Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin poległa na wywiadzie z Natalią Kukulską. Pomyliła katastrofy lotnicze…

399
Podziel się

Prezenterka chciała błysnąć znajomością tematu. Niestety pomyliła katastrofę samolotu "Kopernik", w której zginęła mama wokalistki, z późniejszą o siedem lat katastrofą w Lesie Kabackim.

Kinga Rusin poległa na wywiadzie z Natalią Kukulską. Pomyliła katastrofy lotnicze…
bCNatZIl

14 marca minęło 39 lat od katastrofy samolotu "Kopernik" lecącego z Nowego Jorku do Warszawy. Na jego pokładzie znajdowało się 10 członków załogi i 77 pasażerów, w tym będąca wtedy u szczytu kariery Anna Jantar. Piosenkarka miała wtedy zaledwie 30 lat.

Jak wspominał po latach Adam Glinka, muzyk zespołu Tragap, który spotkał Jantar 13 marca na lotnisku w Nowym Jorku, szykowała się do podróży pełna nadziei, że wszystko będzie dobrze. Nawet żartowała na ten temat. W Warszawie czekała na nią córka, która zaledwie 10 dni wcześniej obchodziła swoje czwarte urodziny.

bCNatZIn

Przez szybę oglądaliśmy oblodzony samolot LOT-u "Kopernik" - ujawnił w swoich wspomnieniach Glinka. Zażartowałem, powiedziałem: zobacz, jak ten samolot wygląda, cały oblodzony, czy on w ogóle doleci? Ania odpowiedziała: przecież to ruska maszyna, tyle razy dolatywała to i teraz doleci.

Samolot rozbił się w pobliżu Okęcia, podczas podchodzenia do lądowania. Córka tragicznie zmarłej piosenkarki, Natalia Kukulska do tej pory starannie unikała miejsca katastrofy, która w brutalny sposób pozbawiła ją mamy i zniszczyła dzieciństwo. Musiały minąć blisko cztery dekady, by odnalazła w sobie siłę, by zmierzyć się z najbardziej tragicznym wydarzeniem swojego życia, w 39. rocznicę katastrofy.

Kiedyś to musiało nastąpić - napisała na Instagramie pod zdjęciem muralu z portretem Anny Jantar. Dziś po raz pierwszy odważyłam się pojechałać na miejsce katastrofy samolotu, w którym zginęła moja mama. Miejsce to jest upamiętnione pomnikami ofiar i muralem, na którym widnieje portret mojej mamy i kapitana Pawła Lipowczana. Zaświeciło na chwilę słońce i spotkałam niezwykle taktowanego pana Arka, taksówkarza, którego przyjaciel był pierwszym świadkiem tej tragedii. Przychodzi zawsze tego dnia. Nie odważył się powiedzieć tego, co wie od przyjaciela, gdy spojrzał mi w oczy. Bardzo to doceniam. Tym samym powiedział wszystko... czy jest sens wracać do dramatycznych szczegółów, otwierać rany...? Sensem jest jedynie ocalić od zapomnienia.

O tym wszystkim chciała z Natalią porozmawiać Kinga Rusin w Dzień Dobry TVN. Niestety, z całego wywiadu widzowie najbardziej zapamiętali wpadkę, która przytrafiła jej się na samym początku. Pomyliła katastrofę samolotu Kopernik z inną, równie tragiczną, do której doszło w Lesie Kabackim siedem lat później.

bCNatZIt

Pojechałaś po raz pierwszy od 39 las na miejsce katastrofy do Lasu Kabackiego - zagaiła z wdziękiem Kinia, ale Kukulska nie miała dla niej litości.

Sprostuję tylko, że to nie do Lasu Kabackiego, tylko niedaleko Okęcia - skomentowała, wpadając jej w słowo. To inne miejsce, inna katastrofa się tam wydarzyła.

**_

bCNatZIu

_**

bCNatZIO
KOMENTARZE
(399)
Gość
rok temu
Za duzo juz tych wpadek. I to nie jakieś male wpadki tylko wielkie wtopy. Wstyd ze ona prowadzi wywiady w telewizji!
Gość
rok temu
Bardzo współczuję, w końcu Mama to najważniejsza osoba w życiu :(
Gość
rok temu
Od dawana wszyscy wiem jak słaba jest Pani Kinga, łącznie z jej hipokryzja dotycząca zwierząt. Zawsze na rączce Hermes jest lub inne marki, które nie w nosie maja zwierzaki.
bCNatZIP
rooss
rok temu
żenująca niekompetencja celebrytki ,bo o jej dziennikarstwie chyba nie ma co mówić
Gość
rok temu
Jestem po raz kolejny rozczarowana Rusin :( jedz lepiej do Afryki
Najnowsze komentarze (399)
natalka
6 miesięcy temu
kinga- ,,WIELKA INTELEKTUALISTKA"
gość
rok temu
dobra, było minęło, teraz będzie lepiej :)
gość
rok temu
ale kukulska wybaczyła więc nie ma co komentować:)
gość
rok temu
to jest najlepsza para, jaka prowadzi DD
gość
rok temu
kurcze, z każdym się zdarza, uważam, że jest świetną dziennikarką
gość
rok temu
jaka fajna stylizacja.....taak młodo wygląda
gość
rok temu
wiadomo, że ktoś może sie pomylić, ale ona od razu się poprawiła
gość
rok temu
ale widać, że ktoś zapłacił za te hejty
bCNatZIH
gość
rok temu
Aż dziwi ten hejt...
gość
rok temu
Dajcie spokój tej kobiecie !
gość
rok temu
z każdym sie zdarza, jak dla mnie, to ona jest najlepszą prowadzącą DD
gość
rok temu
Kinia jest świetną dzienikarką, przestańcie już pisać bzdury
gość
rok temu
dajcie spokój, Rusin jest inteligentną i sympatyczną kobietą, uważam, że świetnie prowadzi program
gość
rok temu
to jakieś bzdury, Kinga jest mega profesjonalna!
...
Następna strona
bCNatZJj