Środa 09.10.2019 09:50

Macademian Girl zwróciła uwagę mężczyznie, który WYZYWAŁ swoje dziecko na ulicy

Macademian Girl hotnews

Macademian Girl zwróciła uwagę mężczyznie, który WYZYWAŁ swoje dziecko na ulicyNa co dzień Macademian Girl to pełnoetatowa influencerka. Jej Instagram roi się od wypozowanych zdjęć czy reklam... na przykład płynów do płukania. Teraz jednak Tamara Gonzalez Perea postanowiła podzielić się głębszą refleksją na temat wychowania dzieci. Powodem była szokująca sytuacja, której blogerka była świadkiem.

PRZYPOMNIJMY: Macademian Girl czyta płynowi do płukania w sklepie, w kosmosie i na polu bitwy pod Grunwaldem (ZDJĘCIA)

We wtorkowy poranek Tamara natknęła się na mężczyznę, który wraz z synem wychodził z mieszkania. Blogerka była świadkiem, jak ojciec wrzeszczał na swojego dziecko, a przy tym nie szczędził w jego kierunku okropnych wyzwisk.

Wyobraźcie sobie sytuację: poranek, z klatki wybiega mężczyzna w drogim garniturze, ciągnąc za sobą małego 8-9 letniego chłopca i wrzeszczy: „Do niczego się nie nadajesz! Nawet pie***onych zeszytów nie potrafisz spakować! Pół godziny przez ciebie straciłem! Kazałem ci je wczoraj spakować i co? NIC nie potrafisz zrobić! Jesteś BEZNADZIEJNY! Ufać ci nie można!”. W oczach dziecka mieszanka przerażenia i wstydu: „Ale ja myślałem, że wiem, gdzie są....”. Ojciec go szarpie i pcha w kierunku dużego, luksusowego samochodu: GÓWNO WIESZ! WSIADAJ! Nigdy ci już nie zaufam! Myślisz że matka ci ufa?! - słychać płaczliwe: „Nie?”. „No właśnie, też ci nie ufa! NIKT ci nigdy nie zaufa!”.

Macademian Girl nie była w stanie przejść obok tej sytuacji obojętnie. Postanowiła więc bezpośrednio zwrócić uwagę ojcu przerażonego dziecka.

Podchodzę do samochodu i pytam: „Pan sobie zdaje sprawę, że Pan mu robi traumę na całe życie?”. Ojciec bezczelnie: „Tak, zdaję sobie doskonale!”. „To tym bardziej powinno być Panu wstyd spojrzeć sobie w oczy. Żeby w 2019 się tak zachowywać!”. Nie czekam i zwracam się do małego. Patrzę mu w oczy i z ciepłym uśmiechem mówię: „Nie słuchaj tych bzdur. Wszystko jest z Tobą w porządku i wszystko będzie dobrze - ludzie będą Ci ufać i będą na Tobie polegać. Jesteś mądry, dobry, ważny i potrzebny. Pamiętaj o tym ZAWSZE, kiedy tata będzie Ci znowu takie głupoty mówił".

ZOBACZ TEŻ: Macademian Girl opowiedziała o pierwszym zetknięciu z rasizmem: "Niektórym zaczęło przeszkadzać, że mam inną skórę"

W odpowiedzi od przerażonego chłopca Macademian usłyszała jedynie: Dobrze. Wówczas ojciec dziecka zamknął drzwi do samochodu i odjechał. Na sam koniec Tamara zaapelowała do obserwatorów, by w podobnych sytaucjach reagowali. My również do tego zachęcamy.

Postawa godna naśladowania?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

PROSZĘ, ZRÓBCIE TO DLA MNIE 🙏🏻💖Wyobraźcie sobie sytuację: poranek, z klatki wybiega mężczyzna w drogim garniturze ciągnąc za sobą małego 8-9 letniego Chłopca i wrzeszczy:„Do niczego sie nie nadajesz!!! Nawet pieprzonych zeszytów nie potrafisz spakować! Pół godziny przez ciebie straciłem! Kazałem ci je do cholery wczoraj spakować i co? NIC nie potrafisz zrobić! Jesteś BEZNADZIEJNY!!! Ufać ci nie można!” W oczach Dziecka mieszanka przerażenia i wstydu:„Ale ja... myślałem, że wiem gdzie są....”. Ojciec go szarpie i pcha w kierunku dużego, luksusowego samochodu: GÓWNO WIESZ!!! WSIADAJ! Nigdy ci już nie zaufam! Myślisz że matka ci ufa?! - słychać płaczliwe:„...Nie?”. „No właśnie, też ci nie ufa! NIKT ci nigdy nie zaufa!”. Nie mogę tego dalej słuchać i stać tu bezczynnie. „DOSYĆ. Po prostu DOŚĆ tego!” Podchodzę do samochodu i pytam: „Pan sobie zdaje sprawe, że Pan mu robi traumę na całe życie?” Ojciec bezczelnie:„Tak, zdaje sobie doskonale!”. „To tym bardziej powinno być Panu wstyd spojrzeć sobie w oczy. Żeby w 2019 się tak sie zachowywać!” Nie czekam i zwracam się do Małego. Patrzę Mu w oczy i z ciepłym uśmiechem mówię:„Nie słuchaj tych bzdur. Wszystko jest z Tobą w porządku i wszystko będzie dobrze - ludzie będą Ci ufać i będą na Tobie polegać. Jesteś mądry, dobry, ważny i potrzebny. Pamiętaj tym ZAWSZE kiedy tata będzie Ci znowu takie głupoty mówił.”- Chłopiec patrzy ze zrozumieniem -„To co mówi w ogóle nie jest o Tobie, to jest o nim. On sam o sobie tak myśli i nawet nie wie co robi. Nie przejmuj się tym. Zawsze, kiedy będzie się tak zachowywał pamiętaj co Ci dziś powiedziałam!”. Mały przytaknął, w jego oczach widzę ogromną wdzięczność. Słyszę cichutkie: „Dobrze.” W tej chwili ojciec ze złością zamyka drzwi samochodu, ale wiem, że zdążyłam zrobić to, po co Los mnie tu wysłał. Może teraz ten Chłopiec nie będzie za 15 lat potrzebował drogiej, bolesnej psychoterapii, bo nie uwierzy, że wszystko z nim nie tak. To nie pieniądze, ani drogie gadżety czynią nas wartościowymi ludźmi. To EMPATIA. Nie stój bezczynnie kiedy Zło sieje spustoszenie. Właśnie TY masz moc, żeby zrobić różnicę w czyimś życiu. Dziękuję Wszechświatowi, że prowadzi mnie tam, gdzie mogę się przydać 🙏🏻

Post udostępniony przez Tamara Gonzalez Perea 👑 (@macademiangirl)Paź 8, 2019 o 7:00 PDT

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (188)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 188
Odpowiedz
188 63
zgłoś
Gość 09.10.2019 09:52
Wątpię by to była prawdziwa historia
Odpowiedz
233 13
zgłoś
gość 09.10.2019 09:52
Trudne to są sprawy ale niektórzy rodzice są masakrycznie nieodpowiedzialni
Odpowiedz
163 14
zgłoś
Gość 09.10.2019 09:54
Brawo!
Odpowiedz
50 27
zgłoś
Gość 09.10.2019 09:54
Ale sobie wymyśliła historię dla poklasku
Odpowiedz
406 19
zgłoś
Angie 09.10.2019 09:54
Brawo dziewczyno!!! Zrobiłaś kawał dobrej roboty!!!A ten ojciec to po prostu porażka!!!!!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 188