Ostaszewska chodzi na... "terapię krzykiem"

106
Podziel się

"Raz w tygodniu, wraz z innymi kobietami, wykrzykuje ból istnienia".

Ostaszewska chodzi na... "terapię krzykiem"

Maja Ostaszewska uważa się za stworzoną do zawodu psychologa. W wywiadach często do tego wraca, zapewniając, że jeśli nie wyjdzie jej z aktorstwem, to ma drugi zawód w zapasie. Sama przez kilka lat chodziła na terapię.

Ponieważ była wychowana w buddyzmie, zawsze miała poczucie, że jest inna - wspomina jej znajoma w rozmowie z tygodnikiem Na żywo. Czuła się odrzucona.

Ostaszewska uważa, że każdy powinien zapoznać się choćby z podstawami psychologii.

Terapia powinna być elementem edukacji - tłumaczyła w jednym z wywiadów. Uczymy się syntetycznego myślenia, zdobywania informacji, a wciąż zaniedbujemy dostęp do naszych emocji. Psychologia to moja pasja od zawsze. Czasem żartuję, że jak z aktorstwem pójdzie źle, zrobię kursy psychologiczne i zajmę się terapią. Zwłaszcza że ludzie bardzo chętnie się przede mną otwierają.

Na razie możliwość wcielenia się w psychoterapeutkę dała aktorce Małgorzata Szumowska w swoim nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem filmie Body/Ciało. Ostaszewska zagrała medium i psychoterapeutkę w ośrodku leczenia zaburzeń żywienia. Jednym z elementów stosowanej przez jej bohaterkę terapii jest krzyk.

Zrobiłam kurs psychodramy, żeby umieć te dziewczyny ustawiać - wyznała w wywiadzie.

Terapia krzykiem tak się Mai spodobała, że po zakończeniu filmu zapisała się na warsztaty.

Raz w tygodniu uczestniczy w warsztatach krzykiem -ujawnia informator tabloidu. Wraz z innym kobietami wykrzykuje ból istnienia.

Terapię opracował amerykański psychoterapeuta Arthur Janov. Krzyk ma pomóc w eliminacji pierwotnego bólu, wynikającego z niezaspokojonych potrzeb z dzieciństwa. Aby się go pozbyć, konieczne jest dotarcie do najgłębszych warstw podświadomości i krzykiem pozbyć się bólu, wpływającego na dorosłe życie.

Przypomnijmy, że rola Ostaszewskiej w Body/Ciało nagrodzona została ostatnio Orłem: BARDZO GŁĘBOKI DEKOLT 43-letniej Ostaszewskiej na Orłach (FOTO)

KOMENTARZE
(106)
gość
4 lata temu
Ona jest genialną aktorką! Wspaniałą! Aaaach... Małgorzata K. do pięt nie dorasta :/
Gość
4 lata temu
Życzę jej dużo osiągnięć. . Ma racje za dużo pustaków lansuje się na ściankach. .. Niech się kształcić
Gość
4 lata temu
Płoszysz dziki!!
gość
4 lata temu
Maja, idz na mecz Legii, bedzie taniej
Andrzej du Pa
4 lata temu
i przydrożne qrvy! XDDD
Najnowsze komentarze (106)
artamatorcom
4 lata temu
Osobiście obok techniki krzyku, który ucieleśnia pierwotny ból istnienia i mego jestestwa stosuje przynajmniej raz w miesiącu inną technikę. Są to mantry wypowiadane energiczne z wypuszczaniem powietrza z płuc a brzmią: "o rzesz k****, znowu nie mam kasy", "o rzesz k****, znowu nie mam kasy", "o rzesz k****, znowu nie mam kasy", "o rzesz k****, znowu nie mam kasy",
gość
4 lata temu
Brzydka stara rura. Do tego jeszcze morde drze/. Nigdy tej baby nie lubilem
gość
4 lata temu
Ta Pani zawsze robiła na mnie antypatyczne wrażenie. Już z samego jej wyrazu twarzy można wyczytać dużo nt. osobowości - tj. pewien neurotyczny rys, niezrównoważenie emocjonalne, histeryczność, itp. Tak jakby żyła w jakiejś nieuświadomionej traumie/urazie z przeszłości - może z dzieciństwa. Podobnie zachowuje się Dominika Ostałowska w serialu M jak miłość - gra prawniczkę Martę Wojciechowską.
gość
4 lata temu
ależ to najwieksza k***a żydowska
gość
4 lata temu
stara baba
Gość
4 lata temu
Żal mi jej
jak to
4 lata temu
na 8 lat odstawieni od koryta, pis gotowy na wszystko żeby wygrać te wybory. nawet zapłacili rydzykowi 27 milrd za poparcie. na samym początku zmienili ustawę o spółkach skarbu państwa i zlikwidowali konkursy na najbardziej intratne posady w kraju. teraz festiwal nepotyzmu. zniszczą kraj od środka i doprowadzą do odejścia z unii I nato, tak jak chce putin...
pajacom stop
4 lata temu
To nie wystarczają już wrzaski na marszach głupków z KOD-u?
ewel
4 lata temu
mnie krzyk baaardzo pomógł podczas porodu ;-)
Gość
4 lata temu
Jestem psychoterapeutą i psychologiem i mam ciarki na plecach Kiedy czytam o takich bzdurach to tylko psuje opinię o naszym poważnym zawodzie w którym poważni ludzie stosują udowodnione naukowo metody a nie jakieś tam krzyki...
Gość
4 lata temu
świetna aktorka
Fazer
4 lata temu
Za mądra to ona nie jest.A nie lepiej rozpędzić się i z całej siły walnąć łbem o ścianę?
Gość
4 lata temu
A by tak z ojcem ryzykiem i kaczorem
Gość
4 lata temu
"Zrobienie kursów psychologicznych" to długie lata nauki, praktyki, superwizji, duzo wymogów do certyfikatu. Nie jest to tak jak sie szanownej pani wydaje ze jak sie jej zechce to sobie zostanie psychoterapeuta
...
Następna strona