Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Syn daje mu co miesiąc KILKADZIESIĄT TYSIĘCY W GOTÓWCE"

199
Podziel się:

Stołeczny urzędnik tropi majątek Adama Gesslera. Jak na bezdomnego i bezrobotnego żyje "całkiem" nieźle...

"Syn daje mu co miesiąc KILKADZIESIĄT TYSIĘCY W GOTÓWCE"

Adama Gesslera nazwać można jednym z najbardziej biegłych polskich biznesmenów. Od lat nie płaci czynszów i podatków, a jego długi - m.in. wobec Urzędu Miasta Warszawy - wynoszą 50 milionów (!) złotych. Szwagrowi Magdy Gessler nie przeszkadza to jednak w prowadzeniu interesów. Ostatnio kupił hotel, oczywiście na kredyt, którego ponoć również nie spłaca... Zobacz: KOLEJNY PRZEKRĘT Gesslera?! Kupił hotel za 20 MILIONÓW i... NIE SPŁACA KREDYTU!

Mateusz Dallali to urzędnik warszawskiego magistratu, który zajmuje się tropieniem majątku Gesslera i ściągnięciem z niego chociażby ułamku gigantycznego długu. Jak twierdzi, jest to wyjątkowo trudne zadanie, bo restaurator wykorzystuje wszystkie możliwości prawne - również te balansujące na jego granicy - żeby oficjalnie pozostawać bezrobotnym, biednym i bezdomnym. Nie martwcie się jednak: mimo to Gessler żyje wystawnie i luksusowo.

Zacznijmy od kwestii formalnej - zajmuję się Adamem Zbigniewem Gesslerem, rocznik 1955. To ważne, ponieważ jego syn również ma na imię Adam, jest prezesem i wspólnikiem w kilku spółkach. Panowie ściśle ze sobą współpracują, sprytnie wykorzystują zbieżność imion - tłumaczy w rozmowie z Gazetą Wyborczą Dallali. Prawo jest bezradne, bo w Polsce dzieci mają obowiązek wspomagać finansowo rodziców. A Gessler senior dostaje co miesiąc do ręki od Adama Szczęsnego kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. Oficjalnie nie posiada żadnego majątku, nie ma konta w banku ani nawet prawa jazdy. Jak na bezdomnego i bezrobotnego wiedzie całkiem udane życie. Nosi drogie ubrania, stołuje się w najlepszych restauracjach, śpi w najdroższych hotelach, jego głównym środkiem transportu są samoloty, a jeśli już jedzie gdzieś autem, to w grę wchodzi luksusowa limuzyna.

Urzędnik twierdzi jednak, że pojawiła się szansa na przynajmniej częściowe odcięcie Gesslera od jego majątku. Miesiąc temu udało się zlicytować jego dom.

Pętla się zaciska, bal na "Titanicu" powoli dobiega końca. 18 października próbował odwlec licytację domu i rzutem na taśmę złożył wniosek o wykluczenie całego składu sędziowskiego - dodaje. Wielokrotnie stosował ten chwyt, często się udawało. Ale nie tym razem. Kiedy wniosek przepadł, nie czekając na orzeczenie, wybiegł z sali sądowej. Trudno się dziwić. Poniósł bolesną i symboliczną porażkę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(199)
gość
9 lat temu
On wyglada jak jakis przestepca z horroru a nie spec od gastro.
gość
9 lat temu
gesllerowa w reklamie tabletek na wzdęcia jaka milutka jak mówi szeptem a w programie drze mordę rzuca wszystkim dookoła
gość
9 lat temu
Z******j na z*******u złodziejem pogania...
gość
9 lat temu
Niech poprosi Geslerową o kasę w końcu się na jego rodzinie wypromowała.
gość
9 lat temu
no to niech jeszcze przetrzepią skarbce syna, bo skąd taki gnojek ma tyle kasy? za PO korupcja i złodziejstwo sięgnęło zenitu i nie ma kto ruszyć bogatych i z plecami, tylko biedaka będą ścigać do śmierci za kradzież bułki
Najnowsze komentarze (199)
gość
9 lat temu
co za nacja...
MietekW!
9 lat temu
Przestańcie gadać głupoty! Nie ma tak,że syn daję ojcu kilkadziesiąt tysięcy co miesiąc bez żadnego dowodu?! Wszak to jest DAROWIZNA! A więc musi być ślad. To b***e wodzi za nos cały fiskus od lat. I tak się dzieje w państwie prawa. Paranoja!
gość
9 lat temu
Po prostu biznes po polsku. Kanty, przekrety, oszustwa.
gość
9 lat temu
nich ktoś wreście weżmie się za tych zlodziei
gość
9 lat temu
Głupoty piszecie... Licytacja może się odbyć dopiero "po tytule", najpierw rozprawa sądowa, uprawomocnienie wyroku i dopiero następuje egzekucja komornicza. Jeśli chodzi o wykorzystywanie zbieżności imion... kolejna bzdura! Ważny jest nr PESEL - bez sprawdzenia i korekty nie można nic zrobić. Pozdrawiam serdecznie - SEKRETARZ KOMORNICZY
ula
9 lat temu
SAME Ż**Y
gość
9 lat temu
czosnkowi się bawią
gość
9 lat temu
pospolity z******j i jeszcze nie za kratkami,to jest polskie prawo i polski wymiar sprawiedliwosci!!!!!!!!!!!!!!!!1
Stary Krakus
9 lat temu
Brawo polska sprawiedliwość.A rodzina gdzie ojciec stracił prace i czynsz nie płacony bo trzeba jeść za skromny zasiłek....na bruk lub do baraków. Tu komornicy są mocni bo słabego łatewiej w d**e kopnąć.Brawo Gesler rób ich w ciula dalej.Trzymam kciuki.
gość
9 lat temu
co za prawo ta Polska to jedne bagno
gość
9 lat temu
Patrzcie, tak to Z***i robią Gojów w konia. Amen.
gość
9 lat temu
odstrzelić s*******a
gość
9 lat temu
a płac***odatek od tej gotówki?
gość z zasa...
9 lat temu
jak DAJĄ to BIERZE proste
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie