Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pilot Germanwings: "Dokonam czegoś, co zmieni cały system! WSZYSCY POZNAJĄ MOJE IMIĘ!"

387
Podziel się

Andreas Lubitz leczył się psychiatrycznie. Dziewczyna rzuciła go, bo ją przerażał...

Pilot Germanwings: "Dokonam czegoś, co zmieni cały system! WSZYSCY POZNAJĄ MOJE IMIĘ!"
bDJSvSyd

Chociaż od wypadku AirBusa A320 niemieckich linii Germanwings minęło dopiero kilka dni, francuscy śledczy mają już pierwsze hipotezy dotyczące jego przyczyn. Maszyna lecąca z Barcelony z Dusseldorfu rozbiła się w Alpach, w okolicach miasteczka Meolans-Revel na terenie Francji, dlatego też to tamtejsza prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności katastrofy.

Dzięki szybkiemu odnalezieniu jednej z czarnych skrzynek, rejestrujących rozmowy w kabinie pilotów, eksperci dowiedzieli się, że wypadek nie był spowodowany tajemniczą usterką, lecz celowym działaniem drugiego pilota. 28-letni Niemiec, Andreas Lubitz, miał umyślnie rozbić samolot. Kiedy kapitan wyszedł do toalety, rozpoczął procedurę obniżania wysokości, a następnie skierował się na zbocze alpejskiej góry. Przez ostatnie osiem minut przed katastrofą kapitan próbował wejść do kabiny, m.in. uderzając w jej drzwi siekierą. Niestety, bezskutecznie. Zginęło 150 osób, większość pasażerów stanowili Hiszpanie i Niemcy.

Śledczy zastanawiają się teraz, co skłoniło Lubitza do takiego zachowania. Tradycyjnie, bliscy i współpracownicy nie zauważyli niczego niepokojącego w jego zachowaniu. Kochał latać, pilotem chciał zostać od dziecka. Okazało się jednak, że przez półtora roku leczył się psychiatrycznie - nie wiadomo, na co dokładnie, na pewno jednak nie była to depresja. W związku ze swoim stanem w dniu katastrofy powinien przebywać na zwolnieniu lekarskim, jednak dokument wystawiony przez lekarza podarł, a fakt jego istnienia zataił przed przełożonymi. Przed kilkoma miesiącami rozstał się z dziewczyną i w tym prokuratorzy upatrują przyczyn katastrofy.

bDJSvSyf

Kobietą, która porzuciła Lubitza, jest 26-letnia stewardessa, przedstawiana jako Maria W. Jak donosi brytyjski Daily Mail, zdecydowała się na zakończenie związku, gdyż ukochany "ukrywał przed nią mroczne tajemnice" i "przerażał ją". W ubiegłym roku miał powiedzieć jej: Pewnego dnia dokonam czegoś, co zmieni cały system, a wtedy wszyscy poznają moje imię i zapamiętają je. Maria W. wspominała również, że Lubitzowi śniły się koszmary podczas których krzyczał: Spadamy! Spadamy!

Niemiecki tabloid Welt twierdzi z kolei, że śledczy dotarli do informacji mających dowodzić, iż poważną chorobą psychiczną, na którą cierpiał, był ciężki zespół wypalenia zawodowego, na który narażone są osoby pracujące w branżach o dużym poziomie stresu. Nieleczony prowadzić może do wyobcowania i napadów agresji wobec współpracowników i środowiska zawodowego. Lubitz miał być niezadowolony ze swojej pracy, kiepskiej płacy i dużych wymagań.

W miejscu katastrofy trwa obecnie poszukiwanie ciał ofiar, szczątków maszyny oraz drugiej czarnej skrzynki.

bDJSvSyl
bDJSvSym
bDJSvSyG
KOMENTARZE
(387)
gosc
3 lata temu
Good site, 47bce5c74f589f4867dbd57e9ca9f808, check
gość
6 lat temu
Widzicie zbieżność imion? Andreas Lubitz i Anders Behring Breivik... Obaj psychiczni i obaj zasłynęli w tak drastyczny sposób.
bozena
6 lat temu
Jego ewentualnym nasladowcom chce powiedziec ze ten burakowaty,s**r niczego nie osiagnal,umarl bedac z***m i w pamieci ludzi pozostanie z***m i psycholem,nikim wiecej!
bDJSvSyH
praca przez n...
6 lat temu
wszystkie prace przez internet w domu to "internetowe piramidy" na dodatek wykorzystujące możliwość "problemów technicznych" w momencie możliwości zarobienia lub odkucia. Gość z jednej z firm wtopił 8 baniek i firma splajtowała. Kolejna piramida. Nie wierzcie w takie bzdury, dla was kilkanaście złotych to majątek.... nawet giełda przy tych przekrętaczach to pikuś bo "błąd połączenia z serwerem" to tylko w filmach......
Piotrek
6 lat temu
Siekierą probował rozwalić drzwi!!! Wiadomo, że siekiera jest standardowym wyposażeniem samolotów pasażerskich dostępna poza kabiną pilota!!! Służy do krajania kanapek i szatkowania ziemniaków na frytki. Z tego co wiem drzwi do kabiny pilotów można sforsować tylko materiałem wybuchowym .Mieli siekierę, a nie mieli paru kostek C4?
mayana
6 lat temu
narcystyczny morderca
Gość
6 lat temu
Uuuu, komuś zależało żeby namieszać w lufthasie!!!!
gość
6 lat temu
Moja sąsiadka ma o wiele ładniejszy dom. Wypasiony
gość
6 lat temu
Zabił tyle ludzi i dzieci a mógł ich oszczędzić i np.podciąć sb żyły! ale w ogóle życie to cenna rzecz a jak je stracisz już tego nie naprawisz...
gość
6 lat temu
Ty C****E zniszczyłeś tyle ludzi ,obyś się smażył w piekle!
juwel 76
6 lat temu
Mam ogromne pretensje do bylej Jego dziewczyny!!! , która jak pisza jest czy była stiuardesa i ta wlasnie Pani przebywając z tym I****a to go przecież poznala bardzo dobrze!!? i była przecież swiadoma Jego DEBILSTWA!!! i dlaczego to Ona nie powiadomilka Dyrekcji przwoznika , żeby skontrolowali Tego Pana>?? psychiatrycznie ,bo znim dzieje się cos niedobrego??? uważam ja zaBARDZO NIE odpowiedzialna osobe??
juweel 76
6 lat temu
Przerazajaca i nie wyobrażalne nieszczęście!! oTORZ UWAZAM, ZE NALEZY NATYCHMIAST ZMIENIC p rawo! lekarze psychiatrzy maja mieć obowiązek powiadomienia dyrekcji lotow o chorobach swoich pacjetow!! bo piloci odpowiadają za bezpieczeństwo tak wielu ludzi, pasazerow!! i maja być sprawni i bezpiecznie nas wozic samolotami!!
Gość
6 lat temu
Tyle osob zginelo a tamten pisze "a ja mam to gdzies..." Dalibyscie spokoj z ta reklama w takim artykule!
bDJSvSyz
gość
6 lat temu
taak akurat tu w niemczech juz zaczeli wypisywac inne teorie nie wiadomo komu wierzyc ale skoro ta przyjaciolka tak twierdzi to powinna byla gdzies to zglosic ja nie mowie ze miala by wpasc z kaftanem i pomoca ale mogla dyskretnie z Kims o tym powiedziec i juz by mogli miec na niego oko i go sprawdzic
...
Następna strona
bDJSvSzb