Trwa ładowanie...
Przejdź na

Młynarska o ustawie antyaborcyjnej: "Ześlizgujemy się w stronę faszyzmu!"

466
Podziel się:

"Rządzący założyli, że Polki są tak głupie, że nie wiedzą, jak stosować pigułkę dzień po. W ruch pójdą szydełka i mydliny".

Młynarska o ustawie antyaborcyjnej: "Ześlizgujemy się w stronę faszyzmu!"

Prace nad nowym projektem ustawy antyaborcyjnej od kilku dni wzbudzają gorące dyskusje wśród polityków, lekarzy i kobiet, które zdecydowanie sprzeciwiają się zmianom zapowiadanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od ograniczenia dostępu do "pigułki dzień po", która znowu ma być dostępna wyłącznie na receptę. Kilka dni temu biskupi z Konferencji Episkopatu Polski zaapelowali do polityków, by ci wprowadzili całkowity zakaz aborcji: nawet w przypadku zagrożenia życia matki. Zależy im też na przymusie rodzenia dzieci gwałcicieli.

Swoją opinię na ten temat wyraziła już między innymi Karolina Korwin Piotrowska, która stwierdziła, że zmiany "cofną nas do średniowiecza". Podobnego zdania jest Paulina Młynarska, która w nowym wywiadzie z Gazetą Wyborczą mówi, że zaostrzenie przepisów spowoduje wzrost liczby nielegalnych aborcji. Zdaniem Młynarskiej to "ześlizgiwanie się w stronę faszyzmu":

To wygląda jak cofnięcie się - we wszystkim - do wytęsknionego przez prawicę świata XIX wieku, w którym ci ludzie lepiej się czują - powiedziała.

Przecież taki zakaz spowoduje wzrost podziemia aborcyjnego. A wtedy o tragedię nietrudno. Do tego kobiety będą się bały zgłaszać lekarzom poronienie - bo to narazi je na podejrzenia o usuwanie ciąży. W ruch pójdą szydełka i mydliny. No i wyjazdy na Słowację. Ześlizgujemy się w stronę faszyzmu.

Dziennikarka uważa też, że ograniczenie dostępności pigułki dzień po oznacza brak zaufania polityków do kobiet, które zdaniem rządzących są "Polkami-kretynkami, które nie potrafią czytać ulotek":

Znowu się okazuje, że polska kobieta jest głupsza, niż kobiety w innych krajach Europy. Bo one wiedzą, że nie można łykać pigułek "po" jak dropsów, no a polska kobieta zdaniem pana ministra Radziwiłła najwyraźniej o tym nie wie i bierze tę pigułę za 150 złotych po każdym stosunku - komentuje. Rządzący założyli, że Polki są tak głupie, że nie wiedzą, jak ją stosować. (...) Czyli wprowadza kontrolę nad Polką-kretynką, nie potrafiącą czytać ulotek i mającą tak pusto w głowie, że trzeba za nią myśleć i jej zabronić.

Pani premier chyba zapomniała, że jej rolą jest dbanie o zdrowie i życie swoich obywateli. Trzeba być politykiem strasznie krótkowzrocznym, nieoświeconym i bardzo źle życzącym nie tylko kobietom, ale całemu społeczeństwu, żeby tak mówić. Żeby popierać rozwiązanie, o którym wiadomo na podstawie licznych badań i ekspertyz, że doprowadzi do ogromnych tragedii!

