalają się nad sobą, podczas gdy molestowanie seksualne i gwałty są, zdaniem scenarzystki, normalnym elementem życia. A nawet i bez takich traumatycznych doświadczeń, Ilona uważa wykreowane przez siebie gwiazdy za humorzaste i mało utalentowane.

Katarzynę Zielińską nazwała "gorszą aktorką, która nigdy nie zagra wielkiej roli", Katarzynę Cichopek "aktorką jednej roli", a o Natalii Siwiec powiedziała "przecież to jest nikt".

Małgorzata Potocka, o której Łepkowska mówiła, że z płaczem żebrała o rolę w Barwach szczęścia, jako jedyna zdecydowała się odgryźć.
Ilona nigdy nie miała dobrego zdania o aktorach - wyznała. Gardzi swoimi pracownikami, gardzi aktorami, dla mnie jest to przypadek bardzo smutny. Zatrudnia piękne kobiety, których nienawidzi.

Wśród osób, które nie mają powodu ciepło wspominać współpracy z Łepkowską można też wymienić Małgorzatę Kożuchowską, którą scenarzystka nazwała życzliwie "więźniem swojego wizerunku". Kiedy odważyła się odejść z M jak miłość, ekipa zgotowała jej groteskową śmierć w kartonach, z której śmiała się cała Polska. *
W najnowszym wywiadzie dla Tygodnika Solidarność Łepkowska idzie w zaparte, że *
nie maczała palców w śmierci Hanki Mostowiak
, chociaż prywatnie sama się z niej uśmiała.

Niczyjej kariery nie skończyłam. Małgosia Kożuchowska odeszła sama z serialu. Nie ja ją uśmierciłam, bo już nie pisałam do 'M jak miłość'. Nie podobała mi się scena śmierci w kartonach - wyznaje rozbawiona. Nie bywam na planie filmowym. To po pierwsze. Jako scenarzystka staram się wziąć pod uwagę te pomysły aktorów, które pasują do fabuły i charakteru postaci. Jestem jednak też producentem. Producent ma spowodować, żeby coś powstało, film albo serial. Producent musi rozwiązywać problemy, podejmować decyzje, ucinać zbyt długie dyskusje i być czasem złym policjantem. Aktorzy narzekają, że wycięto ważne dla nich sceny. Mówię im - wam wycięto 2 sceny, a mnie kilkanaście... Największy dym się zrobił wokół mojego domniemanego konfliktu z Ewą Kasprzyk. Po ludzku rozumiem, że jej żal niektórych wyciętych scen. Jak opadną emocje, to się z nią spotkam i dokładnie wytłumaczę, dlaczego te sceny musiały wypaść.

Łepkowska jest uważana także za osobę odpowiedzialną za kariery Katarzyny Cichopek i braci Mroczków. Wprawdzie scenarzystka nigdy nie stała się fanką ich talentów aktorskich, jednak w wywiadzie wspomina sympatycznie, że i tak musiała ich zatrudnić, bo nie było w kim wybierać.

Sprawdziło się trochę naturszczyków. Kasia Cichopek czy bracia Mroczkowie. Moim zdaniem się sprawdzili. Kasia chodziła do szkoły Machulskich - wspomina Ilona. Robiąc casting sięgnęliśmy po uczniów z tamtej szkoły. Uznaliśmy, że Kasia ma prawdziwy nastoletni wdzięk. Poszukiwania bliźniaków były potwornie długie. Ci, którzy się do nas zgłaszali, byli bardzo brzydcy albo mieli wadę wymowy albo totalny brak umiejętności aktorskich. Jak przyszli Mroczkowie okazali się być przystojni, mili i sympatyczni. Początki były trudne. Ale z czasem osiągnęli poziom, którego bardzo często nie osiąga niejeden aktor po szkole teatralnej. A przede wszystkim lubi ich kamera. To widać na zdjęciach próbnych. Na przykład Nikodem Rozbicki, który zagrał w najnowszej części "Kogla Mogla". Kamera go ewidentnie lubi. Jest dużo żywszy, atrakcyjniejszy w obiektywie kamery niż na żywo. Myślę, że grać może prawie każdy. Epizodzik? Na pewno!

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
13-02-2019

gośćsama pisze gnioty w stylu Kogel Mogel oraz zatrudnia te same gęby od lat. Tej Pani juz nie ufam. Dziekuje.

13-02-2019

GośćPiekna sie odezwala.

13-02-2019

gośćdajcie spokoj z tym babskiem. Jestesmy zmeczeni i nia i tymi samymi twarzami w tv od lat.. wszedzie karolak, szyc, kozuchowska, układy układziki, reka … Czytaj całość

15-02-2019

gośćKobieto przejdź na dietę,jak schudnieszpoczujesz się szczęśliwsza,i będziesz mniej złośliwa.

15-02-2019

gośćBrzydka nieszczęśliwa kobieta.

14-02-2019

Gośćdla kej gniotow zal tych aktorow

14-02-2019

HalaPowiedziała samą prawdę

14-02-2019

GośćAle ona ma rację!!! Doskonale oceniła ludzi z którymi pracuje! Zgadzam się z tą Panią

14-02-2019

tomPo wyglądzie widać, że pani Łepkowska---- jest na leczeniu sterydami !!!!! Stała sie ogromniasta !!!!!

14-02-2019

gośćPani Łepkowska !!! wziac, sie za siebie, bo wygląda pani jak wieloryb !!!!!!!