Inne zdanie w tej kwestii ma Jarosław Gowin. Choć nawet on uważa, że uchwalenie tak bezwzględnej dla kobiet ustawy byłoby błędem i zaszkodziło Kościołowi: Gowin o zakazie aborcji: "To krok ku DECHRYSTIANIZACJI POLSKI. Potrzebna jest praca nad duszą Polaków"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(466)
Gość
8 lat temu
Dobrze gada kobieta!!
klara
8 lat temu
Dobrze mówi! Brawo - inteligentna kobieta
gość
8 lat temu
Ma racje
Gość
8 lat temu
Pigułka na receptę.. Okej.. Ale zakaz. Aborcji w przypadku zagrożenia życia matki? Ludzie co się dzieje? Nie mamy prawa decydować o swoim życiu?a potem państwo będzie wychowywać ciężko. Upośledzone dziecko? Czy może księża będą to robić? Mamy umrzeć bo tak mówi facet w kiecce? Zajmij cie się lepiej pedofilia w swoich kręgach..
gość
8 lat temu
Moje dziecko zmarło tuż przed porodem. Wg tej ustawy poszła bym siedzieć za zabujstwo. Kolejny powód aby ze sobą skończyć, bo życie po śmierci dziecka jest cholernie trudne
Najnowsze komentarze (466)
ewa
8 lat temu
Mlynarska grala w filmach pornograficznych i to ma być autorytet
gość
8 lat temu
Chciałbym panią Młynarską poinformować że okres okupacji niemieckiej był jedynym w nowożytnej historii Polski, gdy aborcja była dozwolona bez żadnych ograniczeń. I kto tu ślizga się w stronę faszyzmu?
gość
8 lat temu
Panie M. "materac" dla wielu facetów co sama przyznała niech trochę pouczy się historii, bo to Hitler w 1943 roku wydał dekret o pozwoleniu na aborcję dla Polek na terenach okupowanych i Generalnej Guberni. Zresztą czego można oczekiwać od medialnej i życiowej q.r.w.y.
mjablonsky
8 lat temu
Niepotrzebnie się stara obawiasz. Trzeba być kompletnym debilem żeby bawić się w podziemię aborcyjne. Ziobro wszystkich wyłapie mi wytłucze.
gość
8 lat temu
Pani Paulinko, proszę sobie przeczytać definicję faszyzmu i dopiero potem używać tego słowa :)
gość
8 lat temu
a dzieki komu ta pani dostala prace w tv? ona nic nie wie o prawdziwej pracy, umie tylko pieprzyc glupoty, moze to jej poglady zmierzaja do faszyzmu? cholerna cwaniara
NIE
8 lat temu
Prawo szariatu chcą nam wprowadzić!
jooo
8 lat temu
ja powiem tak jak kobiety łykają te tabletki za 150 zł jak dropsy codziennie jeden tak dal bezpieczeństwa jeżeli takowe istnieją to niech łykają dla tej bo taka głupota nie powinna się rozmarzać i tyle Te co nie będą pewne po przeczytaniu ulotki same pójdą do lekarza Jezeli rzad tak bardzo boi sie o swoich obywateli niech jeszcze zakaże alkoholu w ogóle i papierosów bo to tez grzech i jakie skutki może powodować a wogule kobieta można pochwy wyciąć bo to do rozpusty ich tylko kieruje niech zapytają tych z krajów trzeciego świata oni im powiedzą bo kobieta to g****a z założenia to trzeba za nia myśleć
gość
8 lat temu
Czy ty człowieku przez małe c wiesz o czym piszesz .Słoma ci z butów wyłazi,chamstwo,chamstwo i jeszcze raz chamstwo.
gość
8 lat temu
Ty się kobito lecz ,oczywiście na głowę ,już pora .Tę głupotę odziedziczyłaś PO tatusiu
gość
8 lat temu
pudelek jest stronniczy...
gość
8 lat temu
Faszyzmu ? Faszyzm właśnie eliminował chore płody ! Coś na bakier z historią ta pani ma.
svveve
8 lat temu
Etapy: 1) Polska – państwo religijne, nie świeckie, 2) zakaz aborcji w szczególnych wypadkach, 3) PiS partia religijna, 4) PiS słucha papieża, który chce wpuszczenia muzułmaństwa do kraju, 5) nasze kobiety gwałcone bez możliwości uniknięcia więzienia za przestępstwo
fik mik nr 2
8 lat temu
dzieciobUjca wg ............
...
Następna strona